14:19 21/11/2024Գազզաևը մտավախություն ունի, որ Արսեն Զախարյանը կարող է կորցնել իր տեղը «Ռեալ Սոսյեդադում»Ռուսաստանի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վալերի Գազզաևը կիսվել է «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին իր կարծիքով։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, լեգենդար մարզչի կարծում է, որ 21-ամյա...
11:41 21/11/2024Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատը Բաքվnւմ պահվnղ հայերի մասին բանաձև է ընդունելԼյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատը բանաձև է ընդունել, որտեղ հաշվի առնելով մի շարք հանգամանքներ, դատապարտում է Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից կիրառվող պատժամիջոցները, որոնք ուղղված են...
10:07 21/11/2024«Ոսկե գնդակի» դափնեկիր Ռոդրին Մեսսիին համարում է պատմության լավագույն ֆուտբոլիստԸստ նրա, Մեսսիի և Ռոնալդուի ժամանակներն անցել են։
09:53 21/11/2024Ավստրալիայում մինչև 16 տարեկան երեխաները չեն կարող օգտվել սոցցանցերից. Օրենքն ընդունվել էԱվստրալիայի կառավարությունն օրենք է ընդունել, որն արգելում է մինչև 16 տարեկան երեխաներին օգտվել սոցիալական ցանցերից։ Հինգշաբթի օրն այս հայտարարությունը հրապարակվել է այդ երկրի վարչապետ Էնթոնի...
09:35 21/11/2024Թուրքիայի ԱԳՆ-ն դատապարտել է հութիների հարձակումը թուրքական ընկերությանը պատկանող բեռնատար նավի վրաԹուրքիայի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Եմենի հութիների՝ Անսար Ալլահ ապստամբների շարժման հրթիռային հարձակումը Կարմիր ծովում գտնվող Anadolu S բեռնատար նավի վրա։ «Մենք դատապարտում ենք Հութիների հրթիռային...
22:56 20/11/2024Սարգիս Բեգոյանը դարձավ ըմբշամարտի բանակայինների Աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոնԸմբշամարտի բանակայինների Աշխարհի առաջնությունում 61 կգ քաշային կարգում Սարգիս Բեգոյանը դարձավ փոխչեմպիոն: Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի Ըմբշամարտի ֆեդերացիան։ Բեգոյանը 4:8 հաշվով զիջեց Հյուսիսային...
17:13 20/11/2024Բազմամիլիարդանոց ռազմական գնումներ կատարող Ադրբեջանը կրկին դժգոհություն է հայտնել ՖրանսիայինԱդրբեջանի ԱԳՆ է կանչվել Բաքվում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բոյոնին։ Այդ մասին հայտնում է այդ երկրի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։ Ըստ հաղորդագրության՝ հանդիպմանը դեսպանին հայտնել են ՄԱԿ-ի հեղինակավոր...
16:01 20/11/2024Եվգենի Պետրոսյանը՝ չելյաբինսկցի տրակտորիստ Նվեր Պետրոսյանի հետ ազգակցական կապերի մասինՌուս կատակերգու և հեռուստահաղորդավար Եվգենի Պետրոսյանը հատուկ ուղերձ է ձայնագրել Ժողովրդական երրորդ մրցանակի հյուրերին և 74.RU-ի հերոս՝ տրակտորիստ Նվեր Պետրոսյանին, որը Ունիվերսիտսկի ամբարտակում...
15:08 20/11/2024Շերը 14 տարեկանում է կորցրել իր կուսությունը՝ վրեժ լուծելու համարԵրգչուհի Շերը իր «Cher: A Memoir, Part First» գրքում նշել է, որ կորցրել է կուսությունը 14 տարեկանում՝ ընկերոջից վրեժ լուծելու համար: Հուշերից մեջբերումներ ներկայացնում է The Independent-ը: Շերը...
12:14 20/11/2024Թոքերի քրոնիկ օբստրուկտիվ հիվանդության դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էԹոքերի քրոնիկ օբստրուկտիվ հիվանդության դեմ պայքարի համաշխարհային օրն է: Այն շնչառական ուղիները խցանող, քրոնիկ ընթացքով տարածված հիվանդություն է, որը բնորոշվում է հաճախակի սրացումներով:...
