11:32 20/10/2024Էդգար Սողոմանյանը դարձավ խառը մենամարտերի ECF վարկածով աշխարհի չեմպիոնԷդգար Սողոմանյանը երրորդ անգամ դարձավ խառը մենամարտերի ECF-ի աշխարհի չեմպիոն։ Մարզիկը հանդես է գալիս ԱՄՆ դրոշի ներքո, սակայն նրա հաղթանակից հետո UFC-ի ընկերությունը թույլատրել է հայ մարզիկի...
19:00 19/10/2024Գուրգեն Բավեյանի և Դիանա Սահակյանի ելույթով մեկնարկել են Շտուտգարտի Հայ մշակույթի օրերըՄիջոցառմանը ներկա հայտնի մշակութային փորձագետները հիացել են հայ արվեստագետների ելույթներով ու կատարումներով։
18:45 19/10/2024Խաչանովը 2024 թվականի փետրվարից ի վեր առաջին անգամ կխաղա ATP մրցաշարի կիսաեզրափակչումՀամաշխարհային դասակարգման աղյուսակում 26-րդ տեղը զբաղեցնող հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը 2024 թվականի փետրվարից ի վեր առաջին անգամ կխաղա ATP մրցաշարի կիսաեզրափակչում։ Այս մասին հայտնում է...
18:31 19/10/2024Sotheby's-ն առաջին անգամ աճուրդի կհանի մարդանման ռոբոտի նկարած նկարըSotheby’s աճուրդում առաջին անգամ կներկայացվի մարդանման ռոբոտի ստեղծած նկարը։ nypost.com-ի հաղորդմամբ, ակնկալվում է, որ այն կվաճառվի բավականին թանկ՝ 180 հազար դոլարով; Ռոբոտը, որը հայտնի է Ai-Da...
18:15 19/10/2024Ջոկովիչ. Ցավում եմ նրանց համար, ովքեր ցանկանում են, որ ես թոշակի անցնեմ«Մեծ սաղավարտի» 24-ակի չեմպիոն և օլիմպիական չեմպիոն սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը պատմել է, թե ինչն է իրեն դրդում շարունակել կարիերան։ «Ես հոգու խորքում զգում եմ, որ դեռ պետք է հաղթեմ «Մեծ սաղավարտի»...
18:00 19/10/2024Դեմի Մուրը բացատրել է, թե ինչու է հաճախ գնում ծանր հիվանդ Բրյուս Ուիլիսի մոտՀայտնի դերասան Բրյուս Ուիլիսը մի քանի տարի պայքարում է ճակատային ժամանակավոր դեմենցիայի դեմ: Դեմի Մուրը պատմել է, որ փորձում է հնարավորինս հաճախ այցելել նախկին ամուսնուն։ Դերասանուհու խոսքով, Բրյուս...
17:46 19/10/2024Աֆրիկայում մի ամբողջ երկիր մնացել է առանց հոսանքիՆիգերիայի ազգային էլեկտրացանցը մեկ շաբաթվա ընթացքում երրորդ անգամ խափանվում է: Երկրի ամբողջական հոսանքազրկման մասին հայտնում է Daily Post Nigeria-ն։ Խափանման պատճառները չեն բացահայտվում, սակայն...
17:10 19/10/2024Անջելինա Ջոլիին լուսանկարահանել են ռեփեր Akala հետ՝ նրանց սիրավեպի մասին խոսակցությունների ֆոնինԴերասանուհի Անջելինա Ջոլիին նկատել են ռեփեր Akala-ի հետ Լոնդոնի 68-րդ կինոփառատոնում։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Հաղորդվում է, որ «Անջելինա Ջոլին հայտնվել է ենթադրյալ սիրեցյալ Akala-ի հետ»։...
16:21 19/10/2024Մխիթարյանը՝ 35 տարեկանից բարձր աշխարհի ամենաթանկարժեք ֆուտբոլիստների ցանկում. TransfermarktTransfermarkt-ը թարմացրել է իտալական Ա Սերիան ներկայացնող ֆուտբոլիստների տրանսֆերային արժեքները։ Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը մնացել է անփոփոխ և գնահատվում է 6 մլն...
16:05 19/10/2024«Պատմության լավագույն ֆիլմերից մեկը». առաջին հանդիսատեսը հիացած է «Գլադիատոր 2»-ովՀոկտեմբերի 18-ին Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել Ռիդլի Սքոթի պատմական էպոսի շարունակության՝ «Գլադիատոր 2» ֆիլմի վաղ պրեմիերան։ Ֆիլմի իրադարձությունները ծավալվում են առաջին ֆիլմում ներկայացված սյուժեից...
