12:00 13/07/2024ՀԱՊԿ բյուջեի ճշգրտման հարցը համաձայնեցված է. ՎասիլևՀԱՊԿ բյուջեի ճշգրտման հարցը համաձայնեցված է։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն ասել է ՀԱՊԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը՝ հիշեցնելով, որ բյուջեի ճշգրտման անհրաժեշտության...
18:49 12/07/2024Զախարովա․ Ռուսաստանը երբեք իր ընկերներին, դաշնակիցներին, գործընկերներին ընտրության առաջ չի դրելՀուլիսի 12-ին կայացած ճեպազրույցում ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների մակարդակը ռազմավարական գործընկերության հասցնելու Հայաստանի որոշումը։...
18:36 12/07/2024Մարիա Զախարովա. «EAGLE PARTNER 2024» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունները, բացի ափսոսանքից, ոչինչ չեն առաջացնումՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հուլիսի 12-ին կայացած ճեպազրույցում անդրադարձել է հուլիսի 15-ից 24-ը Հայաստանում ծրագրվող «EAGLE PARTNER 2024» հայ-ամերիկյան համատեղ...
17:45 12/07/2024Երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը և դերասան Բեն Աֆլեքը որոշել են ազատվել իրենց առանձնատնիցԵրգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսն ու դերասան Բեն Աֆլեքը սկսել են ազատվել իրենց ընդհանուր անշարժ գույքից։ Այս մասին հայտնում են Daily Mail-ի լրագրողները։ Նրանց շրջապատից ինսայդերը պարզաբանել է, որ Լոպեսն ու...
15:57 12/07/2024Գումար խնայելը օգնում է բարելավել քունըԳումար խնայելը կարող է բարելավել քունը։ BBC-ի փոխանցմամբ, նման պնդում է անում նոր ուսումնասիրությունը։ Ըստ դրա արդյունքների, խնայողությունների սովորությունը ոչ միայն ձեզ ավելի շատ կանխիկ գումար...
14:15 12/07/2024Արսեն Զախարյանը վերադարձել է Իսպանիա և վերսկսել մարզումները «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմումՌուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը 2024/25 մրցաշրջանից առաջ սկսել է մարզվել «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում։ Մարզումներից տեսանյութ է հրապարակվել ակումբի սոցիալական ցանցերում։ Զախարյանն արձակուրդի մի մասն...
14:09 12/07/2024Էրդողանի հետ հանդիպմանը Մակրոնը հաստատել է Փարիզի աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող երկխոսությունըՀուլիսի 11-ին Վաշինգտոնում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովի շրջանակներում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հանդիպել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ է Ֆրանսիայի նախագահի կայքի հաղորդմամբ, Մակրոնը...
11:14 12/07/2024«Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանի վարչապետը դրական քայլեր է անում». Էրդողան«Մենք ցանկանում ենք, որ հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվի և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղություն տիրի»,-թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Թուրքիայի նախագահ...
10:54 12/07/2024ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն կարող են Իտալիային արգելել մասնակցել միջազգային մրցաշարերինԻտալական ակումբների և ազգային թիմերի՝ ՖԻՖԱ-ի և ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերին մասնակցությունը կարող է կասեցվել։ sport.ru-ն գրում է, որ երկու կազմակերպություններն էլ կասկածում են, որ...
10:36 12/07/2024Բայդենը սխալմամբ Զելենսկուն ներկայացրել է որպես «նախագահ Պուտին»ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ելույթի ժամանակ ներկայացնելով իր ուկրաինացի գործընկեր Վլադիմիր Զելենսկուն՝ սխալմամբ նրան անվանել է «նախագահ Պուտին»։ «Այժմ ես ուզում եմ խոսքը փոխանցել Ուկրաինայի նախագահին, ով...
10:21 12/07/2024ՀՀ-ում ԵՄ առաքելության կազմում կանադացիների ներկայությունը վկայում է Հր.Կովկաս ՆԱՏՕ-ի սողացող ներթափանցման մասին. ԳալուզինՌուսաստանը մտահոգված է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեության ընդլայնմամբ, իսկ դրան Կանադայի ներկայացուցիչների մասնակցությունը վկայում է Հարավային Կովկաս ՆԱՏՕ-ի սողացող ներթափանցման...
17:51 11/07/2024Փարիզի քաղաքապետը լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր էՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն կատարելու է իր խոստումը: Նա հաջորդ շաբաթ լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր և հարմար է մրցումների համար։ Քաղաքապետը վստահեցրել է, որ օլիմպիական և...
