08:15 06/09/2024Ռոնալդուն խփել է իր կարիերայի 900-րդ գոլը«Ես երազում էի այս մասին, և դեռ նպատակներ ունեմ»։
11:13 05/09/2024Հայաստանի կառավարությունը հավանություն տվեց Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հանձնաժողովների կանոնակարգինՀայաստանի կառավարությունը հավանության արժանացրեց «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի...
21:42 04/09/2024Բաքուն վիրավորված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ից՝ Ադրբեջան մեկնելուց զերծ մնալու կոչի համարՖրանսիայի քաղաքացիներին, այդ թվում՝ երկքաղաքացիություն ունեցողներին, խորհուրդ է տրվում առանց ծանրակշիռ պատճառի, առանց խիստ անհրաժեշտության չմեկնել Ադրբեջան։ Այս մասին ասված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի...
20:00 04/09/2024Ի՞նչ ուտել նախաճաշին չհիվանդանալու համար. Սննդաբանի կարծիք«Եթե դուք ճիշտ եք նախաճաշում, ապա կարող եք ամրապնդել ձեր իմունային համակարգը և ավելի քիչ հիվանդանալ։ NEWS.ru-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է սննդաբան Միխայիլ Գինցբուրգը։ Մասնագետը հերքել է...
17:39 04/09/2024Երուսաղեմի հայկական լուսանկարչությունը 19-րդ և 20-րդ դարերում. Ցուցահանդես՝ ՀունգարիայումՀայացք դեպի հավերժություն
17:18 04/09/2024Սուդանում թալանել են ազգային թանգարանՍուդանում քաղաքացիական պատերազմի ժամանակ թալանվել է մայրաքաղաք Խարթումի ազգային թանգարանը։ artguide.com-ի հաղորդմամբ, ենթադրվում է, որ թանգարանի ցուցանմուշները բեռնատարով տեղափոխվել են Հարավային...
17:07 04/09/2024Sotheby's-ի վաճառքները 2024 թվականի առաջին կիսամյակում նվազել են 25%-ովSotheby's աճուրդի տունը 2024 թվականի առաջին վեց ամիսներին բախվել է շահույթի զգալի անկման։ Financial Times-ը գրել, որ այս ընթացքում աճուրդի տան վաճառքը նվազել է 25%-ով, իսկ ընկերության հասույթը...
16:24 04/09/2024Queen-ի կիթառահար Բրայան Մեյը ժամանակավոր կորցրել է ձախ ձեռքի շարժունակությունըQueen-ի կիթառահար Բրայան Մեյը սոցիալական ցանցերում հայտնել է, որ ինսուլտի պատճառով ժամանակավորապես կորցրել էր ձախ ձեռքի շարժունակությունը։ МИР 24-ի փոխանցմամբ՝ ըստ երաժշտի, ամեն ինչ տեղի է ունեցել...
15:17 04/09/2024Ատլանտյան օվկիանոսում ջուրը կտրուկ սառել է, ինչը տարակուսանք է առաջացրել կլիմայագետների մոտՎերջերս անսովոր երևույթ է նկատվում, Ատլանտյան օվկիանոսի Ամերիկայի և Աֆրիկայի միջև ընկած զգալի հատվածը արագ սառչում է։ Այս գործընթացը տեղի է ունենում ռեկորդային արագությամբ, և գիտնականները դեռ չեն...
11:20 04/09/2024Սևիկյանը բարեհաջող բուժզննում է անցել և առաջիկայում կդառնա «Լոկոմոտիվի» խաղացողՀայաստանի ազգային հավաքականի և հունգարական «Ֆերենցվարոշի» կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը բարեհաջող բուժզննում է անցել՝ Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխվելու համար: Տրանսֆերի մասին կհայտարարվի մոտակա օրերին:...
10:32 04/09/2024Մեսսին աջակցել է Սուարեսին«Ինտեր Մայամիի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին սոցցանցերում գրառում է կատարել՝ նվիրված Լուիս Սուարեսին։ Ավելի վաղ 37-ամյա Սուարեսը հայտարարել էր Ուրուգվայի հավաքականից հեռանալու մասին սեպտեմբերի 7-ին...
10:07 04/09/2024Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Կուլեբան հրաժարական է տվելՈւկրաինայի ԱԳ նախարար Դմիտրի Կուլեբան հրաժարական է տվել: Երկրի Գերագույն Ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկը հայտնել է, որ խորհրդարանը հայտարարություն է ստացել Կուլեբայի հրաժարականի մասին։...
