14:26 14/08/2019«Ալաշկերտի» կանանց թիմը զիջել է «Բեշիկթաշին»Օգոստոսի 13-ին՝ հոլանդական Էնսխեդե քաղաքում կայացել է կանանց Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման փուլի 9-րդ խմբի մրցաշարի երրորդ տուրի հանդիպումը Երևանի «Ալաշկերտի» և թուրքական «Բեշիկթաշի» միջև: ՀՖՖ-ից...
12:55 14/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. Արման Ավագյանը պարտվեց բրոնզե մեդալի համար պայքարում79 կգ քաշային Արման Ավագյանը պարտություն է կրել բրոնզե մեդալի համար պայքարում։ Նա 4։6 հաշվով գիջել է Արդբեջանը ներկայացնող Աբուբակր Աբակարովին։Այս մասին հայտնում են ՀԱՕկ-ից: Առաջին մրցափուլում...
12:00 14/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. Հովհաննես Մաղաքյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում շարունակվում է ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը։ Օգոստոսի 13-ին պայքարի մեջ են մտել ազատ ոճային ըմբիշները 61, 74, 86, 92 և 125 կգ քաշային կարգերում։ 61 կգ...
18:50 13/08/2019Ռոնալդուն բացատրել է իր և Մեսսիի տարբերությունըԹուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն բացատրել է, թե ինչով է ինքը տարբերվում կատալոնական «Բարսելոնայի» ավագ Լիոնել Մեսիից։ Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ Ըստ Ռոնալդուի, Մեսսիի հետ իր...
12:00 13/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. 3 ըմբիշ կպայքարի բրնոզե մեդալի համարԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում մեկնարկել է ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը։ ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ առաջին օրը պայքարի մեջ են մտել ազատ ոճային ըմբիշնեը։ 57 կգ քաշային կարգում Վրեժ...
10:01 13/08/2019Արագ շախմատի մրցաշարում Լևոն Արոնյանը զբաղեցրեց առաջին տեղը«Grand Chess Tour»-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը դարձել է հաղթող: Արոնյանը 18 հնարավորից վաստակել է 13 միավոր և Ֆրանսիան ներկայացնող Մաքսիմ...
19:49 12/08/2019Արագածը և Ուրարտուն կմասնակցեն Եվրասիական գավաթի խաղարկությանը2019-2020 թթ․ մրցաշրջանում Երևանում կանցկացվի բասկետբոլի նոր առաջնություն։ ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ այսօր Մոսկվայում կայանալիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ կներկայացվի առաջնությանը վերաբերող մանրամասներ:...
17:02 12/08/2019Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը` ոսկե մեդալակիրԵռացատկորդ Լևոն Աղասյանը դարձել է Սկոպյեում ավարտված փոքր երկրների Եվրոպայի թիմային առաջնության հաղթող։ Նա ցույց է տվել 16.46 մետր արդյունք՝ առաջ անցնելով երկրորդ տեղը զբաղեցրած ադրբեջանցի և երրորդ...
14:04 12/08/2019Հաստատվել է Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 5-րդ տուրի խաղացանկըԻնչպես արդեն տեղեկացրել են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից, յուրաքանչյուր մրցափուլից ամենաուշը 14 օր առաջ ՀՖՖ Մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը կհայտարարի խաղերի անցկացման ստույգ վայրը,...
10:16 12/08/2019Լևոն Արոնյանը հաղթել է աշխարհի չեմպիոն ԿարլսենինՀայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը Grand Chess Tour-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում հաղթել է աշխարհի չեմպիոն, նորվեգացի Մագնուս Կարլսենին: Արոնյանը աշխարհի չեմպիոնին հաղթել է 5-րդ տուրում: Նա...
10:00 12/08/2019ԵԱ. Լև Սարգսյանն ու Վլադիմիր Հարությունյանը չհաղթահարեցին որակավորման փուլըՈւկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում ավարտվել է ջրացատկի Եվրոպայի առաջնությունը։ Մրցումային վերջին օրը 10 մետր աշտարկացատկում Լև Սարգսյանն ու Վլադիմիր Հարությունյանը չեն հաղթահարել որակավորման փուլը։ Լև...
