12:47 09/08/2019Ըմբիշ Նորայր Հախոյանը՝ Թիբլիսիի մրցաշարի արծաթե մեդալակիրԹբիլիսիում ընթացող Բալավաձեի և Կարտոզիայի անվան ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարում հայ ըմբիշները 3 մեդալ են նվաճել։ Այս մասին տեղեկացցնում է ՀԱՕԿ-ը։ 55 կգ քաշային Նորայր Հախոյանը 2։3 հաշվով զիջել է...
11:04 09/08/2019«Փյունիկ»-ի սեփականատեր. Շնորհակալություն երկրպագուներին, մթնոլորտը ֆանտաստիկ էր«Փյունիկ» - «Վուլվերհեմփթոն» խաղից, որն ավարտվեց 0։4 արդյունքով, ակումբի սեփականատեր Արթուր Սողոմոնյանը դժգոհ չէ։ «Տղաները լավ խաղացին, արդյունքն իրական չէ»,-խաղից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
20:18 08/08/2019Բռնցքամարտ․ 9 մեդալ՝ Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունիցԹբիլիսիում ընթացող կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի 9 անդամ դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ՝ ապահովելով առնվազն բրոնզե մեդալ: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի...
18:48 08/08/2019Փյունիկ-Վուլվերհեմփթոն խաղի տոմսերը գրեթե սպառվել ենԵրևանյան ակումբի մամուլի ծառայությունը հայտարարություն է տարածել «Փյունիկ» - «Վուլվերհեմփթոն» Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլի հանդիպման տոմսերի վերաբերյալ: Հայտարարություն մեջ նշված է, որ...
18:28 08/08/2019Նորայր Հախոյանը դուրս է եկել Թբիլիսիի մրցաշարի եզրափակիչ55 կգ քաշային հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Նորայր Հախոյանը դուրս է եկել Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում ընթացող Բալավաձեի և Կարտոզիայի անվան ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ: Հախոյանը ոսկե մեդալի...
16:22 08/08/2019Պեկին-2008 և Պեկին-2022 Օլիմպիական խաղերը խթանել են սպորտի զարգացումը.ՀԱՕԿՊեկին-2008 Օլիմպիական խաղերից 11 տարի անց սպորտը մեծ զարգացում է ապրել Չինաստանում: Այժմ էլ Պեկին-2022 Ձմեռային խաղերից հետո Չինաստանում նպատակ ունեն ավելի քան 300 միլիոն մարդու ներգրավել ձմեռային...
14:55 08/08/2019«Փյունիկ»-«Վուլվերհեմփթոն» խաղը կցուցադրվի Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությամբԱյսօր՝ օգոստոսի 8-ին, Եվրոպա լիգայի 2019/20թթ. խաղարկության որակավորման 3-րդ փուլում «Փյունիկը» Երևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում հյուրընկալելու է անգլիական «Վուլվերհեմփթոնին»։ Հանդիպումը ուղիղ...
14:22 08/08/2019«Վուլվերհեմփթոն»-ն իր երկրպագուներին խորհուրդ է տալիս Երևանում ուտել բաստուրմա, խորոված ու հայկական «Սնիկերս»Երևանի «Վազգեն Սարգսյան» հանրապետական մարզադաշտում այսօր երեկոյան կայանալիք «Փյունիկ»- «Վուլվերհեմփթոն» հանդիպմանն ընդառաջ անգլիական ակումբի պաշտոնական էջը ուղեցույց է հրապարակել Հայաստան եկող...
19:02 07/08/2019Արարատի նախկին ֆուտբոլիստը համալրել է ակումբի երկրորդ թիմի մարզչական շտաբը«Արարատի» նախկին ֆուտբոլիստ Ալեքսանդր Պետրոսյանը համալրել է «Արարատ-2»-ի մարզչական շտաբը: Այս մասին տեղեկանում ենք երևանյան ակումբի մամուլի ծառայությունից: Ալեքսանդր Պետրոսյանը ֆուտբոլային կարիերայի...
18:34 07/08/201918 տարվա դադարից հետո Հայաստանը կանանց Չեմպիոնների լիգայում ներկայացուցիչ ունիԱլաշկերտ ակումբի մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ այսօր՝ մրցաշարի 2019/20 խաղարկությունում, պայքարը սկսելու է «Ալաշկերտ» ֆուտբոլային ակումբի կանանց թիմը՝ որպես «Անի-1» թիմի իրավահաջորդ:...
