09:01 28/05/2024Ադրբեջանցիները պղծել են Բերդաձորի զոհված ազատամարտիկներին նվիրված հուշահամալիրըՀուշարձանը ներկված է կարմիր ներկով, պղծված տարբեր գրություններով, քանդված են ներքևի հատվածները։
19:47 27/05/2024Ինչպե՞ս ընտրել ճիշտ ելակ և ո՞ւմ են դրանք հակացուցված, մանրամասնել է բժիշկըԻնչպես ընտրել ճիշտ ելակը և ում է այն հակացուցված, MIR24.TV-ին տված հարցազրույցում Ռուսաստանի վաստակավոր բժիշկ, Վ.Վ.
18:07 27/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել թոշակի անցնելուց հետոՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել կարիերան ավարտից հետո։ «Ես անպայման ինչ-որ բանով պետք է զբաղվեմ, օրը 24 ժամ կխենթանամ տանը։ Ես ուզում եմ սովորել...
17:58 27/05/2024Զատուլին. Այն, ինչ թույլ են տվել նրան 2018-ին, նա չի ցանկանում թույլ տալ 2024-ինՌուսաստանի Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը «Խոսում է Մոսկվան» ռադիոկայանի հետ զրույցում գնահատել է...
16:23 27/05/2024Ռուսաստանում հայտարարել են, որ Հայաստանի հետ առևտրում ընդհատումներ չկանՌուսաստանի և Հայաստանի միջև առևտրում խնդիրներ և ընդհատումներ չկան։ Այդ մասին ասել է փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը՝ պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի հարցին։ «Բացարձակապես ընդհատումներ չկան։ Վերին Լարսը լավ է...
00:12 26/05/2024Վաչե Թովմասյան. Շնորհակալ եմ Կարեն Կարագուլյանին, որ հենց ինձ է խորհուրդ տվել երկրորդ հայի կերպարի համարՎաչե Թովմասյանը և Կարեն Կարագուլյանը՝ Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր «Ոսկե արմավենի» մրցանակով
22:31 25/05/2024Վաչե Թովմասյանի և Կարեն Կարագուլյանի մասնակցությամբ «Anora» ֆիլմն արժանացել է Կաննի փառատոնի «Ոսկե արմավենի» մրցանակինՀայ դերասաններ Կարեն Կարագուլյանի, Վաչե Թովմասյանի մասնակցությամբ ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմն արժանացել է Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր «Ոսկե արմավենի» մրցանակին: «Ոսկե...
13:24 25/05/2024Կաննի փառատոնում հանդիսատեսը հայ դերասանների մասնակցությամբ «Անորա» ֆիլմի ցուցադրությունից հետո 7 րոպե ծափահարել էՀայ դերասաններ Կարեն Կարագուլյանի, Վաչե Թովմասյանի մասնակցությամբ ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմը Կաննի փառատոնում յոթուկես րոպե հոտնկայս ծափահարությունների է արժանացել...
13:12 25/05/2024Արսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի ՃապոնիայիցԱրսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի Ճապոնիայից «Ռեալ Սոսյեդադի» հայ կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը sport-express.ru-ին մեկնաբանել է Բելառուսի դեմ...
10:59 25/05/2024Սթոլթենբերգ. ՆԱՏՕ-ն մտադիր չէ զորքեր ուղարկել ՈւկրաինաՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգը Economist-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ դաշինքը մտադիր չէ զորքեր մտցնել Ուկրաինա։ «Մենք Ուկրաինային տրամադրում ենք զենք, զինամթերք, բայց ՆԱՏՕ-ի տարածքից...
15:15 24/05/2024Ռուսաստանը խորհրդակցությունների նպատակով Մոսկվա է կանչել Հայաստանում իր դեսպանինՄայիսի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Ս.Պ.Կոպիրկինը կանչվել է Մոսկվա խորհրդակցությունների։ Լուրը հաստատել է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա...
