18:22 18/10/2024ԱՄՆ-ը փչացրել է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները․ ՊուտինԱՄՆ-ը փչացրել է հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ՝ անընդհատ պատժամիջոցներ կիրառելով, ինչը բացասաբար է անդրադառնում նրանց վրա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Վլադիմիր...
17:16 18/10/2024Լավրով. Հայ գործընկերները կարծում են, որ նախ պետք է ուղիղ շփվել թուրքերի հետԵրևանը ցանկանում է ուղիղ շփվել Անկարայի հետ հարաբերությունները կարգավորելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Ստամբուլում «3+3» հարթակի (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան -...
17:05 18/10/2024Լավրով. Երևանին և Բաքվին առաջարկվել է ավարտել պայմանագրի շուրջ աշխատանքը «3+3» հարթակումՄոսկվան, Անկարան և Թեհրանն առաջարկել են Երևանին և Բաքվին օգտագործել «3+3» հարթակը խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքներն ավարտելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ «3+3»...
16:41 18/10/2024ԱՄՆ-ում օվկիանոսը ափ է նետել արարածի, որը վախեցրել է մարդկանցԱՄՆ-ում ծովային մի արարած է ափ դուրս մղվել՝ վախեցնելով սոցցանցերի օգտատերերին։ Մարդիկ մտածում են, թե դա ինչ կենդանի կարող է լինել։ Լուրը հայտնում է Daily Mail-ը։ Հարավային Կալիֆորնիայում ծովափնյա...
16:32 18/10/2024Վաչե Թովմասյանի և Կարեն Կարագուլյանի մասնակցությամբ «Anora» ֆիլմը «Օսկարի» համար պայքարում ֆավորիտ էԱմերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմը «Օսկարի» համար պայքարում ֆավորիտ է։ «Бюллетень кинопрокатчика»-ն հայտնում է, որ մի շարք մասնագիտական ռեսուրսներ, որոնք ներգրավված են...
15:43 18/10/2024Հայաստանն ու Թուրքիան պայմանավորվել են համատեղ գնահատել Գյումրի-Կարս երկաթուղով սահմանի անցման տեխնիկական պահանջները. Միրզոյան«Ադրբեջանին առաջարկել ենք մեր երկաթուղային ենթակառուցվածքը վերագործարկելու, սահմանի հատման և մաքսային ընթացակարգերի պարզեցման եղանակներ»:
12:53 18/10/2024Ստամբուլում Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ մեկնարկել է «3+3» հարթակի երրորդ հանդիպումըՍտամբուլում մեկնարկել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի երրորդ հանդիպումը՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ։ Հանդիպմանը մասնակցում են նաև Ադրբեջանի, Իրանի,...
10:46 18/10/2024ԵՄ-ին Վրաստանի անդամակցության գործընթացը փաստացի արգելափակվեցԵվրամիության (ԵՄ) գագաթնաժողովը Վրաստանին մեղադրել է եվրոպական արժեքները ոտնահարելու մեջ և հայտարարել, որ ԵՄ-ին Վրաստանի անդամակցության գործընթացը փաստացի արգելափակված է։ «Bm.ge»-ի փոխանցմամբ՝ այդ...
10:04 18/10/2024Էրդողանի հանդիպումը «3+3» ձևաչափի ԱԳ նախարարների հետ լրատվամիջոցների համար փակ կլինիԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների հետ նախատեսված է ուրբաթ օրը՝ Երևանի ժամանակով 17:00-ին, Ստամբուլի Դոլմաբահչեի նախագահական...
09:48 18/10/2024Մեսսին հնարավոր է համարել, որ կխաղա 2026 թվականի աշխարհի առաջնությունումԱրգենտինայի հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին հնարավոր է համարել, որ կարող է մասնակցել 2026 թվականի աշխարհի առաջնությանը։ Արգենտինայի հավաքականի կազմում նա դարձել է 2022 թվականի աշխարհի չեմպիոն։ «Ես...
09:30 18/10/2024JPost. Սինվարը սպանվելու պահին իր մոտ ունեցել է ՄԱԿ-ի աշխատակցի անձնագիրՊաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար Յահյա Սինվարը սպանվելու պահին իր մոտ ունեցել է Մերձավոր Արևելքում Պաղեստինի փախստականների օգնության և աշխատանքի գործակալության (UNRWA) աշխատակցի...
22:32 17/10/2024Հրավառության միջոցներով բեռնված բեռնատարի վթարի հետևանքով երեք մարդ է մահացելԱրխանգելսկի մարզում հրավառության միջոցներով բեռնված բեռնատարի վթարի հետևանքով երեք մարդ է մահացել։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը։ Գերատեսչությունից հայտնել են, որ Ամուրի դաշնային...
