09:52 01/05/2024AstraZeneca-ն առաջին անգամ խոստովանել է` Covid-ի դեմ իր պատվաստանյութը կարող է թրոմբոզ առաջացնել. TelegraphԼոնդոնի Գերագույն դատարանում կայացած լսումների ժամանակ շվեդա-բրիտանական AstraZeneca ընկերությունն առաջին անգամ ստիպված է եղել ընդունել, որ կորոնավիրուսի դեմ իր պատվաստանյութը կարող է կողմնակի...
09:27 01/05/2024ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հայտնել է Երևանի և Բաքվի միջև գործընթացում Բլինքենի մասնակցության մասին«Մենք շարունակում ենք հավատալ, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունը հնարավոր է, և մենք կշարունակենք աշխատել այդ ուղղությամբ»
09:10 01/05/2024Երուսաղեմում Թուրքիայի քաղաքացին դանակահարել է իսրայելցի ոստիկանիԵրուսաղեմի Հին քաղաքում դանակահարության դեպք է տեղի ունեցել։ «Էրմենիհաբեր»-ի հաղորդմամբ, Թուրքիայի քաղաքացի Հասան Սաքլանան դանակով հարձակվել է իսրայելցի ոստիկանի վրա, ինչից հետո ոստիկանները կրակ են...
16:29 30/04/2024Հունգարիան արգելափակում է ԵՄ Խաղաղության հիմնադրամից Հայաստանին աջակցության տրամադրումըՀունգարիան արգելափակում է Եվրամիության Խաղաղության հիմնադրամից Հայաստանին աջակցություն տրամադրելու նախագիծը, որի շուրջ դաշինքում նախնական համաձայնություն էր ձեռք բերվել։ Ինչպես հաղորդում են...
15:02 30/04/2024ԵԽ գլխավոր քարտուղար. Ողջունում եմ Հայաստան-Ադրբեջան սահմանազատման շուրջ պայմանավորվածությունըԵԽ գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչը ողջունում է սահմանազատման գործընթացի մեկնարկի շուրջ Երևանի և Բաքվի միջև պայմանավորվածությունը։ «Ողջունում եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև 1991 թվականի...
14:54 30/04/2024Ֆրանսիայի դեսպանը վերադարձել է Ադրբեջան՝ Մակրոնի կողմից խորհրդակցությունների հրավիրվելուց հետոԱդրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Անն Բուայոննն իր երկրի ղեկավարության կողմից խորհրդակցությունների հրավիրվելուց հետո վերադարձել է Ադրբեջան և շարունակում է իր դիվանագիտական գործունեությունը։ Այս մասին...
10:39 30/04/2024«Լադանիվա»-ի առաջին փորձը՝ եվրատեսիլյան բեմում«Եվրատեսիլ 2024» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանի պատվիրակությունն Մալմյոյում է։ Նախօրեին տեղի է ունեցել Հայաստանի ներկայացուցիչ «Լադանիվա» խմբի առաջին փորձը եվրատեսիլյան բեմում։ «Լադանիվա-ն...
09:51 30/04/2024Հյուսիսային Կարոլինայում հրաձգություն է եղել, երկու կոզմից էլ զոհեր կանՀյուսիսային Կարոլինա նահանգի Շառլոտ քաղաքում հրաձգության հետևանքով զոհվել է երեք իրավապահ, ևս հինգը վիրավորվել են։ «ՌԻԱ նովոստի» -ի փոխանցմամբ, այդ մասին սոցիալական ցանցերում հայտնում է տեղի...
17:17 29/04/2024«Բարբի» ֆիլմի ռեժիսոր Գրետա Գերվիգը կգլխավորի Կաննի կինոփառատոնի ժյուրինԵրկու շաբաթից մեկնարկող Կաննի կինոփառատոնի ժյուրին կգլխավորի ամերիկուհի Գրետա Գերվիգը՝ «Լեդի Բըրդ» և «Բարբի» ֆիլմերի ռեժիսորը։ Տեղեկությունը հայտնում է Ռիա նովոստին։ Կաննի կինոփառատոնը արդեն 77-րդն...