18:00 07/08/2019Հունահռոմեական ոճի 11 ըմբիշ մասնակցում է Թբիլիսիի միջազգային մրցաշարինՕգոստոսի 7-11-ը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում ընթանում է Բալավաձեի և Կարտոզիայի անվան ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում են նաև հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշները։ Մարզիչներ Էդուարդ...
11:55 07/08/2019«Վուլվերհեմփթոն». Ո՞վ է «Փյունիկ»-ի մրցակիցըԵվրոպա լիգայի 2019/20թթ. խաղարկությունում «Փյունիկը» կարողացավ հաջողությամբ հաղթահարել որակավորման առաջին 2 փուլերը և երկրորդ տարին անընդմեջ դուրս եկավ որակավորման 3-րդ փուլ։ Այս փուլում թիմը...
09:34 07/08/2019Ստեփանակերտում կայացավ Համահայկական 7-րդ խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունըՍտեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում երեկ` օգոստոսի 6-ին, կայացավ Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը: «Արցախպրես»-ի հադորդմամբ, հանդիսավոր...
16:16 06/08/2019Հայ բռնցքամարտիկը հաղթել է ադրբեջանցուն և քառորդ եզրափակիչ դուրս եկելԹբիլիսիում ընթացող կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում երեկ ռինգ դուրս եկած Հայաստանի ներկայացուցիչներից հաղթանակ են տարել և քառորդ եզրափակիչ են դուրս եկել 56 կգ քաշային Արթուր...
16:06 06/08/2019«Արարատ-Արմենիա»-«Սաբուրթալո» այսօրվա հանդիպման 5700 տոմս դեռ չի վաճառվելՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային առաջնության չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան» այսօր ժամը 19:00-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլում մրցելու է վրացական...
15:31 06/08/2019«Փյունիկ» - «Վուլվերհեմփթոն» խաղը կսպասարկեն իտալացի մրցավարներըՕգոստոսի 8-ին, «Փյունիկը» Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլի առաջին խաղում Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում կընդունի անգլիական «Վուլվերհեմփթոնին»: «Փյունիկ»-ի պաշտոնական կայքի...
15:00 06/08/2019ԲԿՄԱ-ի ֆուտբոլիստները զինվորական երդում են տվելԲԿՄԱ-ի ֆուտբոլիստները երդվեցին անձնվիրաբար ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը, տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Այսօր N զորամասում տեղի ունեցավ մարզական վաշտի երդման արարողությունը։ Վաշտի...
14:37 06/08/2019Հայ մրցավարները կսպասարկեն կանանց Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման փուլի հանդիպումներըՕգոստոսի 7-ից 13-ը Բոսնիայում և Հերցեգովինայում կկայանա կանանց Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման փուլի 1-ին խմբի մրցաշարը՝ «ԱՍԱ Թել Ավիվ» (Իսրայել), «Բրեյդաբլիկ» (Իսլանդիա), «Սարաևո» (Բոսնիա և...
13:53 06/08/2019«Փյունիկի» հնարավոր մրցակիցը՝ փլեյ-օֆֆ փուլումՇվեյցարիայի Նիոն քաղաքում կայացել է Եվրոպա լիգայի 2019/20թթ. խաղարկության փլեյ-օֆֆ փուլի վիճակահանությունը: «Փյունիկ» ակումբի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «Փյունիկ» - «Վուլվերհեմփթոն»...
13:02 06/08/2019Անի Հովհաննիսյան. Թիմի հաջողություան բանաձևը սերն էՀայաստանի Մ18 տաեկանների բասկետբոլի աղջիկների հավաքականի ավագ Անի Հովհաննիսյանն Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում տարած հաղթանակից հետո ՀԱՕԿ լրատվականին տրված մեկնաբանությունում ասել է.

16:46 29/07/2010Armenian GM Levon Aronian fourth among strongestFIDE has issued the top list of the world’s strongest chess-players. Armenian GM Levon Aronian is fourth with 2783. Herewith are the top 10 players as of 29 July, 2010. 1. Carlsen Magnus 2826,0 2....
16:35 29/07/2010Tatev Abrahamyan fulfills Grandmaster's normTatev Abrahamyan has fulfilled Women's Grandmaster's norm in the US Women's Championship which was held in Saint Louis.
