09:59 06/08/2019Որքան տոմս է հատկացվել Վուլվերհեմփթոնի երկրպագուներին Փյունիկի հետ խաղումԵվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլում «Փյունիկի» մրցակից «Վուլվերհեմփթոնին» «Հանրապետական» մարզադաշտից կարող է աջակցել անգլիական թիմի 1000 երկրպագու: Հենց այսքան տոմս է հատկացվել անգլիացիներին...
09:17 06/08/2019Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի կազմըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը աշխարհի առաջնությունից առաջ սկսել է վերջին ուսումնամարզական հավաքը: Ընտրանու ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը հայտարարել է հավաքականի կազմը.
19:33 05/08/2019Հայ բռնցքամարտիկները հաղթական մեկնարկ են գրանցել պատանիների ԵԱ-ումԹբիլիսիում մեկնարկել է բռնցքամարտի կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունը, որում ներկայացուցիչներ ունի նաև Հայաստանը: Հայաստանի ներկայացուցիչներից երկուսը հաղթական մեկնարկ են գրանցել՝ 52 կգ...
19:12 05/08/2019Մ18. Կայլա Քեշմեշյանը՝ Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության լավագույն բասկետբոլիստուհիԱնդորրայում կայացած կանանց Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների C դիվիզիոնի առաջնությունը կրկնակի ուրախ ավարտ ունեցավ Կայլա Քեշմեշյանի համար: Առաջնության եզրափակիչ խաղում Հայաստանը 79-73 հաշվով հաղթեց...
16:51 05/08/2019Մեկնարկում է Հայաստանի առաջին խմբի առաջնությունըՕգոստոսի 6-ին մեկնարկում է Հայաստանի առաջին խմբի 2019/2020 թթ. առաջնությունը: Առաջին օրը կկայանա միանգամից 4 խաղ, տուրը կավարտվի օգոստոսի 8-ին: Թիմերի թիվը կտրուկ կերպով աճել է և հասել 18-ի:...
10:20 05/08/2019Մ18 ԵԱ․ Հայաստանի բասկետբոլի կանանց ընտրանին՝ ոսկե մեդալակիրՀայաստանի մինչև 18 տարեկանների կանանց բասկետբոլի հավաքականը դարձավ Անդորրայում ավարտված Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության հաղթող։ Մեր ընտրանին եզրափակիչում 79։73 հաշվով հաղթեց Մալթայի հավաքականին։...
10:12 05/08/2019Poland Open. Արթուր Շահինյանը՝ ոսկե մեդալակիրՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Շահինյանը (87 կգ) դարձավ Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում ավարտված միջազգային մրցաշարի հաղթող։ Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Մինչև 87 կգ քաշային կարգի հայկական...
10:05 05/08/2019Պատանեկան ԱԱ․ Արմեն Վարդանյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 60 կգ քաշային Արման Վարդանյանը դարձել է Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտված պատանեկան աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայ ըմբիշը...
19:25 03/08/2019Պատանեկան ԱԱ. Ռազմիկ Քուրդյանը կպայքարի ոսկե մեդալի համարԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում շարունակվում է ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Ռազմիկ Քուրդյանը (110 կգ) դուրս է եկել եզրափակիչ։ Քուրդյանը պայքարը սկսել է 1/8...
18:26 03/08/2019Մալխաս Ամոյանը կպայքարի միջազգային մրցաշարի չեմպիոնի կոչման համարԼեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում ընթացող ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարում 72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը դուրս է եկել եզրափակիչ։ Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք,...
12:44 03/08/2019Մեսին որակազրկվել է 3 ամսովԱրգենտինայի հավաքականի և «Բարսելոնա» ակումբի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսին որակազրկվել է 3 ամսով։ Բացի այդ, նա պետք է 50 հազար դոլարի տուգանք վճարի։ Այս որոշումն ընդունել է Հարավային Ամերիկայի ֆուտբոլային...
