13:41 23/11/2024Իսրայելը ավիաhարված է հասցրել Բեյրութի կենտրոնին, կա 11 զnhԻսրայելի ինքնաթիռները գրոհել են Բեյրութի կենտրոնը։ Իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում առնվազն 11 մարդ է զոհվել, կան վիրավորներ: Այս մասին հայտնում է Reuters–ը Լիբանանի ազգային լրատվական...
10:06 23/11/2024Կրուտոյը, Կիրկորովը, Բասկովը զրկվել են Ուկրաինայի պետական պարգևներիցՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մի քանի ռուս արտիստների զրկել է Ուկրաինայի պետական մրցանակներից։ Այս մասին ասվում է Զելենսկու վարչակազմի պաշտոնական կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։...
09:34 23/11/2024Շվեյցարիայի կառավարությունն Ուկրաինայի պատճառով արգելել է ռազմական տեխնիկայի արտահանումը ԼեհաստանՇվեյցարիայի կառավարությունն արգելել է ռազմական տեխնիկայի արտահանումը Լեհաստան՝ Կիև զենք տեղափոխելու պատճառով։ Այս մասին հայտնում է TVP.Info տեղեկատվական պորտալը։ Բեռն իր որոշումը բացատրել է նրանով,...
22:03 22/11/2024ՀՀ ԶՈՒ հավաքականը թիմային աղյուսակում հունահռոմեական ոճում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը. ՀՀ ՊՆՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության վերջնարդյունքում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականը թիմային աղյուսակում հունահռոմեական ոճում զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը, ազատ ոճում՝ 6-րդը:...
20:10 22/11/2024Ճիշտ հոր պես․ Քիմ Քարդաշյանը սովորում է իրավաբանության յոթերորդ կուրսումՔիմ Քարդաշյանը ոչ միայն ռեալիթի աստղ է, գործարար և բազմազավակ մայր։ Նա նաև ջանասեր իրավագիտության ուսանող է։ Այս մասին գրում է peopletalk.ru-ն։ Քարդաշյանն ուսման յոթերորդ տարում է։ Նա նոր կարևոր...
16:25 22/11/2024Հայաստանի հավաքականն Ազգերի լիգայի փլեյ-օֆֆում կխաղա Վրաստանի հետՆոյեմբերի 22-ին ՈւԵՖԱ-ի շտաբ-բնակարանում՝ շվեյցարական Նիոն քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի B/C լիգաների փլեյ-օֆֆի վիճակահանությունը։ C լիգայի 4-րդ խմբում երկրորդ տեղը գրաված Հայաստանի...
12:53 22/11/2024Ալեքսիս Օհանյանը ցուցադրել է գերհազվագյուտ հայկական մետաղադրամԱմերիակահայ գործարար, Reddit-ի հիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը X սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter) ցուցադրել է Արտաշեսյանների տոհմից Մեծ Հայքի թագավոր Տիգրան Մեծի ժամանակաշրջանի մետաղադրամը։ «Այս...
12:31 22/11/2024Ռոնալդուն նշել է ռեկորդ, որը չի ցանկանում գերազանցելԿրիշտիանու Ռոնալդուն մի քանի ամիս առաջ բացել է իր YouTube ալիքը։ Պորտուգալացին կայծակնային արագությամբ ձեռք է բերել բաժանորդներ.
12:16 22/11/2024Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բարբոքը Բաքվում կայացած COP29-ի ժամանակ սուր քննադատության է ենթարկել ԱդրբեջանինԳերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքն Ադրբեջանում ընթացող ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության համաժողովի (COP29) 29-րդ նստաշրջանում իր առաջին ելույթում սուր քննադատություն է հայտնել հյուրընկալող երկրի հասցեին,...
11:27 22/11/2024Պեսկով. Ռուսաստանի խնդիրը ոչ թե միգրանտներն են, այլ անօրինական ներգաղթյալներըՌուսաստանի համար խնդիրը ոչ բոլոր միգրանտներն են, որոնք երկիր են ժամանել, այլ միայն նրանք, ովքեր անօրինական կերպով գտնվում են Ռուսաստանի Դաշնությունում, դա ռիսկեր է ստեղծում բոլոր տեսակի...