09:37 12/08/2019Եվրոպայի առաջնությունում hայ պատանի բռնցքամարտիկները նվաճել են 9 մեդալԹբիլիսիում ավարտված կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը նվաճել է 9 մեդալ՝ 1 ոսկե, 3 արծաթե և 5 բրոնզե: Ոսկե մեդալ է նվաճել 68 կգ քաշային Սուրեն Առաքելյանը: ՀԱՕԿ-ից...
18:33 10/08/2019Ջրացտակորդ Վարդան Բայանդուրյանին չի հաջողվել դուրս գալ եզրափակիցՈւկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում շարունակվում է ջրացատկի Եվրոպայի առաջնությունը։ ՀԱՕԿ լրատվականի փոխանցմամբ՝ 3 մետր ոստնակացատկի տղամարդկանց պայքարում Հայաստանը ներկայացնում էր Վարդան Բայանդուրյանը։ Հայ...
17:17 10/08/2019Մոուրինյուի նոր աշխատանքը«Մաչեսթեր Յունայթեդի» նախկին գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն, ամենայն հավանականությամբ, հետաքրքիր առաջարկ չի ստացել ակումբներից և կաշխատի հեռուստատեսությունում։ Soccernews.ru-ն գրում է, որ 56-ամյա...
16:31 10/08/2019Ինչո՞ւ «Վուլվերհեմփթոն»-ի հարձակվողը չկարողացավ գալ Հայաստան«Վուլվերհեմփթոն»-ի հարձակվող Ադամ Տրաորը չի կարողացել մասնակցել Եվրոպա լիգայի 2019/20թթ. խաղարկության որակավորման 3-րդ փուլում Երևանում անցկացվող «Փյունիկ»-ի հետ հանդիպմանը՝ զավեշտալի իրադարձության...
19:21 09/08/2019«Փյունիկը» «Արարատին» է նվիրել 2008թ. չեմպիոնի գավաթի կրկնօրինակըԵս ձեզ եմ այն տալիս և հուսով եմ, որ «Արարատը» կծաղկի։
18:48 09/08/2019Երիտասարդական հավաքականը կրկին կխաղա ԳյումրիումՍեպտեմբերի 6-ին Հայաստանի Մ-21 հավաքականը մեկնարկում է Եվրոպայի 2021թ. առաջնության ընտրական փուլում: 1-ին խմբում ընդգրկված են նաև Իտալիայի, Իռլանդիայի, Իսլանդիայի, Լյուքսեմբուրգի և Շվեդիայի...
18:18 09/08/2019Գերծանրաբեռնված գրաֆիկի հետևանքով «Հանրապետական» մարզադաշտի խոտածածկը վնասվել էԳերծանրաբեռնված գրաֆիկի հետևանքով «Հանրապետական» մարզադաշտի խոտածածկը մասնակիորեն վնասվել է։ ՀՖՖ մրցումների կազմակերպման և անցկացման բաժինը տեղեկացնում է, որ բարձրագույն խմբի առաջնության 3-րդ և 4-րդ...
14:02 09/08/2019Արոնյանն ԱՄՆ-ում կմասնակցի Grand Chess Tour-ին և Սինգֆիլդի ԳավաթինՕգոստոսի 10-14-ը հայկական շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանը կմասնակցի Գրանդ Չեսս տուրի հերթական փուլին, որը տեղի կունենա ԱՄՆ Սենթ Լուիս քաղաքում:Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի...
13:12 09/08/2019Ջրացատկորդներ Լև Սարգսյանն ու Վլադիմիր Հարությունյանը 4-րդն տեղ են զբաղեցրել Եվրոպայի առաջնությունումՈւկրաինայի մայրաքաղաք Կիևում մեկնարկել է ջրացատկի Եվրոպայի առաջնությունը: ՀԱՕԿ լրատվական ծառայության փոխանցամամբ՝ Հայաստանը ներկայացնող Վլադմիր Հարությունյան/ Լև Սարգսյան զույգը 10 մետր սինքրոն...

12:09 03/09/2010Zaven Andriasian took first prize in Kalamaria OpenArmenian GM Zaven Andriasian scored 7 points out of 9 and solely took the first prize in the Kalamaria Open which was held in Thessaloniki, Greece.
12:08 03/09/2010Levon Aronian at Grand Slam Chess MastersArmenian GM Levon Aronian is taking part in the Grand Slam Chess Masters tournament which is being held in Shanghai, China, from September 3rd to 8th, 2010.
