14:28 03/06/2024Թասմագամբեթով. Հուսով ենք՝ Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունը կհստակեցնի ՀԱՊԿ-ի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարներըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) հույս ունի, որ Երևանը կհստակեցնի կառույցի հետ իր հարաբերությունների հեռանկարները։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամ, այս մասին Ալմաթիում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական...
13:10 02/06/2024Ստամբուլում չորս հարկանի շենք է փլուզվել, մահացած կաՍտամբուլում չորս հարկանի շենքի փլուզման հետևանքով մեկ մարդ է մահացել, հայտնում են փրկարարները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նրանց խոսքերը մեջբերում է Ahaber հեռուստաալիքը։ Ստամբուլի արևմուտքում գտնվող...
21:02 01/06/2024Մահացել է Արթուր ՉիլինգարովըՄահացել է Պետդումայի պատգամավոր Արթուր Չիլինգարովը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին հատնում են ՌԴ Պետդումայի լրատվական ծառայությունից։ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը ցավակցություն է...
19:18 01/06/2024«Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք». Նյու Յորքում վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվելՆիկոլ Փաշինյանի ծննդյան օրվա առթիվ Նյու Յորքի Times Square-ի վահանակներից մեկի վրա շնորհավորանք է հայտնվել։ «Շնորհավոր ձեր ծնունդը, Նիկոլ բեյ, լավ է, որ ծնվել եք։ Երկար տարիների կյանք, սիրելիս»,-...
17:00 01/06/2024Ջենիֆեր Լոպեսը չեղարկում է մեծ շրջագայությունըՋենիֆեր Լոպեսը չեղարկել է Հյուսիսային Ամերիկայի խոշոր շրջագայությունը։ Այս ասին հայտնում է MIR 24-ը։ Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, որ նրա ամուսնությունը դերասան Բեն Աֆլեքի հետ փլուզվում է, իբր...
10:57 01/06/2024Լուկաշենկոն Փաշինյանին ծննդյան առթիվ «փորձառու քաղաքական գործիչ է» որակելԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի առթիվ։ Բելառուսի նախագահի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, Լուկաշենկոն Փաշինյանին մաղթել է քաջառողջություն և ուժ՝...
10:47 01/06/2024Հնդկաստանում ջերմաստիճանը հասել է +50-ի, մարդիկ մահանում ենՀնդկաստանում սաստիկ շոգի հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 15-ի։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլն ու մանրամասնում, որ այդ երկրի տարբեր նահանգներում գրանցվել է +50 աստիճան տաքություն։ Հնդկաստանի...
10:34 01/06/2024Մահացել է Միշել Օբամայի մայրըՄահացել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի կնոջ՝ Միշել Օբամայի մայրը։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ Մարիա Ռոբինսոնը խուսափում էր ուշադրության կենտրոնում լինելուց, հազվադեպ էր հարցազրույցներ տալիս.
13:45 31/05/2024Բելոուսով. Երևանին ու Բաքվին առաջարկվում են Արևմուտքի թելադրանքով խաղաղության պայմանագիր ստորագրելՏարաձայնությունները լուծելու համար Հայաստանին և Ադրբեջանին միջնորդական ծառայություններ են պարտադրվում։ Այդ մասին ուրբաթ ասել է ՌԴ պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը, որի խոսքերը մեջբերում է...
09:58 31/05/2024Հայաստանը չի մասնակցի Ալմաթիում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստինՀայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին, որը տեղի կունենա ուրբաթ օրը Ալմաթիում, սակայն դեմ չէ, որ որոշումները ընդունվեն սահմանափակ ձևաչափով։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է...
09:44 31/05/2024Երդվյալ ատենակալները 34 կետերով Թրամփին մեղավոր են ճանաչել փաստաթղթերի կեղծման մեջՆյու Յորքի դատարանի երդվյալ ատենակալները Դոնալդ Թրամփին մեղավոր են ճանաչել իր առաջին քրեական գործում՝ պոռնոդերասանուհուն վճարված գումարի առնչությամբ բիզնես գրառումներ կեղծելու համար։ Այդ մասին...
18:42 30/05/2024Մոլդովան վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության պայմանագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը վավերացրել է Ֆրանսիայի հետ պաշտպանական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է հանրապետության օրենսդիր մարմնի ղեկավար Իգոր...
