09:01 28/05/2024Ադրբեջանցիները պղծել են Բերդաձորի զոհված ազատամարտիկներին նվիրված հուշահամալիրըՀուշարձանը ներկված է կարմիր ներկով, պղծված տարբեր գրություններով, քանդված են ներքևի հատվածները։
19:47 27/05/2024Ինչպե՞ս ընտրել ճիշտ ելակ և ո՞ւմ են դրանք հակացուցված, մանրամասնել է բժիշկըԻնչպես ընտրել ճիշտ ելակը և ում է այն հակացուցված, MIR24.TV-ին տված հարցազրույցում Ռուսաստանի վաստակավոր բժիշկ, Վ.Վ.
18:07 27/05/2024Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել թոշակի անցնելուց հետոՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչ է նախատեսում անել կարիերան ավարտից հետո։ «Ես անպայման ինչ-որ բանով պետք է զբաղվեմ, օրը 24 ժամ կխենթանամ տանը։ Ես ուզում եմ սովորել...
17:58 27/05/2024Զատուլին. Այն, ինչ թույլ են տվել նրան 2018-ին, նա չի ցանկանում թույլ տալ 2024-ինՌուսաստանի Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը «Խոսում է Մոսկվան» ռադիոկայանի հետ զրույցում գնահատել է...
16:23 27/05/2024Ռուսաստանում հայտարարել են, որ Հայաստանի հետ առևտրում ընդհատումներ չկանՌուսաստանի և Հայաստանի միջև առևտրում խնդիրներ և ընդհատումներ չկան։ Այդ մասին ասել է փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը՝ պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի հարցին։ «Բացարձակապես ընդհատումներ չկան։ Վերին Լարսը լավ է...
00:12 26/05/2024Վաչե Թովմասյան. Շնորհակալ եմ Կարեն Կարագուլյանին, որ հենց ինձ է խորհուրդ տվել երկրորդ հայի կերպարի համարՎաչե Թովմասյանը և Կարեն Կարագուլյանը՝ Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր «Ոսկե արմավենի» մրցանակով
22:31 25/05/2024Վաչե Թովմասյանի և Կարեն Կարագուլյանի մասնակցությամբ «Anora» ֆիլմն արժանացել է Կաննի փառատոնի «Ոսկե արմավենի» մրցանակինՀայ դերասաններ Կարեն Կարագուլյանի, Վաչե Թովմասյանի մասնակցությամբ ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմն արժանացել է Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր «Ոսկե արմավենի» մրցանակին: «Ոսկե...
13:24 25/05/2024Կաննի փառատոնում հանդիսատեսը հայ դերասանների մասնակցությամբ «Անորա» ֆիլմի ցուցադրությունից հետո 7 րոպե ծափահարել էՀայ դերասաններ Կարեն Կարագուլյանի, Վաչե Թովմասյանի մասնակցությամբ ամերիկացի հայտնի ռեժիսոր Շոն Բեյքերի «Anora» ֆիլմը Կաննի փառատոնում յոթուկես րոպե հոտնկայս ծափահարությունների է արժանացել...
13:12 25/05/2024Արսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի ՃապոնիայիցԱրսեն Զախարյանը Ռուսաստանի հավաքականի ճամբար կժամանի Ճապոնիայից «Ռեալ Սոսյեդադի» հայ կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը sport-express.ru-ին մեկնաբանել է Բելառուսի դեմ...
10:59 25/05/2024Սթոլթենբերգ. ՆԱՏՕ-ն մտադիր չէ զորքեր ուղարկել ՈւկրաինաՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Սթոլթենբերգը Economist-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ դաշինքը մտադիր չէ զորքեր մտցնել Ուկրաինա։ «Մենք Ուկրաինային տրամադրում ենք զենք, զինամթերք, բայց ՆԱՏՕ-ի տարածքից...
15:15 24/05/2024Ռուսաստանը խորհրդակցությունների նպատակով Մոսկվա է կանչել Հայաստանում իր դեսպանինՄայիսի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Ս.Պ.Կոպիրկինը կանչվել է Մոսկվա խորհրդակցությունների։ Լուրը հաստատել է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա...