21:12 17/10/2024Իսրայելի պաշտպանության բանակը հաստատել է ՀԱՄԱU-ի ղեկավար Սինվարի սպանությունըԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) պաշտոնապես հաստատել է Գազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ղեկավար Յահյա Սինվարի սպանությունը։ «Իսրայելի Պաշտպանության ուժերը և Անվտանգության գլխավոր...
17:37 17/10/2024Արմեն Զախարյան. Ես շատ եմ ուզում, որ այլմոլորակայինները սովորեն գրաբար և կարդան ՆարեկացիYouTube-յան «Արմեն և Ֆեդոր» գրական ալիքի հաղորդավար Արմեն Զախարյանի ցանկությունն է՝ այլմոլորակայինները կարդան Գրիգոր Նարեկացու «Մատյան ողբերգության» աղոթագիրքն ու սովորեն գրաբար։ Նա այդ մասին պատմել...
14:06 17/10/2024Ռոսպոտրեբնադզորը հայտնել է Հայաստանում գրանցված սննդային հավելումների առգրավման մասինՌոսպոտրեբնադզորը մոնիտորինգ է իրականացնում կենսաբանորեն ակտիվ հավելումների (БАД) շուկայում։ Շրջանառությունից հանվել է ավելի քան 118 հազար փաթեթ: Այս մասին հայտնում է Ռոսպոտրեբնադզորի մամուլի...
13:11 17/10/2024ԱԺ դահլիճը լեցուն է. Ովքե՞ր են մասնակցում լսումներին. ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺԱԺ նիստերի դահլիճն այս պահին լեցուն է։ Ինչպես արդեն նշել ենք, «Հայաստան» խմբակցության որոշմամբ հրավիրվել են խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու խմբակցության ներկայացրած «Հայաստանի Անկախության...
11:26 17/10/2024Իսրայելն առաջիկա օրերին կարող է հարձակվել Իրանի վրաԻսրայելն առաջիկա օրերին կարող է հարձակվել Իրանի վրա, սակայն հարվածների թիրախների վերաբերյալ որոշում չի կայացվել։ Այդ մասին գրել է Washinton Post-ը՝ վկայակոչելով իսրայելական պաշտոնյաներին։ Մինչ այդ...
11:02 17/10/2024ՀՖՖ-ն արձագանքել է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում Բերեզովսկու հնարավոր նշանակման մասին լուրերինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան չի ցանկանում քննարկել ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնի թեկնածուների մասին լուրերը։ Այս մասին «Матч ТВ»-ին ասել է ՀՖՖ մամուլի քարտուղար Հայկ Կարապետյանը։...
09:39 17/10/2024Մբապեին սպառնում է մինչև վեց տարվա ազատազրկումՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեին շվեդական օրենսդրությամբ սպառնում է մինչև 6 տարվա ազատազրկում։ Դա տեղի կունենա, եթե մեղադրող կողմն ապացուցի ֆրանսիացու մեղքը։ Cerfia –ի հաղորդմամբ, հարձակվողի...

16:50 13/03/2025В пещере на севере Испании обнаружили древнейшие в Западной Европе останки человекаВ пещере на севере Испании обнаружили окаменевшие фрагменты человеческого черепа. Их признали древнейшими останками человека в Западной Европе. Возраст находки составил от 1,1 до 1,4 млн лет....
16:34 13/03/2025Джон ван'т Схип опубликовал список футболистов, приглашенных в национальную сборную АрменииВ преддверии стыковых матчей плей-офф Лиги наций УЕФА 2024/2025 гг. Армения - Грузия и Грузия - Армения главный тренер национальной сборной Армении Джон ван'т Схип опубликовал список футболистов,...
16:11 13/03/2025Европарламент в срочном порядке принял резолюцию относительно удерживаемых в Баку армянским пленныхЕвропейский парламент в рамках срочной процедуры принял резолюцию, осуждающую бесчеловечное обращение Азербайджана с армянскими пленными и требующую их немедленного и безоговорочного освобождения.
14:24 13/03/2025Татоян: Представили международным организациям доклады о необходимости немедленного освобождения удерживаемых в Баку армянских пленныхПредставили международным организациям и официальным лицам дополнительные доклады о необходимости немедленного освобождения и возвращения на родину армянских заложников и военнопленных, которые...
13:43 13/03/2025Алиев обвинил миссию ЕС на армяно-азербайджанской границе в разведывательной деятельностиНаблюдательная миссия Евросоюза на армяно-азербайджанской границе занимается разведывательной деятельностью, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев на открытии международного Глобального форума в...