13:40 24/05/2024Լուկաշենկոն Պուտինին շատ հետաքրքիր առաջարկ ունի Կովկասի վերաբերյալՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 23-ին մեկնել է Մինսկ։ Բելառուսը Չինաստանից հետո երկրորդ պետությունն է, ուր այցելել է Վ.
09:44 24/05/2024ՄԻԵԴ-ը մերժել է Սաակաշվիլիի հայցըՄարդու իրավունքների եվրապական դատարանը միաձայն մերժել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխաիլ Սաակաշվիլիի հայցը։ ՄԻԵԴ-ը գտել է, որ Սահակաշվիլին Վրաստանում իր քրեական դատավարությունների ընթացքում զրկված չի...
16:14 23/05/2024«Ինչ-որ կերպ մենք բոլորս պետք է ինքնե՞րս կռահենք»: Զախարովան՝ ՀԱՊԿ-ի անդամ երկրներից Փաշինյանի դժգոհությունների մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մայիսի 23-ին կայացած ճեպազրույցում մեկնաբանել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարությունը, թե Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ)...
13:34 23/05/2024Գոհար Ավետիսյանը ներկայացրել է տատիկի տան «ուղղիչ աշխատանքները»Ռուսաստանում հայտնի դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանն ինսթագրամի իր էջում տատիկի մասնակցությամբ նոր տեսանյութ է հրապարկել։ Նա ներկայացրել է, թե ինչպես է երեկոյան զգեստով, բարձրակրունկ կոշիկներով...
10:00 23/05/2024Փարիզի սրտում բացվել է Շառլ Ազնավուրի անվան պուրակՄայիսի 22-ին՝ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյա հոբելյանի օրը, մեծանուն երգչի անունով անվանակոչվել է Ելիսեյան դաշտեր (Շանզ-Էլիզե) պողոտայի և Կոնկորդի հայտնի հրապարակի հարևանությամբ գտնվող պուրակը։ Այս մասին...
09:41 23/05/2024Ֆրանսիայի նախագահը հայերեն գրառում է արելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆեյսբուքում հայերեն գրառում է արել ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի առիթով, որը նախօրեին էր։ «Դեռ երեկ Շառլ Ազնավուրը մեզ հետ էր՝...
14:48 22/05/2024Ինչու է արևմտամետների կողմից ուղղորդվողների մեջ սատանա մտնում. Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի առաջարկի մասինՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման բողոքի ակցիաների ֆոնին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝...
13:05 22/05/2024Felicita. Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնի իտալական երգից մի հատված է կատարել«Ինտերի» մեծարման երեկոյին միլանյան ակումբի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կատարել է հատված Felicita երգից։ Սա իտալական Al Bano և Romina Power դուետի ամենահայտնի և սիրված երգերից է։ Միլանյան...
09:59 22/05/2024Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրից 100 տարի անցավԱշխարհահռչակ շանսոնյեն ծրագել էր ելույթ ունենալ իր ծննդյան 100-ամյակին, սակայն...

11:35 09/12/2022Putin arrives in Bishkek for EEU summitRussian President Vladimir Putin arrived in Kyrgyzstan, where he will take part in a summit of the Eurasian Economic Union later on Friday, TASS reports.
11:25 09/12/2022World Cup quarter-finals are hereThe FIFA World Cup 2022 has reached the quarter-final stage in Qatar with two matches scheduled for Friday, December 9.
17:00 08/12/2022Egypt's world-famous antiquities could be lost to climate change, experts warnEgypt’s world-famous antiquities, including the Sphinx and the Great Pyramids of Giza, could be lost to climate change by the end of the century, experts warn.
16:32 08/12/2022Celine Dion diagnosed with rare neurological disorderCeline Dion announced Thursday morning that she’s been diagnosed with stiff person syndrome and will be postponing or canceling her shows, Page Six reported.
