15:48 12/09/2024Լուկաշենկո. Կարծում եք՝ Հայաստանին ինչ-որ տեղ սպասո՞ւմ ենԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր հանդիպել է իր երկում ապրող տարբեր ազգերի ներկայացուցիչներին։ Նա ընդգծել է հայկական համայնքի կարևոր դերն ու նկատել, որ Բելառուսի առաջին ղեկավարներից...
15:09 12/09/2024Թուրքիան Թրամփի նախընտրական քարոզարշավին տրամադրել է 100 հազար MAGA գլխարկԹուրք արտադրողները ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբին մատակարարել են 100 հազար կարմիր գլխարկներ՝ «Make America Great Again» մակագրությամբ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին «Դունյա»...
14:52 12/09/2024Հայտնաբերվել է Յուսուֆ Քարշի նկարած Ուինսթոն Չերչիլի հանրահայտ դիմանկարըՕտտավայի ոստիկանությունը բացահայտել է Ուինսթոն Չերչիլի թանկարժեք դիմանկարի գողությունը, որը առևանգել էին 2022 թվականին Կանադա հյուրանոցից։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի...
11:00 12/09/2024ԱՄՆ-ի Գաղտնի ծառայությունը սխալմամբ ոգեկոչել է մահապшրտ-шհшբեկիչների հիշատակըԱՄՆ Գաղտնի ծառայությունը X սոցիալական ցանցի իր էջում հրապարակում է արել՝ ի հիշատակ 2001 թվականի սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության զոհերի՝ պատահաբար զոհերի թվում ներառելով «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական...
10:01 12/09/2024Հայաստանի ՊՆ-ից հերքում են ԱդրբեջանինԱդրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00։15-01։05-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի...
23:21 11/09/2024Գիտնականները հավանական են համարել, որ հսկա Ապոֆիս աստերոիդը 2029թ.-ին կբախվի ԵրկրինԱրևմտյան Օնտարիոյի համալսարանի կանադացի գիտնականները հնարավոր են համարել, որ այս տասնամյակի վերջում հսկա Ապոֆիս աստերոիդը կարող է ընկնել Երկիր վրա: Դա կարող է տեղի ունենալ, եթե տիեզերական ժայռաբեկորը...
15:21 11/09/2024ԱՄՆ-ը Մարս չի հասնի, եթե Հարրիսը հաղթի. Իլոն ՄասկԱմերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը X սոցիալական ցանցում գրել է, որ ԱՄՆ-ը երբեք չի հասնի Մարս, եթե նոյեմբերին կայանալիք նախագահական ընտրություններում հաղթի փոխնախագահ Քամալա Հարիսը։ Իր հրապարակման մեջ...
14:23 11/09/2024Շոյգու. Ռուսաստանը հավատարիմ է Զանգեզուրի վերաբերյալ Իրանի հետ ունեցած նախկին պայմանավորվածություններինՌուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն BRICS և BRICS+ երկրների անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձր ներկայացուցիչների հանդիպման շրջանակում երկկողմ աշխատանքային...
13:35 11/09/2024Ուկրաինան ցանկանում է, որ Հնդկաստանը կոորդինացնի բանակցությունները Ռուսաստանի հետ. BloombergՈւկրաինան ցանկանում է, որ Հնդկաստանը կոորդինացնի Մոսկվայի և Կիևի միջև բանակցությունները։ Այդ մասին գրում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով Նյու Դելիում Ուկրաինայի դեսպան Ալեքսանդր Պոլիշչուկին։ The New York...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:07 11/09/2024Ավարտվեց Թրամփ-Հարիս առաջին դեբատըԹրամփ-Հարիս առաջին դեբատի վերաբերյալ միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Առանձնապես որևէ նոր և խորքային քննարկումներով դեբատն աչքի չընկավ: Ոչ Քարթեր-Ռեյգան, ոչ էլ Օբամա-ՄքՔեին դեբատներն էին:...
21:22 10/09/2024Վիետնամում «Յագի» թայֆունի զոհերի ռեկորդային թիվ է գրանցվելՎիետնամի հյուսիսին հարվածած «Յագի» թայֆունի զոհերի թիվը աճել է մինչև 127 մարդու։ Այն համարվում է վերջին 30 տարվա ընթացքում Հարավչինական ծովում տեղի ունեցած ամենաուժեղ թայֆունը։ 54 մարդ անհետ կորել է,...