09:57 04/09/2024Ինֆեկցիան խլել է Էլթոն Ջոնի տեսողությունըԲրիտանացի երգիչ Էլթոն Ջոնի մի աչքը մասամբ կուրացել է վարակի հետևանքով։ Երգիչն ասել է, որ վերականգնման գործընթացը դանդաղ է ընթանում, և վնասված աչքի տեսողությունը վերականգնելու համար ժամանակ...
13:58 03/09/2024Մխիթարյանը հանդես կգա «Բորուսիա»-ի լեգենդների հրաժեշտի խաղումՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կմասնակցի Դորտմունդի «Բորուսիայի» նախկին ֆուտբոլիստներ Լուկաս Պիշչեկի ու Յակուբ Բլաշիկովսկու հրաժեշտի խաղին։...
12:00 03/09/2024Amnesty Int-ը մտահոգված է Հայաստանի հետ խաղաղության օգտին հանդես եկող ադրբեջանցի գործիչների ձերբակալություններովAmnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունն Ադրբեջանին կոչ է անում անհապաղ ազատ արձակել վերջին օրերին ձերբակալված լրագրողներին ու ակտիվիստներին։ Amnesty International-ի Հարվային...
09:54 03/09/2024Ռոնալդուն պատասխանել է ԱԱ-2026-ին մասնակցելու մասին հարցին«Ալ Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն խոստովանել է, որ դեռ չգիտի՝ արդյոք կմասնակցի 2026 թվականի աշխարհի առաջնությանը։ Նրա խոսքով, ամեն ինչ կախված կլինի իր մարզավիճակից։...
23:43 02/09/2024Թուրքիայում հարձակվել են երկու ամերիկացի զինվորականի վրաԹուրքիայի երիտասարդական միության (SMT)անդամները ակցիա են իրականացրել Իզմիրի նավահանգստում խարսխված USS Wasp դեսանտային նավով ժամանած ամերիկացի զինվորականներից մեկի դեմ։ Ինչպես X-ում հաղորդում է...
22:59 02/09/2024Ռուսաստանի դրոշի տակ հանդես եկող Արտեմ Քալաշյանը Պարալիմպիական խաղերում նվաճել է արծաթե մեդալՌուսաստանցի Արտեմ Քալաշյանը Փարիզի Պարալիմպիական խաղերում 100 մետր մրցավազքում կոորդինացիայի խանգարումներ ունեցող մարզիկների T35 կարգում արծաթե մեդալ է նվաճեց: Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն։...
21:59 02/09/2024ԱՄՆ-ի գնացքներից մեկում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով չորս մարդ է զոհվելԱռնվազն չորս մարդ է զոհվել Իլինոյս նահանգի Ֆորեստ Պարկ քաղաքում գնացքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է ABC News-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության...
17:00 02/09/2024«Ես աղոթում եմ Աստծուն, որ նրանց ոչինչ չպատահի». Զատուլինը՝ Ադրբեջանում պահվող արցախցի գործիչների մասինՊետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինն Արցախի Հանրապետության Անկախության 33-րդ տարեդարձի առիթով իր ուղերձում աջակցություն է հայտնել Բաքվում պահվող Արցախի...

12:56 25/01/2025ЕСПЧ признал отказ в сексе недостаточным основанием для признания женщины виновной в разводеФранцуженка, более 10 лет оспаривавшая в судах причины ее развода с мужем, наконец выиграла дело в ЕСПЧ.
12:48 25/01/2025Politico: Госсекретарь США приостановил помощь другим странамГоссекретарь США Марко Рубио распорядился приостановить расходы по большинству существующих грантов зарубежной помощи на 90 дней, сообщает Politico.
12:03 25/01/2025Путин присвоил впавшему в кому Тиграну Кеосаяну почетное звание заслуженного артиста РоссииПрезидент Владимир Путин присвоил режиссеру и продюсеру Тиграну Кеосаяну почетное звание заслуженного артиста России, соответствующий указ размещен на сайте официального опубликования правовых актов.
17:37 24/01/2025Трамп – о Зеленском: «Он тоже не ангел, он не должен был допустить этой войны»Часть вины за войну лежит на Владимире Зеленском, заявил в интервью телеканалу Fox News, опубликованном в четверг, 23 января, президент США Дональд Трамп.
