12:10 24/10/2024Մինչ Պուտինը խոսում է, Փաշինյանը ծիծաղեցնում է ԱլիևինԲՐԻԿՍ-ի գագաթաժողովի մեկնարկին մասնակից երկրների ու միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարները լուսանկարվեցին։ Արարողակարգային այդ հատվածը մի քիչ երկարեց։ Բացակա կար։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ...
11:15 24/10/2024Կազանում հանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանն ու Իրանի նախագահըՄասուդ Փեզեշքիանն ընդգծել է, որ իր երկրի առաջնահերթությունն է զարգացնել հարաբերությունները հարևան և բարեկամ պետությունների հետ` հավելելով, որ Հայաստանն այդ երկրներից մեկն է։
10:35 24/10/2024Կինոյի հանճար Արտավազդ Փելեշյանը մրցանակ կստանա համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար«Послание к человеку» («Ուղերձ մարդուն») 34-րդ միջազգային կինոփառատոնում համաշխարհային կինոյում ունեցած ավանդի համար մրցանակը կտրվի հայ և համաշխարհային կինոյի հսկաներից մեկին՝ հանճարեղ հայ ռեժիսոր և...
09:30 24/10/2024Խաչանովը դուրս է եկել Վիեննայի մրցաշարի 2-րդ շրջանՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 24-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Վիեննայում (Ավստրիա) ATP-500 կարգի մրցաշարի մեկնարկային խաղում հաղթել է բրազիլացի Տիագո Ուայլդին։...
08:42 24/10/2024Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է ԿազանՆիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային մեկօրյա այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն: Նա Կազանում կմասնակցի «ԲՐԻԿՍ+» գագաթնաժողովին:
08:28 24/10/2024Դ. Թրամփ. Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին ԱրցախիցԱյսօր, ընտրություններից շուրջ 2 շաբաթ առաջ Թրամփն այսպիսի գրառում է արել Արցախի վերաբերյալ. «Քամալա Հարիսը ՈՉԻՆՉ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյաներ սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին...
23:01 23/10/2024Իսրայելական ինքնաթիռները հարվածել են Բեյրութում Իրանի դեսպանատան մոտ գտնվող շենքինԻսրայելի ռազմաօդային ուժերի կործանիչները հրթիռային հարված են հասցրել Բեյրութի հարավային արվարձանում գտնվող Ուզայ թաղամասին։ Ինչպես ՏԱՍՍ-ի թղթակցին հայտնել է քաղաքացիական պաշտպանության ծառայության իր...
16:26 23/10/2024ԵՄ-ն ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին մասնակցող Էրդողանին կոչ է արել «մասնակցել Ռուսաստանի Դաշնության մեկուսացմանը»Եվրամիությունն ակնկալում է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և միությանն անդակցելու մյուս թեկնածու երկրների ղեկավարները, որոնք հավաքվել են Կազանում BRICS-ի գագաթնաժողովին մասնակցելու,...
14:11 23/10/2024«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները կոչ են արել Հայաստանին նոր մասնակից ընտրել«Միսս Տիեզերք» մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարություն են տարածել՝ պարզաբանելով, թե ինչու են մերժել «Միսս Տիեզերք Հայաստան» մրցույթում ընտրված զգությամբ ռուս Իրինա Զախարովայի մասնակցությունը...
13:04 23/10/2024Lonely Planet-ը Հայաստանն ընդգրկել է անհավանական տուրիստական ուղղությունների ցանկումՀամաշխարհային առաջատար Lonely Planet հրատարակությւոնը 2025 թվականի համար հրապարակել է անհավանական տուրիստական 30 ուղղություններում։ Ցանկում ներառված է նաև Հայաստանը։ Ուղղությունների ընտրությունն...
12:43 23/10/2024Կազան. Ալիևը կծեց չակ-չակն ու փոխանցեց պատվիրակության անդամինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն արդեն Կազանում է՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին։ Այս մասին գրումէ «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Թաթարստանի օդանավակայանում նրան դիմավորել է Թաթարստանի նախագահ...
10:42 23/10/2024«Հըզբոլլшհը» մեկ օրում ոչնչացրել է իսրայելական «Մերկավա» դասի հինգ տանկՎերջին 24 ժամվա ընթացքում շիական «Հըզբոլլահ» շարժման մարտիկները ոչնչացրել են Իսրայելի պաշտպանության բանակի հինգ «Մերկավա» տանկ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Al Mayadeen հեռուստաալիքը։ Նրա...
