12:00 13/07/2024ՀԱՊԿ բյուջեի ճշգրտման հարցը համաձայնեցված է. ՎասիլևՀԱՊԿ բյուջեի ճշգրտման հարցը համաձայնեցված է։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն ասել է ՀԱՊԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը՝ հիշեցնելով, որ բյուջեի ճշգրտման անհրաժեշտության...
18:49 12/07/2024Զախարովա․ Ռուսաստանը երբեք իր ընկերներին, դաշնակիցներին, գործընկերներին ընտրության առաջ չի դրելՀուլիսի 12-ին կայացած ճեպազրույցում ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների մակարդակը ռազմավարական գործընկերության հասցնելու Հայաստանի որոշումը։...
18:36 12/07/2024Մարիա Զախարովա. «EAGLE PARTNER 2024» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունները, բացի ափսոսանքից, ոչինչ չեն առաջացնումՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հուլիսի 12-ին կայացած ճեպազրույցում անդրադարձել է հուլիսի 15-ից 24-ը Հայաստանում ծրագրվող «EAGLE PARTNER 2024» հայ-ամերիկյան համատեղ...
17:45 12/07/2024Երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը և դերասան Բեն Աֆլեքը որոշել են ազատվել իրենց առանձնատնիցԵրգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսն ու դերասան Բեն Աֆլեքը սկսել են ազատվել իրենց ընդհանուր անշարժ գույքից։ Այս մասին հայտնում են Daily Mail-ի լրագրողները։ Նրանց շրջապատից ինսայդերը պարզաբանել է, որ Լոպեսն ու...
15:57 12/07/2024Գումար խնայելը օգնում է բարելավել քունըԳումար խնայելը կարող է բարելավել քունը։ BBC-ի փոխանցմամբ, նման պնդում է անում նոր ուսումնասիրությունը։ Ըստ դրա արդյունքների, խնայողությունների սովորությունը ոչ միայն ձեզ ավելի շատ կանխիկ գումար...
14:15 12/07/2024Արսեն Զախարյանը վերադարձել է Իսպանիա և վերսկսել մարզումները «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմումՌուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը 2024/25 մրցաշրջանից առաջ սկսել է մարզվել «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում։ Մարզումներից տեսանյութ է հրապարակվել ակումբի սոցիալական ցանցերում։ Զախարյանն արձակուրդի մի մասն...
14:09 12/07/2024Էրդողանի հետ հանդիպմանը Մակրոնը հաստատել է Փարիզի աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող երկխոսությունըՀուլիսի 11-ին Վաշինգտոնում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովի շրջանակներում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հանդիպել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ է Ֆրանսիայի նախագահի կայքի հաղորդմամբ, Մակրոնը...
11:14 12/07/2024«Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանի վարչապետը դրական քայլեր է անում». Էրդողան«Մենք ցանկանում ենք, որ հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագիրը ստորագրվի և Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղություն տիրի»,-թուրքական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Թուրքիայի նախագահ...
10:54 12/07/2024ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն կարող են Իտալիային արգելել մասնակցել միջազգային մրցաշարերինԻտալական ակումբների և ազգային թիմերի՝ ՖԻՖԱ-ի և ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերին մասնակցությունը կարող է կասեցվել։ sport.ru-ն գրում է, որ երկու կազմակերպություններն էլ կասկածում են, որ...
10:36 12/07/2024Բայդենը սխալմամբ Զելենսկուն ներկայացրել է որպես «նախագահ Պուտին»ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ելույթի ժամանակ ներկայացնելով իր ուկրաինացի գործընկեր Վլադիմիր Զելենսկուն՝ սխալմամբ նրան անվանել է «նախագահ Պուտին»։ «Այժմ ես ուզում եմ խոսքը փոխանցել Ուկրաինայի նախագահին, ով...
10:21 12/07/2024ՀՀ-ում ԵՄ առաքելության կազմում կանադացիների ներկայությունը վկայում է Հր.Կովկաս ՆԱՏՕ-ի սողացող ներթափանցման մասին. ԳալուզինՌուսաստանը մտահոգված է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեության ընդլայնմամբ, իսկ դրան Կանադայի ներկայացուցիչների մասնակցությունը վկայում է Հարավային Կովկաս ՆԱՏՕ-ի սողացող ներթափանցման...
