15:23 30/08/2024Կրեմլին չի անհանգստացնում Պուտինի այցը` Հռոմի ստատուտը վավերացրած Մոնղոլիա. ՊեսկովՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 3-ին կմեկնի Մոնղոլիա՝ մասնակցելու խորհրդային և մոնղոլական զինված ուժերի համատեղ հաղթանակի 85-ամյակին նվիրված տոնակատարություններին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ,...
12:49 30/08/2024Բորել. ԵՄ-ում ոչ ոք չի ցանկանում կռվել ՌԴ-ի հետ, բայց եվրոպական զենքով հարձակումները պետք է թույլատրվենԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը հայտարարել է, որ ոչ մեկ չի ցանկանում պատերազմել Ռուսաստանի հետ։ Միաժամանակ նա նշել է, որ Ուկրաինային պետք...
11:50 30/08/2024Աշնանը ՌԴ-ից ամենաէժան ավիատոմսերի սանդղակում երկրորդը Երևանի ուղղությունն է, առաջինում՝ Մինսկն էՍեպտեմբեր ամսվա բոլոր ավիատոմսերի մեկ երրորդը պատվիրել են Մոսկվայից մեկնող ռուսները (34%)։ Ամրագրումների ևս 11%-ը Սանկտ Պետերբուրգի ուղևորներից է։ Սոչիից մեկնելու է ճանապարհորդների 7%-ը։ Այս...
11:06 30/08/2024ՌԴ Նախագահ Վ. Պուտինը շնորհավորել է Բելառուսի նախագահ Ա. Լուկաշենկոյին ծննդյան 70 ամյակի կապակցությամբԿրեմլի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի շնորհավորական ուղերձն Ալեքսանդր լուկաշենկոյի 70-ամյակի կապակցությամբ։ «Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի, Ընդունեք սրտանց...
10:41 30/08/2024Ռոնալդուն չի բացառել, որ կրկին հանդես կգա Չեմպիոնների լիգայումՍաուդյան Ալ-Նասր թիմի պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի բացառել, որ դեռ կխաղա Չեմպիոնների լիգայում։ Հինգշաբթի օրը Ռոնալդուին հանձնվել է Չեմպիոնների լիգայի պատմության մեջ լավագույն...
10:09 30/08/2024Թուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը Ռուսաստանում կրկնապատկվել էԹուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը ռուսական շուկայում մինչև տարեվերջ կհասնի մինչև 24-ի՝ 2022 թվականի սկզբի 11-ի դիմաց։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է «Կոմերսանտը»։ ՈՒկրաինայում ռազմական հատուկ...
09:55 30/08/2024Մոսկվան հույս ունի, որ Երևանի և Բաքվի միջև շուտափույթ խաղաղություն կհաստատվի․ ռուս դիվանագետՄոսկվան ակնկալում է Բաքվի և Երևանի միջև շուտափույթ խաղաղություն կհաստատվի, ինչը կարևոր քայլ կլինի Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ։ Այս մասին Ռիա Նովոստիին տված...
08:22 30/08/2024Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդես Լայպցիգում՝ մոտ 25 գերմանաբնակ հայ նկարիչների մասնակցությամբԱյսօր Լայպցիգի EduArt Galerie ցուցասրահում կբացվի Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն մոտ 25 գերմանաբնակ հայ նկարիչների փարաջանովյան մոտիվներով...
22:15 29/08/2024Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը ընդունել է առաջին F-16 կործանիչի կորուստըՈւկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը խոստովանել է Ուկրաինա տեղափոխված F-16 կործանիչի կորստի մասին, հայտնելով, որ հատուկ հանձնաժողովը հետաքննում է կործանման պատճառները։ Այդ մասին ասվում է...
19:13 29/08/2024ՌԴ պաշտպանության նախկին փոխնախարարը կալանավորվել է. նա մեղադրվում է խարդախության մեջՇրջանային ռազմական դատարանը որոշել է մինչև հոկտեմբերի 29-ը կալանավորել պաշտպանության նախկին փոխնախարար Պավել Պոպովին` առանձնապես խոշոր չափերի խարդախության գործով։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։...
17:11 29/08/2024ABBA-ն արգելել է Թրամփին օգտագործել իր երաժշտությունը նախընտրական միջոցառումների ժամանակ«ABBA» խմբի անդամները և Universal Music հոլդինգը ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբից պահանջել են դադարեցնել խմբի երգերի օգտագործումը նախընտրական միջոցառումների ժամանակ։ Dancing...