17:24 24/01/2025Землю накроет магнитная буря. Врачи рассказали, как ее пережитьМагнитная буря, которая ожидается на Земле во второй половине дня 24 января, может ухудшить самочувствие метеозависимых людей.
16:11 24/01/2025Трамп распорядился рассекретить документы об убийстве КеннедиВ первые дни своего нового президентского срока Дональд Трамп не только подписал сотни указов, но и поручил рассекретить документы о трех самых громких политических убийствах в США в XX веке: Джона...
15:15 24/01/2025Тбилиси: система оплаты проезда в общественном транспорте временно отключилась из-за предполагаемой кибератакиПо информации мэрии Тбилиси, система оплаты проезда в общественном транспорте восстановлена, передает 1tv.ge.
15:02 24/01/2025Рубио и Фидан обсудили важность достижения стабильного и достойного мира между Арменией и АзербайджаномНовоназначенный госсекретарь США Марко Рубио провел телефонный разговор с министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом, в ходе которого, среди прочих тем, они обсудили и вопрос важности...
13:34 24/01/2025Первой премьерой года в театре «Прогресс Сцена Армена Джигарханяна» стала комедия «Филумена Мартурано»В театре «Прогресс Сцена Армена Джигарханяна» представили первую премьеру года - комедию – «Филумена Мартурано», передает «МИР 24».
12:58 24/01/2025Новак Джокович второй раз в карьере проиграл матч на Australian Open из-за снятия24-кратный чемпион турниров «Большого шлема» седьмая ракетка мира Новак Джокович потерпел второе поражение на Открытых чемпионатах Австралии из-за снятия.
12:10 24/01/2025Источник ТАСС: ОДКБ по-прежнему считает Армению союзникомОрганизация Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), несмотря на заявление Службы внешней разведки (СВР) Армении, по-прежнему считает республику своим союзником.
12:02 24/01/2025Фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном поборется за «Оскар» в 6 номинацияхФильм «Анора» (Anora, 2024) режиссера Шона Бэйкера, в котором сыграли армянские актеры Карен Карагулян и Ваче Товмасян, был объявлен номинантом на кинопремию «Оскар» в категории «лучший фильм».
11:56 24/01/202524 января отмечается «сладкий» праздник — Международный день эскимо24 января отмечается «сладкий» праздник — Международный день эскимо (англ. International Eskimo Pie Day). Дата для его учреждения была выбрана потому, что именно в этот день в 1922 году владелец...
11:47 24/01/2025Группу The Beatles впервые с 1977 года номинировали на премию BRIT AwardsЛегендарную рок-группу The Beatles вновь номинировали на музыкальную премию BRIT Awards. Как передает kulturomania, это произошло впервые с 1977 года. Группа представлена в категории «Песня года» с...
16:49 23/01/2025Арман Царукян заявил, что не мог двигаться из-за боли в спине перед боем с МахачевымВыступающий под флагом Армении боец смешанных единоборств (ММА) Арман Царукян в интервью Jaxxon Podcast рассказал, что не мог двигаться из-за проблем со спиной во время весогонки перед боем за титул...
15:27 23/01/2025Агент Тикнизяна прокомментировал слухи о высоких запросах армянского футболиста в переговорах с «Локо»Футбольный агент Александр Клюев, представляющий интересы игрока «Локомотива» Наира Тикнизяна, прокомментировал слухи о высоких запросах игрока в переговорах с московским клубом о новом контракте.
15:21 23/01/2025Дональд Трамп дал первое интервью в статусе 47-го президента СШАПринявший присягу 20 января президент США дал первое интервью американскому телеканалу Fox News, передает euronews.
14:09 23/01/2025Песков: Армения до сих пор не заявляла о намерении покинуть ОДКБАрмения до сих пор не заявляла о намерении покинуть ОДКБ, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
12:07 23/01/2025СВР Армении: Ереван вряд ли разморозит членство в ОДКБ в 2025 годуСлужба внешней разведки (СВР) Армении считает маловероятным, что в 2025 году исчезнут основания замораживания участия Еревана в работе Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ), на...
11:31 23/01/2025В Лос-Анджелесе начался новый пожар: около 31 тыс. человек получили уведомления об эвакуацииОколо 31 тысячи человек получили уведомления об обязательной эвакуации из-за лесного пожара "Хьюз" в округе Лос-Анджелес, передает телеканал CBS News со ссылкой на власти.