16:01 10/09/2024Նոյեմբերի 10-ից Եվրամիությունը Շենգենյան գոտու համար գործարկում է սահմանի հատման նոր համակարգՆոյեմբերի 10-ից Եվրամիությունը Շենգենյան գոտու համար գործարկում է սահմանի հատման նոր համակարգ։ Այդ մասին հայտնում է Euronews-ը։ EES-ը թվային անձնական տվյալների հավաքագրման ավտոմատացված համակարգ է,...
15:31 10/09/2024Տիկնիզյանը` Սևիկյանի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխության մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանի տեղափոխության մասին։ Հիշեցնենք, որ Սևիկյանը «Լոկոմոտիվի» ճամբար է տեղափոխվել հունգարական...
14:17 10/09/2024ԵՄ-ի անդամ երկիրն Ուկրաինային թույլ է տվել F-16-ներ օգտագործել Ռուսաստանի վրա հարձակվելու համարՆիդեռլանդները թույլ են տվել Ուկրաինային օգտագործել իրենց ռազմական տեխնիկան, այդ թվում՝ F-16 կործանիչները՝ Ռուսաստանի տարածքի վրա հարձակումների համար։ Այդ մասին գրում է «Frankfurter Allgemeine...
13:03 10/09/2024Ներքին գործերի նախարարության և բանակի պաշտոնաթող սպաները Բեյրութում փակել են ճանապարհներըՆերքին գործերի նախարարության և բանակի պաշտոնաթող սպաները բողոքի ցույց են կազմակերպել Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի կենտրոնում՝ այրվող անվադողերով փակելով կառավարության շենք տանող ճանապարհները։ Այդ...
11:32 10/09/2024Գիշերվա ընթացքում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն 46 ԱԹՍ-ից խոցել է 38-ը, երկու քաղաքցի վիրավորվել էԱյս գիշեր ռուսական ՌԴ ԶՈՒ-ն հարձակվել են Ուկրաինայի վրա «Իսկանդեր-Մ» բալիստիկ հրթիռով, «Խ-31Պ» հակառադարային հրթիռով և 46 ԱԹՍ-ով։ Պաշտոնական հաղորդագրությանն անդրադարձել է «Ստարանա ուա»-ն։ Այս մասին...
11:04 10/09/2024Այս գիշեր ավելի քան 140 ԱԹՍ է խոցվել Ռուսաստանի կենտրոնական շրջանների երկնքում, կա մեկ զոհՌԴ ՀՕՊ ուժերը գիշերը Ռուսաստանի ինը շրջաններում խոցել և ոչնչացրել են ուկրաինական 144 ԱԹՍ։ Այդ մասին Telegram-ալիքում հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ Անօդաչու թռչող սարքերի մեծ մասը խոցվել...
09:33 10/09/2024Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիանՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիան ու անհամբեր սպասում է վերադառնալ աշխատանքի։ Միջազգային մամուլի փոխանցմամբ, նա քաղցկեղից վերականգնման նոր փուլ է մտնում։...
16:50 09/09/2024Եվրոպայում դպրոցներում հեռախոսի արգելքը մեծ թափ է հավաքումՆոր ուսումանկան տարին Բուդապեշտում սկսել է բողոքի ակցիայով։ Այս մասին գրում է euronews-ն ու մանրամասնում, որ հազարավոր մարդիկ բողոքի ցույց են անցկացրել Հունգարիայի մայրաքաղաքի ամենահեղինակավոր ավագ...

12:20 30/01/2025Тахар Рахим номинирован на премию «Сезар» за роль шансонье в фильме «Месье Азнавур»Французский актер алжирского происхождения Тахар Рахим (фр. Tahar Rahim) номинирован на премию «Сезар» в категории «Лучший актер» – роль всемирно известного французского шансонье армянского...
11:55 30/01/2025СМИ: В упавшем в США самолете были чемпионы мира по фигурному катанию в парах Шишкова и НаумовЧемпионы мира по фигурному катанию в парах в составе сборной России Евгения Шишкова и Вадим Наумов находились на борту упавшего в Вашингтоне самолета.
11:35 30/01/2025Аэропорт имени Рейгана в Вашингтоне закрыли после авиакатастрофыВашингтонский аэропорт имени Рейгана, недалеко от которого произошла авиакатастрофа, будет закрыт до утра пятницы, сообщает РИА Новости со ссылкой на Американское управление гражданской авиации (FAA).