18:00 30/05/2024Սպերցյանը դեռ 1 տարի առաջ էր պատրաստ Եվրոպա տեղափոխությանը․ ԲերեզովսկիՀայաստանի ազգային հավաքականի, «Զենիթի» և «Դինամոյի» նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոսել է «Կրասնոդարի» և Հայաստանի ազգային թիմի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի մասին։ «Էդիկը Եվրոպային պատրաստ էր...
17:55 30/05/2024Կոնստանտին Զատուլին. Փաշինյանի իշխանությունն այսօր Հայաստանում հիմնված է երկու բանի վրա«Ինձ թվում է, որ մարդիկ ապրում են նախորդ օրով՝ չհասկանալով, որ այսօր Փաշինյանն այլևս չի կարող համոզել իր կողմնակիցներին», -մայիսի 30-ին Մոսկվայում կայացած «Լազարևսկի ակումբի» 6-րդ հանդիպմանը «Ո՞ւր ես...
17:07 30/05/2024Զախարովա. Մոսկվան Հայաստանում բողոքի ցույցերը դիտարկում է որպես այդ պետության ներքին գործ«Մենք դիտարկում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման աշխատանքների գործնական փուլի սկիզբը, դա կարևոր է տարածաշրջանային կայունության համար»,- այսօր ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:15 30/05/2024Էրդողանը Հայաստանին կոչ է արել ազատվել հայկական սփյուռքի «վատ ազդեցությունից»Հայաստանը պետք է գիտակցի, որ իր ապագան կապված է տարածաշրջանի երկրների հետ, և առաջին հերթին պետք է ձերբազատվի երրորդ երկրների և արտերկրի հայկական սփյուռքի «վատ ազդեցությունից»։ Այս մասին Իզմիրում...
14:10 30/05/2024ԱՄՆ-ն Հայաստանի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի ՊՆ-ների խնդրանքով խորհրդատուներ է ուղարկում այդ երկրներԱյս մասին գրում է www.intelligenceonline.com կայքը։
11:02 30/05/2024Մահացել է դերասանուհի Անաստասիա ԶավորոտնյուկըԵրկարատև հիվանդությունից հետո մահացել է ռուս դերասանուհի Անաստասիա Զավորոտնյուկը: «Անհնար է գիտակցել, և շատ դժվար է գտնել ճիշտ բառերը։ Մեր Նաստյան մահացել է այս գիշեր երկար ու ծանր հիվանդությունից...
10:06 30/05/2024Ուկրաինային F-16-ների հանձնումը ՆԱՏՕ-ի ազդանշանն է միջուկային ոլորտում. ԼավրովՌուսաստանը F-16 կործանիչների մատակարարումն Ուկրաինային կդիտարկի որպես միջուկային ոլորտում ՆԱՏՕ-ի կանխամտածված ազդանշան, մինչդեռ այդ ինքնաթիռները կկործանվեն այնպես, ինչպես Ուկրաինայի զինված ուժերի...
17:37 28/05/2024Հայաստանը դիմել է Ակոպովա -Ռախմանին զույգի տեղափոխության հարցովՌուս գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովա և Նիկիտա Ռախմանին զույգի տեղափոխության վերաբերյալ Հայաստանը հարցում է ուղարկել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր...

15:54 17/10/2024Ушел из жизни актер Армен СтепанянУшел из жизни Армен Степанян, советский, армянский и российский актер театра, кино и сериалов, режиссер, пишет РГ.
14:12 17/10/2024Музыканты и фанаты потрясены: экс-участник One Direction Лиам Пейн погиб, упав с балконаБританский певец и бывший участник поп-группы One Direction Лиам Пейн был обнаружен мертвым в Аргентине, сообщили местные власти.
12:33 17/10/2024В «Реале» считают обвинения Мбаппе в изнасиловании ложнымиВ мадридском «Реале» считают ложными обвинения французского нападающего Килиана Мбаппе в изнасиловании и выражают футболисту свою поддержку, сообщает Франс Пресс со ссылкой на источник в клубе.
12:17 17/10/2024Роспотребнадзор рассказал об изъятии зарегистрированных в Армении БАДовРоспотребнадзор проводит мониторинг на рынке биологически активных добавок (БАДов), из оборота изъято более 118 тыс.