10:35 22/11/2024Գիշերային ակումբի այցելուն սեր է խոստովանել դիջեյին և կծել նրա ականջըԳերմանիայում դիսկոտեկի այցելուն գրկել է դիջեյին և կծել նրա ականջի մի մասը։ Միջադեպի մասին հայտնում է Bild-ը։ 2023 թվականի փետրվարին Ստորին Սաքսոնիայի Գյոթինգենի ակումբում միջադեպ է տեղի ունեցել։ Այդ...
09:39 22/11/2024Մեդվեդևը հրապարակել է «Օրեշնիկ» հրթիռային համակարգ հարվածի տեսանյութըՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ, «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը «Օրեշնիկ» նորագույն հրթիռի կիրառման մասին հայտարարությունից հետո հրապարակել է Դնեպրոպետրովսկի...
22:44 21/11/2024Ռուսաստանն իրեն իրավունք է վերապահում զենք օգտագործել այն պետությունների դեմ, որոնք թույլ են տալիս իրենց զենքն օգտագործել իր դեմ. ՊուտինԱյսօր հրապարակված տեսաուղերձում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարեց նորագույն միջին հեռահարության «Օրեշնիկ» հրթիռի հաջող փորձարկման մասին, որոնց ժամանակակից հակաօդային պաշտպանության համակարգերը...
21:36 21/11/2024Վլադիմիր Պուտինը ուղերձ է հղել, ասելով, թե ուկրաինական հակամարտությունն ձեռք է բերել գլոբալ բնույթի տարրերՎլադիմիր Պուտինը հայտարարություն է արել հատուկ գործողության գոտում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Ուղերձը հրապարակել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նախագահն ընդգծել է, որ նոյեմբերի 19-ին Ուկրաինայի...
20:12 21/11/2024Մատվիենկոն վերընտրվել է ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահԱՊՀ երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ՄԽՎ) խորհրդի անդամները կրկին խորհրդի նախագահ են ընտրել Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոյին։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին: ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի...
18:00 21/11/2024ԱՀԿ. Աղմուկը՝ մարդու առողջության համար թաքնված սպառնալիքԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) հետազոտողները պարզել են, որ 85 դԲ (դեցիբել) բարձր ֆոնային աղմուկը կարող է հրահրել սիրտ-անոթային և մարսողական համակարգերի պաթոլոգիաները, ինչպես նաև...
17:35 21/11/2024Իլոն Մասկի Tesla էլեկտրամոբիլները ԱՄՆ-ում ճանաչվել են ամենավտանգավորներըԱՄՆ-ի Ճանապարհների երթևեկության անվտանգության ազգային վարչությունը (NHTSA) վերլուծել է վթարների վիճակագրությունը և եզրակացրել, որ երկրում ամենաշատ մահացու վթարները կապված են Tesla էլեկտրական...
17:11 21/11/2024Կոսմետոլոգ. Մաշկի ծերացման հիմնական պատճառներըՄաշկի ծերացման երկու տեսակ կա՝ բնական և վաղաժամ: «Որպես կանոն, տարիքային փոփոխությունները տեղի են ունենում աստիճանաբար և ամենից հաճախ տեսողականորեն սկսում են երևալ 30 տարի անց։ Բնական...
16:23 21/11/2024Ցանկության դեպքում հնարավոր է Հայաստանի և Ռուսաստանի հավաքականների միջև խաղ կազմակերպել. ԴոխոյանՀայաստանի հավաքականի նախկին պաշտպան Կարեն Դոխոյանը, ով 2000-2006 թվականներին հանդես է եկել ««Կռիլյա Սովետով» ռուսական ֆուտբոլային ակումբում, ասել է, որ Հայաստանի հավաքականը կարող է ընկերական...
15:58 21/11/2024Մարիա Զախարովան զանգ է ստացել ճեպազրույցի ժամանակ և նրան ասել են, որ չմեկնաբանի բալիստիկ հրթիռի հարվածի մասին լուրըՃեպազրույվի ժամանակ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովային զանգ է ստացել և նրան արգելել են մեկնաբանել ռուսական բալիստիկ հրթիռի հարվածի մասին հաղորդագրությունները։ Երբ Զախարովան պատասխանել...

16:36 12/01/2024Russian Foreign Ministry rejects Armenian politicians' claims about peacekeepersRussian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova has again rejected Armenian politicians' claims that Russian peacekeepers failed to protect the ethnic Armenian population of Nagorno-Karabakh...
