14:28 03/06/2024Թասմագամբեթով. Հուսով ենք՝ Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունը կհստակեցնի ՀԱՊԿ-ի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարներըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) հույս ունի, որ Երևանը կհստակեցնի կառույցի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարները։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամ, այս մասին Ալմաթիում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական...
13:10 02/06/2024Ստամբուլում չորս հարկանի շենք է փլուզվել, մահացած կաՍտամբուլում չորս հարկանի շենքի փլուզման հետևանքով մեկ մարդ է մահացել, հայտնում են փրկարարները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նրանց խոսքերը մեջբերում է Ahaber հեռուստաալիքը։ Ստամբուլի արևմուտքում գտնվող...
21:02 01/06/2024Մահացել է Արթուր ՉիլինգարովըՄահացել է Պետդումայի պատգամավոր Արթուր Չիլինգարովը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին հատնում են ՌԴ Պետդումայի լրատվական ծառայությունից։ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը ցավակցություն է...
19:18 01/06/2024«Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք». Նյու Յորքում վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվելՆիկոլ Փաշինյանի ծննդյան օրվա առթիվ Նյու Յորքի Times Square-ի վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվել։ «Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք։ Երկար տարիների կյանք, սիրելիս»,-...
17:00 01/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը չեղարկում է մեծ շրջագայությունըՋենիֆեր Լոպեսը չեղարկել է Հյուսիսային Ամերիկայի խոշոր շրջագայությունը։ Այս ասին հայտնում է MIR 24-ը։ Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, որ նրա ամուսնությունը դերասան Բեն Աֆլեքի հետ փլուզվում է, իբր...
10:57 01/06/2024Լուկաշենկոն Փաշինյանին ծննդյան առթիվ «փորձառու քաղաքական գործիչ է» որակելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի առթիվ։ Բելառուսի նախագահի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, Լուկաշենկոն Փաշինյանին մաղթել է քաջառողջություն և ուժ՝...
10:47 01/06/2024Հնդկաստանում ջերմաստիճանը հասել է +50-ի, մարդիկ մահանում ենՀնդկաստանում սաստիկ շոգի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 15-ի։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլն ու մանրամասնում, որ այդ երկրի տարբեր նահանգներում գրանցվել է +50 աստիճան տաքություն։ Հնդկաստանի...
10:34 01/06/2024Մահացել է Միշել Օբամայի մայրըՄահացել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կնոջ՝ Միշել Օբամայի մայրը։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ Մարիա Ռոբինսոնը խուսափում էր ուշադրության կենտրոնում լինելուց, հազվադեպ էր հարցազրույցներ տալիս.
13:45 31/05/2024Բելոուսով. Երևանին ու Բաքվին առաջարկվում են Արևմուտքի թելադրանքով խաղաղության պայմանագիր ստորագրելՏարաձայնությունները լուծելու համար Հայաստանին և Ադրբեջանին միջնորդական ծառայություններ են պարտադրվում։ Այդ մասին ուրբաթ ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը, որի խոսքերը մեջբերում է...
09:58 31/05/2024Հայաստանը չի մասնակցի Ալմաթիում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստինՀայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին, որը տեղի կունենա ուրբաթ օրը Ալմաթիում, սակայն դեմ չէ, որ որոշումները ընդունվեն սահմանափակ ձևաչափով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է...
09:44 31/05/2024Երդվյալ ատենակալները 34 կետերով Թրամփին մեղավոր են ճանաչել փաստաթղթերի կեղծման մեջՆյու Յորքի դատարանի երդվյալ ատենակալները Դոնալդ Թրամփին մեղավոր են ճանաչել իր առաջին քրեական գործում՝ պոռնոդերասանուհուն վճարված գումարի առնչությամբ բիզնես գրառումներ կեղծելու համար։ Այդ մասին...