11:02 20/11/2024Բռնшպետները երբեք քաղբшնտարկյալներին ազատ չեն արձակում սեփական կամքով, պետք է ճնշում գործադրել«Ադրբեջանն ապօրինաբար գերի է պահում շատ հայերի։ Նրանք ոչ մի հանցագործություն չեն կատարել, և կան Ղարաբաղից շատ հայտնի առաջնորդներ, որոնք ներկայումս Ադրբեջանում ճաղերի հետևում են»
09:51 20/11/2024Քաղաքական բնույթի խնդիրներ չեն եղել, սպորտը քաղաքականությունից դուրս է. Տիկնիզյանը՝ Պետրակովի մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը Metaratings.ru-ին տված հարցազրույցում խոսել է ուկրաինացի Ալեքսանդր Պետրակովին ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից հեռացնելու...
17:36 19/11/2024Զելենսկին ասել է, թե երբ են լինելու հակամարտության վճռորոշ պահերըՈւկրաինայում շարունակվող հակամարտության որոշիչ պահերը կլինեն հաջորդ տարի։ Այս մասին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է իր Թելեգրամի ալիքում։ «Վճռական պահերին, և դա կլինի հաջորդ տարի,...
11:19 19/11/2024Ադրբեջանը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանըՆոյեմբերի 20-24-ը Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությանը Ադրբեջանը չի մասնակցելու։ Ասուլիսում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ զինված...
10:19 19/11/2024Աբխազիայի նախագահը հրաժարական տվեցԱբխազիայի իշխանությունների և ընդդիմության ներկայացուցիչները համաձայնագիր են ստորագրել, ըստ որի՝ երկրի նախագահ Ասլան Բժանիան հրաժարական է ներկայացրել։ Այս որոշումը կայացվել է նոյեմբերի 18-ի երեկոյան...
09:47 19/11/2024Լիբանանը և «Հըզբոլլահը» համաձայնել են Իսրայելի հետ հրադադարի մասին ԱՄՆ առաջարկինԼիբանանը և «Հըզբոլլահ» շիական կազմակերպությունը հավանություն են տվել Իսրայելի հետ հրադադարի մասին համաձայնագրի ԱՄՆ-ի առաջարկած նախագծին՝ բովանդակության վերաբերյալ որոշ դիտարկումներ անելով։ Այդ մասին...
17:43 18/11/2024Սարիկ Անդրեասյանն ու դերասանուհի Լիզա Մորյակը սպասում են իրենց երկրորդ երեխայինՌեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանն ու դերասանուհի Լիզա Մորյակը կիսվել են ուրախալի լուրով՝ շուտով զույգը երկրորդ երեխան կունենա։ Այս լուրով զույգը կիսվել է սոցցանցերում։ «Կան գաղտնիքներ, որոնք ուզում ես...
15:42 18/11/2024Փուչիկներ, գրկախառնություններ, ծափահարություններ ու բացականչություններ. «Մանկական Եվրատեսիլ 2024»-ի հաղթող Անդրիա Փուտկարաձեն վերադարձել է ՎրաստանԹբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում Անդրիա Փուտկարաձեին դիմավորել են ընտանիքի անդամները, ընկերները, երկրպագուները և «Ռանինա» երաժշտական նախագծի մասնակիցները։ Ռեկորդային բարձր միավորներով հաղթած...
14:50 18/11/2024Հռոմի պապի հետ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱրփինՍուրբ Աթոռ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է որին Սրբություն Ֆրանցիսկոս Պապի հետ: «Սուրբ Աթոռ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում առանձնազրույց ունեցա Նորին Սրբություն...
14:33 18/11/2024Տարասովան չի անհանգստանում, որ Պետրոսյանին կարող են գայթակղել այլ երկրներԱյս պահին ռուս առաջատար գեղասահորդներից է Ռուսաստանի գեղասահքի չեմպիոն ազգությամբ հայ Ադելիա Պետրոսյանը։ Այս մրցաշրջանում նա արդեն հաղթել է Ռուսաստանի Գրան Պրիի երկու փուլերում։ sport.ru-ի...

