08:15 06/09/2024Ռոնալդուն խփել է իր կարիերայի 900-րդ գոլը«Ես երազում էի այս մասին, և դեռ նպատակներ ունեմ»։
11:13 05/09/2024Հայաստանի կառավարությունը հավանություն տվեց Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգինՀայաստանի կառավարությունը հավանության արժանացրեց «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի...
21:42 04/09/2024Բաքուն վիրավորված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ից՝ Ադրբեջան մեկնելուց զերծ մնալու կոչի համարՖրանսիայի քաղաքացիներին, այդ թվում՝ երկքաղաքացիություն ունեցողներին, խորհուրդ է տրվում առանց ծանրակշիռ պատճառի, առանց խիստ անհրաժեշտության չմեկնել Ադրբեջան։ Այս մասին ասված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի...
20:00 04/09/2024Ի՞նչ ուտել նախաճաշին չհիվանդանալու համար. Սննդաբանի կարծիք«Եթե դուք ճիշտ եք նախաճաշում, ապա կարող եք ամրապնդել ձեր իմունային համակարգը և ավելի քիչ հիվանդանալ։ NEWS.ru-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է սննդաբան Միխայիլ Գինցբուրգը։ Մասնագետը հերքել է...
17:39 04/09/2024Երուսաղեմի հայկական լուսանկարչությունը 19-րդ և 20-րդ դարերում. Ցուցահանդես՝ ՀունգարիայումՀայացք դեպի հավերժություն
17:18 04/09/2024Սուդանում թալանել են ազգային թանգարանՍուդանում քաղաքացիական պատերազմի ժամանակ թալանվել է մայրաքաղաք Խարթումի ազգային թանգարանը։ artguide.com-ի հաղորդմամբ, ենթադրվում է, որ թանգարանի ցուցանմուշները բեռնատարով տեղափոխվել են Հարավային...
17:07 04/09/2024Sotheby's-ի վաճառքները 2024 թվականի առաջին կիսամյակում նվազել են 25%-ովSotheby's աճուրդի տունը 2024 թվականի առաջին վեց ամիսներին բախվել է շահույթի զգալի անկման։ Financial Times-ը գրել, որ այս ընթացքում աճուրդի տան վաճառքը նվազել է 25%-ով, իսկ ընկերության հասույթը...
16:24 04/09/2024Queen-ի կիթառահար Բրայան Մեյը ժամանակավոր կորցրել է ձախ ձեռքի շարժունակությունըQueen-ի կիթառահար Բրայան Մեյը սոցիալական ցանցերում հայտնել է, որ ինսուլտի պատճառով ժամանակավորապես կորցրել էր ձախ ձեռքի շարժունակությունը։ МИР 24-ի փոխանցմամբ՝ ըստ երաժշտի, ամեն ինչ տեղի է ունեցել...
15:17 04/09/2024Ատլանտյան օվկիանոսում ջուրը կտրուկ սառել է, ինչը տարակուսանք է առաջացրել կլիմայագետների մոտՎերջերս անսովոր երևույթ է նկատվում, Ատլանտյան օվկիանոսի Ամերիկայի և Աֆրիկայի միջև ընկած զգալի հատվածը արագ սառչում է։ Այս գործընթացը տեղի է ունենում ռեկորդային արագությամբ, և գիտնականները դեռ չեն...
11:20 04/09/2024Սևիկյանը բարեհաջող բուժզննում է անցել և առաջիկայում կդառնա «Լոկոմոտիվի» խաղացողՀայաստանի ազգային հավաքականի և հունգարական «Ֆերենցվարոշի» կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը բարեհաջող բուժզննում է անցել՝ Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխվելու համար: Տրանսֆերի մասին կհայտարարվի մոտակա օրերին:...
10:32 04/09/2024Մեսսին աջակցել է Սուարեսին«Ինտեր Մայամիի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին սոցցանցերում գրառում է կատարել՝ նվիրված Լուիս Սուարեսին։ Ավելի վաղ 37-ամյա Սուարեսը հայտարարել էր Ուրուգվայի հավաքականից հեռանալու մասին սեպտեմբերի 7-ին...