12:28 03/08/2019Արցախի ԱԱԾ-ն Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին ուժեղացված ծառայություն կիրականացնիԱրցախի հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել Արցախում անցկացվող Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի վերաբերյալ։ «Հաշվի առնելով, որ սույն թվականի օգոստոսի 6-ից...
12:12 03/08/2019Փյունիկի հետ խաղից առաջ Վուլվերհեմփթոնը համալրումներ ունիԱնգլիական «Վուլվերհեմփթոնը» նոր ձեռքբերումներ ունի:Ինչպես հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը, թիմի կազմը համալրել են «Բրագայի» ֆուտբոլիստներ Պեդրու Նետուն և Բրունու Ժորդաուն: Երկու խաղացողն էլ կնքել...
09:00 03/08/2019Տոկիո 2020-ը հայտնի արվեստագետների է ընտրում պաստառային արվեստի համարՏոկիո 2020-ի Կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ հայտնի ճապոնացի և արտասհամանյան արվեստագետների է ընտրել օլիմպիական թեմայով արվեստի գործեր ստեղծելու համար: Պաստառների միջոցով արվեստագետները կկարողանան...
19:36 02/08/2019«Արսենալի»՝ պատմության մեջ ամենաթանկ տրանսֆերըԱնգլիական «Արսենալ» ֆուտբոլային ակումբը ֆրանսիական «Լիլ» ակումբից ձեռք է բերել Կոտ-դ՛Իվուարից ֆուտբոլիստ Նիկոլյա Պեպեին։ Լենտա.ռու կայքը, հղում անելով Transfermarkt-ին, գրում է, որ 24-ամյա...
19:00 02/08/2019Փոփոխություն Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկումՀաշվի առնելով, որ «Փյունիկ» թիմը իրավունք է նվաճել խաղալու Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլում, հիմք ընդունելով «Փյունիկ» ակումբի խնդրանքը, ՀՖՖ նախագահ Ա.
16:24 02/08/2019Արթուր Վանեցյան. Եկեք մարզադաշտՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը ուղերձ է հղել ֆուտբոլասերներին. «Այսօր Գյումրիում և Երևանում կայանալիք 2 հանդիպումներով մեկնարկում է Հայաստանի բարձրագույն խմբի հերթական՝ 28-րդ մրցաշրջանը, որին...
15:03 02/08/2019Ֆիզկուլտինստիտուտի ռեկտորը հրաժարական է տվելԱյսօր Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Վահրամ Առաքելյանը հրաժարական է տվել՝ լքելով բուհի ռեկտորի պաշտոնը, որին նվիրել է իր կյանքի 20 տարին: Ինստիտուտի տարածած...
13:41 02/08/2019Վլադիմիր Հակոբյանը մեկնարկում է Աբու Դաբի ՄասթերսումԱյսօր Արաբական Միացյալ Էմիրություններում մեկնարկում է Աբու Դաբի Մասթերս հզոր միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել են 151 շախմատիստ: Շախմատային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ...
11:59 02/08/2019ՊՍԺ-ն Նեյմարին զրկել է 5 միլիոն եվրո պարգևավճարիցՓարիզյան ՊՍԺ-ն զրկել է իր հարձակվող Նեյմարին 5 միլիոն եվոյի չափով պարգևավճարից։ sport24.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է UOL-ը։ 27-ամյա բրազիլացու պայմանագրում 3 միլիոն եվրո բոնուսի կետ է եղել այն...

12:51 21/07/2010Hrair Simonian at Najdorf MemorialArmenian GM Hrair Simonian scored 3 points out of 4 in the Miguel Najdorf Memorial being held in Warsaw, Poland, Armenian Chess Federation reported.
12:33 21/07/2010Chess: Tatev Abrahamyan takes bronze in US Women's ChampionshipArmenian WFM Tatev Abrahamyan scored 7,5 points out of 9 and shared the 2nd-3rd places with WGM Anna Zatonskih in the US Women's Championship which was held in Saint Louis.
14:15 20/07/2010Alex Ferguson: I've got all I needAlex Ferguson says he does not need to spend big to regain the Premier League title, The Sun reported.