15:35 11/07/2024Ֆրանսիայում այրվում է գոթական հայտնի Ռուանի տաճարի աշտարակըՀրդեհը բռնկվել է Ֆրանսիայում աշխարհի ամենաբարձր գոթական տաճարներից մեկի՝ հայտնի Ռուանի տաճարի աշտարակում։ Այս մասին հայտնում է BFMTV-ն։ Ինտերֆաքսի փոխանցմամբ, հրդեհի պատճառները դեռևս անհայտ են։...
11:05 11/07/2024Վոլգոգրադում պայթած պոմպակայանի ավերակներում հայտնաբերվել է երրորդ զոհի մարմինըՎոլգոգրադում փրկարարները պայթած թիվկոյուղու պոմպակայանի 4 նաշխւչ կայանի փլատակներում հայտնաբերել են ևս մեկ աշխատակցի դին։ Միջադեպի հետևանքով մահացածների ընդհանուր թիվը հասցնելով 3-ի։ Այս մասին...
11:00 11/07/2024Ֆրանսիայի լեգենդ Պետին Մբապեին անհաջողակ է անվանել Եվրո-2024-ում ցուցաբերած խաղի համարՖրանսիայի հավաքականի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Էմանուել Պետին քննադատել է հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ Եվրո-2024-ում ցուցադրած խաղի համար: «Ինձ համար Մբապեն միանշանակ լավ ավագ չէ: Մի՞թե կապիտանի դերը...
10:28 11/07/2024Քլունին կոչ է արել Բայդենին թողնել ընտրապայքարըԴեմոկրատական կուսակցության գլխավոր դրամահավաքի ժամանակ աշխարհահռչակ դերասան Ջորջ Քլունին կոչ է արել ԱՄն գործող նախագահ, նախագահի թեկնածոը առաջադրված Ջո Բայդենին դուրս գալ ընտրապայքարից։ Այս մասին...
10:07 11/07/2024Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողության ժամանակ զոhվել է Արմեն ԱռուշանյանըՈւկրաինայում hատուկ ռազմական գործողության ժամանակ զոհվել է հայազգի Արմեն Ռոբերտի Առուշանյանը: Այս մասին հայտնում են Ռուսաստանում հայերի միությունից։ «Մեր խորին ցավակցություններն ու զորակցության...
09:32 11/07/2024Ռուսաստանը ափսոսում է ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին Երևանի մասնակցության համար. ՌԴ ԱԳՆ«Ռուսական կողմի մոտ խիստ ափսոսանք է առաջացնում Հայաստանի մասնակցությունը Վաշինգտոնում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին»,- Ռիա Նովոստիին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Խոսելով անվտանգության...
01:09 11/07/2024Եվրո-2024. Անգլիան եզրափակչում էԵվրո-2024-ի կիսաեզրափակչի երկրորդ խաղում Անգլիայի հավաքականը հաղթեց Նիդեռլանդների ընտրանուն՝ դուրս գալով եզրափակիչ։ Անգլիայի հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Նիդեռլանդներին։ Հաղթական գոլն Անգլիան խփեց...
10:55 10/07/2024Միրզոյանը մտքեր են փոխանակել ԱՄՆ պետքարտուղար Բլինքենի հետՀուլիսի 9-ին Վաշինգտոնում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է նաև ՆԱՏՕ-ի 75-ամյակին նվիրված՝ ԱՄՆ նախագահի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը։ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարար...

14:40 19/11/2024Украинские СМИ: Украина впервые ударила ATACMS по территории РоссииСилы обороны Украины впервые нанесли удар по российской территории баллистическими ракетами ATACMS, цель успешно поражена, пишет РБК-Украина со ссылкой на информированный источник в силах обороны.
13:18 19/11/2024Кремль: Россия может применить ядерное оружие при угрозе для суверенитетаРоссия оставляет за собой право применить ядерное оружие в случае создания угрозы для ее суверенитета и суверенитета Беларуси, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
12:31 19/11/2024Абхазия: протестующие начали покидать комплекс правительственных зданийПротестующие, с 15 ноября находившиеся в комплексе правительственных зданий в Сухуме, после прошедших между представителями власти и оппозиции Абхазии переговоров начали покидать эту территорию,...
17:36 18/11/2024Председатель Совета Федерации Валентина Матвиенко планирует посетить Армению с визитомПредседатель Совета Федерации Валентина Матвиенко в будущем году планирует посетить Армению с визитом.