15:35 08/12/2022Armenian, Russian and Azeri chief prosecutors meet in MoscowA trilateral meeting between Russian Prosecutor General Igor Krasnov, Armenian Prosecutor General Anna Vardapetyan and Prosecutor General of Azerbaijan Kamran Aliyev was held in Moscow on Thursday.
14:05 08/12/2022Armenia's Mariam Mkrtchyan named sole winner of youth chess tournamentArmenian chess player Mariam Mkrtchyan has emerged as the sole winner of the girls’ competition at "The Game has begun!", a youth chess tournament held in Khanty-Mansiysk, Russia, from 29 November to...
11:15 08/12/2022Uzbekistan rejects Russian 'gas union' planUzbekistan’s energy minister on Wednesday poured cold water on a Russian proposal for a “gas union” including the Central Asian country, saying Tashkent would not agree to political conditions that...
17:00 07/12/2022World Cup 2022: Quarterfinal fixtures setThe FIFA World Cup 2022 has reached the quarterfinal stage in Qatar. Confirmed World Cup quarterfinal fixtures Friday December 9 Croatia vs Brazil, kick-off 7pm Netherlands vs Argentina, kick-off...
15:45 07/12/2022Russia ready to facilitate meeting of Armenian, Azeri leaders – KremlinRussia is ready to facilitate a meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, RIA Novosti quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling reporters...
13:15 07/12/2022Train crash leaves 155 injured in SpainTwo trains collided near Barcelona early Wednesday, injuring 155 people but none seriously, AP reported, citing Spanish officials.
12:36 07/12/2022French FM confirms need to extend EU mission mandate in ArmeniaFrench Minister for Europe and Foreign Affairs Catherine Colonna has confirmed the need to extend the mandate of the EU observation mission deployed in Armenia since October 20, former French...
11:44 07/12/2022Argentina's vice-president sentenced to 6 years in prison for fraudA court in Argentina has sentenced Vice-President Cristina Fernandez de Kirchner to six years in jail for corruption in a case that has shaken the country.
17:00 06/12/2022Indonesia's parliament votes to criminalize adulteryIndonesia’s Parliament passed a long-awaited and controversial revision of its penal code Tuesday that criminalizes extramarital sex for citizens and visiting foreigners alike, AP reported.
16:30 06/12/2022Military plane crashes in central TurkeyAn F-5 military aircraft crashed in the central Turkish province of Konya on Tuesday. The Ministry of National Defense announced that the pilot managed to eject himself and survived the accident, the...
13:04 06/12/2022Armenian ombudswoman briefs U.S. official on Azeri war crimesArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan met with Erica Olson, the Deputy Assistant Secretary of State overseeing policy for Southern Europe and the Caucasus, in Washington on Tuesday.
11:58 06/12/2022House committee to hold hearing on U.S. policy towards CaucasusThe Foreign Affairs Committee of the U.S. House of Representatives will hold a hearing on “U.S. Policy Towards the Caucasus” on December 14, the ANCA said, sharing the House schedule for this month....
11:24 06/12/2022John Bolton says considering 2024 presidential bidFormer White House national security adviser John Bolton floated a 2024 presidential bid on Monday, saying he is "prepared" to get into the race if other potential Republican candidates do not...
11:05 06/12/2022World Cup 2022 matches todayTuesday is the final day of the last 16 stage at the FIFA World Cup Qatar 2022. Another four teams will fight it out to see who can secure those two prized places in the quarter-finals. Today's...
17:00 05/12/2022The general prosecutor instructed to reimpose Interpol notice on Mikayel Minasyan no matter whatAccording to the sources of Panorama.am in the prosecutor's office, General Prosecutor Anna Vardapetyan instructed the prosecutors and investigators, leading the criminal investigations against...
16:48 05/12/2022Armenia never discussed withdrawal from CSTO, speaker saysArmenia has never unveiled plans to quit the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO), but Yerevan is concerned about the security bloc’s attitude toward the country, Armenian...