09:59 06/08/2019Որքան տոմս է հատկացվել Վուլվերհեմփթոնի երկրպագուներին Փյունիկի հետ խաղումԵվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլում «Փյունիկի» մրցակից «Վուլվերհեմփթոնին» «Հանրապետական» մարզադաշտից կարող է աջակցել անգլիական թիմի 1000 երկրպագու: Հենց այսքան տոմս է հատկացվել անգլիացիներին...
09:17 06/08/2019Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի կազմըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը աշխարհի առաջնությունից առաջ սկսել է վերջին ուսումնամարզական հավաքը: Ընտրանու ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը հայտարարել է հավաքականի կազմը.
19:33 05/08/2019Հայ բռնցքամարտիկները հաղթական մեկնարկ են գրանցել պատանիների ԵԱ-ումԹբիլիսիում մեկնարկել է բռնցքամարտի կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունը, որում ներկայացուցիչներ ունի նաև Հայաստանը: Հայաստանի ներկայացուցիչներից երկուսը հաղթական մեկնարկ են գրանցել՝ 52 կգ...
19:12 05/08/2019Մ18. Կայլա Քեշմեշյանը՝ Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության լավագույն բասկետբոլիստուհիԱնդորրայում կայացած կանանց Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների C դիվիզիոնի առաջնությունը կրկնակի ուրախ ավարտ ունեցավ Կայլա Քեշմեշյանի համար: Առաջնության եզրափակիչ խաղում Հայաստանը 79-73 հաշվով հաղթեց...
16:51 05/08/2019Մեկնարկում է Հայաստանի առաջին խմբի առաջնությունըՕգոստոսի 6-ին մեկնարկում է Հայաստանի առաջին խմբի 2019/2020 թթ. առաջնությունը: Առաջին օրը կկայանա միանգամից 4 խաղ, տուրը կավարտվի օգոստոսի 8-ին: Թիմերի թիվը կտրուկ կերպով աճել է և հասել 18-ի:...
10:20 05/08/2019Մ18 ԵԱ․ Հայաստանի բասկետբոլի կանանց ընտրանին՝ ոսկե մեդալակիրՀայաստանի մինչև 18 տարեկանների կանանց բասկետբոլի հավաքականը դարձավ Անդորրայում ավարտված Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնության հաղթող։ Մեր ընտրանին եզրափակիչում 79։73 հաշվով հաղթեց Մալթայի հավաքականին։...
10:12 05/08/2019Poland Open. Արթուր Շահինյանը՝ ոսկե մեդալակիրՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Շահինյանը (87 կգ) դարձավ Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում ավարտված միջազգային մրցաշարի հաղթող։ Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Մինչև 87 կգ քաշային կարգի հայկական...
10:05 05/08/2019Պատանեկան ԱԱ․ Արմեն Վարդանյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 60 կգ քաշային Արման Վարդանյանը դարձել է Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտված պատանեկան աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայ ըմբիշը...
19:25 03/08/2019Պատանեկան ԱԱ. Ռազմիկ Քուրդյանը կպայքարի ոսկե մեդալի համարԲուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում շարունակվում է ըմբշամարտի պատանիների աշխարհի առաջնությունը։ Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Ռազմիկ Քուրդյանը (110 կգ) դուրս է եկել եզրափակիչ։ Քուրդյանը պայքարը սկսել է 1/8...
18:26 03/08/2019Մալխաս Ամոյանը կպայքարի միջազգային մրցաշարի չեմպիոնի կոչման համարԼեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում ընթացող ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարում 72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը դուրս է եկել եզրափակիչ։ Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք,...
12:44 03/08/2019Մեսին որակազրկվել է 3 ամսովԱրգենտինայի հավաքականի և «Բարսելոնա» ակումբի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսին որակազրկվել է 3 ամսով։ Բացի այդ, նա պետք է 50 հազար դոլարի տուգանք վճարի։ Այս որոշումն ընդունել է Հարավային Ամերիկայի ֆուտբոլային...
12:28 03/08/2019Արցախի ԱԱԾ-ն Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին ուժեղացված ծառայություն կիրականացնիԱրցախի հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարություն է տարածել Արցախում անցկացվող Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի վերաբերյալ։ «Հաշվի առնելով, որ սույն թվականի օգոստոսի 6-ից...
