16:20 28/10/2024Նիկիտա Միխալկովն առանձացրել է Աննա Մելիքյանի «Աննայի զգացմունքները» ֆիլմըՌուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Նիկիտա Միխալկովը նշել է 2023-2024 թվականների լավագույն, իր կարծիքով, ֆիլմերը։ Միխալկովի խոսքով, իրեն դուր է եկել Աննա Մելիքյանի «Աննայի զգացմունքները»...
15:02 28/10/2024Իրինա Զախարովայի փոխարեն Էմմա Ավանեսյանը Հայաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք 2024» մրցույթումԷմմա Ավանեսյանը Հայաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք 2024» մրցույթում, որը տեղի կունենա այս տարվա նոյեմբերին Մեքսիկայում։ Այս մասին հայտնում է Miss Universe Armenia-ը։ 32-ամյա հայ մոդելը, որն ապրում է...
12:44 28/10/2024Հայաստանը, ԱՄՆ-ն ու Ֆրանսիան. Հնդկական զենքի գլխավոր գնորդներըՀայաստանը, ԱՄՆ-ն ու Ֆրանսիայն գլխավորում են Հնդկաստանից զենք ձեռքբերող երկրների ցանկը։ Այս մասին գրում է The Times of India-ն՝ վկայակոչեով իր տեղեկությունները։ Ամենամեծ ծավալով գնումները կատարում է...
12:19 28/10/2024Կարեն Խաչանովը ATP-ի թարմացված վարկանիշային աղյուսակում բարձրացել է 21-րդ տեղՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը բարելավել է իր դիրքերը Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) թարմացված վարկանիշում՝ մոտենալով լավագույն 20-ին։ Անցած շաբաթ Խաչանովը Վիեննայի մրցաշարի...
11:29 28/10/202448-ամյա Ֆրանչեսկո Տոտտին հաստատել է ֆուտբոլ վերադառնալու իր ցանկությունը«Ռոմա»-ի և Իտալիայի հավաքականի լեգենդ Ֆրանչեսկո Տոտտին ռեզոնանսային հայտարարություն է արել։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, 48-ամյա իտալացին հաստատել է իր պրոֆեսիոնալ կարիերայի հնարավոր վերսկսման մասին...
09:28 28/10/2024Միշել. Մտադիր ենք Վրաստանի հարցը քննարկել նոյեմբերին կայանալիք ԵԽ նիստում«Հետևելով Վրաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններին՝ ես մտադիր եմ Վրաստանի հարցը մտցնել Բուդապեշտում կայանալիք ԵԽ ոչ պաշտոնական նիստի օրակարգում»,-X-ի իր էջում հայտարարել է ԵԽ նախագահ...
22:21 27/10/2024Առաջին անգամ Թրամփն առաջատար է ոչ միայն ճոճվող բոլոր նահանգներում, այլև ընտրողների շրջանում. Սուրեն ՍարգսյանՄիջազգահնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրել է. «Իր քաղաքական կարիերայի ընթացքում առաջին անգամ Թրամփն առաջատար է ոչ միայն ճոճվող բոլոր նահանգներում, այլև ընտրողների շրջանում: Նման պատկեր է արձանագրվել մի քանի...
16:22 26/10/2024Մանվել Խնձրցյանը հաղթեց թուրք և ադրբեջանցի ըմբիշներին57 կգ քաշային Մանվել Խնձրցյանը ըմբշամարտի աշխարհի Մ23 առաջնությունում հաղթել է ադրբեջանցի և թուրք ըմբիշներին՝ դուրս գալով 1/4 եզրափակիչ։ Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 21-27-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք...
16:18 26/10/2024Վորոնեժի բնակչուհին բողոքի ակցիաների պատճառով չի կարողացել Հայաստան գալ, դատի է տվել տուր օպերատորինՎորոնեժի բնակչուհին, որ նախատեսել էր Հայաստան գալ անցած աշնանը, բողոքի ակցիաների պատճառով չի կարողացել այցելել։ Tourdom.ru զբոսաշրջային պորտալի փոխանցմամբ, Նադեժդա Բ.-ն վճարել է 118,5 հազար ռուբլի,...
15:37 26/10/2024Միխայիլ Գալուստյանը նշել է 45-ամյակըԱզգությամբ հայ դերասան ու հումորիստ Միխայիլ Գալուստյանը նախօրեին նշել է 45-ամյակը։ «Գազետա.ռու»-ն հիշեցրել է, որ դերասանը ծնվել է 1979 թվականի հոկտեմբերի 25-ին Սոչիում։ Տարրական դասարաններում...