15:38 19/10/2024Բայդեն. Դեռևս կոնսենսուս չկա Ուկրաինային կողմից Ռուսաստանի ուղղությամբ արևմտյան հրթիռներ արձակելու թույլտվության վերաբերյալԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Բեռլին կատարած իր այցի ավարտին, որտեղ հանդիպել է եվրոպացի առաջնորդների հետ, ասել է, որ դեռևս կոնսենսուս չկա Ուկրաինային հեռահար զենք տրամադրելու հարցում՝ Ռուսաստանի խորքային...
15:12 19/10/2024Գիտնականները պարզել են աշխարհում աղքատ մարդկանց թիվըՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի (UNDP) և բրիտանական Oxford Poverty and Human Development Initiative (OPHI) փորձագետները գնահատել են ամբողջ աշխարհում աղքատ մարդկանց թիվը: Հետազոտությունը հրապարակվել է OPHI-ի...
14:32 19/10/2024Կահիրեում մահացել է արվեստագետ Վահան ԹելբյանըԿահիրեում հանկարծամահ է եղել եգիպտացի հայտնի արվեստագետ Վահան Թելբյանը։ Լուրը հայտնում է «Արևելք»-ը։ Վահան Թելբյանն առավել հայտնի է որպես քանդակագործ, և իր ուրույն տեղ է ունեցել Եգիպտոսի...
13:53 19/10/2024Կվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Ռուսաստանում կտրուկ աճել էԿվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Wildberries հարթակում այս տարվա սկզբից աճել է 4800 տոկոսով, գումարային արտահայտությամբ՝ 4700 տոկոսով։ Այս մասին գրում է RBC-ն։ Հիմա պահանջարկը...
13:18 19/10/2024Պուտինը չի մեկնի Բաքու՝ մասնակցելու COP29-ինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի մեկնի Բաքու՝ մասնակցելու Բաքվի COP29 ՄԱԿ-ի գագաթաժողովին։ Այս մասին գրում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի կառավարության իր աղբյուրին։...
12:58 19/10/2024Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարն այցելել է ԿիևՖրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բառոն այցով ժամանել է Կիև։ Այս մասին հայտնում է Agence France-Presse-ը՝ հղում անելով Ուկրաինայում Ֆրանսիայի դեսպանատանը: Մեկ օր առաջ Բարոն հայտարարել էր,...
11:43 19/10/2024Ռուսական կողմը կօգնի, եթե Երևանը նման որոշում կայացնի. ԿոպերկինՌուսական կողմը կարող է աջակցել Հայաստանին, եթե Երևանը որոշի երկխոսություն հաստատել ԲՐԻԿՍ-ի (BRICS) հետ։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է Հայաստանում ՌԴ...
11:07 19/10/2024BRICS-ում ընդունված չէ «ձեռքերը ոլորել». Հայաստանում ՌԴ դեսպանԲՐԻԿՍ-ը (BRICS) ինքնիշխան պետությունների ակումբ է, որտեղ ընդունված չէ անհեթեթ որոշումներ պարտադրել և «ձեռքերը ոլորել»: Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է...
23:04 18/10/2024Ստամբուլում ձերբակալվել է 20-ից ավել նորածնի մահվան գործով մեղադրվող 22 բժիշկԹուրքիայի արդարադատության նախարար Յըլմազ Թունչը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ Ստամբուլի կլինիկաներում հանցավոր սխեմա կազմակերպած բժիշկների հանցախմբի գործով դատարանը ձերբակալել է 22 մեղադրյալի, որոնց...
21:26 18/10/2024Բացահայտվել է Պուգաչովայի և Գալկինի գտնվելու վայրըԵրգչուհի Ալլա Պուգաչովային նկատել են Կիպրոսում իր 11-ամյա որդու՝ Հարրիի հետ։ Այդ մասին հայտնում է kp.ru-ն և հրապարակում հայտնի ընտանիքի թարմ լուսանկարները։ Լուսանկարում երգչուհին քայլում է փողոցով՝...

12:06 26/10/2023EU falling short on pledge to supply Kyiv with ammunitionThe European Union is falling behind its plan to supply Ukraine with one million artillery shells by March 2024, currently delivering only 30% of the target, RBC-Ukraine reports, citing Bloomberg.
11:35 26/10/2023Canada the first country outside of EU joining EUMA, FM saysCanadian Foreign Minister Mélanie Joly has visited Jermuk, a resort town in Armenia's Vayots Dzor Province.
