15:48 12/09/2024Լուկաշենկո. Կարծում եք՝ Հայաստանին ինչ-որ տեղ սպասո՞ւմ ենԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր հանդիպել է իր երկում ապրող տարբեր ազգերի ներկայացուցիչներին։ Նա ընդգծել է հայկական համայնքի կարևոր դերն ու նկատել, որ Բելառուսի առաջին ղեկավարներից...
15:09 12/09/2024Թուրքիան Թրամփի նախընտրական քարոզարշավին տրամադրել է 100 հազար MAGA գլխարկԹուրք արտադրողները ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբին մատակարարել են 100 հազար կարմիր գլխարկներ՝ «Make America Great Again» մակագրությամբ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին «Դունյա»...
14:52 12/09/2024Հայտնաբերվել է Յուսուֆ Քարշի նկարած Ուինսթոն Չերչիլի հանրահայտ դիմանկարըՕտտավայի ոստիկանությունը բացահայտել է Ուինսթոն Չերչիլի թանկարժեք դիմանկարի գողությունը, որը առևանգել էին 2022 թվականին Կանադա հյուրանոցից։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի...
11:00 12/09/2024ԱՄՆ-ի Գաղտնի ծառայությունը սխալմամբ ոգեկոչել է մահապшրտ-шհшբեկիչների հիշատակըԱՄՆ Գաղտնի ծառայությունը X սոցիալական ցանցի իր էջում հրապարակում է արել՝ ի հիշատակ 2001 թվականի սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչության զոհերի՝ պատահաբար զոհերի թվում ներառելով «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական...
10:01 12/09/2024Հայաստանի ՊՆ-ից հերքում են ԱդրբեջանինԱդրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00։15-01։05-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի...
23:21 11/09/2024Գիտնականները հավանական են համարել, որ հսկա Ապոֆիս աստերոիդը 2029թ.-ին կբախվի ԵրկրինԱրևմտյան Օնտարիոյի համալսարանի կանադացի գիտնականները հնարավոր են համարել, որ այս տասնամյակի վերջում հսկա Ապոֆիս աստերոիդը կարող է ընկնել Երկիր վրա: Դա կարող է տեղի ունենալ, եթե տիեզերական ժայռաբեկորը...
15:21 11/09/2024ԱՄՆ-ը Մարս չի հասնի, եթե Հարրիսը հաղթի. Իլոն ՄասկԱմերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը X սոցիալական ցանցում գրել է, որ ԱՄՆ-ը երբեք չի հասնի Մարս, եթե նոյեմբերին կայանալիք նախագահական ընտրություններում հաղթի փոխնախագահ Քամալա Հարիսը։ Իր հրապարակման մեջ...
14:23 11/09/2024Շոյգու. Ռուսաստանը հավատարիմ է Զանգեզուրի վերաբերյալ Իրանի հետ ունեցած նախկին պայմանավորվածություններինՌուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն BRICS և BRICS+ երկրների անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձր ներկայացուցիչների հանդիպման շրջանակում երկկողմ աշխատանքային...
13:35 11/09/2024Ուկրաինան ցանկանում է, որ Հնդկաստանը կոորդինացնի բանակցությունները Ռուսաստանի հետ. BloombergՈւկրաինան ցանկանում է, որ Հնդկաստանը կոորդինացնի Մոսկվայի և Կիևի միջև բանակցությունները։ Այդ մասին գրում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով Նյու Դելիում Ուկրաինայի դեսպան Ալեքսանդր Պոլիշչուկին։ The New York...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:07 11/09/2024Ավարտվեց Թրամփ-Հարիս առաջին դեբատըԹրամփ-Հարիս առաջին դեբատի վերաբերյալ միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Առանձնապես որևէ նոր և խորքային քննարկումներով դեբատն աչքի չընկավ: Ոչ Քարթեր-Ռեյգան, ոչ էլ Օբամա-ՄքՔեին դեբատներն էին:...
21:22 10/09/2024Վիետնամում «Յագի» թայֆունի զոհերի ռեկորդային թիվ է գրանցվելՎիետնամի հյուսիսին հարվածած «Յագի» թայֆունի զոհերի թիվը աճել է մինչև 127 մարդու։ Այն համարվում է վերջին 30 տարվա ընթացքում Հարավչինական ծովում տեղի ունեցած ամենաուժեղ թայֆունը։ 54 մարդ անհետ կորել է,...
