13:35 07/06/2024Ինչու դեռևս չի կայացել Պուտինի այցը ԹուրքիաՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Թուրքիա դեռ չի կայացել, քանի որ հնարավոր չի եղել համատեղել երկու երկրների ղեկավարների ժամանակացույցերը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, լրագրողներին ասել է Պուտինի մամուլի...
16:54 06/06/2024Պուտինն ինձ մտահոգում է 40 տարի. ԲայդենԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ABC News-ին տված հարցազրույցում հերթական անգամ վիրավորել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ նրան անվանելով «բռնապետ», որին ճանաչում է արդեն 40 տարի։ «Ես գիտեմ նրան (Պուտինին)...
16:16 06/06/2024Քիմ Քարդաշյանը խոստովանել է, որ թաքնվում է երեխաներից լոգարանումՌեալիթի-շոուի աստղ, մոդել Քիմ Քարդաշյանը խոստովանել է՝ «չի կարողանում գլուխ հանել երեխաներից»։ Այս մասին հայտնում է The Mirror-ը։ Քիմ Քարդաշյանը «The Kardashians» հաղորդաշարի նոր դրվագում բողոքել է,...
13:19 06/06/2024Թուրք լրագրող. Նոյեմբերին Փաշինյանը կմեկնի ԲաքուԹուրք լրագրող, քաղաքագետ, միջազգային հարաբերությունների փորձագետ Ահմեթ Շաիրօղլուն X-ի իր ալիքում գրում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերին մեկնելու է Ադրբեջան։ Նրա վկայությամբ, Փաշինյանը Բաքվում...
12:27 06/06/2024Քեյթ Միդլթոնը կարող է երբեք չվերադառնալ արքայական պարտականություններինԱրքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի ախտորոշումից հետո կարող է երբեք չվերադառնա արքայական պարտականությունների։ Այս մասին հայտնում է Page Six-ը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, Page Six-ի ինսայդերը հայտնել է,...
10:58 06/06/2024Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրն էԽաչատրյանի տուն-թանգարանն առաջարկում է կոմպոզիտորի ծննդյան 121-ամյա հոբելյանը նշել միասին
10:24 06/06/2024Կեմերովոյում տրամվայների բախման հետևանքով կա զոհ, 90 վիրավորՌԴ Կեմերովոյում տրամվայների վթարի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել։ Այս մասի հայտնել է քաղաքապետ Դմիտրի Անիսիմովը։ «Ցավոք սրտի, չնայած բժիշկների բոլոր ջանքերին, տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժածներից...
17:32 05/06/2024Եվա Գևորգյանը ելույթ կունենա ՌուդոլֆինումումՀունիսի 11-ին առաջին անգամ չեխ հանդիսատեսին կներկայանա երիտասարդ վիրտուոզ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը։ Համերգը կկայանա Ռուդոլֆինումում։ Այս մասին գրում է orer.eu կայքը։ Պրահայի համերգի ընթացքում նա...
17:10 05/06/2024ԵՄ-ն էներգետիկ ճգնաժամ է ապրում. Եվրահանձնաժողովի ներկայացուցիչԵվրահանձնաժողովի միջազգային հարաբերությունների դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն Քրիստինա Լոբիլո Բորերոն, ելույթ ունենալով Բաքվի էներգետիկ ֆորումում, ասել է, որ Եվրամիությունը ներկայումս շատ լուրջ...
12:02 05/06/2024Տրետյակովյան պատկերասրահում ցուցադրում են Երևանի Ռուսական արվեստի թանգարանի գլուխգործոցներըՄոսկվայի Տրետյակովյան պատկերասրահում այսօր կբացվի «Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա. Ռուսական արվեստի թանգարանը (պրոֆ. Ա. Աբրահամյանի հավաքածու)՝ Երևանում» ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Ռուսական արվեստի թանգարանի...
10:18 05/06/2024Հայաստանը սկսել է խուսափել ՌԴ-ի հետ շփումներից ԱԳՆ-ի և ՊՆ-ի ուղղություններով. Գալուզին«Հայաստանը դադարել է շահագրգռվածություն ցուցաբերել Ռուսաստանի արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարությունների միջոցով շփումներում, ինչը Արևմուտքի ճնշման արդյունքն է»,-ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,...