13:40 24/05/2024Լուկաշենկոն Պուտինին շատ հետաքրքիր առաջարկ ունի Կովկասի վերաբերյալՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 23-ին մեկնել է Մինսկ։ Բելառուսը Չինաստանից հետո երկրորդ պետությունն է, ուր այցելել է Վ.
09:44 24/05/2024ՄԻԵԴ-ը մերժել է Սաակաշվիլիի հայցըՄարդու իրավունքների եվրապական դատարանը միաձայն մերժել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխաիլ Սաակաշվիլիի հայցը։ ՄԻԵԴ-ը գտել է, որ Սահակաշվիլին Վրաստանում իր քրեական դատավարությունների ընթացքում զրկված չի...
16:14 23/05/2024«Ինչ-որ կերպ մենք բոլորս պետք է ինքնե՞րս կռահենք»: Զախարովան՝ ՀԱՊԿ-ի անդամ երկրներից Փաշինյանի դժգոհությունների մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մայիսի 23-ին կայացած ճեպազրույցում մեկնաբանել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարությունը, թե Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ)...
13:34 23/05/2024Գոհար Ավետիսյանը ներկայացրել է տատիկի տան «ուղղիչ աշխատանքները»Ռուսաստանում հայտնի դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանն ինսթագրամի իր էջում տատիկի մասնակցությամբ նոր տեսանյութ է հրապարկել։ Նա ներկայացրել է, թե ինչպես է երեկոյան զգեստով, բարձրակրունկ կոշիկներով...
10:00 23/05/2024Փարիզի սրտում բացվել է Շառլ Ազնավուրի անվան պուրակՄայիսի 22-ին՝ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյա հոբելյանի օրը, մեծանուն երգչի անունով անվանակոչվել է Ելիսեյան դաշտեր (Շանզ-Էլիզե) պողոտայի և Կոնկորդի հայտնի հրապարակի հարևանությամբ գտնվող պուրակը։ Այս մասին...
09:41 23/05/2024Ֆրանսիայի նախագահը հայերեն գրառում է արելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ֆեյսբուքում հայերեն գրառում է արել ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի առիթով, որը նախօրեին էր։ «Դեռ երեկ Շառլ Ազնավուրը մեզ հետ էր՝...
14:48 22/05/2024Ինչու է արևմտամետների կողմից ուղղորդվողների մեջ սատանա մտնում. Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի առաջարկի մասինՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գլխավորած «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման բողոքի ակցիաների ֆոնին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝...
13:05 22/05/2024Felicita. Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնի իտալական երգից մի հատված է կատարել«Ինտերի» մեծարման երեկոյին միլանյան ակումբի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կատարել է հատված Felicita երգից։ Սա իտալական Al Bano և Romina Power դուետի ամենահայտնի և սիրված երգերից է։ Միլանյան...
09:59 22/05/2024Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրից 100 տարի անցավԱշխարհահռչակ շանսոնյեն ծրագել էր ելույթ ունենալ իր ծննդյան 100-ամյակին, սակայն...

17:49 14/10/2024Трамп потребовал от Харрис пройти тест на остроту умаКандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп потребовал от своей конкурентки от демократов Камалы Харрис пройти тест на умственные способности, передает РИА Новости.
16:14 14/10/2024Россиянка бросила новорожденного ребенка в туалете аэропорта в ТурцииРоссиянка, которая улетала с подругой с турецкого курорта Анталья, бросила в туалете аэропорта новорожденного ребенка.
16:11 14/10/2024Ливан: израильские ВВС впервые нанесли удар по христианскому району ЗгхартаСамолеты израильских ВВС впервые нанесли удар по району Згхарта на севере Ливана, где преимущественно проживает христианское население, передает ливанское национальное агентство NNA.
14:34 14/10/2024Дарон Аджемоглу – лауреат премии по экономике памяти Альфреда НобеляДарон Аджемоглу родился в Стамбуле (Турция) в армянской семье.
12:50 14/10/2024На Шри-Ланке из-за наводнений погибли три человекаВызванные ливнями наводнения на Шри-Ланке унесли жизни трех жителей острова, сообщает в понедельник Associated Press.