16:01 10/09/2024Նոյեմբերի 10-ից Եվրամիությունը Շենգենյան գոտու համար գործարկում է սահմանի հատման նոր համակարգՆոյեմբերի 10-ից Եվրամիությունը Շենգենյան գոտու համար գործարկում է սահմանի հատման նոր համակարգ։ Այդ մասին հայտնում է Euronews-ը։ EES-ը թվային անձնական տվյալների հավաքագրման ավտոմատացված համակարգ է,...
15:31 10/09/2024Տիկնիզյանը` Սևիկյանի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխության մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանի տեղափոխության մասին։ Հիշեցնենք, որ Սևիկյանը «Լոկոմոտիվի» ճամբար է տեղափոխվել հունգարական...
14:17 10/09/2024ԵՄ-ի անդամ երկիրն Ուկրաինային թույլ է տվել F-16-ներ օգտագործել Ռուսաստանի վրա հարձակվելու համարՆիդեռլանդները թույլ են տվել Ուկրաինային օգտագործել իրենց ռազմական տեխնիկան, այդ թվում՝ F-16 կործանիչները՝ Ռուսաստանի տարածքի վրա հարձակումների համար։ Այդ մասին գրում է «Frankfurter Allgemeine...
13:03 10/09/2024Ներքին գործերի նախարարության և բանակի պաշտոնաթող սպաները Բեյրութում փակել են ճանապարհներըՆերքին գործերի նախարարության և բանակի պաշտոնաթող սպաները բողոքի ցույց են կազմակերպել Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի կենտրոնում՝ այրվող անվադողերով փակելով կառավարության շենք տանող ճանապարհները։ Այդ...
11:32 10/09/2024Գիշերվա ընթացքում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն 46 ԱԹՍ-ից խոցել է 38-ը, երկու քաղաքցի վիրավորվել էԱյս գիշեր ռուսական ՌԴ ԶՈՒ-ն հարձակվել են Ուկրաինայի վրա «Իսկանդեր-Մ» բալիստիկ հրթիռով, «Խ-31Պ» հակառադարային հրթիռով և 46 ԱԹՍ-ով։ Պաշտոնական հաղորդագրությանն անդրադարձել է «Ստարանա ուա»-ն։ Այս մասին...
11:04 10/09/2024Այս գիշեր ավելի քան 140 ԱԹՍ է խոցվել Ռուսաստանի կենտրոնական շրջանների երկնքում, կա մեկ զոհՌԴ ՀՕՊ ուժերը գիշերը Ռուսաստանի ինը շրջաններում խոցել և ոչնչացրել են ուկրաինական 144 ԱԹՍ։ Այդ մասին Telegram-ալիքում հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ Անօդաչու թռչող սարքերի մեծ մասը խոցվել...
09:33 10/09/2024Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիանՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել է, որ ավարտել է քիմիաթերապիան ու անհամբեր սպասում է վերադառնալ աշխատանքի։ Միջազգային մամուլի փոխանցմամբ, նա քաղցկեղից վերականգնման նոր փուլ է մտնում։...
16:50 09/09/2024Եվրոպայում դպրոցներում հեռախոսի արգելքը մեծ թափ է հավաքումՆոր ուսումանկան տարին Բուդապեշտում սկսել է բողոքի ակցիայով։ Այս մասին գրում է euronews-ն ու մանրամասնում, որ հազարավոր մարդիկ բողոքի ցույց են անցկացրել Հունգարիայի մայրաքաղաքի ամենահեղինակավոր ավագ...

13:57 22/06/2023Blinken, Turkish FM Fidan discuss Armenia-Azerbaijan normalizationU.S. Secretary of State Antony Blinken met with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan on the margins of the Ukraine Recovery Conference in London on Wednesday. Citing Turkish diplomatic sources,...
12:45 22/06/2023China restaurant gas explosion kills 31Cooking gas caused a massive explosion at a barbecue restaurant in northwestern China, killing 31 people and injuring seven others during national celebrations on the eve of a long holiday weekend,...