16:52 29/04/2024Սթոլթենբերգը չհայտարարված այցով ժամանել է ԿիևՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը չհայտարարված այցով գտնվում է Կիևում, հայտնում է դաշինքի մամուլի ծառայությունը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նշվում է, որ նա Վլադիմիր Զելենսկու հետ...
16:32 29/04/2024Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների բանակցություններում Աստանան միջնորդ չի լինիՀայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների առաջիկա բանակցությունները կանցկացվեն բացառապես կողմերի միջև, Աստանայի միջնորդության մասին խոսք չկա։ Sputnik Ղազախստանի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է...
15:00 29/04/2024Թուրքիան պաշտպանել է Ռյուտեի թեկնածությունը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնումԹուրքիան աջակցություն է հայտնել Նիդեռլանդների ներկայիս վարչապետ Մարկ Ռյուտեի թեկնածությանը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի հաղորդել է...
10:35 29/04/2024Գերմանիայում սպանվել են երկու ուկրաինացի զինծառայողՈւկրաինայի արտաքին գործերի նախարարությունը Տեղեկություն էր տարածել այն մասին, որ Գերմանիայում սպանված քաղաքացիները զինվորականներ են եղել։ Լուրը փոխանցում է «Կոմերսանտ»-ը։ «Նախնական տվյալներով՝...
18:01 28/04/2024Ինչ պատճառներով է հետազձգվել Էրդողանի այցն ԱՄՆԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի մայիսին ԱՄՆ ծրագրված այցի չեղարկումը կարող էր պայմանավորված լինել Հյուսիսային Իրաքում թուրքական ռազմական գործողության շուրջ տարաձայնությունների և Անկարային...
14:13 27/04/2024Պեսկով. Մոսկվան հանդես է գալիս Երևանի և Բաքվի միջև շարունակական շփումների օգտինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը հանդես է գալիս Երևանի և Բաքվի միջև շփումների շարունակման օգտին: Նրա խոսքը մեջբերում է Ռիա նովոստին։ Հարցին՝ ինչպե՞ս...
12:29 27/04/2024Բալետի պարող Ռազմիկ Մարուքյանը «Արաբեսկ» բաց մրցույթում արժանացել է առաջին մրցանակինԱ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետային թատերախմբի առաջատար մենապարող Ռազմիկ Մարուքյանը հանրահայտ բալետի պարուհի, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստուհի Եկատերինա...
11:40 27/04/2024Մեծ Բրիտանիայի թագավորը կվերադառնա պետական պարտականությունների կատարմանըՆրա բուժումը լավ է ընթանում
11:38 26/04/2024Փարիզում գողացել են Rafale կործանիչ արտադրող ընկերության գաղտնի տվյալներով պայուսակըRafale կործանիչներ արտադրող ֆրանսիական Dassault Aviation ավիաշինական ընկերության աշխատակցից գողացել են համակարգիչ, որը պարունակում է ազգային պաշտպանության հետ կապված գաղտնի տվյալներ։ Այդ մասին...
09:48 26/04/2024Բելառուսը հայտարարել է պետության արևմուտքում լարվածության աճի մասինԱրևմուտքի գործողությունների պատճառով Բելառուսի արևմտյան սահմանին իրավիճակը գնալով սրվում և պայթյունավտանգ է դառնում։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետքարտուղարի առաջին...
16:59 25/04/2024Հնդկաստանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է Հայաստանին զենք մատակարարելու կապակցությամբ Ադրբեջանի քննադատությանըՀնդկաստանը լավ հարաբերություններ ունի Բաքվի և Երևանի հետ, բայց Նյու Դելին նաև շահագրգռված է ռազմաարդյունաբերական արտադրանքի արտահանմամբ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ճեպազրույցում ասել է Հնդկաստանի...

11:26 23/11/2022Saudi Arabia fans celebrate stunning World Cup winFans of Saudi Arabia organized a large party to celebrate their team's stunning 2-1 victory over Argentina in a World Cup match on Tuesday.
17:00 22/11/2022Italy could raise museum admission prices to combat climate protestorsFollowing a climate protest in which activists threw flour on a Warhol-painted BMW in Milan, Italy’s cultural minister warned that museum admission prices could rise as museums increase security...
