13:35 07/06/2024Ինչու դեռևս չի կայացել Պուտինի այցը ԹուրքիաՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Թուրքիա դեռ չի կայացել, քանի որ հնարավոր չի եղել համատեղել երկու երկրների ղեկավարների ժամանակացույցերը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, լրագրողներին ասել է Պուտինի մամուլի...
16:54 06/06/2024Պուտինն ինձ մտահոգում է 40 տարի. ԲայդենԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ABC News-ին տված հարցազրույցում հերթական անգամ վիրավորել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ նրան անվանելով «բռնապետ», որին ճանաչում է արդեն 40 տարի։ «Ես գիտեմ նրան (Պուտինին)...
16:16 06/06/2024Քիմ Քարդաշյանը խոստովանել է, որ թաքնվում է երեխաներից լոգարանումՌեալիթի-շոուի աստղ, մոդել Քիմ Քարդաշյանը խոստովանել է՝ «չի կարողանում գլուխ հանել երեխաներից»։ Այս մասին հայտնում է The Mirror-ը։ Քիմ Քարդաշյանը «The Kardashians» հաղորդաշարի նոր դրվագում բողոքել է,...
13:19 06/06/2024Թուրք լրագրող. Նոյեմբերին Փաշինյանը կմեկնի ԲաքուԹուրք լրագրող, քաղաքագետ, միջազգային հարաբերությունների փորձագետ Ահմեթ Շաիրօղլուն X-ի իր ալիքում գրում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերին մեկնելու է Ադրբեջան։ Նրա վկայությամբ, Փաշինյանը Բաքվում...
12:27 06/06/2024Քեյթ Միդլթոնը կարող է երբեք չվերադառնալ արքայական պարտականություններինԱրքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի ախտորոշումից հետո կարող է երբեք չվերադառնա արքայական պարտականությունների։ Այս մասին հայտնում է Page Six-ը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, Page Six-ի ինսայդերը հայտնել է,...
10:58 06/06/2024Արամ Խաչատրյանի ծննդյան օրն էԽաչատրյանի տուն-թանգարանն առաջարկում է կոմպոզիտորի ծննդյան 121-ամյա հոբելյանը նշել միասին
10:24 06/06/2024Կեմերովոյում տրամվայների բախման հետևանքով կա զոհ, 90 վիրավորՌԴ Կեմերովոյում տրամվայների վթարի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել։ Այս մասի հայտնել է քաղաքապետ Դմիտրի Անիսիմովը։ «Ցավոք սրտի, չնայած բժիշկների բոլոր ջանքերին, տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժածներից...
17:32 05/06/2024Եվա Գևորգյանը ելույթ կունենա ՌուդոլֆինումումՀունիսի 11-ին առաջին անգամ չեխ հանդիսատեսին կներկայանա երիտասարդ վիրտուոզ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը։ Համերգը կկայանա Ռուդոլֆինումում։ Այս մասին գրում է orer.eu կայքը։ Պրահայի համերգի ընթացքում նա...
17:10 05/06/2024ԵՄ-ն էներգետիկ ճգնաժամ է ապրում. Եվրահանձնաժողովի ներկայացուցիչԵվրահանձնաժողովի միջազգային հարաբերությունների դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն Քրիստինա Լոբիլո Բորերոն, ելույթ ունենալով Բաքվի էներգետիկ ֆորումում, ասել է, որ Եվրամիությունը ներկայումս շատ լուրջ...
12:02 05/06/2024Տրետյակովյան պատկերասրահում ցուցադրում են Երևանի Ռուսական արվեստի թանգարանի գլուխգործոցներըՄոսկվայի Տրետյակովյան պատկերասրահում այսօր կբացվի «Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա. Ռուսական արվեստի թանգարանը (պրոֆ. Ա. Աբրահամյանի հավաքածու)՝ Երևանում» ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Ռուսական արվեստի թանգարանի...
10:18 05/06/2024Հայաստանը սկսել է խուսափել ՌԴ-ի հետ շփումներից ԱԳՆ-ի և ՊՆ-ի ուղղություններով. Գալուզին«Հայաստանը դադարել է շահագրգռվածություն ցուցաբերել Ռուսաստանի արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարությունների միջոցով շփումներում, ինչը Արևմուտքի ճնշման արդյունքն է»,-ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,...
19:00 04/06/2024Գալուզին․ Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը «լրտեսում» է ՄոսկվայինԵվրամիության (ԵՄ) դիտորդական առաքելությունը Հայաստանում Ռուսաստանի, Իրանի և Ադրբեջանի դեմ հետախուզական տվյալներ է հավաքում։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար...
17:50 04/06/2024Սլովենիա-Հայաստան հանդիպմանը Սպերցյանին և Տիկնիզյանին կհետևեն իտալացի սկաուտներըԻտալական երկու ակումբների սկաուտները ներկա կլինեն այսօր կայանալիք Սլովենիայի և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների ընկերական հանդիպմանը, որտեղ կհետևեն Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ,...
17:28 04/06/2024Կոնգրեսականի ելույթը որդու ծամածռությունների պատճառով հայտնվել է միջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնումԱՄՆ Թենեսի նահանգի կոնգրեսի ներկայացուցիչ Ջոն Ռոուզի ելույթը հայտնվել է միջազգային մամուլի ուշադրության կենտրոնում ոչ թե դրա բովանդակության, այլ անչափահաս որդու ծամածռությունների շնորհիվ։ Մինչ...
16:46 04/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը Աֆլեքի նախկին կնոջը զգուշացրել է՝ «հեռու մնալ նրանից»Ամերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսը զգուշացրել է իր ամուսնու՝ Բեն Աֆլեքի նախկին կնոջը՝ Ջենիֆեր Գարներին, որ հեռու մնա նրանից։ Այս մասին գրում է Daily Express-ը՝ հղում անելով զույգին մոտ կանգնած...