10:28 23/10/2024McDonald's-ի բուրգերի հետևանքով կան տասնյակ թունավորվածներ, մեկ մարդ մահացել է. Ընկերության բաժնետոմսերի գինն ընկնում էԱՄՆ տասը նահանգներում գրանցվել է աղիքային ցուպիկի բռնկում։ Տուժել է 48 մարդ, տասը մարդ հոսպիտալացվել է։ Տուժածներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլը՝ վկայակոչելով...
09:54 23/10/2024Սասունյան. Բացահայտվել է ՄԱԿ-Ադրբեջան համաձայնագրի տեքստը Բաքվում կայանալիք կլիմայի գագաթնաժողովի համարՔանի որ նոյեմբերի 11-ին Բաքվում նախատեսված է անցկացնել ՄԱԿ-ի կլիմայի գագաթնաժողովը (COP29), գնալով ավելի հստակ է դառնում, որ չպետք է Ադրբեջանին թույլ տրվեր հյուրընկալել նման հեղինակավոր հավաք։ Ի...
09:42 23/10/2024Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթումԵրգչուհի Սյուզաննա Մելքոնյանը հաղթել է Voice of Turan երգի միջազգային մրցույթում: Այս մասին տեղեկանում ենք երգչուհու ինստագրամյան էջից: «Հայաստանը Հաղթեց Voice of Turan միջազգային մրցույթում»,- գրել...
09:27 23/10/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովինՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ժամանել է Կազան՝ մասնակցելու BRICS-ի երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, Անտոնիո Գուտերեշը Կազանի միջազգային օդանավակայանում...
23:14 22/10/2024Ըմբիշ Հայկ Խլոյանը՝ աշխարհի չեմպիոնԱլբանիայի Տիրանա քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկաննների Աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Խլոյանը (97կգ) 11։6 հաշվով հաղթեց Բելառուսի ներկայացուցիչ...
17:14 22/10/2024«Ինչո՞ւ չի կարելի ուտել կենդանիների համար նախատեսված կերը». Ռուսաստանի դպրոցներում բացատրում են կվադրոբինգի վնասներըՌուսաստանի դպրոցներում սկսել են պրոֆիլակտիկ զրույցներ անցկացնել աշակերտների հետ՝ բացատրելով կվադրոբինգի վնասները։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, ուսուցիչները, հրավիրված հոգեբանները և տեսուչները...
16:35 22/10/2024«Ոսկե դուբլ». Նիկիտա Սիմոնյանի մասին պատմող ֆիլմը մեծ էկրան կբարձրանա հաջորդ տարիՀայաստանում նկարահանվում է լիամետրաժ ֆիլմ՝ «Ոսկե դուբլ» խորագրով, որի գլխավոր դերում հանդես է գալիս Եգոր Բերոևը։ Այն ստեղծվում է AP Cinema կինոընկերության ու START օնլայն-կինթատրոնի կողմից։ Ֆիլմը...
15:58 22/10/2024Գերմանիայում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի նոր շտամով վարակման առաջին դեպքըԳերմանիայում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի՝ mpox-ի նոր տարբերակով վարակվելու առաջին դեպքը: Այս մասին հայտնում է Bild-ը։ Ըստ Ռոբերտ Կոխի ինստիտուտի (RKI), խոսքը Clade 1b շտամի մասին է։ Հիվանդը վարակվել է...

13:41 16/04/2025В Госдуме РФ предложили сократить женщинам рабочий день на часЖенщинам нужно сократить рабочий день на один час, предложил в разговоре с РИА Новости депутат Госдумы Игорь Антропенко.
13:16 16/04/2025После землетрясения – потоп. На Мьянму обрушился новый удар стихииРазрушенную после землетрясения Мьянму теперь заливает. Наводнение произошло на севере страны, передает «МИР 24». Дом, устоявший во время землетрясения, рухнул под натиском воды. Улицы города...
12:12 16/04/2025На Земле началась сильная магнитная буряМагнитные бури считаются опасными для людей с хроническими заболеваниями, в том числе гипертонией и сосудистыми болезнями. Они могут вызвать обострение. Поэтому эксперты рекомендуют в такие дни беречь себя и следить за показателями артериального давления.
12:09 16/04/2025Более трехсот российских туристов экстренно переселили из отеля в ХургадеАссоциация туроператоров России (АТОР) проверяет информацию и выясняет обстоятельства экстренного переселения 300 россиян из отеля в Хургаде из-за антисанитарии, сообщили ТАСС в организации.
16:11 15/04/2025Вице-президент США Вэнс уронил и сломал чемпионский кубок по американскому футболуВице-президент США Джей Ди Вэнс уронил и сломал чемпионский кубок победителей турнира по американскому футболу среди студентов.
