16:20 28/10/2024Նիկիտա Միխալկովն առանձացրել է Աննա Մելիքյանի «Աննայի զգացմունքները» ֆիլմըՌուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Նիկիտա Միխալկովը նշել է 2023-2024 թվականների լավագույն, իր կարծիքով, ֆիլմերը։ Միխալկովի խոսքով, իրեն դուր է եկել Աննա Մելիքյանի «Աննայի զգացմունքները»...
15:02 28/10/2024Իրինա Զախարովայի փոխարեն Էմմա Ավանեսյանը Հայաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք 2024» մրցույթումԷմմա Ավանեսյանը Հայաստանը կներկայացնի «Միսս Տիեզերք 2024» մրցույթում, որը տեղի կունենա այս տարվա նոյեմբերին Մեքսիկայում։ Այս մասին հայտնում է Miss Universe Armenia-ը։ 32-ամյա հայ մոդելը, որն ապրում է...
12:44 28/10/2024Հայաստանը, ԱՄՆ-ն ու Ֆրանսիան. Հնդկական զենքի գլխավոր գնորդներըՀայաստանը, ԱՄՆ-ն ու Ֆրանսիայն գլխավորում են Հնդկաստանից զենք ձեռքբերող երկրների ցանկը։ Այս մասին գրում է The Times of India-ն՝ վկայակոչեով իր տեղեկությունները։ Ամենամեծ ծավալով գնումները կատարում է...
12:19 28/10/2024Կարեն Խաչանովը ATP-ի թարմացված վարկանիշային աղյուսակում բարձրացել է 21-րդ տեղՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը բարելավել է իր դիրքերը Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) թարմացված վարկանիշում՝ մոտենալով լավագույն 20-ին։ Անցած շաբաթ Խաչանովը Վիեննայի մրցաշարի...
11:29 28/10/202448-ամյա Ֆրանչեսկո Տոտտին հաստատել է ֆուտբոլ վերադառնալու իր ցանկությունը«Ռոմա»-ի և Իտալիայի հավաքականի լեգենդ Ֆրանչեսկո Տոտտին ռեզոնանսային հայտարարություն է արել։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, 48-ամյա իտալացին հաստատել է իր պրոֆեսիոնալ կարիերայի հնարավոր վերսկսման մասին...
09:28 28/10/2024Միշել. Մտադիր ենք Վրաստանի հարցը քննարկել նոյեմբերին կայանալիք ԵԽ նիստում«Հետևելով Վրաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններին՝ ես մտադիր եմ Վրաստանի հարցը մտցնել Բուդապեշտում կայանալիք ԵԽ ոչ պաշտոնական նիստի օրակարգում»,-X-ի իր էջում հայտարարել է ԵԽ նախագահ...
22:21 27/10/2024Առաջին անգամ Թրամփն առաջատար է ոչ միայն ճոճվող բոլոր նահանգներում, այլև ընտրողների շրջանում. Սուրեն ՍարգսյանՄիջազգահնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրել է. «Իր քաղաքական կարիերայի ընթացքում առաջին անգամ Թրամփն առաջատար է ոչ միայն ճոճվող բոլոր նահանգներում, այլև ընտրողների շրջանում: Նման պատկեր է արձանագրվել մի քանի...
16:22 26/10/2024Մանվել Խնձրցյանը հաղթեց թուրք և ադրբեջանցի ըմբիշներին57 կգ քաշային Մանվել Խնձրցյանը ըմբշամարտի աշխարհի Մ23 առաջնությունում հաղթել է ադրբեջանցի և թուրք ըմբիշներին՝ դուրս գալով 1/4 եզրափակիչ։ Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 21-27-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք...
16:18 26/10/2024Վորոնեժի բնակչուհին բողոքի ակցիաների պատճառով չի կարողացել Հայաստան գալ, դատի է տվել տուր օպերատորինՎորոնեժի բնակչուհին, որ նախատեսել էր Հայաստան գալ անցած աշնանը, բողոքի ակցիաների պատճառով չի կարողացել այցելել։ Tourdom.ru զբոսաշրջային պորտալի փոխանցմամբ, Նադեժդա Բ.-ն վճարել է 118,5 հազար ռուբլի,...
15:37 26/10/2024Միխայիլ Գալուստյանը նշել է 45-ամյակըԱզգությամբ հայ դերասան ու հումորիստ Միխայիլ Գալուստյանը նախօրեին նշել է 45-ամյակը։ «Գազետա.ռու»-ն հիշեցրել է, որ դերասանը ծնվել է 1979 թվականի հոկտեմբերի 25-ին Սոչիում։ Տարրական դասարաններում...