12:30 22/06/2023U.S. looks forward to hosting fresh Armenia-Azerbaijan talks – State DepartmentThe United States looks forward to hosting fresh peace talks between Armenia and Azerbaijan, U.S. Department of State principal deputy spokesman Vedant Patel said on Wednesday. “So we look forward to...
11:15 22/06/2023U.S. to send $1.3 billion more aid to UkraineThe United States will send $1.3 billion more in aid to Ukraine to help the conflict-hit country overhaul its energy grid and modernise its ports, railways and other infrastructure, Reuters reported...
16:35 21/06/2023Meghan Markle accused of 'faking' podcast interviewsMeghan Markle has been accused of faking several interviews for her axed Archetypes podcast by industry 'sources' who claim that the Duchess had staff members on the show conduct interviews with her...
13:05 21/06/2023Ararat brandy exports to Russia continue, company saysExports of Armenia’s Ararat brandy to Russia continue for now in line with the contract between the Yerevan Brandy Company (YBC), a subsidiary of the French company Pernod Ricard, and Russia's...
12:15 21/06/2023Drones downed near military base in Moscow regionTwo drones were shot down near a military base in the Moscow region early on Wednesday, without causing damage or victims, AFP reported, citing the regional governor.
16:45 20/06/2023United Airlines plane clips tail of parked Delta jet at Boston airportAuthorities are investigating after a United Airlines plane clipped the tail of a parked Delta passenger jet at Logan Airport in Boston on Friday, The Independent reported.
15:35 20/06/2023West sees CSTO as threat, tries to breed discord, Lavrov claimsThe West sees the Collective Security Treaty Organization (CSTO) as a threat to its dominance in the international arena, which explains why it has been trying to split its ranks, as well as to breed...
14:15 20/06/2023UEFA unveils teddy bear mascot for Euro 2024The mascot for Euro 2024 has been revealed - with officials unveiling a teddy bear who they hope will help children get active ahead of next year's tournament in Germany, Daily Mail reports.
12:36 20/06/2023CSTO foreign ministers meeting kicks off in MinskA meeting of the Council of Foreign Ministers of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) has started in Minsk, Belarus.
11:15 20/06/2023EU prepares €50 billion Ukraine aid packageThe European Union is ready to propose a financial aid package of around €50 billion ($55 billion) to support Ukraine as the country embarks on a critical counteroffensive to retake territory lost...
11:30 19/06/2023Spain win Nations LeagueCroatia missed out on their first international trophy after losing on penalties to Spain in the Nations League final, BBC Sport reported.
17:00 17/06/2023Rodrygo talks Mbappe amid Real Madrid rumoursReal Madrid forward Rodrygo Goes has expressed his admiration for Paris Saint-Germain star Kylian Mbappe and said he would love to play with him at the Santiago Bernabeu, Managing Madrid reported.
13:59 17/06/2023Armenian arm wrestler beats Turkish rival to win European goldArmenian arm wrestler Ashot Adamyan has earned a gold medal at the 32nd European Armwrestling Championships being held in Chisinau, Moldova, from June 11-17.
13:06 17/06/2023Kourtney Kardashian expecting baby with Travis BarkerKourtney Kardashian is expecting her first child with husband Travis Barker, 47, Daily Mail reports.
12:35 17/06/2023France calls for protection of civilians after Azerbaijani attacks on Yeraskh plantFrance regrets the latest incidents on the border between Armenia and Azerbaijan, including the Azerbaijani attacks on U.S.-affiliated smelting plant under construction in the Armenian border village...
11:00 17/06/2023Armenia beat Wales in Euro 2024 qualifierArmenia defeated Wales 4-2 in a Euro 2024 qualifier in Cardiff late on Friday. Lucas Zelarayan and Grant-Leon Ranos both scored twice as Armenia secured one of the greatest victories in their...
17:00 16/06/2023Al Pacino becomes father again at 83Al Pacino has become a father again at the age of 83 after his 29-year-old partner, Noor Alfallah, gave birth to his fourth child, The Times reported.
11:00 16/06/2023Google warns staff about chatbotsGoogle parent company Alphabet is cautioning employees about how they use chatbots, including its own Bard, at the same time as it markets the program around the world, four people familiar with the...