18:42 30/05/2024Մոլդովան վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության պայմանագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է հանրապետության օրենսդիր մարմնի ղեկավար Իգոր...
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
17:55 30/05/2024Կոնստանտին Զատուլին. Փաշինյանի իշխանությունն այսօր Հայաստանում հիմնված է երկու բանի վրա«Ինձ թվում է, որ մարդիկ ապրում են նախորդ օրով՝ չհասկանալով, որ այսօր Փաշինյանն այլևս չի կարող համոզել իր կողմնակիցներին», -մայիսի 30-ին Մոսկվայում կայացած «Լազարևսկի ակումբի» 6-րդ հանդիպմանը «Ո՞ւր ես...
17:07 30/05/2024Զախարովա. Մոսկվան Հայաստանում բողոքի ցույցերը դիտարկում է որպես այդ պետության ներքին գործ«Մենք դիտարկում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման աշխատանքների գործնական փուլի սկիզբը, դա կարևոր է տարածաշրջանային կայունության համար»,- այսօր ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:15 30/05/2024Էրդողանը Հայաստանին կոչ է արել ազատվել հայկական սփյուռքի «վատ ազդեցությունից»Հայաստանը պետք է գիտակցի, որ իր ապագան կապված է տարածաշրջանի երկրների հետ, և առաջին հերթին պետք է ձերբազատվի երրորդ երկրների և արտերկրի հայկական սփյուռքի «վատ ազդեցությունից»։ Այս մասին Իզմիրում...
14:10 30/05/2024ԱՄՆ-ն Հայաստանի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի ՊՆ-ների խնդրանքով խորհրդատուներ է ուղարկում այդ երկրներԱյս մասին գրում է www.intelligenceonline.com կայքը։
11:02 30/05/2024Մահացել է դերասանուհի Անաստասիա ԶավորոտնյուկըԵրկարատև հիվանդությունից հետո մահացել է ռուս դերասանուհի Անաստասիա Զավորոտնյուկը: «Անհնար է գիտակցել, և շատ դժվար է գտնել ճիշտ բառերը։ Մեր Նաստյան մահացել է այս գիշեր երկար ու ծանր հիվանդությունից...
10:06 30/05/2024Ուկրաինային F-16-ների հանձնումը ՆԱՏՕ-ի ազդանշանն է միջուկային ոլորտում. ԼավրովՌուսաստանը F-16 կործանիչների մատակարարումն Ուկրաինային կդիտարկի որպես միջուկային ոլորտում ՆԱՏՕ-ի կանխամտածված ազդանշան, մինչդեռ այդ ինքնաթիռները կկործանվեն այնպես, ինչպես Ուկրաինայի զինված ուժերի...
17:37 28/05/2024Հայաստանը դիմել է Ակոպովա -Ռախմանին զույգի տեղափոխության հարցովՌուս գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովա և Նիկիտա Ռախմանին զույգի տեղափոխության վերաբերյալ Հայաստանը հարցում է ուղարկել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր...

11:40 14/12/2022France urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorFrance calls on Azerbaijan to unblock the sole road connecting Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia, known as the Lachin corridor, without preconditions, the country’s foreign ministry said in a...
11:00 14/12/2022U.S. urges Azerbaijan to restore free movement through Lachin corridorThe United States calls on Azerbaijan to restore free movement through the Lachin corridor connecting Nagorno-Karabakh (Artsakh) to Armenia, State Department spokesperson Ned Price said in a tweet.
17:00 13/12/2022Croatia and Argentina prepare for World Cup clashLionel Messi is just two matches away from World Cup glory but his Argentina side must first find a way past Croatia at the Lusail Stadium on Tuesday, CNN reports.
14:10 13/12/2022U.S. sends first shipment of power equipment to aid UkraineThe United States has shipped the first part of its power equipment aid to Ukraine, U.S. officials said on Monday, as Washington works to support the country's energy infrastructure against...
