10:19 20/04/2024ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնությունը. ԽոսնակՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուժարիկը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ ողջունելով Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատումը։ «Գլխավոր քարտուղարը ուշադիր հետևել է Հայաստանի և...
16:54 19/04/2024Մոսկվայից հետո Ալիևը կմեկնի Բեռլին՝ բանակցելու Շոլցի հետԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կհանդիպեն ապրիլի 26-ին Բեռլինում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Գերմանիայի նախարարների կաբինետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Շտեֆեն...
16:21 19/04/2024Ալիևը կմեկնի Մոսկվա՝ Պուտինի հետ բանակցություններիԱպրիլի 22-ին Մոսկվայում բանակցություններ կանցկացվեն ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի միջև, ով աշխատանքային այցով կժամանի Ռուսաստան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է...
15:41 19/04/2024Լավրով. Ռուս խաղաղապահների անգործության պատճառով Արցախից հայերի հեռանալու մասին հայտարարությունները սխալ են«Հայտարարությունները, թե հայերը լքել են Լեռնային Ղարաբաղը ռուս խաղաղապահների անգործության պատճառով, ճիշտ չեն»,-այս մասին ռուսական մի քանի լրատվամիջոցի տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
12:58 19/04/2024Ստավրոպոլի մարզում ռուսական Տու-22Մ3 ռմբակոծիչ է կործանվելՍտավրոպոլի մարզում Տու-22Մ3 ռմբակոծիչ է կործանվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։ «Ստավրոպոլի երկրամասում մարտական առաջադրանքը կատարելուց հետո՝...
10:35 19/04/2024Անջելինա Ջոլին Բրեդ Փիթից ստացել է 100 միլիոն դոլարՀոլիվուդյան աստղ Անջելինա Ջոլին, ամուսնալուծվելով նախկին ամուսնուց՝ դերասան Բրեդ Փիթից, ստացել էր 100 միլիոն դոլար։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այդ գումարը ներառում...
09:58 19/04/2024Ջրհեղեղների հետևանքով ԱՄԷ-ում և Օմանում առնվազն 20 մարդ է մահացելՋրհեղեղների հետևանքով առնվազն 20 մարդ է մահացել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում և Օմանում։ Այդ մասին հայտնում է russianemirates.com-ը։ Ապրիլի 16-ին Ռաս Ալ Խայմաում մահացել է ԱՄԷ-ի տարեց քաղաքացի,...
09:37 19/04/2024Իրանական Սպահանի երկնքում մի քանի անօդաչու թռչող սարքեր են խոցվելԻրանի հակաօդային պաշտպանության համակարգի կողմից երկրի կենտրոնական մասի Սպահան նահանգի երկնքում մի քանի անօդաչու թռչող սարքեր են խոցվել, հայտնում է IRIB-ը։ Մինչ այդ ամերիկյան ABC News հեռուստաալիքը...
21:26 18/04/2024Լեհաստանում ձերբակալվել է Զելենսկու դեմ մահափորձ նախապատրաստելու մեջ կասկածվողըԼեհաստանում ուկրաինական հատուկ ծառայությունների օգնությամբ ձերբակալվել է Վլադիմիր Զելենսկու դեմ մահափորձ նախապատրաստելու մեջ կասկածվողը։ Այդ մասին հայտնում է հայտնում է Ուկրաինայի անվտանգության...
16:28 18/04/2024Իրանը սպառնում է հարվածել Իսրայելի միջուկային օբյեկտներին, եթե վերջինս հարվածի իր համապատասխան օբյեկտներինԻր միջուկային օբյեկտների վրա Իսրայելի հարձակման դեպքում Իրանը պատրաստ է հայելային պատասխան տալ։ Այդ մասին հայտարարել է Իրանի միջուկային օբյեկտների անվտանգության ապահովման համար Իսլամական...
14:10 18/04/2024Զախարովա. Ռուսաստանը Հայաստանի իշխանություններից հստակ արձագանք է ակնկալում ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի հետ ռազմաքաղաքական պայմանավորվածությունների մասին վկայություններից հետոՌուսաստանի Դաշնությունը Հայաստանի իշխանություններից հստակ արձագանք է ակնկալում մամուլում ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի հետ ռազմաքաղաքական պայմանավորվածությունների մասին հայտնված տեղեկություններից հետո։ Այսօր...