17:33 18/11/2024Сарик Андреасян и Лиза Моряк ждут второго ребенкаСарик Андреасян и Лиза Моряк поделились радостной новостью — у супругов скоро родится второй ребенок.
15:58 18/11/2024Воздушные шары, объятия и аплодисменты: в Грузии встретили победителя «Детского Евровидения 2024»Победитель Детского Евровидения 2024 Андрия Путкарадзе вернулся в Грузию. В Тбилисском международном аэропорту Андрия Путкарадзе встретили члены семьи, друзья, поклонники и участники музыкального...
15:52 18/11/2024Леди Гага снимется во втором сезоне сериала «Уэнсдэй»Издание Entertainment Weekly сообщило, что Леди Гага сыграет одного из персонажей во втором сезоне нашумевшего сериала "Уэнсдэй", где ключевую роль исполняет Дженна Ортега.
15:47 18/11/2024На встрече с Папой Римским присутствовала также АрпиВ ходе рабочего визита в Святой Престол состоялась встреча Никола Пашиняна с Папой Римским Франциском.
14:49 18/11/2024Тарасова не переживает, что Аделию Петросян могут переманить другие страныОдной из ведущих российских фигуристок на данный момент является Аделия Петросян. В этом сезоне она уже выиграла два этапа Гран-при России. В частности, на прошедшей неделе она стала победительницей...
13:35 18/11/2024В Кремле прокомментировали сообщения о разрешении США бить вглубь РоссииРазрешение наносить удары вглубь РФ, если оно было принято и доведено до киевского режима, означает новый виток напряженности, сказал пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
12:51 18/11/2024Байден разрешил Зеленскому совершить самоубийствоПрезидент Украины Владимир Зеленский, комментируя сообщения СМИ о разрешении Украине от президента США Джо Байдена использовать дальнобойное оружие для ударов по территории России, заявил, что такие...
17:21 16/11/2024Сколько можно сидеть в течение дня? Рассказали врачиНедавнее исследование показало, что более 10,5 часов в день в положении сидя, полулежа или лежа повышают риск сердечной недостаточности и смерти от сердечно-сосудистых заболеваний.
16:51 16/11/2024На севере Индии при пожаре в больнице погибли 10 младенцевПо меньшей мере 10 новорожденных погибли при пожаре в неонатальном отделении одной из больниц штата Уттар-Прадеш на севере Индии, сообщили местные власти в субботу, 16 ноября.
16:35 16/11/2024Стало известно, кто станет ведущим церемонии «Оскар-2025»Ведущим церемонии вручения кинематографической премии «Оскар» станет телевизионный комик Конан О’Брайен, сообщает Associated Press.
15:29 16/11/2024Роналду: Когда я решу покинуть сборную Португалии, сделаю это спонтанно39-летний нападающий и капитан сборной Португалии Криштиану Роналду ответил на вопрос, когда он завершит карьеру в национальной команде, передает championat.
14:32 16/11/2024Президент Абхазии Бжания обещал уйти в отставку, когда протестующие покинут здание парламентаПрезидент Абхазии Аслан Бжания обещал уйти в отставку, когда протестующие покинут здание парламента в Сухуме.
14:24 16/11/2024МИД РФ: Заявления Еревана говорят о дистанцировании от всех форматов работы ОДКБЗаявления армянской стороны говорят о дистанцировании Еревана от всех форматов работы ОДКБ. Об этом заявил журналистам замглавы МИД РФ Александр Панкин, отвечая на вопрос о возможности участия...
13:44 16/11/2024Актриса Светлана Светличная умерла на 85 году жизниЗаслуженная артистка РСФСР Светлана Светличная ушла из жизни в возрасте 84 лет после продолжительной болезни, сообщила РИА Новости директор гильдии актеров Союза кинематографистов России Валерия...
13:27 16/11/2024«Ураган по имени Флора»: армянская певица прошла в финал шоу «Ну-ка все вместе»27-летняя Флора Бичахчян прошла в финал шоу «Ну-ка все вместе» на канале «Россия 1». За нее проголосовали 98 человек из 100. «Я считаю, что это одно из самых профессиональных выступлений с точки...
12:25 16/11/2024Российский рэпер Пика заменит Гуфа на концерте в ЕреванеРоссийский рэпер Гио Пика заменит Гуфа (Guf) на концерте в Ереване 16 ноября, сообщили РИА Новости в ереванском спортивно-концертном комплексе имени Демирчяна.