14:15 04/06/2024Եվրասիական միջկառավարական խորհուրդի հաջորդ նիստը Երևանում կլինիԵվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԽ) հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի վերջին -հոկտեմբերի սկզբին Երևանում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) կոլեգիայի...
10:15 04/06/2024Ռադայի պատգամավոր. Ուկրաինայում ձմռանը հնարավոր է 10-ժամյա հոսանքազրկումՈւկրաինայում ձմռանը էլեկտրաէներգիայի անջատումների տևողությունը կարող է հասնել օրական 10 ժամի։ «Կիև» հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է Գերագույն Ռադայի պատգամավոր Սերգեյ Նագորնյակը։ «Պետք է նկատի...
10:02 04/06/2024Սալիվանն ու Քըլըչն ընդգծել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի կարևորությունըԱյս մասին հատնում է Սպիտակ տունը
18:42 03/06/2024Հայաստանը պատրաստ է ջանքեր գործադրել ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման համարՀայաստանը պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը՝ ԵԱՏՄ պարենային անվտանգության ապահովման բոլոր ուղղությունները կյանքի կոչելու համար: ТАСС-ի փոխանցմամբ, այս մասին Մինսկում ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստում ասել...

13:45 17/12/2022Lithuania deeply concerned about blockade of Lachin corridorThe Lithuanian Foreign Ministry has expressed deep concern over the ongoing Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia.
12:45 17/12/2022PACE monitors urge restoration of free movement along Lachin corridor“We are deeply concerned by the interruption of freedom of movement in the Lachin corridor, causing considerable hardship to the population,” the four co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of...
12:30 17/12/2022U.S. calls for restoration of free movement through Lachin corridor as soon as possibleThe United States calls for the soonest possible restoration of free movement through the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, U.S.
16:45 16/12/2022Congressman Sherman condemns Azerbaijani blockade of ArtsakhCongressman Brad Sherman on Thursday issued a statement condemning the ongoing Azerbaijani blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
16:30 16/12/2022Sati Spivakova urges action to stop Azerbaijan's blockade of ArtsakhA Russian actress and TV host of Armenian descent, Sati Spivakova (Satenik Sahakyants), the wife of famous Russian conductor Vladimir Spivakov, calls on the international community to take action to...
15:34 16/12/2022Massive aquarium bursts in Berlin hotelA huge aquarium in Berlin burst Friday, causing glass, water and hundreds of tropical fish to spill out of the Sea Life tourist attraction in the heart of the German capital, AP reported.
13:00 16/12/2022Putin, Lukashenko to meet in Minsk on December 19Belarusian President Alexander Lukashenko will hold talks with his Russian counterpart Vladimir Putin in Minsk on December 19, TASS reported on Friday, citing the press service of the Belarusian...
11:45 16/12/2022Car bomb blast in southeast Turkey wounds 8 police officersEight Turkish police officers were wounded on Friday when a bomb exploded in a roadside vehicle as their minibus passed on a highway in the southeastern province of Diyarbakir, security sources said.
21:08 15/12/2022Baroness Cox sends urgent letter to UK secretary of state regarding ArtsakhBaroness Caroline Cox, a member of the British House of Lords, has sent an urgent letter to UK Secretary of State for Foreign, Commonwealth and Development Affairs James Cleverly regarding the...
16:45 15/12/2022At least 31 people killed after drinking suspected tainted liquor in IndiaAt least 31 people died and 20 others were hospitalized in serious condition after allegedly drinking tainted liquor sold without authorization in eastern India, a top elected official said Thursday.
16:30 15/12/2022Karen Donfried urges Azerbaijan to restore free movement throughout Lachin CorridorToday, the House Foreign Affairs Subcommittee on Europe, Energy, the Environment and Cyber, convened a hearing on "U.S.
15:35 15/12/2022Canada urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorCanada calls on the Azerbaijani authorities to unblock the Lachin corridor connecting Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia and the outside world.
14:25 15/12/2022Mkhitaryan: Nagorno-Karabakh blockade amounts to sentencing its people to slow deathInter’s Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan has denounced the ongoing Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia and the outside...
14:04 15/12/2022Moscow expects traffic to restore along Lachin corridor soon – Foreign MinistryRussia is concerned about the Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to the outside world, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria...
13:08 15/12/2022Freedom House: Azerbaijan must cease Lachin corridor blockadeFreedom House calls on Azerbaijan to open the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, blocked since Monday morning.
12:05 15/12/2022UN chief urges freedom and security of movement along Lachin corridorUN Secretary-General António Guterres is concerned about the ongoing developments around the Lachin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, according to a statement...
20:55 14/12/2022Azerbaijan's actions constitute genocide risk for Artsakh Armenians, scholars warnA group of international genocide studies scholars and educators, who attended the International Global Forum against the Crime of Genocide in Yerevan on December 12-13, on Wednesday released a joint...
16:45 14/12/2022Messi confirms Qatar final his last World Cup gameLionel Messi has confirmed he will play his last World Cup game when Argentina take on France or Morocco in Sunday's final in Qatar, Reuters reports.
13:35 14/12/2022Armenia Caucus issues statement on escalation of Azerbaijani humanitarian abuses in ArtsakhCongressional Caucus on Armenian Issues Co-Chairs Congressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06), Gus M. Bilirakis (FL-12), Jackie Speier (CA-14), David G. Valadao (CA-21), and Adam B. Schiff (CA-28) issued...
12:15 14/12/2022Morocco to face France in World Cup semi-finalFrance face World Cup history-makers Morocco in the World Cup semi-finals on Wednesday, with Lionel Messi's Argentina lying in wait after another dazzling performance from the diminutive magician.