12:03 14/10/2024Гвардиола назвал величайшего футболиста в историиГлавный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола назвал величайшего футболиста в истории. Его слова приводит Calciomercato. По мнению специалиста, это Лионель Месси. «Возможно, это недостаточно...
12:00 14/10/2024В США заявили о предотвращении третьей попытки покушения на ТрампаТретья попытка покушения на экс-президента США и кандидата на пост главы государства от Республиканской партии Дональда Трампа предотвращена в Калифорнии, заявил шериф округа Риверсайд Чад Бьянко.
17:25 12/10/2024Скандал вокруг выступления Селин Дион на открытии Олимпиады-2024 в ПарижеПоклонники певицы Селин Дион оказались возмущены новостями, что артистка могла выступать под фонограмму на церемонии открытия Олимпийских игр в Париже.
15:35 12/10/2024В Музее Ерванда Кочара открылась выставка тактильных картин для незрячих людейВыставка тактильных картин открылась в ереванском Музее Ерванда Кочара. Современные технологии помогли перевести работы народного художника на язык незрячих людей. Подробности - в репортаже «МИР 24»....
15:10 12/10/2024В Западной Европе хозяйничает ураган «Кирк»В Западной Европе из-за вызванных ураганом «Кирк» проливных дождей поднялись реки, передает МИР 24. Сильное наводнение затопило города вокруг Парижа. Жители ходят по улицам по колено в воде....
14:27 12/10/2024Цены на билеты на последний в карьере турнир Надаля достигли невероятных показателейБилеты на финальную часть Кубка Дэвиса резко взлетели после того, как испанский теннисист Рафаэль Надаль объявил о завершении карьеры.
13:52 12/10/2024TikTok заменил сотни сотрудников искусственным интеллектомВидеосервис TikTok (принадлежит китайской ByteDance) уволил сотни модераторов контента по всему миру на фоне совершенствования технологий искусственного интеллекта.
13:35 12/10/2024Оргии, насилие и наркотики. ВВС – о том, в чем обвиняют рэпера P. Diddy и чем ему это грозитДва года назад рэпер, продюсер и магнат Шон «Дидди» Комбс устроил роскошную вечеринку в честь своего 53-летия в особняке стоимостью 61 млн долларов в Беверли-Хиллз.
12:58 12/10/2024Легенде «Спартака» Никите Симоняну исполнилось 98 лет12 октября – день рождения легенды – 98 лет исполняется Никите Симоняну, одному из символов советского и российского футбола.
12:38 12/10/2024Boing сократит 10% работников ради снижения затратРуководство Boing для снижения затрат сократит 10% работников. О принятом решении сообщил в пятницу новый генеральный директор компании, передает Вести.Ru. Работы лишатся почти 17 тысяч сотрудников....
12:08 12/10/2024Почему мы толстеем, даже если мало едим: мнение доктора МясниковаДоктор Мясников в своей авторской программе на телеканале Россия объяснил, почему полнеют те, кто «ничего не ест».
12:03 12/10/2024Стало известно, какую зарплату «Локомотив» хочет платить ТикнизянуПо информации «РБ Спорт», «Локомотив» провел новый раунд переговоров с Наиром Тикнизяном по продлению контракта.
17:37 11/10/2024ЮНИСЕФ: Сексуальному насилию в детстве подвергалась каждая восьмая женщина в миреПервая в истории оценка масштабов сексуального насилия в детском возрасте свидетельствует о широкой распространенности этого явления, оказывающего разрушительное воздействие на детей.
15:07 11/10/2024Хирурги назвали самого красивого мужчину в миреСамым красивым мужчиной в мире признан 34-летний британский актер Аарон Тейлор-Джонсон, пишет «Вечерняя Москва».
14:27 11/10/2024Нобелевскую премию мира получила японская организация за ядерное разоружение Nihon HidankyoНобелевская премия мира 2024 года вручена японскому движению Nihon Hidankyo. Организация занимается тем, что на примере историй жертв атомных бомбардировок Хиросимы и Нагасаки многие годы...