12:12 03/08/2019Փյունիկի հետ խաղից առաջ Վուլվերհեմփթոնը համալրումներ ունիԱնգլիական «Վուլվերհեմփթոնը» նոր ձեռքբերումներ ունի:Ինչպես հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը, թիմի կազմը համալրել են «Բրագայի» ֆուտբոլիստներ Պեդրու Նետուն և Բրունու Ժորդաուն: Երկու խաղացողն էլ կնքել...
09:00 03/08/2019Տոկիո 2020-ը հայտնի արվեստագետների է ընտրում պաստառային արվեստի համարՏոկիո 2020-ի Կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ հայտնի ճապոնացի և արտասհամանյան արվեստագետների է ընտրել օլիմպիական թեմայով արվեստի գործեր ստեղծելու համար: Պաստառների միջոցով արվեստագետները կկարողանան...
19:36 02/08/2019«Արսենալի»՝ պատմության մեջ ամենաթանկ տրանսֆերըԱնգլիական «Արսենալ» ֆուտբոլային ակումբը ֆրանսիական «Լիլ» ակումբից ձեռք է բերել Կոտ-դ՛Իվուարից ֆուտբոլիստ Նիկոլյա Պեպեին։ Լենտա.ռու կայքը, հղում անելով Transfermarkt-ին, գրում է, որ 24-ամյա...
19:00 02/08/2019Փոփոխություն Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության խաղացանկումՀաշվի առնելով, որ «Փյունիկ» թիմը իրավունք է նվաճել խաղալու Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլում, հիմք ընդունելով «Փյունիկ» ակումբի խնդրանքը, ՀՖՖ նախագահ Ա.
16:24 02/08/2019Արթուր Վանեցյան. Եկեք մարզադաշտՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը ուղերձ է հղել ֆուտբոլասերներին. «Այսօր Գյումրիում և Երևանում կայանալիք 2 հանդիպումներով մեկնարկում է Հայաստանի բարձրագույն խմբի հերթական՝ 28-րդ մրցաշրջանը, որին...
15:03 02/08/2019Ֆիզկուլտինստիտուտի ռեկտորը հրաժարական է տվելԱյսօր Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Վահրամ Առաքելյանը հրաժարական է տվել՝ լքելով բուհի ռեկտորի պաշտոնը, որին նվիրել է իր կյանքի 20 տարին: Ինստիտուտի տարածած...
13:41 02/08/2019Վլադիմիր Հակոբյանը մեկնարկում է Աբու Դաբի ՄասթերսումԱյսօր Արաբական Միացյալ Էմիրություններում մեկնարկում է Աբու Դաբի Մասթերս հզոր միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցել են 151 շախմատիստ: Շախմատային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ...
11:59 02/08/2019ՊՍԺ-ն Նեյմարին զրկել է 5 միլիոն եվրո պարգևավճարիցՓարիզյան ՊՍԺ-ն զրկել է իր հարձակվող Նեյմարին 5 միլիոն եվոյի չափով պարգևավճարից։ sport24.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է UOL-ը։ 27-ամյա բրազիլացու պայմանագրում 3 միլիոն եվրո բոնուսի կետ է եղել այն...

19:03 13/10/2009На футбольный матч между Турцией и Арменией не пустят даже с зонтикамиТурецкие власти принимают усиленные меры безопасности в городе Бурса на северо-западе страны, где 14 октября пройдет ответный матч сборных Турции и Армении в рамках отборочного тура чемпионата мира...
16:45 13/10/2009В Бурсе приняты необходимые меры безопасностиТурецкие должностные лица приняли решение угостить президента Армении Сержа Саргсяна кябабом и жареными каштанами, сообщает газета Sabah, комментируя подготовку к встрече армянского президента,...
17:16 12/10/2009В Ереване пройдет презентация монографии-альбома “Армянский спорт и физическая культура в Османской империи”В Музее-институте геноцида армян состоится презентация монографии-альбома директора МИГА, канд. ист. наук Гайка Демояна “Армянский спорт и физическая культура в Османской империи”. Альбом будет на...
14:58 12/10/2009Турки с цветами встретили армянскую делегациюТурецкая сторона с цветами встретила национальную сборную Армении по футболу. Как пишет турецкая газета “Хюриет” (Hurriyet), представители Футбольной федерации Турции с цветами встретили состав...
