16:19 16/10/2024Պետդուման առաջին ընթերցմամբ ընդունել է անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարի նախագիծըՊետդուման առաջին ընթերցմամբ ընդունել է օրինագիծ, ըստ որի՝ անօրինական միգրացիայի կազմակերպումը դասակարգվելու է առանձնապես ծանր հանցագործությունների շարքին։ օրնագծի ընդունման նասին հայտնում է «ՌԻԱ...
15:25 16/10/2024Անզգայացման միջազգային օրն էՀոկտեմբերի 16-ը բժշկական օրացույցում նշվում է որպես անեսթեզիայի (անզգայացման) համաշխարհային օր, որը խորհրդանշում է անեսթեզիոլոգների աշխատանքի գնահատումը, որոնք առանցքային դեր ունեն վիրաբուժական...
12:55 16/10/2024Թուրքիայում հայտնաբերել են ռուս կնոջ դինԹուրքիայի իրավասու մարմինները պարզում են ռուս կնոջ՝ Մարգարիտա Կարաչայի մահվան պատճառը, որի մարմինը հայտնաբերվել է երեքշաբթի օևը, Օրդու նահանգում։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել են Անկարայում ՌԴ...
12:07 16/10/2024Թուրքիայում ուժեղ երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի արևելքում 6,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը (EMSC): Երկրաշարժը գրանցվել...
10:16 16/10/2024«Ռեալը» արտակարգ խորհրդակցություն է անցկացրել Մբապեին բռնաբարnւթյան մեջ մեղադրելու պատճառով«Ռեալ Մադրիդ» ֆուտբոլային ակումբում շտապ խորհրդակցություն է տեղի ունեցել հարձակվող Կիլիան Մբապեի գործով։ Ֆուտբոլիստը մեղադրվում է բռնաբարության մեջ, որը տեղի է ունեցել անցյալ շաբաթ Շվեդիայում։...
08:05 16/10/2024Ֆրանսիայում առաջին դպրոցն անվանակոչվել է Միսաք և Մելինե Մանուշյանների անվամբՖրանսիայի Իլ-դը-Ֆրանս ռեգիոնի խորհրդի կողմից միաձայն ընդունված որոշմամբ՝ փարիզամերձ Շատնե-Մալաբրի քաղաքի կենտրոնական ավագ դպրոցն անվանակոչվել է Միսաք և Մելինե Մանուշյանների անվամբ։ Ֆրանսիայում Հհ...
23:15 15/10/2024Ապահովվեց առաջին մեդալը բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում.Բռնցքամարտի ֆեդերացիաՀայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է. «Կա առաջին մեդալը Բուլղարիայում ընթացող բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում։ Մրցաշարի գործող չեմպիոն Էլիդա Քոչարյանը շարժվում է...
17:10 15/10/2024Աստանան պատրաստ է Երևանին և Բաքվին խաղաղ բանակցությունների համար հարթակ առաջարկելՂազախստանը պատրաստ է Երևանին և Բաքվին կրկին հարթակ առաջարկել Ալմաթիում՝ խաղաղության պայմանագրի կնքման շուրջ բանակցությունների համար։ Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի...
15:53 15/10/2024Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում տեղի կունենա Հարավային Կովկասի 3+3 հարթակի հանդիպումըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հույս է հայտնել, որ Հարավային Կովկասում 3+3 պլատֆորմի հանդիպմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Իրանի արտգործնախարարները, որը...
13:24 15/10/2024Սպերցյանը չի հեռանա «Կրասնոդարից»՝ չնայած եվրոպական ակումբների բացառիկ հետաքրքրությանըՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի նկատմամբ հետաքրքրություն կա եվրոպական ակումբներից, բայց նա միանշանակ մտադիր է մրցաշրջանը մինչև վերջ խաղալ և չի հեռանա «Կրասնոդարից»։ Այս...
10:58 15/10/2024«Կասպերսկի» ընկերությունը հայտնաբերել է SilentCryptoMiner-ի բարդ գրոհներ«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները հայտնաբերել են SilentCryptoMiner մայների տարածման անսովոր արշավ: Վարակման բարդ շղթայի հետ բախվել են օգտատերեր աշխարհի մի քանի երկրներում, այդ թվում՝ Բելառուսում,...