17:30 29/01/2025Оверчук: Между Ереваном и Баку «достигнут очень большой и хороший прогресс» в вопросе границАрмения и Азербайджан достигли прогресса в делимитации и демаркации границ, это способствует стабильности.
17:12 29/01/2025Число погибших в давке на фестивале в Индии возросло до 40Число погибших в результате давки на религиозном фестивале Кумбха-мела в штате Уттар-Прадеш увеличилось до 40.
17:00 29/01/2025Оверчук – Армении: «Открытие рынков с Евросоюзом будет означать закрытие рынков с Евразийским экономическим союзом»Ереван знает, что вступление Армении в Евросоюз приведет к выходу из Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
16:48 29/01/2025Индия: ночная давка на празднике Кумбха Мела привела к гибели людейОчевидцы и источники в больницах сообщили Би-би-си, что в результате давки на фестивале Кумбха Мела в индийском Праяградже погибли по меньшей мере 12 верующих.
16:17 29/01/2025В Мадриде таксисты устроили массовую акцию протестаВодители такси устроили массовую акцию протеста из-за повышения стоимости страховки, покрывающую их деятельность, на 300%, передает в среду профессиональная ассоциация Elite Taxi Barcelona.
14:32 29/01/2025Аделия Петросян боится остаться без международных соревнований: «Как будто меня и не было никогда»Фигуристка Аделия Петросян заявила в интервью РИА Новости, что что ее пугает вероятность, при которой она не добьется успеха на крупных международных соревнованиях.
14:24 29/01/2025Дальний Восток во власти непогоды: задерживаются авиарейсы, застревают поездаДальний Восток вторые сутки находится во власти погодной стихии. Ей противостоят сразу несколько регионов, пишет МИР 24. На Сахалине и в Приморье метет так, что люди не могут даже выйти из дома....
13:24 29/01/2025Дарон Аджемоглу подарил Музею Нобелевской премии пресс-папье из личных вещей своей материРодившийся в Стамбуле в армянской семье всемирно известный американский экономист Дарон Аджемоглу подарил Музею Нобелевской премии пресс-папье из личных вещей своей матери.
12:29 29/01/2025Падение истребителя F-35 на Аляске сняли на видеоПоявилось видео крушения истребителя F-35 на Аляске, передает РИА Новости. На кадрах запечатлено неконтролируемое падение самолета. При столкновении с землей прогремел взрыв. В американских ВВС...
11:56 29/01/2025МИД Азербайджана вызвал посла РФПосол РФ в Баку Михаил Евдокимов был приглашен во вторник в МИД Азербайджана из-за «недопонимания», вызванного публикациями в российской прессе об Азербайджане, в том числе по теме расследования...
11:45 29/01/2025Послы стран Евросоюза сегодня в Брюсселе обсудят и примут решение о продлении миссии наблюдателей ЕС в АрменииПо сообщению редактора по европейским вопросам издания «Азатутюн» Рикарда Йозвяка, если в последний момент не возникнет неожиданностей, послы стран Евросоюза одобрят проект, согласно которому...
11:20 29/01/2025«Мона Лиза» кисти Леонардо да Винчи будет размещена в отдельном помещении в ЛувреКартина "Джоконда" ("Мона Лиза") кисти Леонардо да Винчи будет размещена в отдельном помещении в Лувре.
17:41 28/01/2025В Индии обнаружили новый смертельный вирусВ Индии в штате Джамму и Кашмир зафиксированы случаи заболевания неизвестного происхождения, из 38 заболевших 17 человек умерли.
17:35 28/01/2025ТНТ выиграл суд с ремонтниками за образы Равшана и Джамшута, телеканалу присудили миллион рублейТринадцатый арбитражный апелляционный суд в Санкт-Петербурге согласился с решением первой инстанции и запретил использовать образы строителей Равшана и Джамшута из сериала «Наша Russia» телеканала...
17:23 28/01/2025Российская авиакомпания в марте 2025 года возобновляет прямые рейсы в Ереван из ряда городов РФВ марте 2025 года авиакомпания Red Wings возобновит прямые рейсы между Ереваном и Казанью, Челябинском, Самарой, Нижним Новгородом.
16:51 28/01/2025В 2025 году китайский Новый год будут праздновать 29 январяТрадиционный Новый год в Китае - один из самых важных и масштабных праздников. Готовиться к нему китайцы начинают за несколько недель, и само празднование нередко продолжается больше двух недель....