11:56 13/12/2022U.S. doing everything it can to de-escalate tensions between Armenia, Azerbaijan – State DepartmentWashington has consistently focused on the need to de-escalate tensions between Armenia and Azerbaijan and set the two countries on the path to a "lasting, comprehensive settlement", U.S.
16:35 12/12/2022Modric: Croatia must play 'match of our lives' to overcome Messi's ArgentinaLuka Modric says Croatia must play the "best match of our lives" to overcome Lionel Messi's Argentina in Tuesday's World Cup semi-final, SportsMax reports.
14:22 12/12/2022Putin, Aliyev discuss trilateral agreementsRussian President Vladimir Putin and his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev have discussed the implementation of trilateral agreements between Baku, Yerevan and Moscow, the Kremlin said on Monday...
13:30 12/12/2022Torrential rains batter Turkey's AntalyaA rain considered the strongest in 50 years has caused severe flooding in the Turkish resort province of Antalya, destroying bridges and sweeping away cars, Mustafa Koseoglu, the mayor of the city of...
12:33 12/12/2022Ronaldo says his World Cup dream has 'ended'Cristiano Ronaldo said in a cryptic social media post that his dream of winning the World Cup with Portugal has ended, while stopping short of announcing his retirement from international duty, AP...
11:45 12/12/2022Yellen predicts ‘much lower' U.S. inflation’ by end of 2023, sees risk of recessionTreasury Secretary Janet Yellen said on Sunday predicted a significant reduction in inflation by the end of 2023, while also noting the continued risk of a recession, The Hill reported.
16:45 10/12/2022Spain's 17-year-old princess reportedly has crush on GaviThe daughter of the King of Spain, Crown Princess Leonor, has a crush on the Spanish football player Pablo Martín Páez Gavira, commonly known as Gavi, Roya News says, citing reports.
15:35 10/12/2022Russia ready to promote peace deal between Armenia, AzerbaijanRussia is ready to support the preparation of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, the head of the Russian Foreign Ministry’s Fourth CIS Department, Denis Gonchar, told TASS on Saturday.
14:11 10/12/2022Tite steps down as Brazil coach after World Cup lossTite has quit as manager of Brazil after their shock elimination from the World Cup, bringing an end to his six-year stint in charge of the national side, Daily Mail reports.
12:45 10/12/2022Next 3+3 format meeting on Transcaucasia possible in next few months, diplomat saysThe next meeting of the 3+3 regional cooperation platform involving Azerbaijan, Armenia and Georgia as well as Russia, Turkey and Iran may be held in the next few months, a senior Russian diplomat...
11:59 10/12/2022World Cup 2022: December 10 scheduleThe FIFA World Cup Qatar 2022 is now at the quarter-final stage with two games remaining on Saturday, December 10.
11:00 10/12/2022U.S. announces new $275 million in military aid for UkraineU.S. President Joe Biden on Friday authorized fresh $275 million in military aid for Ukraine offering new capabilities to defeat drones and strengthen air defenses, Reuters reported, citing a memo...
17:00 09/12/2022Armenia Russia's key strategic partner in South Caucasus, minister saysRussian Defense Minister Army General Sergey Shoigu held a working meeting with his Armenian counterpart Suren Papikyan on the sidelines of a meeting of the heads of the military departments of the...
16:46 09/12/2022Cher attends special screening of Aurora's Sunrise in Los AngelesWorld famous American pop-singer of Armenian origin Cher (Cherilyn Sarkisian) attended a special screening of Aurora's Sunrise on Thursday.
14:48 09/12/2022Fire breaks out at luxury Istanbul hotelA fire broke out Friday at a luxury hotel located on the grounds of a former Ottoman palace in Turkey, AP said, citing news reports.
12:33 09/12/2022Pashinyan arrives in Bishkek for EEU summitArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan arrived for Kyrgyzstan on a working visit on Friday, December 9, Sputnik Kyrgyzstan reported.