15:19 19/07/2010Tsarukyan and Zhukov signed a treatyDeputy Prime Minister of Russia, President of the Russian Olympic Committee Alexander Zhukov paid working visit to Armenia.
15:06 19/07/2010Froch vs. Abraham fight in MonacoFormer super middleweight titlist Carl Froch insisted on fighting in his hometown of Nottingham, England.
14:53 19/07/2010Boxing: Levan Kirakosyan knocks out Francisco NoalezArmenian boxer Levan Kirakosyan (Russia) knocked out Francisco Noalez of Spain in the second round as the two were defending their bout for EBU European champion’s title.
13:57 19/07/2010Boxing: Kentikian vs. Mucino bout ends in technical drawIn a disappointing outcome, the sensational WBO/WBA/WIBF flyweight champion Susi Kentikian (27-0, 16 KOs) and Arely Mucino (11-0-1, 6 KOs) had their highly anticipated match end in a third round...
16:19 17/07/2010President attends opening of 1st International Youth Sambo TournamentPresident Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of the First International Youth Sambo Tournament in “Mika” sports complex in Yerevan.
18:31 15/07/2010Subscribers who guessed the World Cup champion can now get 2010 minutes of on-net airtimeVivaCell-MTS informs that the competition announced on the occasion of the 2010 football championship is over.
15:33 14/07/2010Levon Aronian is secondAssociation of Chess Professionals (ACP) summarized the total results of the tournaments. Vassily Ivanchuk was recognized the best (2897 points). Levon Aronian and Vladimir Kramnik have shared the...
14:48 14/07/2010Chess: Armenian chess players in Benasque OpenGM Hrant Melkumyan and IM Krikor-Sevag Mekhitarian (Brazil) have scored 5 points each out of 6 and are one point behind the leader of the tournament, GM Alexandr Fier (Brazil) in the open which is...
18:04 09/07/2010Chess: Armenian team takes third prize in Dvorkovich MemorialArmenian youth team scored 15 team and 26 individual points and was on the 3rd place of the Dvorkovich Memorial which was held in Moscow, Russia.
16:27 09/07/2010Tennis: David Nalbandian receives Washington WildcardFormer Wimbledon finalist David Nalbandian was granted a wildcard into this summer’s Legg Mason Tennis Classic in Washington, D.C., ATP reported.
17:27 08/07/2010Octopus Paul predicting World Cup 2010 FinalPaul the German Psychic Octopus bravely made his prediction for the 2010 World Cup semi-final match between Spain and Germany and it pointed towards bad news for Joachim Low’s side as he has plumped...
16:13 08/07/2010Karo Murat vs. Nathan Cleverly – September 18Nathan Cleverly and Karo Murat clash on Frank Warren´s huge Magnificent Seven show September 18 in Birmingham, “boxingscene.com” reported.
15:19 08/07/2010Armenian chess players in Paris openGM Tigran Gharamian (France) has scored 4,5 points out of 5 in the International Open of Paris. He is only half a point behind the leader, GM Sebastien Feller (France). Thomas Sahatdjian has scored...
16:11 07/07/2010Vladimir Dvorkovich MemorialArmenian youth team has scored 13 team and 22 individual points and is on the 2nd place after the 10th round of the Dvorkovich Memorial which is being held in Moscow, Russia.
16:04 07/07/2010Armenian chess players in International Open of ParisFour Armenian chess players who represent France are taking part in the International Open of Paris.
15:26 07/07/2010Chess: Elina Danielyan and Lilit Mkrtchyan run 6th and 8thNana Dzagnidze won FIDE Women’s Grand Prix 4th tournament, held in Jermuk, Armenia. During the three tournaments she participated in, Nana has scored 390. Hou Yifan of China is second in the list...
14:55 06/07/2010Vladimir Dvorkovich MemorialArmenian youth team has scored 10 team and 17 individual points and is on the 3rd place after the 8th round of the Dvorkovich Memorial which is being held in Moscow, Russia.