14:19 21/11/2024Գազզաևը մտավախություն ունի, որ Արսեն Զախարյանը կարող է կորցնել իր տեղը «Ռեալ Սոսյեդադում»Ռուսաստանի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վալերի Գազզաևը կիսվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին իր կարծիքով։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, լեգենդար մարզչի կարծում է, որ 21-ամյա...
11:41 21/11/2024Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատը Բաքվnւմ պահվnղ հայերի մասին բանաձև է ընդունելԼյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատը բանաձև է ընդունել, որտեղ հաշվի առնելով մի շարք հանգամանքներ, դատապարտում է Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից կիրառվող պատժամիջոցները, որոնք ուղղված են...
10:07 21/11/2024«Ոսկե գնդակի» դափնեկիր Ռոդրին Մեսսիին համարում է պատմության լավագույն ֆուտբոլիստԸստ նրա, Մեսսիի և Ռոնալդուի ժամանակներն անցել են։
09:53 21/11/2024Ավստրալիայում մինչև 16 տարեկան երեխաները չեն կարող օգտվել սոցցանցերից. Օրենքն ընդունվել էԱվստրալիայի կառավարությունն օրենք է ընդունել, որն արգելում է մինչև 16 տարեկան երեխաներին օգտվել սոցիալական ցանցերից։ Հինգշաբթի օրն այս հայտարարությունը հրապարակվել է այդ երկրի վարչապետ Էնթոնի...
09:35 21/11/2024Թուրքիայի ԱԳՆ-ն դատապարտել է հութիների հարձակումը թուրքական ընկերությանը պատկանող բեռնատար նավի վրաԹուրքիայի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Եմենի հութիների՝ Անսար Ալլահ ապստամբների շարժման հրթիռային հարձակումը Կարմիր ծովում գտնվող Anadolu S բեռնատար նավի վրա։ «Մենք դատապարտում ենք Հութիների հրթիռային...
22:56 20/11/2024Սարգիս Բեգոյանը դարձավ ըմբշամարտի բանակայինների Աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոնԸմբշամարտի բանակայինների Աշխարհի առաջնությունում 61 կգ քաշային կարգում Սարգիս Բեգոյանը դարձավ փոխչեմպիոն: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիան։ Բեգոյանը 4:8 հաշվով զիջեց Հյուսիսային...
17:13 20/11/2024Բազմամիլիարդանոց ռազմական գնումներ կատարող Ադրբեջանը կրկին դժգոհություն է հայտնել ՖրանսիայինԱդրբեջանի ԱԳՆ է կանչվել Բաքվում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բոյոնին։ Այդ մասին հայտնում է այդ երկրի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։ Ըստ հաղորդագրության՝ հանդիպմանը դեսպանին հայտնել են ՄԱԿ-ի հեղինակավոր...
16:01 20/11/2024Եվգենի Պետրոսյանը՝ չելյաբինսկցի տրակտորիստ Նվեր Պետրոսյանի հետ ազգակցական կապերի մասինՌուս կատակերգու և հեռուստահաղորդավար Եվգենի Պետրոսյանը հատուկ ուղերձ է ձայնագրել Ժողովրդական երրորդ մրցանակի հյուրերին և 74.RU-ի հերոս՝ տրակտորիստ Նվեր Պետրոսյանին, որը Ունիվերսիտսկի ամբարտակում...
15:08 20/11/2024Շերը 14 տարեկանում է կորցրել իր կուսությունը՝ վրեժ լուծելու համարԵրգչուհի Շերը իր «Cher: A Memoir, Part First» գրքում նշել է, որ կորցրել է կուսությունը 14 տարեկանում՝ ընկերոջից վրեժ լուծելու համար: Հուշերից մեջբերումներ ներկայացնում է The Independent-ը: Շերը...
12:14 20/11/2024Թոքերի քրոնիկ օբստրուկտիվ հիվանդության դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էԹոքերի քրոնիկ օբստրուկտիվ հիվանդության դեմ պայքարի համաշխարհային օրն է: Այն շնչառական ուղիները խցանող, քրոնիկ ընթացքով տարածված հիվանդություն է, որը բնորոշվում է հաճախակի սրացումներով:...