12:04 29/08/2024Սահմանադրական դատարանը կքննարկի «Ռուսական օրենքի» դեմ հայցերըՎրաստանի Սահմանադրական դատարանը այսօր ժամը 11:00-ից պետք է սկսեր քննարկել «ռուսական օրենքի» դեմ հայցերը։ aliq.ge-ն գրում է, որ ռուսական օրենքի դեմ հայց են ներկայացել նախագահը, ոչ կառավարական...
10:38 29/08/2024Հաքերները կոտրել են Մբապեի սոցիալական ցանցի էջը և վիրավորել Մեսսիին ու «Տոտենհեմին»Ֆրանսիայի հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի պաշտոնական էջը X սոցիալական ցանցում հաքերները կոտրել են։ championat.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Mirror-ը։ Աղբյուրի համաձայն,...
10:02 29/08/2024Տիգրան Բարսեղյանը «Սլովան»-ին դուրս բերեց Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիգրան Բարսեղյանի Սլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» նվաճեց Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլի ուղեգիր։ «Սլովանը» որակավորման փլեյ-օֆֆի պատասխան խաղում 3։2...
09:57 29/08/2024Կարեն Խաչանով. Թեև ես ընկա, բայց հաստատ նոկաուտի մեջ չեմՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը խոսել է US Open-ում իր անհաջող ելույթի մասին: Հենց առաջին շրջանում նա հինգ սեթանոց խաղում պարտվել է բրիտանացի Դանիել Էվանսին։
00:06 29/08/2024Պավել Դուրովը ենթարկվել է դատական վերահսկողության, պետք է հինգ միլիոն եվրո գրավ վճարիԹելեգրամի հիմնադիր Պավել Դուրովը դատական վերահսկողության տակ է վերցվել, նրան արգելված է լքել Ֆրանսիայի տարածքը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Փարիզի դատախազությունը։ «Պավել Դուրովը...
22:04 28/08/2024Հունաստանում 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելՀունաստանում, Կրետե կղզու մոտ գտնվող ծովային տարածքում, 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Աթենքի համալսարանի սեյսմոլոգիական...
21:54 28/08/2024Իսրայելական զորքերը Գազայի հատվածում գնդակոծել են ՄԱԿ-ի ավտոմեքենանԻսրայելի զինվորականները Գազայի հատվածում գնդակոծել են ՄԱԿ-ի ավտոմեքենան, սակայն ոչ մի մարդ չի տուժել։ «ՌԻԱ նովոստի»,-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Ստեֆան Դյուժարիկը։...
21:35 28/08/2024Ճապոնիայում 18 մարդ վիրավորվել է միայնակ դելֆինի հարձակման հետևանքովՄիայնակ դելֆինին մեղադրել են Ճապոնիայի հարավում մարդկանց վրա բազմաթիվ հարձակումների մեջ։ Այդ մասին հայտնում է NBC-ն՝ վկայակոչելով ճապոնական NHK հեռուստաալիքին։ Անցյալ շաբաթ դելֆինը կծել էր 50-ամյա...
17:53 28/08/2024Պավել Դուրովը տեղափոխվել է դատարանԹելեգրամի հիմնադիր Պավել Դուրովը դատարան է տեղափոխվել։ Այս մասին հայտնում է France Press (AFP) գործակալությունը։ Նրա նախնական կալանքի ժամկետը լրացել է։ Դուրովի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ որոշումը...

12:54 21/01/2025Дмитрий Харатьян сегодня празднует 65-летиеПо отцовской линии Харатьян на четверть армянин, в 16 лет при получении паспорта он попросил вписать «армянин» в графу «национальность».
11:40 21/01/2025Пожар на турецком горнолыжном курорте Болу: 10 погибшихЧисло жертв пожара на горнолыжном курорте в турецком Болу возросло до десяти, пострадали 32 человека, сообщил во вторник министр внутренних дел Турции Али Ерликая в соцсети X.
17:34 20/01/2025В фокусе внимания будет положение дел на Южном Кавказе: МИД РФ – о предстоящих переговорах Мирзояна и Лаврова в МосквеМИД РФ сообщил подробности о предстоящих переговорах министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с министром иностранных дел Республики Армения Араратом Мирзояном: «21 января...
17:02 20/01/2025Oxfam: Каждую неделю в мире появлялось почти четыре новых миллиардераВ швейцарском курорте Давосе вновь проходит Всемирный экономический форум. К его началу в понедельник, 20 января, объединение благотворительных организаций Oxfam опубликовало в Берлине свой ежегодный...
16:28 20/01/2025Симоньян рассказала о состоянии КеосаянаСостояние здоровья телеведущего Тиграна Кеосаяна, впавшего в кому, остается прежним. Об этом сообщила 19 января его жена, главный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита...