19:00 04/06/2024Գալուզին․ Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը «լրտեսում» է ՄոսկվայինԵվրամիության (ԵՄ) դիտորդական առաքելությունը Հայաստանում Ռուսաստանի, Իրանի և Ադրբեջանի դեմ հետախուզական տվյալներ է հավաքում։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար...
17:50 04/06/2024Սլովենիա-Հայաստան հանդիպմանը Սպերցյանին և Տիկնիզյանին կհետևեն իտալացի սկաուտներըԻտալական երկու ակումբների սկաուտները ներկա կլինեն այսօր կայանալիք Սլովենիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպմանը, որտեղ կհետևեն Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ,...
17:28 04/06/2024Կոնգրեսականի ելույթը որդու ծամածռությունների պատճառով հայտնվել է միջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնումԱՄՆ Թենեսի նահանգի կոնգրեսի ներկայացուցիչ Ջոն Ռոուզի ելույթը հայտնվել է միջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնում ոչ թե դրա բովանդակության, այլ անչափահաս որդու ծամածռությունների շնորհիվ։ Մինչ...
16:46 04/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը Աֆլեքի նախկին կնոջը զգուշացրել է՝ «հեռու մնալ նրանից»Ամերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը զգուշացրել է իր ամուսնու՝ Բեն Աֆլեքի նախկին կնոջը՝ Ջենիֆեր Գարներին, որ հեռու մնա նրանից։ Այս մասին գրում է Daily Express-ը՝ հղում անելով զույգին մոտ կանգնած...
14:15 04/06/2024Եվրասիական միջկառավարական խորհուրդի հաջորդ նիստը Երևանում կլինիԵվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԽ) հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի վերջին -հոկտեմբերի սկզբին Երևանում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) կոլեգիայի...
10:15 04/06/2024Ռադայի պատգամավոր. Ուկրաինայում ձմռանը հնարավոր է 10-ժամյա հոսանքազրկումՈւկրաինայում ձմռանը էլեկտրաէներգիայի անջատումների տևողությունը կարող է հասնել օրական 10 ժամի։ «Կիև» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Սերգեյ Նագորնյակը։ «Պետք է նկատի...
10:02 04/06/2024Սալիվանն ու Քըլըչն ընդգծել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի կարևորությունըԱյս մասին հատնում է Սպիտակ տունը
18:42 03/06/2024Հայաստանը պատրաստ է ջանքեր գործադրել ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման համարՀայաստանը պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը՝ ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման բոլոր ուղղությունները կյանքի կոչելու համար: ТАСС-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մինսկում ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստում ասել...

14:00 19/10/2024Новый глава МИД Франции Барро прибыл в КиевМинистр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро прибыл в субботу, 19 октября, в столицу Украины Киев и уже встретился с главой МИД этой страны Андреем Сибигой, пишет Deutsche Welle.
13:11 19/10/2024Куба погрузилась в темноту: без электричества остались 10 млн человекКуба остается практически полностью обесточенной из-за аварии на главной ТЭЦ страны, передает «МИР 24».
13:05 19/10/2024Путин не приедет в Баку на климатический саммит ООН – ВВСПрезидент России Владимир Путин не приедет в Баку для участия в климатической конференции ООН в Баку COP29, которая состоится в ноябре, сообщил Би-би-си источник в правительстве Азербайджана.
12:35 19/10/2024«Голос Армении»: Международные террористы на службе у бакинского режимаГазета «Голос Армении» пишет: «Многочисленные свидетельства и факты говорят о том, что значительную роль в «победе» Азербайджана над Арцахом в «44-дневной войне» 2020 года, положившей начало полной...
12:31 19/10/2024Что ели первые люди на Земле?Бактерия Helicobacter pylori поселилась в желудке человека более 100 тысяч лет назад, это значит, что именно тогда люди начали употреблять в пищу мясо и рыбу, установили ученые.
