15:23 30/08/2024Կրեմլին չի անհանգստացնում Պուտինի այցը` Հռոմի ստատուտը վավերացրած Մոնղոլիա. ՊեսկովՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերի 3-ին կմեկնի Մոնղոլիա՝ մասնակցելու խորհրդային և մոնղոլական զինված ուժերի համատեղ հաղթանակի 85-ամյակին նվիրված տոնակատարություններին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ,...
12:49 30/08/2024Բորել. ԵՄ-ում ոչ ոք չի ցանկանում կռվել ՌԴ-ի հետ, բայց եվրոպական զենքով հարձակումները պետք է թույլատրվենԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը հայտարարել է, որ ոչ մեկ չի ցանկանում պատերազմել Ռուսաստանի հետ։ Միաժամանակ նա նշել է, որ Ուկրաինային պետք...
11:50 30/08/2024Աշնանը ՌԴ-ից ամենաէժան ավիատոմսերի սանդղակում երկրորդը Երևանի ուղղությունն է, առաջինում՝ Մինսկն էՍեպտեմբեր ամսվա բոլոր ավիատոմսերի մեկ երրորդը պատվիրել են Մոսկվայից մեկնող ռուսները (34%)։ Ամրագրումների ևս 11%-ը Սանկտ Պետերբուրգի ուղևորներից է։ Սոչիից մեկնելու է ճանապարհորդների 7%-ը։ Այս...
11:06 30/08/2024ՌԴ Նախագահ Վ. Պուտինը շնորհավորել է Բելառուսի նախագահ Ա. Լուկաշենկոյին ծննդյան 70 ամյակի կապակցությամբԿրեմլի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի շնորհավորական ուղերձն Ալեքսանդր լուկաշենկոյի 70-ամյակի կապակցությամբ։ «Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի, Ընդունեք սրտանց...
10:41 30/08/2024Ռոնալդուն չի բացառել, որ կրկին հանդես կգա Չեմպիոնների լիգայումՍաուդյան Ալ-Նասր թիմի պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն չի բացառել, որ դեռ կխաղա Չեմպիոնների լիգայում։ Հինգշաբթի օրը Ռոնալդուին հանձնվել է Չեմպիոնների լիգայի պատմության մեջ լավագույն...
10:09 30/08/2024Թուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը Ռուսաստանում կրկնապատկվել էԹուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը ռուսական շուկայում մինչև տարեվերջ կհասնի մինչև 24-ի՝ 2022 թվականի սկզբի 11-ի դիմաց։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է «Կոմերսանտը»։ ՈՒկրաինայում ռազմական հատուկ...
09:55 30/08/2024Մոսկվան հույս ունի, որ Երևանի և Բաքվի միջև շուտափույթ խաղաղություն կհաստատվի․ ռուս դիվանագետՄոսկվան ակնկալում է Բաքվի և Երևանի միջև շուտափույթ խաղաղություն կհաստատվի, ինչը կարևոր քայլ կլինի Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ։ Այս մասին Ռիա Նովոստիին տված...
08:22 30/08/2024Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդես Լայպցիգում՝ մոտ 25 գերմանաբնակ հայ նկարիչների մասնակցությամբԱյսօր Լայպցիգի EduArt Galerie ցուցասրահում կբացվի Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակին նվիրված ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն մոտ 25 գերմանաբնակ հայ նկարիչների փարաջանովյան մոտիվներով...
22:15 29/08/2024Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը ընդունել է առաջին F-16 կործանիչի կորուստըՈւկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը խոստովանել է Ուկրաինա տեղափոխված F-16 կործանիչի կորստի մասին, հայտնելով, որ հատուկ հանձնաժողովը հետաքննում է կործանման պատճառները։ Այդ մասին ասվում է...
19:13 29/08/2024ՌԴ պաշտպանության նախկին փոխնախարարը կալանավորվել է. նա մեղադրվում է խարդախության մեջՇրջանային ռազմական դատարանը որոշել է մինչև հոկտեմբերի 29-ը կալանավորել պաշտպանության նախկին փոխնախարար Պավել Պոպովին` առանձնապես խոշոր չափերի խարդախության գործով։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։...