10:07 04/09/2024Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Կուլեբան հրաժարական է տվելՈւկրաինայի ԱԳ նախարար Դմիտրի Կուլեբան հրաժարական է տվել: Երկրի Գերագույն Ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկը հայտնել է, որ խորհրդարանը հայտարարություն է ստացել Կուլեբայի հրաժարականի մասին։...
09:57 04/09/2024Ինֆեկցիան խլել է Էլթոն Ջոնի տեսողությունըԲրիտանացի երգիչ Էլթոն Ջոնի մի աչքը մասամբ կուրացել է վարակի հետևանքով։ Երգիչն ասել է, որ վերականգնման գործընթացը դանդաղ է ընթանում, և վնասված աչքի տեսողությունը վերականգնելու համար ժամանակ...
13:58 03/09/2024Մխիթարյանը հանդես կգա «Բորուսիա»-ի լեգենդների հրաժեշտի խաղումՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կմասնակցի Դորտմունդի «Բորուսիայի» նախկին ֆուտբոլիստներ Լուկաս Պիշչեկի ու Յակուբ Բլաշիկովսկու հրաժեշտի խաղին։...
12:00 03/09/2024Amnesty Int-ը մտահոգված է Հայաստանի հետ խաղաղության օգտին հանդես եկող ադրբեջանցի գործիչների ձերբակալություններովAmnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունն Ադրբեջանին կոչ է անում անհապաղ ազատ արձակել վերջին օրերին ձերբակալված լրագրողներին ու ակտիվիստներին։ Amnesty International-ի Հարվային...
09:54 03/09/2024Ռոնալդուն պատասխանել է ԱԱ-2026-ին մասնակցելու մասին հարցին«Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն խոստովանել է, որ դեռ չգիտի՝ արդյոք կմասնակցի 2026 թվականի աշխարհի առաջնությանը։ Նրա խոսքով, ամեն ինչ կախված կլինի իր մարզավիճակից։...
23:43 02/09/2024Թուրքիայում հարձակվել են երկու ամերիկացի զինվորականի վրաԹուրքիայի երիտասարդական միության (SMT)անդամները ակցիա են իրականացրել Իզմիրի նավահանգստում խարսխված USS Wasp դեսանտային նավով ժամանած ամերիկացի զինվորականներից մեկի դեմ։ Ինչպես X-ում հաղորդում է...
22:59 02/09/2024Ռուսաստանի դրոշի տակ հանդես եկող Արտեմ Քալաշյանը Պարալիմպիական խաղերում նվաճել է արծաթե մեդալՌուսաստանցի Արտեմ Քալաշյանը Փարիզի Պարալիմպիական խաղերում 100 մետր մրցավազքում կոորդինացիայի խանգարումներ ունեցող մարզիկների T35 կարգում արծաթե մեդալ է նվաճեց: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն։...
21:59 02/09/2024ԱՄՆ-ի գնացքներից մեկում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով չորս մարդ է զոհվելԱռնվազն չորս մարդ է զոհվել Իլինոյս նահանգի Ֆորեստ Պարկ քաղաքում գնացքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ABC News-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության...
17:00 02/09/2024«Ես աղոթում եմ Աստծուն, որ նրանց ոչինչ չպատահի». Զատուլինը՝ Ադրբեջանում պահվող արցախցի գործիչների մասինՊետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինն Արցախի Հանրապետության Անկախության 33-րդ տարեդարձի առիթով իր ուղերձում աջակցություն է հայտնել Բաքվում պահվող Արցախի...

15:02 08/06/2023Armenia, several other countries help Russia evade sanctions, U.S. claimsExports of key microchips and electronics that Russia needs for its war machine are back to pre-war levels, as Russia has gotten better at circumventing sanctions, POLITICO reported on Wednesday,...
14:15 08/06/2023Pope awake and joking after surgery, doctor saysPope Francis was said to be awake and cheerful Wednesday after undergoing a three-hour hernia operation which has revived concerns over the 86-year-old's increasingly fragile health.
