17:21 14/05/2024Բորտնիկով. Ռուս սահմանապահները մնում են Հայաստանում և կպահպանեն սահմանը Թուրքիայի և Իրանի հետՀայաստանը խնդրել է Ռուսաստանին փակել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի անցակետը։ Այսօր այս մասին հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրենի թեկնածու Ալեքսանդր Բորտնիկովը: «Այն, ինչ...
10:04 14/05/2024Ստիլերների կողմից գրոհի ենթարկված յուրաքանչյուր երկրորդ սարքը 2023-ին վարակվել է RedLine-ովԱշխարհում ստիլերների կողմից 2023-ին գրոհի ենթարկված սարքերի կեսից ավելին (55%) վարակվել է RedLine վնասաբեր ծրագրով (ստիլերը վնասաբեր ԾԱ-ի տեսակ է, որն օգտագործվում է տեղեկատվություն, օրինակ,...
19:39 13/05/2024Պուտինը նոր վերադասավորումներ է արել. Շոյգուն լքում է ՊՆ ղեկավարի պաշտոնըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վերադասավորումներ է կատարել ուժային կառույցներում: Նա առաջարկել է Անդրեյ Բելոուսովին նշանակել Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնում.
14:39 12/05/2024Ուկրաինական ԶՈւ հրթիռակոծության հետևանքով փլուզվել է Բելգորոդի 10 հարկանի շենքի մի հատվածըԲելգորոդի բարձրահարկ շենքում, որը տուժել է ուկրաինական ԶՈւ հրթիռակոծությունից, փլուզվել է ձեղնահարկի վերջին հատակն ու տանիքը։ Այդ մասին հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի թղթակիցը։ Մուտքի փլուզումից հետո...
10:23 12/05/2024Էրդողանն ու Միցոտակիսը կքննարկեն հարաբերությունների «ճանապարհային քարտեզը»Թուրքիայի և Հունաստանի առաջնորդներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Կիրիակոս Միցոտակիսը երկուշաբթի օրը կորոշեն այն ճանապարհային քարտեզը, որին Անկարան և Աթենքը կհետևեն առաջիկա ժամանակահատվածում, կողմերը...
14:47 11/05/2024Լեմկինի ինստիտուտն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ Հայոց Ցեղասպանության թեմայով արած հայտարարություններինԼեմկինի անվան ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտը հայտարարություն է տարածել՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ.
14:06 11/05/2024Ռուս տղամարդը թաքնվել է ընկերոջ պահարանում՝ երեխայի ալիմենտը չվճարելու համարՍվերդլովսկի մարզում մի ռուս տղամարդ թաքնվել է ոստիկանությունից՝ մտնելով ընկերոջ պահարան։ «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, ոտիկանության կողմից 1977 թվականին ծնված տղամարդը գտնվում էր հետախուզման մեջ՝...
09:56 11/05/2024Սանկտ Պետերբուրգում ավտոբուսի գետն ընկնելու հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-իՆախօրեին Սանկտ Պետերբուրգում ավտոբուսի գետն ընկնելու հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-ի։ Այս մասին գրում է Իզվեստիան։ Հարուցվել է երկու քրեական գործ՝ անվտանգության պահանջները և ճանապարհային...
09:03 11/05/2024«Լադանիվան» Եվրատեսիլի եզրափակչում է ելույթ կունենա 19-րդըԱյսօր կկայանա «Եվրատեսիլ 2024» երգի միջազգային մրցույթի եզրափակիչը։
14:30 10/05/2024Ալմաթիում սկսվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցություններըՈւրբաթ օրը Ալմաթիում սկսվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի առանցքային հարցերի շուրջ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
12:26 10/05/2024Deutsche Welle. «Լադանիվա»-ի կատարմամբ Հայաստանի ֆոլկը երկար ժամանակ կընդգրկվի Եվրատեսիլի երկրպագուների պարային երգացանկում.Մալմյոյում Եվրատեսիլի եզրափակիչ դուրս եկավ նաև հայկական «Լադանիվա» խումբը՝ «Ժոկո» երգով։ Ինչպես նշվում է DW-ի ռեպորտաժում, երկրորդ կիսաեզրափակչի մի շարք հաղթողների ստեղծագործությունները երկար...