15:03 26/10/2024Ֆիլիպիններում զոհերի թիվն ավելացել էՖիլիպինների հյուսիսում գտնվող Լուսոն կղզում «Տրամի» փոթորիկի հետևանքով ավերածություններ են եղել, զոհվել է 81 մարդ։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ներն ու նշում, որ ավելի վաղ հայտարարվել էր 60...
14:21 26/10/2024Իրանի ԱԳՆ-ն Իսրայելի հարվածից հետո հայտարարում է պաշտպանության իրավունքի մասինԻսրայելը օդային ուժերով հարձակվել է Իրանի վրա՝ սպանելով երկու իրանցի զինվորների։ Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը նշել է, որ ունի պաշտպանության իրավունք՝ համաձայն ՄԱԿ-ի...
14:10 26/10/2024Թրամփը Հարիսին կոչ է արել IQ թեստ հանձնելԱՄՆ հանրապետական թեկնածու, նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ դեմկորտա թեկնածու Քամալա Հարիսը պետք է IQ թեստ հանձնի։ «Քամալան շատ ցածր IQ-ով մարդ է։Ես կողմ եմ, որ նա այդ թեստը հանձնի։...
13:17 26/10/2024Դիանա Լեփեջյանը Թուրքիայում նվաճել է գլխավոր՝ Տիեզերքի ֆոտոմոդել մրցանակըՕրերս Թուրքիայում կայացել է գեղեցկության միջազգային մրցույթ, որտեղ Հայաստանի մասնակից Դիանա Լեփեջյանը նվաճել է գլխավոր՝ «Տիեզերքի ֆոտոմոդել» մրցանակը: Այս մասին տեղեկանում ենք Դիանա Լեփեջյանի...
12:55 26/10/2024Նիդերլանդներում 44-օրյա պատերազմում զոհված Արեն Մեհրաբյանի հիշատակին բարեգործական համերգ կկայանաՆոյեմբերի 2-ին Զայսթի միջազգային երգի փառատոնի շրջանակում Նիդերլանդների Զայսթ (Zeist) քաղաքի եկեղեցում (In Kerkelijk centrum Zeist-West) տեղի կունենա բարեգործական համերգ՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմի...
12:37 26/10/2024Ռուսաստանի Լիպեցկի ուղղիչ գաղութից վեց կալանավոր է փախելՌուսաստանի Լիպեցկի մարզի ուղղիչ գաղութից վեց կալանավոր է փախել։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է տարածաշրջանի ղեկավար Իգոր Արտամոնովը։ Նա նշել է, որ ձեռնարկվում են միջոցառումներ նրանց...
12:13 26/10/2024Հարցում. երիտասարդները նախընտրում են առանց ինտիմ տեսարանների ֆիլմեր14-24 տարեկան կինոդիտողների կեսից ավելին նախընտրում են ֆիլմեր, որոնք պատմում են ընկերական և պլատոնական հարաբերությունների մասին: Այսպես են պատասխանել հարցվածների 63,5%-ը Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի...
11:22 26/10/2024Շառլ Միշելը բացատրել է ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին արևմտյան գործընկերների մասնակցությունըԲՐԻԿՍ-ի վերջին գագաթնաժողովին այն երկրների մասնակցությունը, որոնք նախկինում շահագրգռված էին զարգացնել հարաբերությունները արևմտյան երկրների հետ, վկայում է Եվրամիության (ԵՄ) սխալների մասին այս...
11:02 26/10/2024Իրանի վրա Իսրայելի hարձակման ժամանակ Նեթանյահուն գտնվել է ռազմաբազայի բունկերումԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ գտնվում էր Թել Ավիվի ռազմաբազայի հատուկ բունկերում՝ Իրանի վրա հարձակման ժամանակ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ հայտնել են նրա...
10:36 26/10/2024Իրանը հերքnւմ է 100 իսրայելական ինքնաթիռների ներգրավման և 20 թիրախների խոցման մասին լուրերըTasnim գործակալությունը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ Իսրայելի կողմից Իրանին հարվածների ժամանակ 20 թիրախներ են խոցվել, 100 իսրայելական ռազմական ինքնաթիռներ են ներգրավված եղել...

17:00 11/11/2023The Beatles' 'Now and Then' tops UK chartsThe Beatles returned to the top of the UK music charts on Friday, with the record-breaking track "Now And Then", making history as the act with the longest gap between its first and last No.