15:38 17/04/2024Ռուս խաղաղապահներին դուրս բերելու որոշումը կայացվել է ՌԴ-ի և Ադրբեջանի բարձրագույն ղեկավարության կողմից. ՀաջիևՌուս խաղաղապահների՝ Արցախի Հանրապետությունից վաղաժամ դուրսբերման որոշումը կայացվել է երկու երկրի՝ ՌԴ-ի և Ադրբեջանի բարձրագույն ղեկավարության կողմից։ Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական...
15:16 17/04/2024Անապատային ջրհեղեղ. Լևոն ԱզիզյանՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ- տնօրան Լևոն Ազիզյանը տեսագրություն է տարածել և գրել.
15:02 17/04/2024Կրեմլը հաստատել է՝ Արցախից սկսվել է ռուս խաղաղապահների դուրսբերումըՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հաստատել է, որ սկսվել է ռուս խաղաղապահների դուրսբերումը Լեռնային Ղարաբաղից։ «Այո, դա ճիշտ է», - ասել է Պեսկովը: Հիշեցնենք՝ ադրբեջանական...
11:16 17/04/2024Չեխիայում կկազմակերպվեն Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված հիշատակի և ոգեկոչման միջոցառումներՀայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ ապրիլ 19- 27-ը Պրահայի երեք տարբեր կինոթատրոններում կցուցադրվի բազմաթիվ մրցանակների արժանացած Իննա Սահակյանի «Ավրորայի լուսաբացը» ֆիլմը անգլերեն...
09:20 17/04/2024Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանը հետ է կանչվել խորհրդակցությունների համարԱդրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Էնն Բուայոնը հետ է կանչվել խորհրդակցությունների համար։ Այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը։ Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ դեսպանին ընդունել...
16:46 16/04/2024Թասմագամբետով. ՀԱՊԿ-ին Երևանի անդամակցության հարցում հստակությունը ձեռնտու կլինի բոլորինՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը NEWS.ru-ին տված հարցազրույցում հաստատել է, որ Երևանն իսկապես կրճատել է իր գործունեության շրջանակը դաշինքում, և նշել, որ այս հարցում հստակությունը...
16:36 16/04/2024Կոպենհագենում այրվում է աշխարհի ամենահին ֆոնդային բորսայի շենքըԿոպենհագենի ֆոնդային բորսայի շենքի հայտնի աշտարակը, որը քաղաքի ամենահիններից մեկն է, փլուզվել է մասշտաբային հրդեհի հետևանքով։ Այս մասին գրում է Ekstra Bladet թերթը։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը,...
15:28 16/04/2024Ալիևի անվանած «հայրենական պատերազմի» հետևանքով ամբողջովին էթնիկ զտման ենթարկվեց ԼՂ-ն. Պիեր դ՛Արժան«Ադրբեջանն իր առաջ քաշած երկրորդ նախնական առարկությամբ փորձում է քննարկումից դուրս թողնել Հայաստանի որոշ պնդումներ Կոնվենացիայի խախտումների վերաբերյալ։ Մասնավորապես` էթնիկ հայերի կամայական...
14:22 16/04/2024Ադրբեջանցի երեխաներին դպրոցական դասագրքերում սովորեցնում են ատել և սպանել հայերին. Եղիշե Կիրակոսյանը՝ Հաագայի դատարանում«Ադրբեջանի կառավարությունը տասնամյակներ շարունակ ռասիստական ատելություն է մշակել էթնիկ հայերի նկատմամբ: Ադրբեջանցի երեխաներին դպրոցական դասագրքերում սովորեցնում են ատել և սպանել հայերին։ Պետական...

13:21 30/09/2024Фигуристы Акопова и Рахманин рассказали о планируемом переходе в АрмениюПара фигуристов Карина Акопова и Никита Рахманин сообщила о своих планах перейти в сборную Республики Армения.
13:17 30/09/2024В каком возрасте люди начинают толстеть? Мнение ученыхТри четверти людей могут столкнуться с проблемой лишнего веса возрасте от 35 до 44 лет, выяснили британские ученые.
12:31 30/09/2024Во Франции недовольные проигрышем своей команды турецкие фанаты напали с ножами на армянских футболистовСерьезный инцидент произошел накануне во время матча в регионе Дром-Ардеш во Франции время футбольного матча между армянским и турецким командами, пишет Nouvelles d'Arménie.
12:14 30/09/2024СМИ: Зеленского ждут серьезные проблемы в Украине после отказа западных стран подержать его «план победы»Президента Украины Владимира Зеленского ждут серьезные проблемы после отказа западных стран подержать его «план победы» во время его визита в США, пишет «Страна.ua» со ссылкой на источник в...