14:37 29/07/2010Diego Maradona says Grondona 'lied' to him, Bilardo 'betrayed' himDiego Maradona says he was lied to and betrayed by Argentina soccer officials who decided not to renew his contract as coach of the national team.
16:49 27/07/2010Armenian chess players in Balaguer openGM Zaven Andriasian has scored 5,5 points out of 8 before the last round of the open which is being held in Balaguer, Spain.
15:23 27/07/2010Chess: Tigran Nalbandian wins Dortmund openArmenian GM Tigran Nalbandian won in the open, held in Dortmund, Germany. Nalbandian scored 7 points out of 9 - as much as IMs Genrichs, (Germany) and M. Zaitsev (Russia) but was ahead of them in the...
15:11 27/07/2010Youri Djorkaeff to coach soccer team of Armenia?The FIFA World Cup champion of 1998 Youri Djorkaeff said in an interview with the French magazine Francefootball.fr he would like to coach the national soccer team of Armenia.
17:09 26/07/2010Froch makes fight with Abraham a warCarl Froch has still vowed to go to war with Arthur Abraham in the third state of the Super Six Boxing Classic on October 2 in Monaco.
15:57 26/07/2010Boxing: Vanes Martirosyan to defend title vs. Miguel CottoA push is being made to give undefeated Vanes Martirosyan (28-0, 17KOs) a shot at Miguel Cotto (35-2, 28KOs) and his WBA title, Boxingscene reported.
14:11 26/07/2010Levon Aronian to defend title of World Rapid Chess ChampionLevon Aronian will defend the title of the World Rapid Chess Champion, which he attained in Mainz, Germany in 2009, in the open tournament which is to be held in Mainz August 7-8, 2010.
13:52 26/07/2010Armenian chess players in Balager openGMs Hrant Melkumyan and Zaven Andriasian have scored 4,5 points each out of 7 in the open which is being held in Balaguer, Spain.
15:24 24/07/2010Armenian chess players in Balager openGM Hrant Melkumyan has scored 4 points out of 5 in the open which is being held in Balager, Spain. Melkumyan is only half a point behind the leaders, GMs Quesada (Cuba) and Vocaturo (Italy). GM Zaven...
14:55 24/07/2010France coach suspends World Cup players as punishmentFrance coach Laurent Blanc will drop all 23 World Cup players for his first match next month as collective punishment for the team's embarrassing fiasco in South Africa, foreign media reported.
13:46 24/07/2010Cristiano Ronaldo keen to take Real Madrid shirt number 7Cristiano Ronaldo is keen to take over Raul Gonzalez's legendary number 7 shirt at Real Madrid, foreign media reported.
17:43 23/07/2010Serzh Sargsyan congratulates winners of "Best sporting family" annual republican competitionPresident Serzh Sargsyan attended today the final round of the annual republican competition “Best sporting family” held for RA President’s Award in Tsakhkadzor, Armenia.
15:48 23/07/2010Armenian chess players in Balager openGM Hrant Melkumyan has scored 3 points out of 4 in the open which is being held in Balager, Spain. Melkumyan is one point behind the leaders, GMs Quesada (Cuba) and Vocaturo (Italy). GM Zaven...
15:27 23/07/2010Cleverly vs. Karo Murat on September 18Nathan Cleverly says he's fired up and ready to knock-out Karo Murat after the German accused him of being gobby, boxingscene.com reported.
17:31 22/07/2010Armenian chess players in World U20 ChampionshipsGMs Robert Hovhannisyan, Samvel Ter-Sahakyan and Hrair Simonian, as well as Ani Khanamiryan will take part in the World Juniors and Girls U20 Championships which are to due in Chotowa, Poland August...
17:20 22/07/2010Chess: Hrant Melkumyan leads Balager openGM Hrant Melkumyan has scored 3 points out of 3 in the 15th open which is being held in Balager, Spain.
17:32 21/07/2010Armenian chess players in Balager openGM Hrant Melkumyan has scored 2 points and is leading the table with 13 other participants after the 2nd round of the 15th open which is being held in Balager, Spain.
13:42 21/07/2010It was a great honour to meet the Chancellor: Arthur AbrahamKing Arthur Abraham welcomed a special guest on Monday when German Chancellor Angela Merkel stopped by to visit the renowned training facilities in Kienbaum, according to Boxingscene.