17:51 11/07/2024Փարիզի քաղաքապետը լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր էՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն կատարելու է իր խոստումը: Նա հաջորդ շաբաթ լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր և հարմար է մրցումների համար։ Քաղաքապետը վստահեցրել է, որ օլիմպիական և...
15:35 11/07/2024Ֆրանսիայում այրվում է գոթական հայտնի Ռուանի տաճարի աշտարակըՀրդեհը բռնկվել է Ֆրանսիայում աշխարհի ամենաբարձր գոթական տաճարներից մեկի՝ հայտնի Ռուանի տաճարի աշտարակում։ Այս մասին հայտնում է BFMTV-ն։ Ինտերֆաքսի փոխանցմամբ, հրդեհի պատճառները դեռևս անհայտ են։...
11:05 11/07/2024Վոլգոգրադում պայթած պոմպակայանի ավերակներում հայտնաբերվել է երրորդ զոհի մարմինըՎոլգոգրադում փրկարարները պայթած թիվկոյուղու պոմպակայանի 4 նաշխւչ կայանի փլատակներում հայտնաբերել են ևս մեկ աշխատակցի դին։ Միջադեպի հետևանքով մահացածների ընդհանուր թիվը հասցնելով 3-ի։ Այս մասին...
11:00 11/07/2024Ֆրանսիայի լեգենդ Պետին Մբապեին անհաջողակ է անվանել Եվրո-2024-ում ցուցաբերած խաղի համարՖրանսիայի հավաքականի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Էմանուել Պետին քննադատել է հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ Եվրո-2024-ում ցուցադրած խաղի համար: «Ինձ համար Մբապեն միանշանակ լավ ավագ չէ: Մի՞թե կապիտանի դերը...
10:28 11/07/2024Քլունին կոչ է արել Բայդենին թողնել ընտրապայքարըԴեմոկրատական կուսակցության գլխավոր դրամահավաքի ժամանակ աշխարհահռչակ դերասան Ջորջ Քլունին կոչ է արել ԱՄն գործող նախագահ, նախագահի թեկնածոը առաջադրված Ջո Բայդենին դուրս գալ ընտրապայքարից։ Այս մասին...
10:07 11/07/2024Ուկրաինայում հատուկ ռազմական գործողության ժամանակ զոhվել է Արմեն ԱռուշանյանըՈւկրաինայում hատուկ ռազմական գործողության ժամանակ զոհվել է հայազգի Արմեն Ռոբերտի Առուշանյանը: Այս մասին հայտնում են Ռուսաստանում հայերի միությունից։ «Մեր խորին ցավակցություններն ու զորակցության...
09:32 11/07/2024Ռուսաստանը ափսոսում է ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին Երևանի մասնակցության համար. ՌԴ ԱԳՆ«Ռուսական կողմի մոտ խիստ ափսոսանք է առաջացնում Հայաստանի մասնակցությունը Վաշինգտոնում ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին»,- Ռիա Նովոստիին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Խոսելով անվտանգության...
01:09 11/07/2024Եվրո-2024. Անգլիան եզրափակչում էԵվրո-2024-ի կիսաեզրափակչի երկրորդ խաղում Անգլիայի հավաքականը հաղթեց Նիդեռլանդների ընտրանուն՝ դուրս գալով եզրափակիչ։ Անգլիայի հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Նիդեռլանդներին։ Հաղթական գոլն Անգլիան խփեց...
10:55 10/07/2024Միրզոյանը մտքեր են փոխանակել ԱՄՆ պետքարտուղար Բլինքենի հետՀուլիսի 9-ին Վաշինգտոնում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է նաև ՆԱՏՕ-ի 75-ամյակին նվիրված՝ ԱՄՆ նախագահի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը։ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարար...

11:10 10/02/2023Macron may strip Putin of France's top honourFrench President Emmanuel Macron said Friday he might strip his Russian counterpart Vladimir Putin of France's top honour, but is waiting for the "right moment" to do so, AFP reported.
15:33 09/02/20235 killed in apartment building fire in Russian cityA gas explosion in an apartment building in the south-central Russian city of Novosibirsk Thursday morning killed at least five people, including a 2-year-old child, the regional health ministry said.
14:35 09/02/2023MP Jerome Laxale raises Azerbaijan's Artsakh blockade in Australian ParliamentIn a 90-second Private Members Statement, Jerome Laxale MP, has delivered a speech on the floor of the House of Representatives, the lower house of the Australian Federal Parliament, highlighting...