14:33 22/11/2022Alexander Lukashenko to attend CSTO summit in YerevanBelarusian President Aleksandr Lukashenko will pay a working visit to Armenia, BelTA learned from the press service of the Belarusian leader.
14:05 22/11/2022Pilot sentenced to jail in Australia for fraud, unlicensed flightsA north Queensland pilot has been sentenced to five years in jail, to be released after two, after he was convicted of fraud over flights he chartered without a licence for Kennedy MP Bob Katter, ABC...
13:23 22/11/2022Kazakh President Tokayev wins re-electionIncumbent Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev has won the country's November 20 snap presidential elections, securing 81.31% of the vote, Interfax reported, citing Kazakh Central Elections...
12:34 22/11/2022Russia urges Turkey to show restraint in SyriaRussia has called on Turkey to show restraint in its use of "excessive" military force in Syria and to keep tensions from escalating, Russian news agencies cited a Russian envoy to Syria envoy as...
11:26 22/11/2022Mickey Kuhn, child actor in ‘Gone With the Wind,’ dead at 90Mickey Kuhn, the busy child actor of the 1930s and ’40s who played Beau Wilkes, the son of Olivia de Havilland and Leslie Howard’s characters, in Gone With the Wind, has died.
11:15 22/11/2022World Cup 2022 matches todayThe 2022 FIFA World Cup is heading into Day 3 with four matches scheduled for Tuesday, November 22. Tuesday November 22 Group C: Argentina vs Saudi Arabia (Lusail Iconic Stadium, Lusail; kick-off...
16:35 21/11/2022Rep. Pallone: U.S. cannot trust Turkey with military equipmentU.S. Congressman Frank Pallone has condemned Turkish airstrikes in northern Syria and Iraq on Sunday which also targeted civilian infrastructure, reiterating the need to block the sale of F-16...
15:24 21/11/2022Novak Djokovic wins record-tying sixth ATP Finals titleNovak Djokovic claimed a record-equaling sixth ATP Finals title by beating the third-seeded Casper Ruud on Sunday to top a fantastic finish to the season for the Serb, AP reported.
14:42 21/11/2022Death toll reaches 10 in Russian apartment building blastThe death toll in a gas blast that hit an apartment building on the island of Sakhalin in far eastern Russia has risen to ten people, the local emergency services told TASS on Monday.
14:25 21/11/2022Putin plans to meet with Pashinyan at CSTO summit, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin is planning to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan as part of a summit of the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Yerevan on...
13:54 21/11/2022Kanye West announces 2024 presidential runKanye West has announced his plans to run for US president in 2024, following his previous unsuccessful attempt, The Mirror reports.
13:09 21/11/2022Arsen Goulamirian retains WBA cruiserweight titleArsen Goulamirian retained his WBA cruiserweight title against mandatory challenger Aleksei Egorov by 12-round unanimous decision at La Palsestre in Le Cannet, France, The Ring reported on Saturday.
11:42 21/11/2022Death toll from Moscow warehouse fire rises to sevenA total of seven people died in a fire that occurred in the center of the Russian capital, in Komsomolskaya Square, local emergency services told Sputnik.
11:15 21/11/2022Tokayev wins big in Kazakhstan election, early results showKazakh President Kassym-Jomart Tokayev secured a second term in Sunday's snap election, winning 81.31% of the vote, the central Asian nation's Central Election Commission said on Monday, citing...
17:00 19/11/2022FIFA confirms sale of alcohol banned at Qatar World Cup stadiumsJust two days before the World Cup kicks off in Qatar, soccer’s world governing body FIFA confirmed that no alcohol will be sold at the eight stadiums which will host the tournament’s 64 matches, CNN...
15:35 19/11/2022Manchester Utd explore legal action to force Ronaldo's exitManchester United are exploring their legal options as they look to end Cristiano Ronaldo's time at the club, BBC Sport reports.
13:31 19/11/2022Gas explosion kills at least 9 in eastern RussiaA gas explosion in an apartment building Saturday killed at least nine people, including four children, on the island of Sakhalin in far eastern Russia, AP reported, citing local authorities.
12:16 19/11/2022North Korean leader reveals his daughter at missile launchNorth Korea's leader Kim Jong-un has appeared with his young daughter in public for the first time, confirming long-rumoured reports of her existence, BBC News reports.