14:10 18/11/2024Վիրաբույժները սխալմամբ ախտահարված ոտքի փոխարեն անդամահատել են առողջ ոտքըԿանադայում վիրաբույժները սխալմամբ անդամահատել են տղամարդու առողջ ոտքը։ Դեպքին անդրադարձել է LADBible-ը։ Ջեյսոն Քենեդին բժշկական սխալի զոհ է դարձել։ Grace Hospital-ի վիրաբույժները անդամահատել են նրա...
13:55 18/11/2024Եկատերինբուրգում հիվանդանոց է այրվում. Մարդիկ ցած են նետվում պատուհաններից փրկվելու համարԵկատերինբուրգում քաղաքային հիվանդանոցի տանիքում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Ռուսական թելեգրամ ալիքները հրապարակել են տեսանյութեր, ոտեղ երևում է, որ մարդիկ ցած են նետվում պատուհաններից՝ կրակից փրկվելու...
09:38 18/11/2024Էրդողանը կառաջարկի սառեցնել Ուկրաինայում հակամարտությունը ներկայիս շփման գծի պայմաններումԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պատրաստվում է երկուշաբթի օրը Բրազիլիայում կայանալիք G20-ի գագաթնաժողովին ներկայացնել ուկրաինական հակամարտությունը ռազմաճակատի երկայնքով սառեցնելու առաջարկը։ Այդ...
19:45 16/11/2024Պետրոսյան. Վալիևայի ռեկորդի համար պայքարելու նպատակ չունեմ«Այսօր ես գոհ եմ ամեն ինչից։ Ներքին վիճակն իմ սրտով է։ Մարզումների ժամանակ շատ եմ աշխատել, փորձում եմ, և ամեն ինչ լավ է ստացվում։ Հուսով եմ՝ վաղն էլ ամեն ինչ կստացվի»,- Մոսկվայում անցկացվող...
18:08 16/11/2024Պարզվել է՝ ով է Փարիզի ռեստորաններից մեկում մի քանի մարդու պшտшնդ վերցրելՓարիզի Իսի-լե-Մուլինո արվարձանում գտնվող l'Olivier ռեստորանի աշխատակիցներին պատանդ վերցրած տղամարդը պարզվել է, որ հաստատության սեփականատիրոջ որդին է։ Այս մասին հայտնում է Le Figaro-ն։ Տղամարդը...
17:22 16/11/2024Ադելիա Պետրոսյանը Ռուսաստանի գրան պրիում հաղթել է կարճ ծրագրումՌուսաստանի գեղասահքի չեմպիոն ազգությամբ հայ Ադելիա Պետրոսյանը Մոսկվայում անցկացվող Ռուսաստանի Գրան պրիի չորրորդ փուլում կարճ ծրագրից հետո գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը։ sport.ru-ի հաղորդմամբ,...
17:03 16/11/2024Պրոդյուսերները Դեմի Մուրին հորդորել են նիհարել նկարահանումների համարԴերասանուհին խոստովանել է, որ պրոդյուսերների խնդրանքների պատճառով տանջանքներ է կրել
16:34 16/11/2024Անապատացումը Ռուսաստանի հարավումՌուսաստանի Հարավային դաշնային համալսարանի գիտնականները հայտնաբերել են, որ վերջին 60 տարիների ընթացքում անապատային և կիսաանապատային լանդշաֆտային գոտիները ընդլայնվում են Ռուսաստանի հարավում տարեկան 550...
16:07 16/11/2024«Օսկարն» առաջին անգամ կվարի Կոնան Օ'ԲրայենըԿինոարվեստի և գիտության ամերիկյան ակադեմիան հայտնել է Օսկարի 97-րդ մրցանակաբաշխության հաղորդավարի անունը։ deadline.com-ի հաղորդմամբ, պատմության մեջ առաջին անգամ մրցանակաբաշխությունը կվարի իռլանդական...
15:46 16/11/2024Նոտր Դամ տաճարը կբացվի դեկտեմբերի 7-ինՓարիզի Աստվածամոր տաճարի հանդիսավոր բացումը հնգամյա վերականգնումից հետո տեղի կունենա 2024 թվականի դեկտեմբերի 7-ին։ Տոնակատարությունները կսկսվեն դեկտեմբերի 6-ին, երբ տաճար կվերադառնա 2019 թվականին...