15:03 26/10/2024Ֆիլիպիններում զոհերի թիվն ավելացել էՖիլիպինների հյուսիսում գտնվող Լուսոն կղզում «Տրամի» փոթորիկի հետևանքով ավերածություններ են եղել, զոհվել է 81 մարդ։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ներն ու նշում, որ ավելի վաղ հայտարարվել էր 60...
14:21 26/10/2024Իրանի ԱԳՆ-ն Իսրայելի հարվածից հետո հայտարարում է պաշտպանության իրավունքի մասինԻսրայելը օդային ուժերով հարձակվել է Իրանի վրա՝ սպանելով երկու իրանցի զինվորների։ Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը նշել է, որ ունի պաշտպանության իրավունք՝ համաձայն ՄԱԿ-ի...
14:10 26/10/2024Թրամփը Հարիսին կոչ է արել IQ թեստ հանձնելԱՄՆ հանրապետական թեկնածու, նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ դեմկորտա թեկնածու Քամալա Հարիսը պետք է IQ թեստ հանձնի։ «Քամալան շատ ցածր IQ-ով մարդ է։Ես կողմ եմ, որ նա այդ թեստը հանձնի։...
13:17 26/10/2024Դիանա Լեփեջյանը Թուրքիայում նվաճել է գլխավոր՝ Տիեզերքի ֆոտոմոդել մրցանակըՕրերս Թուրքիայում կայացել է գեղեցկության միջազգային մրցույթ, որտեղ Հայաստանի մասնակից Դիանա Լեփեջյանը նվաճել է գլխավոր՝ «Տիեզերքի ֆոտոմոդել» մրցանակը: Այս մասին տեղեկանում ենք Դիանա Լեփեջյանի...
12:55 26/10/2024Նիդերլանդներում 44-օրյա պատերազմում զոհված Արեն Մեհրաբյանի հիշատակին բարեգործական համերգ կկայանաՆոյեմբերի 2-ին Զայսթի միջազգային երգի փառատոնի շրջանակում Նիդերլանդների Զայսթ (Zeist) քաղաքի եկեղեցում (In Kerkelijk centrum Zeist-West) տեղի կունենա բարեգործական համերգ՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմի...
12:37 26/10/2024Ռուսաստանի Լիպեցկի ուղղիչ գաղութից վեց կալանավոր է փախելՌուսաստանի Լիպեցկի մարզի ուղղիչ գաղութից վեց կալանավոր է փախել։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է տարածաշրջանի ղեկավար Իգոր Արտամոնովը։ Նա նշել է, որ ձեռնարկվում են միջոցառումներ նրանց...
12:13 26/10/2024Հարցում. երիտասարդները նախընտրում են առանց ինտիմ տեսարանների ֆիլմեր14-24 տարեկան կինոդիտողների կեսից ավելին նախընտրում են ֆիլմեր, որոնք պատմում են ընկերական և պլատոնական հարաբերությունների մասին: Այսպես են պատասխանել հարցվածների 63,5%-ը Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի...
11:22 26/10/2024Շառլ Միշելը բացատրել է ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին արևմտյան գործընկերների մասնակցությունըԲՐԻԿՍ-ի վերջին գագաթնաժողովին այն երկրների մասնակցությունը, որոնք նախկինում շահագրգռված էին զարգացնել հարաբերությունները արևմտյան երկրների հետ, վկայում է Եվրամիության (ԵՄ) սխալների մասին այս...
11:02 26/10/2024Իրանի վրա Իսրայելի hարձակման ժամանակ Նեթանյահուն գտնվել է ռազմաբազայի բունկերումԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ գտնվում էր Թել Ավիվի ռազմաբազայի հատուկ բունկերում՝ Իրանի վրա հարձակման ժամանակ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ հայտնել են նրա...
10:36 26/10/2024Իրանը հերքnւմ է 100 իսրայելական ինքնաթիռների ներգրավման և 20 թիրախների խոցման մասին լուրերըTasnim գործակալությունը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ Իսրայելի կողմից Իրանին հարվածների ժամանակ 20 թիրախներ են խոցվել, 100 իսրայելական ռազմական ինքնաթիռներ են ներգրավված եղել...

13:15 23/04/2025Католикос всех армян отправится на похороны Папы РимскогоДуховный лидер Армении, католикос всех армян Гарегин II отправится в Ватикан на похороны Папы Римского Франциска.
12:33 23/04/2025Иван Ургант с женой побывали на озере Севан в АрменииНаталья Кикнадзе сопровождает 47-летнего актера и шоумена в его гастрольном туре.
12:10 23/04/2025Жителей России предупредили о резком подорожании шашлыкаШашлык в России подорожает на 10–20% к майским праздникам по сравнению с зимой, спрогнозировала для «Газеты.Ru» доцент кафедры экономической теории и поведенческой экономики Университета «Синергия»...