15:20 20/01/2025В мире наступил самый грустный день в году«Грустный понедельник» наступил 20 января. Этот термин ввели в 2005 году. Эксперты заявили, что в третий понедельник января уровень счастья в мире падает ниже, чем в любой другой день года, пишет МИР...
14:07 20/01/2025«Коммерсантъ»: Семья скончавшегося в прошлом году бизнесмена из Владикавказа Олега Гусова требует 1,5 млрд у «Джермук Групп»Как стало известно «Ъ», к армянскому ЗАО «Джермук Групп», выпускающему популярную в России минеральную воду «Джермук», его представителям и распространителю в РФ подан иск на 1,5 млрд руб.
12:46 20/01/2025Стоимость биткоина обновила исторический максимум, поднявшись выше $109 тысячБиткоин обновил исторический максимум, резко поднявшись выше $109 000. 20 января в должность президента США вступит Трамп, который обещал смягчить регулирование криптовалют и собирается сделать их...
17:46 18/01/2025Это сумасшествие, но я готов: Махачев – о замене Царукяна на МойканоРоссийский боец смешанных единоборств, чемпион UFC в легком весе Ислам Махачев рассказал о своей реакции на новость о замене оппонента, передает championat.
17:22 18/01/2025Борис Акунин: А теперь выясняется, что и суд над Рубеном Варданяном в Баку будет совершенно кафкианскийПисатель, востоковед, литературный критик и переводчик Григорий Шалвович Чхартишвили, известный под псевдонимом Борис Акунин, в соцсетях поделился распространенным 16 января обращением незаконно...
16:24 18/01/2025Левон Аронян: То, с чем сталкивается Рубен Варданян в Азербайджане, – насмешка над правосудиемБывший лидер мужской сборной Армении по шахматам Левон Аронян, который сейчас выступает под флагом США, на своей странице в социальной сети Х поделился распространенным 16 января обращением незаконно...
15:56 18/01/2025Трамп объявил о выпуске своего мемкоинаИзбранный президент США Дональд Трамп сообщил на платформе Truth Social и в соцсети X о выпуске своей шуточной криптовалюты.
15:20 18/01/2025Джаред Генсер – Le Figaro: Еще до «суда» над Рубеном Варданяном в Баку были зафиксированы серьезнейшие нарушенияАвторитетное французское издание Le Figaro обратилось к начавшемуся в Баку судилищу над арцахскими деятелями, отметив: спустя 15 месяцев после задержания 16 из 23 политзаключенных предстали перед...
14:38 18/01/2025Куда могут дойти «языки мазута» в Черном море, можно ли будет купаться в зоне заражения?Научный директор Института водных проблем РАН Виктор Данилов-Данильян рассказал РБК, куда могут дойти «языки мазута» в Черном море, можно ли будет купаться в зоне заражения, что будет с пляжами и...
14:11 18/01/2025Из-за сильных морозов церемонию инаугурации Трампа проведут в КапитолииДональд Трамп, избранный 47-м президентом США, сообщил о переносе церемонии приведения его к присяге.
14:02 18/01/2025Amnesty International отреагировала на обращение Рубена Варданяна из бакинской тюрьмыРеагируя на начало суда над Рубеном Варданяном, бывшим де-факто государственным министром Нагорного Карабаха, который Азербайджан взял под полный контроль в 2023 году, директор Amnesty International...
12:22 18/01/2025Карен Хачанов проиграл в третьем круге Australian OpenВ ночь с 17 на 18 января мск в австралийском Мельбурне завершился матч третьего круга Australian Open — 2025 в мужском одиночном разряде между 19-й ракеткой мира российским теннисистом армянского...
11:32 18/01/2025Арман Царукян после снятия с боя с Махачевым: Это было самое трудное решение в моей карьереАрмянский боец смешанных единоборств Арман Царукян обратился к фанатам после снятия с поединка с чемпионом UFC в легком весе Исламом Махачевым.
17:06 17/01/2025Сильнейший лесной пожар на юге Аргентины уничтожил десятки домовДесятки домов сожжены, сотни жителей эвакуированы. Сильнейший лесной пожар бушует на юге Аргентины, пишет МИР 24. Причиной распространения огня стала сильнейшая жара и ветер до 20 метров в секунду....
16:25 17/01/2025HRW: Азербайджан не предпринял значимых шагов для обеспечения права на безопасное и достойное возвращение этнических армян в Нагорный КарабахМеждународная правозащитная организация Human Rights Watch (HRW) опубликовала 16 января годовой отчет о ситуации с правами человека в мире в 2024 году.