15:32 16/11/202458-ամյա Թայսոնը Ջեյք Փոլից պարտվելուց հետո մտադիր չէ ավարտել կարիերանԱմերիկացի 58-ամյա լեգենդար բռնցքամարտիկ Մայք Թայսոնը, չնայած շաբաթ երեկոյան 27-ամյա շոումեն և բլոգեր Ջեյք Փոլի հետ ունեցած մենապարտում կրած պարտությանը, հայտարարել է կարիեան շարունակելու...
15:02 16/11/2024Աբխազիայի նախագահ Բժանիան խոստացել է հրաժարական տալ, երբ ցուցարարները լքեն խորհրդարանի շենքըԱբխազիայի նախագահ Ասլան Բժանիան խոստացել է հրաժարական տալ, երբ ցուցարարները լքեն Սուխումի խորհրդարանի շենքը։ «Երբ ցուցարարները դուրս գան շենքից, ես հրաժարականի դիմում կգրեմ, և նոր ընտրություններում...
14:42 16/11/2024ՌԴ ԱԳՆ. Երևանը հեռու է մնում ՀԱՊԿ բոլոր ձևաչափերին մասնակցությունիցՀայկական կողմի հայտարարությունները վկայում են այն մասին, որ Երևանը հեռանում է ՀԱՊԿ-ի աշխատանքի բոլոր ձևաչափերից: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր...
14:34 16/11/2024Ռոնալդուն ասել է, որ Պորտուգալիայի հավաքականից սպոնտան կհեռանաՊորտուգալիայի հավաքականի 39-ամյա հարձակվող և ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն պատասխանել է այն հարցին, թե երբ կհեռանա ազգային թիմից։ «Երբ որոշեմ հեռանալ ազգային թիմից, դա կանեմ սպոնտան, բայց մտածված:...
14:09 16/11/202485 տարեկանում մաhաgել է դերասանուհի Սվետլանա ՍվետլիչնայանԵրկարատև հիվանդությունից հետո 85 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՌԽՖՍՀ վաստակոր արտիստուհի Սվետլանա Սվետլիչնայան։ Ռիա Նովոստիին ասել է Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության դերասանների գիլդիայի տնօրեն...
12:14 16/11/2024Զելենսկին Պուտինի հետ հեռախոսազրույց ունեցած Շոլցին մեղադրում է «Պանդորայի արկղը» բացելու համարՈւկրաինայի նախագահ Վ. Զելենսկին քննդատել է Գերմանիայի կանցլեր Օ. Շոլցին՝ ՌԴ նախագահ Վ. Պուտինի հետ հեռախոսազրույց ունենալու համար։ Հիշեցնեք, երեկ հայտնի դարձավ, որ գերմանական կողմի նախաձեռնությամբ...
11:11 16/11/2024Հույս ունեմ՝ իմ կոլեգաներից որևը մեկը չի դառնա Նավալնու ամերիկյան շարունակություն. Թրամփին քննադատած պաշտոնյաԱՄՆ 47-րդ նախագահ ընտրված Դոլանդ Թրամփին քննադատած պաշտոնյաներն ահազանգում են հնարավոր ձերբակալությունների ու այլ քայլերի մասին։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։ Կոնգրեսի անդամները և ԱՄՆ այլ պետական...
10:32 16/11/2024All inclusive-ի հետևանքներըԹուրքիայում սկսել են խոսել, որ հյուրանոցներում all inclusive համակարգը վատ է անդրադառնում հյուրերի առողջության վրա։ Թուրքիայի փոքր հյուրանոցատերերի ասոցիացիայի նախագահ Էրթան Ուստաօղլուն «Ռիա Նովոստի»...
15:37 15/11/2024Դմիտրի Դիբրով. Քեռի Ջիվանը ծիրանափողը հայտնի դարձրեց ողջ աշխարհում«Անտրոպոլոգիա» պոդքասթի՝ նոյեմբերի 14-ի թողարկման ժամանակ հաղորդավար Դմիտրի Դիբրովը հյուրընկալել է հայտնի դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի թոռանը՝ Ջիվան Գասպարյանին։ Նա գաղտնիք է բացել, թե ինչպես է...
15:15 15/11/2024Սթիվեն Քինգը հեռացել է X-ից՝ իբր Մասկին Թրամփի «առաջին տիկին» անվանելուց հետոԱմերիկացի գրող Սթիվեն Քինգը Իլոն Մասկին` Դոնալդ Թրամփի «առաջին տիկին» անվանելու մասին լուրերից հետո հայտարարել է, որ հեռանում է X սոցիալական ցանցից (նախկինում՝ Twitter) թունավոր մթնոլորտի պատճառով։...