11:02 20/11/2024Բռնшպետները երբեք քաղբшնտարկյալներին ազատ չեն արձակում սեփական կամքով, պետք է ճնշում գործադրել«Ադրբեջանն ապօրինաբար գերի է պահում շատ հայերի։ Նրանք ոչ մի հանցագործություն չեն կատարել, և կան Ղարաբաղից շատ հայտնի առաջնորդներ, որոնք ներկայումս Ադրբեջանում ճաղերի հետևում են»
09:51 20/11/2024Քաղաքական բնույթի խնդիրներ չեն եղել, սպորտը քաղաքականությունից դուրս է. Տիկնիզյանը՝ Պետրակովի մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը Metaratings.ru-ին տված հարցազրույցում խոսել է ուկրաինացի Ալեքսանդր Պետրակովին ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից հեռացնելու...
17:36 19/11/2024Զելենսկին ասել է, թե երբ են լինելու հակամարտության վճռորոշ պահերըՈւկրաինայում շարունակվող հակամարտության որոշիչ պահերը կլինեն հաջորդ տարի։ Այս մասին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է իր Թելեգրամի ալիքում։ «Վճռական պահերին, և դա կլինի հաջորդ տարի,...
11:19 19/11/2024Ադրբեջանը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանըՆոյեմբերի 20-24-ը Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությանը Ադրբեջանը չի մասնակցելու։ Ասուլիսում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ զինված...
10:19 19/11/2024Աբխազիայի նախագահը հրաժարական տվեցԱբխազիայի իշխանությունների և ընդդիմության ներկայացուցիչները համաձայնագիր են ստորագրել, ըստ որի՝ երկրի նախագահ Ասլան Բժանիան հրաժարական է ներկայացրել։ Այս որոշումը կայացվել է նոյեմբերի 18-ի երեկոյան...
09:47 19/11/2024Լիբանանը և «Հըզբոլլահը» համաձայնել են Իսրայելի հետ հրադադարի մասին ԱՄՆ առաջարկինԼիբանանը և «Հըզբոլլահ» շիական կազմակերպությունը հավանություն են տվել Իսրայելի հետ հրադադարի մասին համաձայնագրի ԱՄՆ-ի առաջարկած նախագծին՝ բովանդակության վերաբերյալ որոշ դիտարկումներ անելով։ Այդ մասին...
17:43 18/11/2024Սարիկ Անդրեասյանն ու դերասանուհի Լիզա Մորյակը սպասում են իրենց երկրորդ երեխայինՌեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանն ու դերասանուհի Լիզա Մորյակը կիսվել են ուրախալի լուրով՝ շուտով զույգը երկրորդ երեխան կունենա։ Այս լուրով զույգը կիսվել է սոցցանցերում։ «Կան գաղտնիքներ, որոնք ուզում ես...
15:42 18/11/2024Փուչիկներ, գրկախառնություններ, ծափահարություններ ու բացականչություններ. «Մանկական Եվրատեսիլ 2024»-ի հաղթող Անդրիա Փուտկարաձեն վերադարձել է ՎրաստանԹբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում Անդրիա Փուտկարաձեին դիմավորել են ընտանիքի անդամները, ընկերները, երկրպագուները և «Ռանինա» երաժշտական նախագծի մասնակիցները։ Ռեկորդային բարձր միավորներով հաղթած...
14:50 18/11/2024Հռոմի պապի հետ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱրփինՍուրբ Աթոռ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է որին Սրբություն Ֆրանցիսկոս Պապի հետ: «Սուրբ Աթոռ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձնազրույց ունեցա Նորին Սրբություն...
14:33 18/11/2024Տարասովան չի անհանգստանում, որ Պետրոսյանին կարող են գայթակղել այլ երկրներԱյս պահին ռուս առաջատար գեղասահորդներից է Ռուսաստանի գեղասահքի չեմպիոն ազգությամբ հայ Ադելիա Պետրոսյանը։ Այս մրցաշրջանում նա արդեն հաղթել է Ռուսաստանի Գրան Պրիի երկու փուլերում։ sport.ru-ի...

15:30 24/05/2025В каком возрасте люди чувствуют себя особенно несчастными? Узнали ученыеОказывается, есть точный возраст, который можно считать «пиком» несчастья. Согласно исследованию британского экономиста Дэвида Г. Бланчфлауэра, таким критическим возрастом является 49 лет. Такие...
14:31 24/05/2025Самые влиятельные футболисты XXI века - по версии издания «Евро-Футбол.Ру»За последние 25 лет футбол сильно изменился – тактически, финансово и в плане скоростей. Однако причинами прогресса всегда были футболисты. Сетевое издание «Евро-Футбол.Ру» представляет список...