11:30 09/01/2024French PM Elisabeth Borne resignsFrench Prime Minister Elisabeth Borne resigned on Monday as President Emmanuel Macron prepared to unveil a long-awaited cabinet reshuffle in a bid to give new momentum to the final three years of his...
17:00 08/01/2024Armenian khachkars have witnessed the rise and fall of empires – Forbes IndiaFrom pagan prayers to Christian crosses, khachkars have witnessed the rise and fall of empires, and the ebb and flow of faith, travel journalist Veidehi Gite writes in an article published by Forbes...
16:36 08/01/2024Pope Francis calls for peace between Armenia and AzerbaijanIn his annual “State of the World” address to members of the Diplomatic Corps accredited to the Holy See on Monday, Pope Francis reflected on the conflicts and divisions ravaging the world and...
14:35 08/01/2024Private US Moon mission launches to spaceAn US spacecraft has launched from Cape Canaveral, Florida, to try to perform a controlled landing on the Moon, BBC News reports.
13:15 08/01/2024Golden Globes 2024: Oppenheimer and Succession the big winnersOppenheimer was the big winner at the Golden Globe Awards, taking home five awards including the top prize, BBC News reported.
12:34 08/01/2024Japan earthquake death toll rises to 168The number of people unaccounted for after Japan's New Year's Day earthquake more than tripled on Monday to 323 while the death toll rose to 168, The Daily Star reported, citing the local authorities.
12:03 08/01/2024Events marking Sergei Parajanov's 100th anniversary to be held in YerevanJanuary 9 marks the 100th birth anniversary of prominent Soviet Armenian filmmaker Sergei Parajanov.
11:02 08/01/2024Kylian Mbappe agrees to join Real MadridKylian Mbappe will join Real Madrid next season after reportedly reaching an agreement with Los Blancos earlier in the week - according to Foot Mercato.
16:45 06/01/2024France reports record number of corporate bankruptciesMore than 55,000 businesses were shut down in France in 2023, marking a record high for company closures since 2017, according to data compiled at the close of December by the Bank of France.
15:15 06/01/2024Five killed in German hospital fireFive persons lost their lives in a fire at a hospital in Uelzen, south of the German city of Hamburg, a police spokesperson confirmed on Friday evening, The Brussels Times reported.
11:16 06/01/2024Japan earthquake death toll tops 100The death toll from Japan's New Year's Day earthquake topped 100 on Saturday with more than 200 people still missing, the country's deadliest quake in nearly eight years, Reuters reported.
15:36 05/01/2024Tesla to recall over 1.6 million electric cars in ChinaTesla is recalling more than 1.6 million electric vehicles in China, the country's market regulator said Friday, marking another blow for the US firm days after it was surpassed in EV sales by...
14:01 05/01/2024US puts Azerbaijan on religious freedom watchlist over fears for Artsakh's heritageThe United States on Thursday added Azerbaijan to a watchlist on religious freedom, following fears for Christian heritage after the country seized Artsakh (Nagorno-Karabakh).
12:52 05/01/2024Russia doesn't prevent U.S. diplomatic efforts for Armenia and Azerbaijan – State DeptRussia does not prevent the United States from conducting the important diplomatic efforts for Armenia and Azerbaijan, State Department spokesperson Matthew Miller said on Thursday.
11:58 05/01/2024Cristiano Ronaldo wins Maradona Award for Best GoalscorerCristiano Ronaldo has another trophy to add to his ever-growing collection, with the Maradona Award for Best Goalscorer heading his way, GOAL reports.
14:30 04/01/2024Middle East could be 'engulfed in flames', says EU's top diplomatThe Middle East could see a violent spillover of conflict unless a peaceful solution to the war in Gaza is found, the EU's top diplomat Josep Borrell warned on Wednesday.
13:33 04/01/2024U.S. State Department spox comments on situation in Armenian Quarter of JerusalemU.S. State Department spokesman Matthew Miller has addressed the concerns of the top authorities in the Armenian Quarter of Jerusalem that the Israeli government is using the conflict in Gaza to push...
12:00 04/01/2024Las Vegas judge attacked by man who was denied probationA man who had been denied probation attacked a judge during his sentencing in a Nevada courtroom on Wednesday in a violent episode that was captured on video, The New York Times reported.