13:16 13/03/2025Пассажир поскандалил на борту самолета и летел до Петербурга со связанными рукамиВ Уфе мужчина выпил перед полетом и напал на бортпроводника. Скандалиста довезли до места назначения со завязанными руками, передает Росбалт. Инцидент произошел в самолете Уфа — Петербург, сообщили...
12:39 13/03/2025Наводнения в Боливии: пострадали около 6 тыс. человек, затоплены дома и уничтожен урожайВ Боливии сельскохозяйственные поля и дома ушли под воду. Около 6 тысяч человек пострадали от мощных наводнений, передает МИР 24. Без урожая остались жители горной общины Виача. Наводнение уничтожило...
12:02 13/03/2025111-летняя британка Хильда Лак назвала шоколад секретом своего долголетия111-летняя жительница Великобритании раскрыла секрет своего долголетия. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на Need To Know. Хильда Лак родилась в 1914 году в графстве Кент. После начала Первой мировой...
11:56 13/03/2025Арсен Захарян из-за проблем с визой не смог вылететь на матч с «Манчестер Юнайтед»"Реал Сосьедад" столкнулся с проблемами при формировании состава на ответный матч 1/8 финала Лиги Европы с "Манчестер Юнайтед".
17:48 12/03/2025Более 200 пассажиров рейса в Ереван застряли на сутки в московском аэропорту «Внуково»Более 200 пассажиров авиакомпании UTair застряли в аэропорту Внуково из-за задержки рейса в Ереван. Причиной задержки стала поломка самолета Boeing 767. Об этом сообщил telegram-канал Shot. «Более...
15:54 12/03/2025Христианские лидеры США призвали Трампа предпринять срочные шаги по освобождению удерживаемых Баку христианских заложниковВ Christian Newswire опубликовано письмо американских христианских лидеров президенту США Дональду Трампу с призывом предпринять срочные и решительные шаги по освобождению 24 удерживаемых властями...
14:36 12/03/2025В Гватемале началось извержение вулкана ФуэгоВ Гватемале проснулся вулкан Фуэго, который сейсмологи считают одним из самых активных в мире. Около 300 семей уже эвакуированы, но власти предупреждают, что в зоне риска находятся примерно 30 000...
14:10 12/03/2025Ученые из группы по исследованию горы Арарат и Ноева ковчега заявили о шокирующем открытииУченые сделали шокирующее открытие, которое вызвало волнение среди археологического сообщества. Группа исследователей, вероятно, доказала существование Ноева ковчега, пишет The Sun. Согласно Библии,...
14:00 12/03/2025На выборах в Гренландии побеждает партия, выступающая за независимость островаНа выборах в Гренландии побеждает правоцентристская оппозиционная партия, выступающая за независимость арктического острова от Дании.
12:09 12/03/2025Чего хотят США и Украина от России? Российские эксперты – об итогах переговоров в ДжиддеПо итогам переговоров в Джидде США и Украина выпустили совместное заявление, в котором сказано, что Киев готов «принять предложение США о немедленном введении временного, 30-дневного режима...
11:55 12/03/2025В США учительницу арестовали за связь с 15-летним ученикомУчительницу из американского штата Юта обвиняют в растлении ребенка. Об этом сообщает KSL-TV. Как передает gazeta.ru, по версии правоохранителей, 28-летняя Мэлори Нильсон работала в средней школе и...
11:52 12/03/2025Пиджаки, лечебное похудение и аренда вертолета в Перу: Саакашвили приговорили к 9 годам тюрьмы за растрату бюджетных средствЭкс-президента Грузии Михаила Саакашвили приговорили к 9 годам лишения свободы по делу о растрате более 8,8 миллиона лари (порядка 3 миллионов долларов) госсредств на личные нужды.
18:03 11/03/2025«Динамо» пыталось вернуть Захаряна?Павел Пивоваров, который занимает должность гендиректора «Динамо», отреагировал на информацию о возможном возвращении хавбека «Реал Сосьедада» Арсена Захаряна.
17:59 11/03/2025Армянский патриархат Иерусалима: Проживающие в Сирии армяне сталкиваются с угрозой их жизни и наследиюАрмянский патриархат Иерусалима обратился к международному сообществу, государствам, религиозным и гуманитарным организациям, а также к частным лицам с призывом незамедлительно сосредоточить свое...
17:47 11/03/2025Пейзаж Айвазовского «Парусник в шторм» стала топ-лотом на торгахПейзаж Ивана Айвазовского «Парусник в шторм», обрамленный в знаменитую фотографию с портретом художника у мольберта, стала топ-лотом на торгах аукционного дома «Литфонд».