12:31 09/02/2023Resolution against Artsakh blockade launched in U.S. HouseA broad-bipartisan coalition of U.S. Representatives introduced Anti-Blockade legislation on Wednesday, spearheaded by the Congressional Armenian Caucus, backed by the Armenian National Committee of...
11:06 09/02/2023Blockade of Lachin corridor putting thousands of lives in peril must be immediately lifted – AmnestyThe ongoing blockade of the Lachin corridor is endangering the lives of thousands of people in Nagorno-Karabakh (Artsakh), Amnesty International said today.
16:50 08/02/2023Australian Senator Janet Rice demands Azerbaijan unblock Lachin corridorAustralian Senator for Victoria Janet Rice has risen in the Senate Chamber repeating her party’s calls on Azerbaijan to immediately open the Berdzor (Lachin) corridor, adding her voice to the growing...
15:15 08/02/2023Joe Manganiello recounts his great-grandmother's harrowing escape from Armenian GenocideJoe Manganiello recounted his great-grandmother's harrowing escape from the Armenian Genocide for the PBS series Finding Your Roots, the Daily Mail reported.
14:35 08/02/2023Idea to send UN peacekeepers to Nagorno-Karabakh hardly realistic, Russia saysThe idea to send UN peacekeepers to Nagorno-Karabakh is hardly realistic, and the Russian peacekeeping contingent effectively carries out tasks of restoring peace and security in the region, Pyotr...
13:35 08/02/2023Moving photo shows 7-year-old girl shielding her brother's head under rubble in SyriaA heart-breaking photograph of a 7-year-old girl protecting her young brother’s head with her hand while under earthquake rubble has gone viral on social media from the catastrophe hit Turkey and...
12:01 08/02/2023Biden calls Russia's war in Ukraine a 'test for the ages'Lawmakers stood for a rare bipartisan ovation in support of Ukraine as U.S. President Joe Biden asked Ukrainian Ambassador Oksana Markarova to stand up and called Russian President Vladimir Putin’s...
11:46 08/02/2023Catholicos Aram I provides aid to sheltered families in quake-hit SyriaHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia remains in constant contact with the spiritual and lay leadership of the Armenian community in Syria to closely follow the aftermath and...
17:00 07/02/2023Boeing says it will slash about 2,000 white-collar jobsBoeing Co expects to cut about 2,000 white-collar jobs this year in finance and human resources through a combination of attrition and layoffs, the U.S.
15:38 07/02/2023Armenian singer missing under rubble after Turkey quakeZilan Tigris, an ethnic Armenian singer living in Diyarbakir (Tigranakert), and her husband Cagdas Cankaya are among those trapped in rubble after Monday’s powerful earthquake in Turkey, Akunq.net...
13:46 07/02/2023Senator Chuck Schumer condemns Azerbaijan’s Artsakh blockadeSenate Majority Leader Chuck Schumer has condemned Azerbaijan's brutal blockade of Artsakh, the ANCA Eastern Region reports.
12:45 07/02/2023Patriarch Kirill reportedly worked for the KGB in the 1970sLe Matin Dimanche and Sonntagszeitung, two Swiss publications, say the police have verified that the head of the Russian Orthodox Church, Patriarch Kirill, was a member of the KGB.
11:57 07/02/2023Armenia's Makunts meets with new U.S. senior advisor for Caucasus negotiationsArmenian Ambassador to the U.S. Lilit Makunts on Monday held a meeting with the new U.S. senior advisor for Caucasus negotiations. “On February 6, 2023, Ambassador Makunts met with Mr. Louis Bono,...
11:45 07/02/2023Cilician High School in Aleppo damaged in quakeThe building of the Cilician Armenian High School in Aleppo, Syria has sustained partial damages in Monday’s powerful earthquake, the Kantsasar weekly reports.
17:00 06/02/2023Beyoncé breaks record for most Grammy wins of all timeBeyoncé has broken the record for most lifetime Grammy wins with 32, the Los Angeles Times reports. With her victories tonight for dance/electronic music recording, traditional R&B performance, best...
16:35 06/02/2023Three Armenian films to screen at int'l film festival in FranceThree Armenian state-supported films will be screened at the Nantes International Film Festival (Univerciné Nantes) to be held in France from February 7-12.