11:46 23/04/2025Кто станет следующим Папой Римским? Названы 9 главных претендентовВ мае в Ватикане соберется конклав, более 100 кардиналов будут решать, кто станет следующим папой римским.
15:56 22/04/2025Замглавы МИД РФ: Москва обеспокоена стремлением Еревана в ЕС, Армения рискует потерять выгоды ЕАЭСМосква обеспокоена стремлением Еревана в ЕС. Армения рискует потерять выгоды ЕАЭС, если Запад втянет ее в свои геополитические игры, заявил журналистам замглавы МИД РФ Александр Грушко. На вопрос...
15:50 22/04/2025В Италии объявлен пятидневный траур в связи со смертью Папы Римского ФранцискаСовет министров Италии со вторника объявил пятидневный траур в связи с кончиной Папы Римского Франциска, сообщает итальянское новостное агентство askanews со ссылкой на правительственные источники.
13:51 22/04/2025Уменьшение снегопадов в Гималаях признали угрозой для 2 миллиардов человекКоличество снегопадов в горном массиве Гиндукуш-Гималаи в Азии достигло 23-летнего минимума. Дефицит осадков является угрозой для 2 миллиардов человек, передает МИР 24. Гиндукуш-Гималайский хребет...
13:22 22/04/2025В Петербурге школьник передал мошенникам более 10 млн рублейПравоохранители разыскивают мошенников, которые убедили 13-летнего школьника передать им более 10 миллионов рублей, возбуждено уголовное дело.
12:31 22/04/2025Прощание с Папой Римским Франциском началось в ВатиканеПрощание с Папой Римским Франциском, умершим 21 апреля, началось в капелле его ватиканской резиденции - доме "Святой Марфы".
11:59 22/04/2025Скульптор Зураб Церетели умер на 92-м году жизниПричиной смерти художника-монументалиста, скульптора Зураба Церетели стала остановка сердца, он умер дома в Переделкино в окружении своих работ, сообщил РИА Новости его помощник Сергей Шагулашвили.
11:54 22/04/2025Похороны Папы Римского Франциска пройдут с изменением традиционного ритуалаПохороны скончавшегося Папы Римского Франциска будут отличаться от церемоний погребения его предшественников, пишет Вести.Ру.
17:13 21/04/2025Путин утвердил ратификацию договора о стратегическом партнерстве с ИраномПрезидент РФ Владимир Путин подписал закон о ратификации договора о всеобъемлющем стратегическом партнерстве между Россией и Ираном, сообщает официальный портал правовой информации.
16:25 21/04/2025В Вильнюсе автомобиль посольства Азербайджана протаранил VW Golf, виновники аварии были пьяныАвтомобиль, принадлежащий посольству Азербайджана, стал причиной аварии в центре Вильнюса. Сообщается о пьяном водителе, передает DELFI.lt. По данным полиции, около 21.20 поступило сообщение о том,...
15:24 21/04/2025Ватикан рассказал о деталях похорон Папы Римского ФранцискаВатикан проведет обряд констатации смерти Папы Франциска и помещения его тела в гроб в понедельник вечером, сообщает РИА Новости со ссылкой на службу печати Святого престола.
14:56 21/04/2025Крыса оставила без света часть Улан-УдэКрыса стала причиной инцидента в воскресенье, из-за которого часть Улан-Удэ на короткое время осталась без света, сообщили РИА Новости в филиале "Бурятэнерго", в том числе электричества лишилось...
14:09 21/04/2025Вэнс поделился подробностями встречи с Папой Римским Франциском накануне его смертиВице-президент США Джей Ди Вэнс заявил, что Папа Римский Франциск был "очевидно болен" во время встречи с ним накануне.
13:32 21/04/2025Суд признал Хачатуряна виновным в насилии над дочерьмиБутырский суд Москвы огласил итоговое решение по уголовному делу Михаила Хачатуряна, признав его виновным посмертно в причинении тяжкого вреда здоровью и сексуальном насилии в отношении дочерей.
13:01 21/04/2025США: женщина «ожила» через семь месяцев после кремацииЖительница Рочестера (штат Нью-Йорк, США) «ожила» через семь месяцев после собственных похорон. Расследование показало, что было ошибочно кремировано не то тело, пишет МИР 24. О необычной ситуации...
15:53 19/04/2025Благодатный огонь сошел в храме Гроба Господня в ИерусалимеБлагодатный огонь сошел в Великую субботу накануне Пасхи в храме Гроба Господня (храме Воскресения Христова) в Иерусалиме, передает ТАСС.
14:36 19/04/2025Паломники в храме Гроба Господня в Иерусалиме ждут сошествия Благодатного огняПраздничная атмосфера воодушевления и ожидания сошествия Благодатного огня царит в храме Гроба Господня в Иерусалиме, паломники распевают молитвы и по традиции воодушевляют собравшихся радостными...