12:09 17/10/2024В ФФА отреагировали на новость о возможном назначении Березовского главным тренером сборной Армении по футболуПресс-секретарь Федерации футбола Армении (ФФА) Айк Карапетян заявил «Матч ТВ», что организация не хочет обсуждать слухи о кандидатах на пост главного тренера национальной команды.
12:02 17/10/2024СМИ: Израиль может атаковать Иран в ближайшие дниИзраиль может атаковать Иран в ближайшие дни, но решение относительно целей ударов пока не принято, сообщает издание Washinhton Post со ссылкой на израильских чиновников.
16:07 16/10/2024Всемирный день анестезии отмечается 16 октябряВсемирный день анестезии (World Anaesthesia Day), который отмечается во многих странах ежегодно 16 октября, традиционно считают своим профессиональным праздником анестезиологи-реаниматологи и все...
13:05 16/10/2024Шер исполнила свои хиты на возвращении легендарных ангелов Victoria’s SecretНакануне состоялось долгожданное возвращение шоу Victoria's Secret. Для первого с 2018 года дефиле модный дом выбрал хедлайнером показа всемирно известную певицу и актрису армянского происхождения...
12:17 16/10/2024На востоке Турции произошло землетрясение магнитудой 6,1Землетрясение магнитудой 6,1 произошло на востоке Турции, сообщил Европейско-Средиземноморский сейсмологический центр (EMSC).
11:45 16/10/2024«Реал» провел срочное совещание на фоне обвинений Мбаппе в изнасилованииВ «Реале» состоялось срочное совещание по поводу скандальной ситуации вокруг форварда команды Килиана Мбаппе, сообщает Daily Mail со ссылкой на журналиста Ромена Молину.
17:23 15/10/2024Захарова: Глава МИД РФ Сергей Лавров примет участие в заседании платформы «3+3» в СтамбулеРоссийская сторона подтверждает планирующееся участие главы МИД РФ Сергея Лаврова в заседании платформы «3+3» по Южному Кавказу в Стамбуле 18 октября.
17:13 15/10/2024Зоопарк Гонконга закрыли после гибели восьми обезьянВ Гонконге закрыли часть зоопарка, после того как там нашли мертвыми восемь обезьян, в том числе тамаринов, которые находятся под угрозой исчезновения, передает МИР 24.
16:22 15/10/202418 октября в Стамбуле пройдет заседание платформы 3+3 по Южному КавказуГлава МИД Турции Хакан Фидан рассчитывает на участие министров иностранных дел РФ, Азербайджана, Армении и Ирана в заседании платформы 3+3 по Южному Кавказу, которое планируется провести 18 октября в...
14:54 15/10/2024Астана готова вновь предложить Еревану и Баку площадку для мирных переговоровКазахстан готов вновь предложить Еревану и Баку площадку в Алма-Ате для проведения переговоров о заключении договора о мире.
13:55 15/10/2024Эдуард Сперцян не покинет «Краснодар», несмотря на интерес из ЕвропыТакже, как и в случае с Наиром Тикнизяном, к Эдуарду Сперцяну есть интерес со стороны европейских клубов, однако он точно намерен доиграть сезон до конца и не покинет «Краснодар».
13:05 15/10/2024Учительница из Огайо четырежды изнасиловала ученицуВ США учительницу из штата Огайо обвинили в домогательствах ученицы. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на Richland Source. Дело против 40-летней Стефани Келленбергер, которая работала в школе Shelby...
12:27 15/10/2024«Лаборатория Касперского» обнаружила продвинутые атаки SilentCryptoMinerЭксперты «Лаборатории Касперского» обнаружили необычную кампанию по распространению майнера SilentCryptoMiner.
12:23 15/10/2024Авиакомпания SKY express начнет выполнение полетов по направлению Афины -Ереван- АфиныС 6 ноября, 2024 греческая авиакомпания SKY express начнет выполнение полетов по направлению Афины –Ереван- Афины, сообщает ЗАО «Армения» Международные аэропорты».
11:52 15/10/202415 октября – Всемирный день мытья рукДетский фонд ООН официально объявил 15 октября Всемирным днем мытья рук (англ. Global Handwashing Day), который впервые прошел в 2008 году в рамках провозглашенного Генеральной Ассамблеей ООН Года...
17:49 14/10/2024Трамп потребовал от Харрис пройти тест на остроту умаКандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп потребовал от своей конкурентки от демократов Камалы Харрис пройти тест на умственные способности, передает РИА Новости.