12:00 19/10/2024Планируется ли на полях саммита БРИКС обсуждение отношений между Арменией и Азербайджаном? Ответил КопыркинНикол Пашин заявил о намерении принять участие в саммите БРИКС, который пройдет в Казани с 22 по 24 октября.
11:55 19/10/2024Сергей Копыркин: Если в Ереване созреет решение налаживать диалог с БРИКС, Москва может содействоватьРоссийская сторона может содействовать Армении, если в Ереване созреет решение наладить диалог с БРИКС, заявил в интервью РИА Новости посол РФ в Армении Сергей Копыркин.
17:42 18/10/2024Стало известно, что обсуждали главы МИД Армении и Турции в Стамбуле18 октября в Стамбуле «на полях» министерского заседания консультативной региональной платформы «3+3» состоялась встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом.
17:28 18/10/2024Фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном стал фаворитом гонки за «Оскар»Фильм «Анора» режиссера Шона Бэйкера с участием армянских актеров стал фаворитом гонки за премию «Оскар».
17:17 18/10/2024ХАМАС официально признал гибель своего лидера Яхьи СинвараПалестинское движение ХАМАС подтвердило гибель главы организации Яхьи Синвара в секторе Газа. Как передает Вести.Ru, соответствующее заявление сделал замглавы политбюро движения Халиль аль-Хайя....
17:02 18/10/2024Лавров: Армянские коллеги считают, что сначала нужно им напрямую с турками пообщатьсяЕреван хочет напрямую общаться с Анкарой для нормализации отношений, заявил глава МИД России Сергей Лавров по итогам заседания платформы «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия - Россия, Турция, Иран) по...
16:55 18/10/2024Лавров: Еревану и Баку предложили закончить работу над договором на площадке «3+3»Москва, Анкара и Тегеран предложили Еревану и Баку использовать площадку «3+3» для завершения работы над мирным договором.
16:41 18/10/2024Мирзоян: Армения и Турция договорились оценить технические требования для пересечения границы по железной дороге Гюмри-КарсАрмения придает большое значение региональным консультациям и контактам, заявил Арарат Мирзоян в своем выступлении на состоявшейся министерской встрече региональной консультативной платформы в...
15:29 18/10/2024Миллиардер Илон Маск отказался ехать на деловой ужин в Осло из-за дороговизныСостояние Маска оценивается в $247,5 млрд. По версии Forbes, в этом году он остается самым богатым человеком в мире.
13:21 18/10/2024СМИ: Эрдоган проведет встречу с главами МИД Армении, России, Ирана и АзербайджанаВстреча президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана с главами МИД Армении, России, Ирана и Азербайджана должна состояться в пятницу, в 16:00 мск, в президентском офисе Долмабахче в Стамбуле, она будет...
12:49 18/10/2024В Стамбуле стартовала третья встреча платформы «3+3»В Стамбуле стартовала третья встреча региональной консультативной платформы "3+3" с участием министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна.
12:00 18/10/2024Процесс вступления Грузии в Евросоюз фактически приостановленЕвросоюз готов поддержать Грузию на ее «европейском пути», однако действия грузинского правительства вызывают в ЕС беспокойство, поскольку противоречат ценностям и принципам союза.
17:20 17/10/2024Настоящие Тимон и Пумба – в заповеднике НамибииБородавочник и сурикат из заповедника Намибии стали настоящими звездами интернета. Видео с этими животными набирают миллионы просмотров, передает «МИР 24». А все потому что они как две капли похожи...
17:13 17/10/2024Армен Захарян – у Юрия Дудя: Мне очень хочется, чтобы инопланетяне выучили грабар – классический армянский языкНа YouTube-канале Юрия Дудя вышел свежий выпуск шоу «вДудь», гостем которого стал Армен Захарян – ведущий литературного YouTube-канала «Армен и Федор».
16:03 17/10/2024Зал НС Армении был переполнен: кто участвовал в слушаниях? ФоторепортажЗал заседаний Национального Собрания Армении сегодня был переполнен. Оппозиционная фракция «Армения» созвала парламентские слушания по проекту заявления НС «О бессрочной актуальности Декларации о...