09:37 10/05/2024Գերմանիայի կանցլեր. Պետք է պատրաստ լինենք, որ Ուկրաինայում պատերազմը կտևի ավելի երկարԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը կձգվի։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Tagesschau-ն։ «Բոլորիս համար պարզ է, որ մենք պետք է պատրաստ լինենք նրան,...
07:45 10/05/2024«Լադանիվա»-ն անցավ «Եվրատեսիլ 2024»-ի եզրափակիչ փուլՀայաստանը «Եվրատեսիլ 2024» երգի միջազգային մրցույթում ներկայացնող «Լադանիվա» խումբն անցել է մրցույթի եզրափակիչ փուլ, որը տեղի կունենա մայիսի 11-ին: Հայաստանից բացի երկրորդ կիսաեզրափակիչ է անցել՝...
14:46 09/05/2024Պեսկով. Պուտինն ու Փաշինյանը պայմանավորվել են Հայաստանի մի շարք շրջաններից ռուս զինվորականների դուրսբերման շուրջՀայաստանի ու Ռուսաստանի առաջնորդները պայմանավորավել են Հայաստանի մի շարք շրջաններից ռուս զինծառայողների ու սահմանապահների դուրս բերման շուրջ։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին...
09:30 09/05/2024«Եվատեսիլ-2024». Այսօր ելույթ կունենա «Լադանիվա»-նՇվեդիայի Մալմյո քաղաքում այսօր կկայանա «Եվատեսիլ-2024» երգի միջազգային մրցույթի երկրորդ կիսաեզրափակիչը։ Հայաստանը ներկայացնող «Լադանիվա» խումբը ելույթ կունենա 8-րդ համարի ներքո։ «Լադանիվա»-ն...
17:14 08/05/2024Զախարովա. Մոսկվան ողջունում է Ղազախստանում նախատեսված Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների առաջիկա հանդիպումըՄոսկվան ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը, որը նախատեսված է մայիսի 10-ին Ալմաթիում։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։...
14:32 08/05/2024Պեսկովը խոսել է Պուտին-Փաշինյան հանդիպման մասինՎլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, որը կկայանա չորեքշաբթի Մոսկվայում, անհրաժեշտ և սպասելի է երկու կողմերի համար։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի...
13:59 08/05/2024Պեսկովը մեկնաբանություն է տվել ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի մասնակցության հնարավոր կասեցման վերաբերյալԵվրասիական տնտեսական միությանը (ԵԱՏՄ) պետությունների ինտեգրումն ապահովում է մասնակից երկրների արագացված զարգացումը, և համագործակցության շարունակությունը բխում է նրանց շահերից։ Այդ մասին ասել է ՌԴ...
09:52 08/05/2024Ադրբեջան դուրս է մնացել «Եվրատեսիլ» մրցույթիցՇվեդիայի Մալմյո քաղաքում նախօրեին տեղի է ունեցել «Եվրատեսիլ 2024» երգի մրցույթի առաջին կիսաեզրափիչը։ 15 երկրից եզրափակիչ է անցել 10-ը՝ Սերբիա, Պորտուգալիա, Սլովենիա, Ուկրաինա, Լիտվա, Ֆինլանդիա,...

12:12 09/10/2024Лавров объяснил, почему заговорил о квадроберах с Мирзояном и АрсеняномМинистр иностранных дел России Сергей Лавров объяснил, почему заговорил о квадроберах с армянской делегацией на полях саммита СНГ.
11:45 09/10/2024Оверчук: Разблокирование экономических и транспортных коридоров в регионе возможно только с участием РоссииАрмения формально не отзывает свою подпись от трехстороннего заявления, которое было подписано в 2020 году Москвой, Баку и Ереваном, и позволило добиться прекращения огня в Нагорном Карабахе.
17:40 08/10/2024Песков – о переговорах Путина с Пашиняном и Алиевым: «Тема Зангезурского коридора тоже затрагивалась»Пресс-секретарь президента РФ Владимира Путина Дмитрий Песков назвал темы переговоров российского лидера с коллегами из Армении и Азербайджана Николом Пашиняном и Ильхамом Алиевым.
16:32 08/10/2024Специалисты перечислили целебные свойства чеснокаПост о чудесных последствиях употребления чеснока появился в Telegram-канале Респотребнадзора Тывы. Он начинается с рассказа о Древнем Египте. «Вы знали, что в Древнем Египте чесноком кормили рабов,...