15:48 25/10/2023Russia maintains contact with Armenia, Azerbaijan, Kremlin saysMoscow remains in contact with Baku and Yerevan, TASS cited Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling reporters on Wednesday.
14:06 25/10/2023Pashinyan-Aliyev talks in Brussels canceledArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev will not hold fresh talks in Brussels in late October, EU Special Representative for South Caucasus and the Crisis in...
12:58 25/10/2023Arshile Gorky's masterpiece to be put up for auction at Christie'sOn 9 November Christie’s will offer Armenian-American artist Arshile Gorky’s Charred Beloved I (1946) from the collection of David Geffen as part of the 20th Century Evening Sale in New York, the...
11:00 25/10/2023Israel calls for UN chief's resignation over Gaza commentsIsrael's ambassador to the United Nations, Gilad Erdan, on Tuesday called on UN Secretary-General Antonio Guterres to resign.
16:45 24/10/2023Kremlin laughs off Putin body double rumoursThe Kremlin on Tuesday denied a report that President Vladimir Putin was ill, and laughed off persistent rumours that he used body doubles to cover for him in public appearances, Reuters reported.
13:04 24/10/2023Macron arrives in Israel on solidarity visitFrench President Emmanuel Macron arrived in Israel on Tuesday to express his country’s “full solidarity” with the Jewish state after the deadly October 7 massacres by Palestinian terror group Hamas,...
12:15 24/10/2023Noubar Afeyan and his family foundation commit $2 million to help displaced people of ArtsakhNoubar Afeyan, Co-Founder of the Aurora Humanitarian Initiative, and Anna Afeyan, Co-Chair of the Afeyan Foundation, announce a commitment of $2 million to serve over 100,000 displaced people from...
14:05 23/10/2023EU foreign ministers to discuss Armenia-Azerbaijan talksEU foreign ministers will discuss conflicts in Ukraine and Israel at their meeting in Luxembourg, TASS reported.
13:03 23/10/2023Israeli air attacks kill 30 in Gaza's refugee campThirty bodies, most of them women and children, have been recovered from underneath the ruins of bombed buildings in Gaza’s Jabalia refugee camp, the civil defence unit there told Al Jazeera.
15:30 21/10/2023Some 700,000 Palestinians have moved south, Israel saysAn Israeli security official says there is currently no humanitarian crisis in the Gaza Strip, as the military continues to order Palestinians to move south, The Times of Israel reports.
15:05 21/10/2023ANCA testimony calls for an end to Israeli arms sales to AzerbaijanThe Armenian National Committee of America (ANCA), in testimony submitted this week to the Senate Foreign Relations Committee, called upon America’s next Ambassador to Israel to advance U.S.
14:45 21/10/2023Meryl Streep, husband Don Gummer separated for 'more than 6 years'Meryl Streep and her husband of 45 years, Don Gummer, are living separate lives, sources confirmed to Page Six Friday.
13:06 21/10/2023Humanitarian convoy enters Gaza Strip from EgyptThe Rafah border crossing between Egypt and Gaza has opened to let a small amount of desperately needed aid flow to Palestinians running short of food, medicine and water in the territory that is...
11:16 21/10/2023Hamas releases two American hostages held in GazaHamas has released two American hostages – Judith Tai Raanan and her 17-year-old daughter, Natalie Raanan – nearly two weeks after it launched a deadly attack in Israel and abducted around 200...
17:05 20/10/2023EU foreign ministers to discuss support for ArmeniaForeign ministers of the 27 EU member states will discuss assistance to Armenia and the country's rapprochement with the European Union at a meeting scheduled for October 23, a senior EU official...
12:32 20/10/2023Austrian Parliament condemns Azerbaijan's ethnic cleansing in Nagorno-KarabakhThe Austrian parliament on Thursday unanimously passed a resolution condemning the ethnic cleansing carried out by Azerbaijan against the people of Nagorno-Karabakh (Artsakh), the Armenian Embassy in...
15:58 19/10/2023French airports evacuated over bomb threatsFour airports in France were evacuated on Wednesday following bomb warnings, The Standard reported. It comes after the country was put on a state of high terror alert when a teacher was stabbed to...
14:00 19/10/2023£3m Auguste Rodin sculpture missing from Glasgow museumA statue by the French sculptor Auguste Rodin, part of his famous Les Bourgeois de Calais group, is currently “unlocated” in Glasgow’s art collections, the Guardian reports, citing museum officials.