15:15 12/01/2024CoE: Displaced Karabakh Armenians should be given possibility of returning in safety and dignity“Armenian and Azerbaijani authorities should ensure focus on human rights protection in their peace talks and establish strong human rights safeguards for all persons affected by the conflict”, said...
13:33 12/01/2024Huge ancient city found in the AmazonA huge ancient city has been found in the Amazon, hidden for thousands of years by lush vegetation, BBC News reports.
11:46 12/01/2024Armenian genocide memorial to be installed in IrvineIrvine is getting closer to erecting a memorial dedicated to the victims of the Armenian genocide within the Great Park, the Orange County Register reports.
11:36 12/01/2024US and UK conduct strikes against Houthis in YemenThe US and UK militaries launched strikes against multiple Houthi targets in Houthi-controlled areas of Yemen on Thursday, marking a significant response after the Biden administration and its allies...
11:27 12/01/2024U.S. continues to believe durable peace between Armenia and Azerbaijan is possibleThe Unites States continues to believe that a durable peace between Armenia and Azerbaijan is possible, State Department spokesperson Vedant Patel said on Thursday.
16:48 11/01/2024Finnish artists want Israel barred from EurovisionMore than 1,400 Finnish music industry professionals have signed a petition urging a ban on Israel from Eurovision over alleged "war crimes" in Gaza, BBC News reports.
15:35 11/01/2024Rep. Joaquin Castro hosts Congressional briefing on threats to Jerusalem's Armenian communityU.S. House Foreign Affairs Committee member Joaquin Castro (D-TX) hosted a Congressional briefing last week calling attention to escalating attacks by developers seeking to seize land from...
14:03 11/01/2024Construction begins on new Crescenta Valley Armenian churchMonths after announcing that the La Crescenta parish will have its own church, the Western Prelacy announced that construction on the new Holy Archangels Church has begun and is being closely...
13:36 11/01/2024Photo exhibition in Paris raises awareness about Nagorno-Karabakh's Armenian heritage at riskA photo exhibition raising awareness about the endangered Armenian heritage in Nagorno-Karabakh (Artsakh) has opened in Paris.
11:09 11/01/2024Teni Melidonian named chief Oscars officerThe Academy of Motion Picture Arts and Sciences has promoted Teni Melidonian to chief Oscars officer, a newly created position, and MaryJane Partlow to executive vp, awards production and special...
15:35 10/01/2024Armenian bishop sues Israeli businessman Danny Rothman for defamatory remarksHis Eminence Bishop Koryun Baghdasaryan has filed a lawsuit against Israeli businessman Danny Rothman (Rubenstein) for his recent slanderous and defamatory remarks made against him, the Armenian...
15:15 10/01/2024Germany reportedly offers Armenia financial aid for 'anti-Russian steps'Germany is interested in the rapid withdrawal of Russian border guards from Armenia, offering Yerevan financial aid for a number of anti-Russian steps, an informed source told TASS.
14:34 10/01/2024Kim calls South Korea a 'principal enemy'North Korean leader Kim Jong Un has called South Korea “our principal enemy” and threatened to annihilate it if provoked, as he escalates his inflammatory, belligerent rhetoric against Seoul and the...
13:05 10/01/2024Ukraine exonerates Sergei Parajanov 50 years after Soviet trialUkraine’s National Commission for Rehabilitation has officially exonerated renowned Armenia filmmaker Sergei Parajanov 50 years after his Soviet trial.
12:04 10/01/2024Lemkin Institute condemns brutal attack on Armenian Quarter in JerusalemThe Lemkin Institute has denounced the recent violent attack on the Armenian Quarter in East Jerusalem and reiterated its call to protect the cultural heritage of the Armenian Quarter and respect the...
11:36 10/01/2024Gunmen storm Ecuador TV studio live on airMasked gunmen have broken into a live television studio in Ecuador and threatened terrified staff, BBC News reports.
15:46 09/01/2024Macron picks Gabriel Attal as France's youngest PMGabriel Attal has been named France's next prime minister, as Emmanuel Macron aims to revive his presidency with a new government, BBC News reports.
14:35 09/01/2024South Korea passes law to ban dog meat tradeSouth Korea has passed a new law, which aims to end the slaughter and selling of dogs for their meat by 2027.
12:46 09/01/2024More than 10 children losing legs in Gaza every day, aid groups sayMore than 10 children on average have lost one or both of their legs every day in Gaza since October 7, with many amputations performed without anesthesia, a charity said Sunday, underscoring the...