16:20 08/10/2024Эдуард Сперцян номинирован на звание лучшего игрока РПЛ в сентябреРоссийская Премьер-Лига объявила номинантов на звание лучшего игрока в сентябре, пишет championat.com.
16:06 08/10/2024Лукашенко перед саммитом СНГ в Москве наколол дроваПрезидент Беларуси Александр Лукашенко перед саммитом СНГ в Москве занимался колкой дров, сообщает во вторник близкий к пресс-службе главы белорусского государства Telegram-канал «Пул первого».
15:42 08/10/2024Объявлены лауреаты Нобелевской премии по физикеНобелевскую премию по физике 2024 года получили ученые Джон Хопфилд и Джеффри Хинтон за открытия и изобретения, обеспечившие возможность машинного обучения нейросетей, передает ВВС.
15:17 08/10/2024Пашинян – Путину: В течение последних месяцев у нас состоялся довольно-таки активный политический диалогНа полях саммита СНГ в Кремле проходит беседа Владимира Путина и Никола Пашиняна. «Очень рад констатировать, что в течение последних месяцев у нас состоялся довольно-таки активный политический...
15:11 08/10/2024Путин пригласил Пашиняна на саммит БРИКС в КазаниПрезидент РФ Владимир Путин ждет премьер-министра Армении Никола Пашиняна на саммите БРИКС в Казани, который пройдет 22-24 октября.
14:57 08/10/2024Путин заявил о динамичном развитии отношений России и АрменииНа полях саммита СНГ проходит беседа Владимира Путина с Николом Пашиняном, сообщается на сайте Кремля.
14:42 08/10/2024Перед встречей Путина и Пашиняна Лавров обсудил с Мирзояном квадроберовНикол Пашинян уже прибыл в Кремль для встречи с президентом РФ Владимиром Путиным. Встреча пройдет на полях саммита глав государств – участников СНГ. Между тем, перед встречей Путина и Пашиняна глава...
14:28 08/10/2024Пашинян после велопрогулки прибыл в Кремль на переговоры с ПутинымНикол Пашинян прибыл в Кремль, где пройдут двусторонние переговоры с президентом РФ Владимиром Путиным.
13:47 08/10/2024Путин оговорился, приглашая Алиева на саммит БРИКСВ Кремле на полях саммита глав государств – участников СНГ президент РФ Владимир Путин встретился с коллегой из Азербайджана Ильхамом Алиевым, сообщается на сайте Кремля.
13:34 08/10/2024Москва: Алиев прибыл в Кремль на переговоры с Путиным, а Пашинян выложил фото на подоконнике из гостиницыПрезидент России Владимир Путин в Большом Кремлевском дворце проводит встречу с коллегой из Азербайджана Ильхамом Алиевым, сообщают российские СМИ.
13:21 08/10/2024Путин, Пашинян и Алиев пока не планируют проводить трехстороннюю встречуЛидеры России, Армении и Азербайджана Владимир Путин, Никол Пашинян и Ильхам Алиев пока не планируют проводить трехстороннюю встречу для урегулирования конфликта между Баку и Ереваном, сообщил...
12:26 08/10/2024Пять российских альпинистов погибли при восхождении на гору Дхаулагири в НепалеПятеро альпинистов из России были обнаружены мертвыми на высоте 7100 метров на горе Дхаулагири в Непале.
12:00 08/10/2024Из сгоревшего театра в Хабаровске спасли множество костюмов артистовВнушительное количество костюмов артистов-вокалистов удалось спасти из сгоревшего на прошлой неделе театра музыкальной комедии в Хабаровске, сообщает руководство учреждения.
11:40 08/10/2024«Мы взялись за руки и танцевали сквозь хаос нашего детства»: Мадонна простилась с младшим братомМадонна простилась с младшим братом Кристофером Чикконе, который ушёл из жизни в возрасте 63 лет после продолжительной борьбы с раком.
17:31 07/10/2024Жительница Южной Кореи нашла похищенную дочь после 44 лет поисковЖительница Южной Кореи Хан Тхэ Сун подала в суд на свое правительство после того, как ее дочь вывезли в Соединенные Штаты и незаконно усыновили.
16:51 07/10/2024Основатель Telegram Павел Дуров побывал и в оккупированном Баку АрцахеБизнесмен и певец, бывший зять азербайджанского президента Эмин Агаларов, который выступает под псевдонимом EMIN, встретился с основателем Telegram Павлом Дуровым во время его пребывания в...