01:19 11/10/2009“Мика” заняла второе место в клубном Кубке Европы по шахматамАрмянская “Мика” заняла второе место в клубном Кубке Европы по шахматам в македонском Охриде. В заключительный день «Мика» сыграла с македонским «Алкалойдом», за который выступают трое гроссмейстеров...
15:16 10/10/2009На стадионе Бурсы кроме армянских и турецких не будет никаких других флаговАзербайджанские спецслужбы организовали движение с целью поднять флаги Азербайджана на стадионе в Бурсе во время футбольного матча Армения-Турция.
20:50 09/10/2009Президент Турции дал строгие поручения по подготовке к матчу Армения-ТурцияПрезидент Турции Абдулла Гюль лично дал разъяснения мэру города Бурсы по поводу подготовки к футбольному матчу Армения-Турция, на котором будет присутствовать президент Армении Серж Саргсян.
20:08 02/10/2009Юношеская сборная Армении по шахматам завоевала бронзуЮношеская сборная Армении по шахматам одержала сокрушительную победу над турецкой командой Turkey-Red со счетом 4:0 в заключительном туре Олимпиады в турецком городе Ахисар, сообщает сайт федерации...
13:32 02/10/2009Сборная Армении закрепилась на третьем местеАрмянская юношеская сборная по шахматам одержала победу над сборной Индии в 9-м туре юношеской Олимпиады в турецком городе Ахисар и прочно закрепилась на третьем месте, заработав 23 очка.
12:01 01/10/2009Юношеские сборные по шахматам Армении и Азербайджана встретятся сегодняЮношеская сборная Армении по шахматам после 7-го тура делит со сборной Венгрии 3-4 места на юношеской Олимпиаде в турецком городе Ахисар.
18:29 29/09/2009Футбольный матч Армения-Турция обслужат судьи из ШвецииМатч Армения-Турция отборочного тура Чемпионата мира по футболу обслужит судейский состав из Швеции под руководством Мартина Хансона, сообщает Федерация футбола Армении.
18:09 28/09/2009Корреспондент Би-Би-Си пытался познать секреты успехов армянских шахматСобственный корреспондент Би-Би-Си Дэвид Эдмондс специально посетил Армению, чтобы понять, в чем секрет ее шахматных побед.
11:56 28/09/2009Матч Армения-Испания стоит недорогоФедерация футбола Армении установила достаточно низкие цены на билеты на матч отборочного тура чемпионата мира по футболу между сборными Армении и Испании, который состоится 10 октября в 21.00 часов...
14:05 25/09/2009Габриель Саркисян потерял все шансы на победуАрмянский гроссмейстер Габриель Саркисян в 7-м туре международного шахматного турнира 15-й категории «Inventichess-2009», проходящего в бельгийском городе Антверпен, сыграл вничью с голландским...
11:04 25/09/2009Суперматч шахматных легенд завершился победой КаспароваТрехдневный суперматч в Валенсии между легендарными гроссмейстерами завершился победой Гарри Каспарова со счетом 9:3, сообщает Русская служба Би-Би-Си.
11:11 24/09/2009Каспаров одержал еще одну победу в битве шахматных королейГарри Каспаров одержал очередную третью победу над Анатолием Карповым в суперматче между 12-ым и 13-ым чемпионами мира в испанском городе Валенсия, сообщают российские СМИ.
10:37 24/09/2009Юные армянские шахматисты примут участие в чемпионате мира в ТурцииЮношеская сборная Армении по шахматам примет участие в юношеском чемпионате мира, который состоится 11-23 ноября в турецком городе Кемер.
12:10 23/09/2009Гарри Каспаров одержал вторую победу над Анатолием КарповымГарри Каспаров одержал вторую победу над Анатолием Карповым в испанском городе Валенсия, сообщают российские СМИ.
11:58 22/09/2009Габриэль Саркисян одержал свою первую победу в турнире «Inventichess-2009»Армянский гроссмейстер Габриэль Саркисян в 4 туре международного шахматного турнира «Inventichess-2009» в бельгийском городе Антверпен одержал свою первую победу над болгарской шахматисткой...
13:26 19/09/2009Габриель Саркисян стартовал неудачноАрмянский гроссмейстер Габриель Саркисян неудачно стартовал в международном шахматном турнире 15-й категории «Inventichess-2009», проходящем в бельгийском городе Антверпен.