17:11 29/08/2024ABBA-ն արգելել է Թրամփին օգտագործել իր երաժշտությունը նախընտրական միջոցառումների ժամանակ«ABBA» խմբի անդամները և Universal Music հոլդինգը ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբից պահանջել են դադարեցնել խմբի երգերի օգտագործումը նախընտրական միջոցառումների ժամանակ։ Dancing...
12:04 29/08/2024Սահմանադրական դատարանը կքննարկի «Ռուսական օրենքի» դեմ հայցերըՎրաստանի Սահմանադրական դատարանը այսօր ժամը 11:00-ից պետք է սկսեր քննարկել «ռուսական օրենքի» դեմ հայցերը։ aliq.ge-ն գրում է, որ ռուսական օրենքի դեմ հայց են ներկայացել նախագահը, ոչ կառավարական...
10:38 29/08/2024Հաքերները կոտրել են Մբապեի սոցիալական ցանցի էջը և վիրավորել Մեսսիին ու «Տոտենհեմին»Ֆրանսիայի հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի պաշտոնական էջը X սոցիալական ցանցում հաքերները կոտրել են։ championat.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Mirror-ը։ Աղբյուրի համաձայն,...
10:02 29/08/2024Տիգրան Բարսեղյանը «Սլովան»-ին դուրս բերեց Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիգրան Բարսեղյանի Սլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» նվաճեց Չեմպիոնների լիգայի հիմնական փուլի ուղեգիր։ «Սլովանը» որակավորման փլեյ-օֆֆի պատասխան խաղում 3։2...
09:57 29/08/2024Կարեն Խաչանով. Թեև ես ընկա, բայց հաստատ նոկաուտի մեջ չեմՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը խոսել է US Open-ում իր անհաջող ելույթի մասին: Հենց առաջին շրջանում նա հինգ սեթանոց խաղում պարտվել է բրիտանացի Դանիել Էվանսին։
00:06 29/08/2024Պավել Դուրովը ենթարկվել է դատական վերահսկողության, պետք է հինգ միլիոն եվրո գրավ վճարիԹելեգրամի հիմնադիր Պավել Դուրովը դատական վերահսկողության տակ է վերցվել, նրան արգելված է լքել Ֆրանսիայի տարածքը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Փարիզի դատախազությունը։ «Պավել Դուրովը...
22:04 28/08/2024Հունաստանում 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելՀունաստանում, Կրետե կղզու մոտ գտնվող ծովային տարածքում, 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Աթենքի համալսարանի սեյսմոլոգիական...
21:54 28/08/2024Իսրայելական զորքերը Գազայի հատվածում գնդակոծել են ՄԱԿ-ի ավտոմեքենանԻսրայելի զինվորականները Գազայի հատվածում գնդակոծել են ՄԱԿ-ի ավտոմեքենան, սակայն ոչ մի մարդ չի տուժել։ «ՌԻԱ նովոստի»,-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Ստեֆան Դյուժարիկը։...
21:35 28/08/2024Ճապոնիայում 18 մարդ վիրավորվել է միայնակ դելֆինի հարձակման հետևանքովՄիայնակ դելֆինին մեղադրել են Ճապոնիայի հարավում մարդկանց վրա բազմաթիվ հարձակումների մեջ։ Այդ մասին հայտնում է NBC-ն՝ վկայակոչելով ճապոնական NHK հեռուստաալիքին։ Անցյալ շաբաթ դելֆինը կծել էր 50-ամյա...
17:53 28/08/2024Պավել Դուրովը տեղափոխվել է դատարանԹելեգրամի հիմնադիր Պավել Դուրովը դատարան է տեղափոխվել։ Այս մասին հայտնում է France Press (AFP) գործակալությունը։ Նրա նախնական կալանքի ժամկետը լրացել է։ Դուրովի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ որոշումը...

17:00 31/05/2023Al Pacino, 83, expecting his fourth child with girlfriendAl Pacino is expecting his fourth child with girlfriend Noor Alfallah, The Independent reports. The 83-year-old Scarface star and Alfallah, 29, were publicly seen together as they were grabbing...