10:26 15/10/2024Դպրոցի ուսուցչուհին մեկ տարի շարունակ բռնաբարել է դեռահաս աղջկանՕհայոյում ավագ դպրոցի ուսուցչուհուն մեղադրում են անչափահաս աղջկա նկատմամբ ոտնձգություն անելու և բռնաբարելու մեջ։ Այս մասին հայտնում է Richland Source պորտալը։ Շելբի քաղաքի դպրոցի ուսուցչուհի, 40-ամյա...
09:45 15/10/2024Նեթանյահուն ԱՄՆ-ին հայտնել է, որ պատրաստ է հարվածել իրանական ռազմական օբյեկտներինԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին ասել է, որ պատրաստ է հարվածել Իրանի ռազմական օբյեկտներին, ոչ թե նավթային կամ միջուկային։ Լուրը հայտնում է Washington Post-ը՝...
21:20 14/10/2024Նեթանյահուն սպառնացել է անխնա հարվածներ հասցնել ամբողջ Լիբանանին՝ ներառյալ ԲեյրութըԻսրայելի բանակը կշարունակի իր համակողմանի պայքարը լիբանանյան շիական «Հըզբոլլահ» շարժման դեմ։ Այդ մասին անօդաչու թռչող սարքի հարձակման ենթարկված ռազմաբազայում հայտարարել է վարչապետ Բենիամին...
16:24 14/10/2024Ռուս կինը Անթալիայի օդանավակայանի զուգարանում լքել է իր նորածին երեխայինՌուս կինը թուրքական Անթալիայի օդանավակայանի զուգարանում լքել է իր նորածին երեխային։ Տեղի իշխանությունների տվյալներով՝ Անթալիայի օդանավակայանի հավաքարարները երեխային հայտնաբերել են հաշմանդամների համար...
16:07 14/10/2024Իսրայելն առաջին անգամ հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հյուսիսում գտնվող քրիստոնեական տարածքինԻսրայելի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռներն առաջին անգամ հարվածել են Լիբանանի հյուսիսում գտնվող Զղարթա շրջանին, որտեղ հիմնականում քրիստոնյա բնակչություն է ապրում։ «ՌԻԱ նովոստին» գրում է, որ այդ մասին...
14:52 14/10/2024Տարոն Աճեմօղլուն Նոբելյան մրցանակի է արժանացելԾնունդով Ստամբուլից, ազգությամբ հայ Տարոն Աճեմօղլուն արժանացել է տնտեսագիտության բնագավառում Նոբելյան մրցանակի։ Նա այս մրցանակը կիսել է տնտեսագետ Ջեյմս Ռոբինսոնի և հետազոտող Սայմոն Ջոնսոնի հետ։ Նրանք...
12:37 14/10/2024Քաղաքացին մնացել է առանց 10 միլիոն ռուբլու այն բանից հետո, երբ ցանկացել է այն փոխանակել արտարժույթովՄոսկվայում անօրինական տարադրամի փոխանակումը տեղի բնակչի համար վերածվել է կողոպուտի։ Այդ մասին հայտնում է Մոսկվայի դատախազության մամուլի ծառայությունը։ Ամեն ինչ սկսվել է նրանից, որ մի տղամարդ...
09:46 14/10/2024Չինաստանը զորավարժություններ է սկսել Թայվանի շրջափակման և վերահսկողության տակ առնելու համարՉինաստանը երկուշաբթի օրը մեկնարկել է «Համատեղ սուր-սուր 2024B» զորավարժությունը Թայվանի շուրջ՝ համատեղ հարձակման, շրջափակման և կղզու կարևոր նավահանգիստների և տարածքների նկատմամբ վերահսկողություն...

16:50 11/03/2025Число погибших при атаке дронов в Подмосковье выросло до трех человекЧисло погибших в Подмосковье при атаке украинских дронов выросло до трех, сообщила глава Домодедово Евгения Хрусталева в Telegram-канале.
16:16 11/03/2025Следователи начали проверку по застройке завода армянского бизнесмена на берегу реки Медведицы под ВолгоградомПредседатель Следственного комитета РФ Александр Бастрыкин приказал разобраться в скандальной застройке асфальтового завода на берегу реки Медведицы Михайловского района Волгоградской области РФ.
16:09 11/03/2025«Кровавая луна»:14 марта случится полное лунное затмениеВ ночь на 15 марта произойдет полное лунное затмение. Лучшие условия для наблюдения сложатся в Северной и Южной Америке, тогда как в Европе, Африке и России Луна зайдет за горизонт до завершения...
14:55 11/03/2025Ватикан: Здоровье Папы Римского Франциска улучшаетсяУтром 11 марта пресс-служба Ватикана обнародовала очередной бюллетень о состоянии здоровья Папы Франциска, который с 14 февраля проходит лечение в римской больнице «Джемелли»: «Ночь прошла спокойно,...