14:56 03/01/2024US quietly reaches agreement with Qatar to extend military presenceThe United States has quietly reached an agreement that extends its military presence at a sprawling base in Qatar for another 10 years, three US defense officials and another official familiar with...
14:02 03/01/2024Raisi, Erdogan to discuss developments in South CaucasusIranian President Ebrahim Raisi is scheduled to visit Ankara on Thursday along with a political and economic delegation, IRNA reports.
13:35 03/01/2024Pres. Aliyev's son-in-law evacuates an entire village for his businessBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier There are endless scandals involving the Aliyev clan in Azerbaijan.
11:58 03/01/2024Death toll rises to 62 in powerful Japan quakesThe death toll has risen to 62 in the central Japanese prefecture of Ishikawa as of 8 a.m. local time on Wednesday, after a series of powerful earthquakes hit the area in central Japan and the...
11:36 03/01/2024Soviet diplomat Georgy Ter-Ghazaryants dies at 101Soviet Armenian diplomat Georgy Ter-Ghazaryants passed away on December 31, at the age of 101, the Union of Armenians in Russia reported.
11:15 03/01/2024Original version of Mickey Mouse enters public domainMickey Mouse no longer belongs solely to the Walt Disney Company, CNN reports. On January 1, 2024, an early version of the entertainment company’s mascot, featured in Walt Disney’s 1928 short film,...
16:45 30/12/2023Musk leads world’s richest to $1.5 trillion wealth gainIt was a comeback year for the world’s wealthiest. The combined net worth of the 500 richest people surged by $1.5 trillion in 2023, fully rebounding from the $1.4 trillion lost the year prior,...
15:30 30/12/2023Putin sends New Year greetings to former Armenian presidentsRussian President Vladimir Putin has extended Christmas and New Year greetings to several former foreign heads of state and government, including former Armenian leaders.
13:34 30/12/2023France slams violence against Jerusalem's Armenian communityFrance strongly condemns the latest acts of violence against the Armenian community in the Old City of Jerusalem, which come after multiple attacks in recent months by violent extremists.
11:15 30/12/2023Turkish Super Cup final in Saudi Arabia postponed amid rowThe Turkish Super Cup final between Galatasaray and Fenerbahce scheduled to be played in Saudi Arabia's capital Riyadh on Friday was postponed over what the clubs described as "some problems" in the...
17:07 29/12/2023Kaluga-Yerevan flights suspended for one monthFlights between Yerevan and Kaluga have been suspended by Azimuth Airlines for one month, the press service of Kaluga Airport reported on Friday.
16:52 29/12/2023Henrikh Mkhitaryan thanks Armenia for Footballer of the Year titleInter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan thanked Armenia after being named the country’s Footballer of the Year for 2023.
16:06 29/12/2023Two Armenians released after attack on Jerusalem's Armenian QuarterTwo Armenians arrested following Thursday’s attack on Jerusalem’s Armenian Quarter have been set free.
13:57 29/12/2023Armenian model who survived cancer won beauty pageant held in ChinaHasmik Sanamyan, an Armenian model also known as Jessie, emerged victorious at the annual “World Madam Competition 2023” held in Shenzhen, China.
11:45 29/12/2023Trump blocked from Maine presidential ballot in 2024Maine's top election official has ruled that Donald Trump cannot run for president next year in the state, citing a constitutional insurrection clause.
11:30 29/12/2023Armenia's Makunts attends holiday reception hosted by BlinkenArmenia's Ambassador to the U.S. Lilit Makunts has attended a holiday reception hosted by Secretary of State Antony Blinken. "It was wonderful to attend the warm holiday reception for Chiefs of...
11:06 29/12/2023RFK Jr. urges U.S. to secure Artsakh Armenians' safe return to homelandU.S. Presidential candidate Robert F. Kennedy, Jr. pledged that his administration would mobilize the international community to sanction Azerbaijan, secure the safe return of Armenians to their...
16:36 28/12/2023Scientist fears 'Zombie deer disease' could spread to humansScientists have warned that a virus dubbed 'Zombie deer disease' could potentially spread to humans after the first-ever case was detected in Yellowstone National Park last month, the Daily Mail...
15:45 28/12/2023Turkey seeks F-16 engines from US for domestic fighterTurkey has asked the US for permission to co-produce GE Aerospace engines used in F-16 jets, with an aim to deploy them for its own domestically produced fighter plane, Bloomberg reports.