13:52 31/05/2023Mkhitaryan to be fit for Champions League finalInter Milan midfielder Henrikh Mkhitaryan is set to be fit for next month’s Champions League final against Man City, SempreInter.com reported, citing Milan-based newspaper Gazzetta dello Sport.
12:30 31/05/2023ANCA leaders consult with Senator Robert MenendezLeaders and supporters of the Armenian National Committee of America (ANCA) conferred last week with U.S.
11:50 31/05/2023U.S. welcomes continued Armenia-Azerbaijan talksThe United States is "pleased to see" that talks between Armenia and Azerbaijan have continued, State Department spokesman Matthew Miller said in a statement on Tuesday.
16:45 30/05/2023OSCE may 'collapse' in row over Estonia's chairmanship, Finnish FM warnsFinnish Foreign Minister Pekka Haavisto fears that the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) could potentially collapse because Russia and Belarus are unwilling to approve...
12:15 30/05/2023Moscow buildings hit by dronesRussia has accused Ukraine of launching a series of early morning drone attacks on Moscow, BBC News reports.
11:15 30/05/2023Putin, Erdogan hold phone callRussian President Vladimir Putin congratulated Recep Tayyip Erdogan on being re-elected as Turkish president in their phone call on Monday, TASS reported, citing the Kremlin press service.
17:00 29/05/2023WhatsApp to introduce new screen-sharing feature for video callsWhatsApp is set to introduce a new feature that will enable users to easily share their screen during video calls.
13:58 29/05/2023Tina Turner's £58m Swiss retreat to be turned into museumTina Turner's £58m Swiss weekend retreat is reportedly set to be turned into museum. The sprawling property in Stäfa is situated just 30 minutes away from the mansion which she lived in with husband...
11:15 29/05/2023Biden, McCarthy finalize deal to raise U.S. debt ceilingWith days to spare before a potential first-ever government default, President Joe Biden and House Speaker Kevin McCarthy reached final agreement Sunday on a deal to raise the nation’s debt ceiling...
16:46 27/05/2023Russian man drowns off Phuket beachA Russian man drowned while swimming in the sea off Patong beach in Phuket Island, Thailand, on Saturday morning, the Bangkok Post reported.
13:36 27/05/2023Celine Dion cancels all tour dates over poor healthCeline Dion has cancelled all her remaining live shows, telling fans she is not strong enough to tour after being diagnosed with a rare neurological disorder, BBC News reports.
11:56 27/05/2023Russia, Belarus have right to ensure security amid US actions, embassyRussia and Belarus have the right to ensure their own security, including by cooperating in the military-nuclear realm, amid a hybrid war unleashed against them by the US, TASS reported, citing the...
16:45 26/05/2023Passenger opens exit door during plane flight in South KoreaA passenger opened an emergency exit door during a plane flight in South Korea on Friday, causing air to blast inside the cabin and slightly injure 12 people, officials said.
16:06 26/05/2023Peskov says Yerevan, Baku could sign peace deal in foreseeable futureThe current circumstances make it possible to believe that Armenia and Azerbaijan may sign a peace treaty in the foreseeable future, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters on Friday.
14:32 26/05/2023Colomina: NATO supports normalization of Armenia-Azerbaijan relationsNATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia, Javier Colomina, has praised “good meetings” with Azerbaijani officials in Baku.
12:33 26/05/2023Paris police fire tear gas at protesters trying to block TotalEnergies meetingAfter giving three warnings on loudhailers, officers used tear gas on the activists, who sat on the road outside the meeting venue in an upscale Paris district, in a bid to stop people entering, AFP...
11:35 26/05/2023Armenia-Azerbaijan talks remain a priority for U.S. – State DepartmentNegotiations between Armenia and Azerbaijan continue to be a priority for the United States, U.S. State Department spokesperson Matthew Miller told a press briefing on Thursday, commenting on fresh...
11:15 26/05/2023Abba rule out reunion for Eurovision 2024Abba's Bjorn Ulvaeus and Benny Andersson have ruled out a reunion at the 2024 Eurovision Song Contest in their native Sweden, BBC News reports.
11:00 26/05/2023Putin hosts talks between Pashinyan, Aliyev in MoscowArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev met in Moscow on Thursday for fresh talks hosted by Russian President Vladimir Putin.