12:58 08/06/2023Blinken, new Turkish FM discuss Armenia-Azerbaijan normalizationU.S. Secretary of State Antony Blinken on Thursday held a phone call with new Turkish Foreign Minister Hakan Fidan. Fidan and Blinken discussed Sweden’s bid to join NATO, Turkey-Armenia and...
12:31 08/06/2023Direct dialogue between Yerevan, Baku key to durable and dignified peace, U.S. insistsThe United States continues to believe that direct dialogue between Armenia and Azerbaijan is key towards reaching a durable and dignified peace, Vedant Patel, the principal deputy spokesperson for...
11:15 08/06/2023Mike Pence launches 2024 presidential bidFormer vice president Mike Pence on Wednesday announced that he is entering the running for the 2024 presidential election, setting up a heated competition for the Republican nomination with former...
16:36 07/06/2023Messi reportedly ready to play for Barcelona 'for free'Barcelona are doing what they can in order to bring Lionel Messi back to the club, but pessimism has grown amongst the local press that a deal will happen.
16:26 07/06/2023EU mission plans to open three additional operational hubs in ArmeniaThe EU Mission in Armenia (EUMA) plans to open three additional operational hubs in Kapan, Ijevan and Yeghegnadzor in the upcoming months, EUMA Head of Mission Markus Ritter said as he welcomed an EU...
15:09 07/06/2023MP Hugh McDermott calls out international and Australian silence on Artsakh blockadeThe New South Wales State Member for Prospect, Dr Hugh McDermott MP, has risen in the New South Wales Legislative Assembly to warn the international community, including Australia, that failure to...
13:55 07/06/2023Baku, Yerevan 'on the threshold of peace', Azeri FM saysAzerbaijan and Armenia are "on the threshold of peace," Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said on Tuesday, TASS reported.
13:36 07/06/2023Canada's Trudeau meets with Catholicos Aram ICanadian Prime Minister Justin Trudeau has met with His Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia.
13:07 07/06/2023World Bank forecasts 4.4% economic growth for Armenia in 2023Global growth has slowed sharply and the risk of financial stress in emerging market and developing economies (EMDEs) is intensifying amid elevated global interest rates, according to the World...
11:15 07/06/2023Advice to Aliyev: Continue destroying Azerbaijan's reputationBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Even though Azerbaijan, with the help of Turkish and Israeli weapons and hired Islamic terrorists, won the 2020 Artsakh War, Pres.
16:30 06/06/2023Biden has good chance of re-election, Germany's Scholz saysGerman Chancellor Olaf Scholz said on Tuesday he is confident that Joe Biden will be re-elected president of the United States when the country goes to the polls in 2024, Reuters reported.
14:35 06/06/2023U.S. looks forward to hosting fresh Armenia-Azerbaijan talks – State DeptThe United States looks forward to hosting a new round of peace talks between Armenia and Azerbaijan in Washington later this month, U.S.
13:15 06/06/2023Mkhitaryan optimistic he will be fit for Champions League finalHenrikh Mkhitaryan assures he will be fit enough to start for Inter in the Champions League final against Manchester City, Football Italia reports.
11:00 06/06/2023EU's special envoy visits YerevanToivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, has travelled to Armenia.
15:34 05/06/2023Turkish lira slips after appointment of finminTurkey’s lira slid almost 1% on Monday to weaken past 21 per dollar, in a shaky initial reaction to the appointment of highly-regarded Mehmet Simsek as finance minister, Reuters reported.
12:35 05/06/2023Pashinyan poses for photo with Turkish reporter glorifying Talat PashaHarut Sassounian, an Armenian-American writer, public activist and publisher of the California Courier, has shared a photo of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan with Turkish reporter Murat...
11:00 05/06/2023Historic Massachusetts church ravaged by intense fireA historic Massachusetts church that dates back to the 18th century became engulfed in flames on Friday, the New York Post reports.
16:30 03/06/2023Turkey to send troops to Kosovo at NATO’s requestTurkey plans to send commandos to Kosovo on Sunday and Monday in response to a NATO request to join the alliance's KFOR peacekeeping force following unrest in the north of the country, Reuters...