12:02 30/09/2024Число погибших на юго-востоке США из-за урагана «Хелен» выросло до 116Число погибших на юго-востоке США из-за обрушившегося на территорию страны урагана "Хелен" выросло до 116.
11:55 30/09/20241 октября Михаил Мишустин посетит с рабочим визитом Республику Армения1 октября 2024 года в Ереване Председатель Правительства Российской Федерации М.В.Мишустин примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета и пленарной сессии Евразийского...
16:57 28/09/2024В Пакистане разбился вертолет с российскими пилотамиШесть человек погибли и восемь пострадали при крушении вертолета Ми-8 с российскими пилотами в округе Северный Вазиристан пакистанской провинции Хайбер-Пахтунхва, сообщило издание Geo со ссылкой на...
16:18 28/09/2024«Хезболла» официально подтвердило гибель лидера движения Хасана НасраллыГенеральный секретарь ливанского движения «Хезболла» Хасан Насралла погиб при израильском авиаударе по южному пригороду Бейрута, подтвердила пресс-служба организации.
14:47 28/09/2024Маркедонов – о встрече Пашинян-Эрдоган: В политике нельзя недооценивать символыВедущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в комментарии для telegram-канала Bunin & Co пишет: «На полях...
14:25 28/09/2024Reuters: Верховный лидер Ирана Али Хаменеи переведен в безопасное место после удара по лидеру «Хезболлы»Верховный лидер (аятолла) Ирана Али Хаменеи переведен в безопасное место после сообщений о гибели лидера ливанской группировки «Хезболла» Хасана Насраллы при израильском ударе, пишет Reuters со...
12:14 28/09/2024Лавров: Ближний Восток оказался на грани большой войныБлижневосточный регион оказался на грани большой войны, которую «кое-кто очень и очень хочет». Как передает ТАСС, об этом заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров на заседании Совета...
11:57 28/09/2024Число погибших при взрыве на АЗС в Дагестане выросло до 12Четверо пострадавших при взрыве на АЗС в Махачкале остаются в больницах, сообщил в субботу журналистам помощник министра здравоохранения РФ Алексей Кузнецов.
11:51 28/09/2024Мирзоян и Мустафа подписали коммюнике об установлении дипломатических отношений между РА и ПалестинойМинистр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 27 сентября в Нью-Йорке, в рамках Генеральной Ассамблеи ООН, встретился с премьер-министром Палестины Мухаммедом Мустафой.Как передает Подробности...
17:26 27/09/2024Умерла актриса из фильмов о Гарри ПоттереБританская актриса Мэгги Смит, наиболее известная по роли профессора Макгонагалл в фильмах о Гарри Поттере, скончалась в возрасте 89 лет, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал Sky News.
17:19 27/09/2024Элина Аванесян вышла в третий круг турнира в ПекинеВыступающая за Армению 47-я ракетка мира Элина Аванесян успешно преодолела второй круг на турнире категории WTA-1000 в Пекине (Китай).
16:40 27/09/2024Карен Хачанов стартовал с победы на турнире в ПекинеРоссийский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов вышел во второй круг турнира категории ATP 500 в Пекине, пишет sport24.ru.
15:59 27/09/2024Ботсвана рассматривает возможность уничтожить 20 тысяч слонов из-за голодаБотсвана рассматривает возможность уничтожить 20 тысяч слонов. Как передает «МИР 24», такое заявление сделал президент Мокгвитси Масиси. Глава государства подчеркнул, что в настоящее время Ботсвана...
15:52 27/09/2024Ураган «Хелен» в США: не менее трех человек погибли, без света остаются около миллионаНе менее трех человек стали жертвами урагана «Хелен», который обрушился на юго-восточную часть США. Шторм заливает города. Высота волн местами достигает шести метров. Синоптики назвали «Хелен» самым...
14:15 27/09/2024Россельхознадзор: Россия готова расширять список поставщиков продукции из АрменииРуководитель Россельхознадзора Сергей Данкверт 26 сентября в Москве провел переговоры с Начальником Бюро по координированию работ инспекционных органов Аппарата премьер-министра Армении Петросом...
12:09 27/09/2024Лидер Гаити отхлебнул из графина во время выступления на Генассамблее ООНПредседатель Переходного президентского совета Гаити Эдгар Леблан Фильс во время выступления на Генассамблее ООН облился водой из графина.