13:01 11/03/2025Летевший из Еревана в Москву самолет приземлился в Самаре из-за массовой атаки беспилотниковРяд следовавших в Москву рейсов после закрытия столичных аэропортов во вторник утром перенаправлен на запасные аэродромы в регионы Приволжского федерального округа.
12:52 11/03/2025Джастин Трюдо после отставки унес кресло из Палаты общин Канады и показал язык на камеруБывший премьер-министр Канады Джастин Трюдо после отставки унес кресло из Палаты общин и показал язык на камеру, фотографию этого момента опубликовало агентство Reuters.
12:23 11/03/2025Массированная атака беспилотников на Москву и Московскую область: погибли 2 человекаВ ночь на вторник города России подверглись массированной атаке дронов. По данным российского Минобороны, в ней участвовали более 300 беспилотников. Больше всего в результате атаки пострадала...
12:16 11/03/2025Евгений Петросян: «Слухи о моей смерти явно преувеличены»Народный артист РСФСР Евгений Петросян записал видеообращение в Telegram, в котором рассказал о своем состоянии и планах после выписки из больницы.
12:10 11/03/2025В Индии лев съел мужчинуЛев напал на человека в Индии, спасти пострадавшего не удалось. Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на The Indian Express. Инцидент произошел в штате Гуджарат. Сотрудники департамента лесного...
17:48 10/03/2025Жесткое, но необходимое решение: Маск о закрытии программ USAIDГлава департамента государственной эффективности США (DOGE), предприниматель Илон Маск в сообщении в соцсети X поддержал решение госдепартамента по закрытию большинства программ Агентства по...
17:20 10/03/2025Карен Карагулян в интервью Би-би-си: Мне приходят сообщения от армян со всего мираКарен Карагулян сыграл одну из самых запоминающихся ролей в оскароносном фильме «Анора». Накануне церемонии журналист Би-би-си Валера Таран поговорил с ним о методе Шона Бейкера, реакции зрителей в...
15:38 10/03/2025Жена шоумена Гарика Мартиросяна показала архивное фото с мужемЖена продюсера Comedy Club Гарика Мартиросяна показала подписчикам фото с мужем, снятое в молодости.
15:33 10/03/2025Скончался художник Вреж Киракосян3 марта ушел из жизни художник, писатель с инвалидностью Вреж Киракосян. О его смерти сообщила супруга Елена на странице Врежа в социальной сети «ВКонтакте». Вреж Киракосян попал в реанимацию 1...
14:56 10/03/2025В Германии бастуют сразу 13 аэропортов: отменено большинство рейсовОднодневная забастовка работников 13 немецких аэропортов, включая Франкфурт и Мюнхен, а также все другие основные направления страны, привела к отмене большинства рейсов в понедельник 10 марта,...
14:02 10/03/2025Лукашенко сменил премьера БеларусиПрезидент Беларуси Александр Лукашенко назначил Александра Турчина на пост премьер-министра Беларуси, передает корреспондент БЕЛТА.
13:53 10/03/2025В Париже знаменитый музей закрывается на 5-летнюю реконструкциюЗнаменитый парижский музей современного искусства Центр Помпиду 10 марта закрывает постоянную экспозицию для реконструкции на пять лет.
12:49 10/03/2025Марк Карни станет новым премьер-министром КанадыНовым лидером правящей Либеральной партии Канады избран бывший глава Банка Англии Марк Карни. Он сменит на посту премьер-министра страны Джастина Трюдо, который в январе этого года заявил о намерении...
12:03 10/03/2025Самый сильный за 50 лет циклон в Австралии: пострадали более 100 человекОдин человек погиб и более 100 пострадали из-за циклона «Альфред» в Австралии. Он обрушился на запад и восточное побережье страны. Как передает МИР 24, в результате сильных дождей и ветров повреждены...
11:59 10/03/2025Евгения Петросяна выписали из больницыНародного артиста РСФСР Евгения Петросяна выписали из больницы, сообщил ТАСС источник в окружении артиста, отметив, что чувствует себя Петросян хорошо.
11:53 10/03/2025Левик Микаелян и Князь Ибоян пробились в финал ЧЕ U23 по вольной борьбе в АлбанииПредставитель сборной Армении Князь Ибоян (92 кг) вышел в финал проходящего в Тиране (Албания) Чемпионата Европы по вольной борьбе до 23-х лет.