14:33 15/04/2025В Мексике родился первый в мире ребенок, зачатый с помощью ИИВ Мексике появился на свет первый в мире ребенок, зачатый с помощью полностью автоматизированной системы ИКСИ с искусственным интеллектом.
14:20 15/04/2025Магнитные бури обрушатся на Землю 16 апреляМагнитные бури считаются опасными для людей с хроническими заболеваниями, в том числе гипертонией и сосудистыми болезнями. Они могут вызвать обострение. Поэтому эксперты рекомендуют в такие дни беречь себя и следить за показателями артериального давления.
12:00 15/04/2025Мир скорбит о смерти писателя Марио Варгаса ЛьосыМарио Варгас Льоса, знаменитый перуанский писатель и Нобелевский лауреат по литературе, скончался в возрасте 89 лет в Лиме, оставив после себя огромную пустоту в мире литературы.
11:42 15/04/2025Милей: сферы влияния при новом мировом порядке разделят США, Россия и КитайЛидерами нового миропорядка будут Россия, США и Китай, а Европе предстоит тяжелая борьба, считает президент Аргентины Хавьер Милей.
16:22 14/04/2025«Мы не справились»: компания по продаже билетов извинилась перед поклонниками Дженнифер ЛопесГлавный исполнительный директор Ticketon.kz Виктория Торгунакова в соцсети Threads ответила на возмущения казахстанцев по поводу продажи билетов на концерт Дженнифер Лопес, передает NUR.KZ.
13:33 14/04/2025Весенние катаклизмы: в Турции ударили морозы, в Южной Корее снег накрыл цветущую сакуру, а в Китае бушуют ураганыВ Турции неожиданно ударили морозы, в Южной Корее снег накрыл цветущую сакуру, а в Китае бушуют ураганы и пыльные бури.
12:19 14/04/2025Трамп установил в гольф-клубе во Флориде свою двухметровую статуюГенеральный директор компании Sticker Mule и бывший кандидат в конгресс Нью-Йорка Энтони Константино подарил президенту США Дональду Трампу двухметровый памятник-фигуру политика, сообщает издание...
15:59 12/04/2025Артур Алексанян – в 1/4 финала чемпионата ЕвропыС 7 по 13 апреля в Братиславе, Словакия, проходит чемпионат Европы по спортивной борьбе – 2025. Это первый крупный международный турнир после Олимпиады в Париже. Турнир начался 7 апреля...
12:47 12/04/202512 апреля 1961 года: первый полет человека в космос12 апреля 1961 года советский космонавт Юрий Гагарин на космическом корабле «Восток-1» стартовал с космодрома Байконур и впервые в мире совершил орбитальный облет планеты Земля. Полет в околоземном пространстве длился 108 минут.
17:08 11/04/2025Мишель Обама прокомментировала слухи о разводе с экс-президентом США Бараком ОбамойБывшая первая леди США Мишель Обама прокомментировала на этой неделе свое недавнее отсутствие на некоторых политических мероприятиях и слухи о разводе с экс-президентом Бараком Обамой, пишет Радио...
15:52 11/04/2025Amnesty International: На кону жизнь азербайджанского оппозиционера Тофика ЯгублуРеагируя на ухудшение состояния здоровья Тофика Ягублу, известного оппозиционера из Азербайджана, отбывающего девятилетний тюремный срок и объявившего голодовку с 1 апреля, Мари Стразерс, директор...
11:52 11/04/2025Поиски жертв обрушения ночного клуба в Доминикане завершились. Число погибших достигло 221В Доминикане завершили поисково-спасательную операцию на месте обрушения крыши ночного клуба. Число погибших достигло 221 человека. Пострадали 189 человек. Об этом пишет МИР 24. На данный момент...
11:35 11/04/2025В Индии не менее 25 человек погибли в результате ударов молнийВ результате ударов молний в индийском штате Бихар погибли не менее 25 человек. Об этом 10 апреля сообщило агентство Press Trust of India (PTI) со ссылкой на официальные лица. «Согласно заявлению...
13:22 10/04/202510 апреля – День братьев и сестерИстория праздника началась в США благодаря Клаудии Эварт, которая, пережив утрату своих старших брата и сестры, решила создать день, посвященный укреплению семейных уз.
12:29 10/04/2025Агент: Арсен Захарян выбыл из строя до конца сезонаПолузащитник испанского «Реал Сосьедад» Арсен Захарян больше не сыграет в нынешнем сезоне из‑за травмы, сообщил «Матч ТВ» представитель российского футболиста Геннадий Голубин.