16:05 11/11/2023Catholicos Aram I delivers lecture at George Washington UniversityHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia on Friday offered a lecture on the geopolitics of religion in the Middle East at George Washington University.
14:33 11/11/2023EU weighs sanctions against Iran over its support for HamasThe EU is discussing ramping up sanctions against Iran over its support for Hamas — but there is a wide split among EU diplomats over whether that’s a good idea, POLITICO reports.
13:45 11/11/2023Macron says Russia may take part in talks on Ukraine in futureThere may come a time for talks on Ukraine that will involve Russia, French President Emmanuel Macron said in an interview with the BBC.
13:36 11/11/2023Azerbaijan destroyed Armenian church in Artsakh village, CHW saysAzerbaijan has destroyed an Armenian church in the Hadrut region of Artsakh (Nagorno-Karabakh) in violation of an ICJ ruling, Caucasus Heritage Watch (CHW) has warned.
11:53 11/11/2023ICJ to deliver its order on Armenia's case against Azerbaijan on Nov. 17The International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the United Nations, will deliver its order on Armenia’s request for the indication of provisional measures against Azerbaijan...
11:30 11/11/2023Armenian team wins 3 bronze medals on first day of World Sambo ChampionshipsThe Armenian team has earned three bronze medals on the first day of the World Sambo Championships 2023 being held in Yerevan, Armenia, from November 10 to 12.
15:58 10/11/2023Arshile Gorky's masterpiece sets record at New York auctionArmenian-American artist Arshile Gorky’s 1946 painting Charred Beloved I set a major record at Christie's 20th century art evening sale in New York on November 9.
15:34 10/11/2023Russia reaffirms readiness to host fresh Armenia-Azerbaijan talksRussian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin has reaffirmed Moscow’s readiness to organize a tripartite meeting of the Russian, Armenian and Azerbaijani foreign ministers, but said no exact date...
14:33 10/11/2023Toxic foam coats sacred river near New DelhiA thick layer of toxic foam has once again coated parts of a sacred river near New Delhi as the Indian capital battles an acrid and noxious smog that has settled across the city, CNN reports.
13:15 10/11/2023Aram I raises ethnic cleansing of Artsakh’s Armenian Christians at U.S. HouseHis Holiness Aram I, Catholicos of the Holy See of Cilicia of the Armenian Apostolic Church, today called for American leadership in aiding Artsakh’s 100,000 Armenian Christian refugees, during...
12:46 10/11/2023Iran warns expansion of Israel-Gaza war 'inevitable'An expansion of the scope of the war in Gaza is “inevitable” due to Israel’s heightened aggression, Al Jazeera reported, citing Iran’s foreign minister.
12:36 10/11/2023Artsakh ombudsman accuses European Commission chief of 'hypocrisy'Artsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan has accused European Commission President Ursula von der Leyen of “hypocrisy” over a gas deal with Azerbaijan.
11:45 10/11/2023Israel doesn't seek to occupy Gaza, Netanyahu saysIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has said his country does not intend to occupy or govern Gaza after the end of its war with Hamas, but the enclave must be “demilitarised, deradicalised and...
11:30 10/11/2023Rep. Schiff seeks sanctions against Azerbaijan for illegally holding Armenian prisonersRep. Adam Schiff (D-CA) introduced legislation on Thursday demanding Azerbaijan’s immediate release of Armenian prisoners of war, captured civilians, and political prisoners, including Artsakh...
11:15 10/11/2023Surgeons perform world’s first eye transplant in New YorkSurgeons in New York have performed the first-ever whole-eye transplant in a human, they announced on Thursday, an accomplishment being hailed as a breakthrough even though the patient has not...
17:06 09/11/2023Hollywood actors end 118-day strikeHollywood actors reached a tentative agreement with major studios on Wednesday to resolve the second of two strikes that rocked the entertainment industry as writers and performers demanded higher...
16:46 09/11/2023Russia to provide 40 tons of humanitarian aid to Karabakh ArmeniansA total of 40 tons of Russian humanitarian aid will be delivered to Yerevan for Karabakh Armenians in the next few days, Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a briefing on Thursday, TASS...
16:03 09/11/2023Armenia manager unveils squad for Euro 2024 qualifiersThe head coach of Armenia’s national football team, Oleksandr Petrakov, has announced the Armenian squad for the upcoming UEFA Euro 2024 qualifiers against Wales and Croatia, the Football Federation...
12:06 09/11/2023'We do it again': Mkhitaryan's Inter advance to Champions League knockout stageInter Milan booked their place in the UEFA Champions League knockout phase with a 1-0 win away at Salzburg on Wednesday.