12:22 24/05/2025«У меня станет больше фанатов из Великобритании»: Арман Царукян не против подраться с Пэдди ПимблеттомБоец UFC Арман Царукян прокомментировал предложение провести бой против англичанина Пэдди Пимблетта.
11:29 24/05/2025Daily Mail: Фредди Меркьюри скрывал, что у него была дочьВокалист группы Queen Фредди Меркьюри скрывал, что у него есть дочь, которой уже 48 лет. Она родилась в 1976 году в результате встреч Меркьюри с женой своего друга, сообщает Daily Mail со ссылкой...
11:20 24/05/2025Гения балета Юрия Григоровича проводили в последний путь криками «Браво»В Москве простились с народным артистом СССР Юрием Григоровичем. Церемония проходила на исторической сцене Большого театра. Гений балета проработал в нем больше 30 лет, пишет МИР 24. На его...
17:25 23/05/2025Филипп Киркоров проходит лечение из-за осложнений после ожога, полученного на концертеНародный артист России Филипп Киркоров проходит лечение из-за осложнений после ожога, который он получил на концерте в Санкт-Петербурге, сообщила РИА Новости директор артиста Екатерина Успенская.
17:09 23/05/2025В США не захотевшие разлучаться пожилые супруги лишились рук во время мощного торнадоСупруги из США получили тяжелые травмы во время урагана. Пол и Гейл Кларк лишились рук, пишет МИР 24. Пожилая пара спряталась от урагана в спальне своего дома в штате Кентукки. Чтобы успокоиться и...
15:36 23/05/2025Азербайджан пытается ограничить работу защищающей права арцахцев организации при ООНАзербайджан подал официальную жалобу в Комитет по неправительственным организациям ООН – против организации «Международная христианская солидарность» (CSI), имеющей консультативный статус при ООН,...
15:34 23/05/2025Названы самые раздражающие слова в разговорной речиСамым частым источником раздражения в разговорной речи для россиян является молодежный сленг с использованием таких слов, как «кринж», «рашить» и «изи».
14:05 23/05/2025Сергей Лавров: Россия искренне желает успеха Армении и Азербайджану в заключении мирного договораРоссия искренне желает успеха Армении и Азербайджану в заключении мирного договора и готова продолжать оказывать сторонам всяческое содействие в выработке и подписании такого документа, заявил...
12:17 23/05/2025В Индии 45 человек стали жертвами шквалистого ветра, ливней с градом и ударов молнийПо меньшей мере 45 человек стали жертвами шквалистого ветра, ливней с градом и ударов молний в 13 округах индийского северного штата Уттар-Прадеш.
16:02 22/05/2025Путин вручил Лаврову высшую награду РоссииГлава МИД РФ Сергей Лавров заслужил безусловное уважение во всем мире благодаря своему таланту, знаниям и интеллекту, заявил президент России Владимир Путин.
14:02 22/05/2025Китаянка забирала бродячих собак из приютов и готовила из них едуЖительница северо-восточной части Китая забирала из приютов бездомных собак, чтобы затем готовить из них еду.
13:45 22/05/2025Арсен Захарян может сыграть против «Реала»Арсен Захарян может сыграть за «Реал Сосьедад» в последнем туре чемпионата Испании сезона-2024/2025.
13:19 22/05/2025Франция хочет арендовать камеры в тюрьмах других странКризис пенитенциарной системы заставил правительство Франции задуматься о радикальных мерах. На прошлой неделе в интервью телеканалу TF1, президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что рассмотрит...
13:15 22/05/2025Лука Модрич покидает «Реал»Полузащитник мадридского «Реала» Лука Модрич покинет клуб по окончании сезона, пишет ЕВРО-ФУТБОЛ. Ранее сообщалось, что новый рулевой «сливочных» Хаби Алонсо рассчитывает на хорвата в предстоящей...
13:09 22/05/2025В МИД РФ подвели итоги рабочего визита Сергея Лаврова в Армению20-21 мая по приглашению министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна Ереван с рабочим визитом посетил министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров.
12:53 22/05/2025«Я буду играть еще 10 лет!» Криштиану Роналду узнал свой биологический возрастКриштиану Роналду является лицом Whoop – компании, которая специализируется на фитнес-трекерах и других устройствах для мониторинга состояния здоровья.
12:06 22/05/2025Сергей Маркедонов: Россия-Армения: новое движение вверх?Давно не слышал столько позитивных откликов и комплиментов из уст высоких представителей России и Армении в адрес друг друга, однако тост за новый подъем российско-армянской дружбы выглядит пока что...