13:37 02/09/2010Zaven Andriasian leads Kalamaria OpenGM Zaven Andriasian has scored 6,5 points out of 8 and is solely leading the table before the last round of the Kalamaria Open which is being held in Thessaloniki, Greece.
13:25 02/09/2010Gabriel Sargissian vice-champion of SpainGM Gabriel Sargissian took the title of the vice-champion of Spain in the composition of "Linex-Magic" in the club championship of Spain.
13:24 02/09/2010Levon Aronian omits Jermuk preparationsOn September 1st twice Olympic Champion Armenian national team started its final preparations in Jermuk before the 39th World Olympiad to be held in Khanty-Mansiysk, Russia.
16:00 31/08/2010Zaven Andriasian scored 5,5 in ThessalonikiArmenian GM Zaven Andriasian has scored 5,5 points out of 7 and is leading the table with GM Atalik (Turkey) in the Kalamaria Open which is being held in Thessaloniki, Greece, “armchess,am” reported.
15:58 31/08/2010Armenian chess players in IstanbulGM Giorgi Bagaturov and Armen Grigoriev (Georgia) scored 7,5 points each out of 9 and shared the 2nd-8th places in the open which was held in Istanbul, Turkey, “armchess.am” reported.
13:23 30/08/2010Zaven Andriasian kicked off successful roundGM Zaven Andriasian has scored 5 points out of 6 and is leading the table with GM Atalik (Turkey) in the Kalamaria Open which is being held in Thessaloniki, Greece, armchess.am reported.
12:32 30/08/2010Armenian chess players in European Championships47 representatives of Armenia are going to take part in the U8, U10, U12, U14, U16, U18 European Youth (boys, girls) Championships which are going to be held in Batumi, Georgia from 19 to 29...
12:56 16/08/2010Armenian sportsman takes gold in international sambo tournamentArmenian sportsman Ashot Danielyan (74 kg) took gold in the international sambo tournament for the prize of Kazakh President Nursultan Nazarbayev held in Uralsk, Kazakhstan, on August 13-16.
17:57 06/08/2010Boxing: Darchinyan vs Mares due by yearendIBO bantamweight champion Vic Darchinyan will return to action by the yearend. Boxingscene.com was advised by promoter Gary Show that negotiations are outgoing for Darchinyan to defend his IBO title...
16:42 06/08/2010Armenian chess players in KavalaGMs Gabriel Sargsyan, Zaven Andriasyan, Hrant Melkumyan, WGM Elina Danieyan and Vahe Baghdasaryan have scored 5 points each out of 7 in the open which is being held in Kavala, Greece.
18:36 05/08/2010Arab Sheikh Al Maktoum appointed as FIDE CEO of Commercial AffairsDuring his visit to Dubai H.E. Kirsan Ilyumzhinov, FIDE President, had detailed discussions with His Highness Sheikh Butti bin Suhail Al Maktoum and both agreed to jointly promote further development...
15:14 05/08/2010Armenian chess players in KavalaGM Zaven Andriasyan has scored 5 points out of 6 in the open which is being held in Kavala, Greece. Andriasian is leading the table with GMs Bakre (India), Rychagov (Russia) and Tukhaev (Ukraine). GM...
18:49 04/08/2010Armenian chess players in KavalaGM Zaven Andriasyan has scored 4,5 points out of 5 in the open which is being held in Kavala, Greece.
16:25 03/08/2010Liverpool sale could be done by end AugustKenny Huang's bid for Liverpool is only one of "several" offers for the club, according to their chairman, Martin Broughton.
16:52 02/08/2010Froch: what Abraham will do when his punches fail...Super middleweight contender Carl Froch expects big things when he takes on Arthur Abraham October 2 in Monaco.
15:51 02/08/2010Armenian chess players in KavalaArmenian GM Zaven Andriasian attends open held in Kavala, Greece and scored 3 points out of 3. Currently Andriasian shares the leading position with three other participants of the open. GMs...
13:56 02/08/2010Chess: Levon Aronian to take part in "Chess Masters" tournamentLevon Aronian will take part in the "Chess Masters" tournament due in Shanghai, China, September 3 - 8, 2010.
14:58 31/07/2010Liverpool weighing up a £10 million offer for Steven DefourLiverpool are aiming to beat Manchester United to the signing of Standard Liege midfielder Steven Defour, viewing him as a potential replacement for Javier Mascherano.