15:07 25/04/2024Օվերչուկ. Ռուսաստանը ակնկալում է, որ Փաշինյանը կմասնակցի ԵԱՏՄ գագաթնաժողովինՌուսական կողմը սպասում է մայիսին Մոսկվայում կայանալիք ԵԱՏՄ գագաթնաժողովին Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությանը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։ «Մենք սպասում...
14:17 25/04/2024ՌԴ ԱԳՆ. Ցավալի է, որ Հայաստանի իշխանությունները շարունակում են ՀԱՊԿ-ի հասցեին հրապարակային քննադատություն թույլ տալՄոսկվան ափսոսում է, որ Երևանը շարունակում է անհիմն հրապարակային քննադատություն թույլ տալ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հասցեին։ Հերթական ճեպազրույցում, այդ մասին ասաց ՌԴ...
14:05 25/04/2024Մարիա Զախարովա. Ռուսաստանը միշտ Հայոց ցեղասպանությունն ընկալել է որպես սեփական ցավ ու ողբերգությունՌուսաստանը միշտ Հայոց ցեղասպանությունն ընկալել է որպես իր ցավ ու ողբերգություն։ Այդ մասին ապրիլի 25-ին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Ապրիլի...
10:18 25/04/2024Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունների առնչությամբ Կարասինը նամակ է հղել ՀՀ ԱԺ-ինԴաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Կարասինը նամակ է հղել ՀՀ Ազգային ժողովին՝ առաջարկելով հստակեցնել խորհրդարանականների դիրքորոշումը ապրիլի 22-ին Պալմայում (Իսպանիա)ԵՄ...
15:32 24/04/2024ԱՄՆ նախագահ. Վերահաստատում ենք Մեծ Եղեռնը երբեք չմոռանալու մեր խոստումը«Այսօր մի պահ կանգ ենք առնում՝ հիշելու Մեծ եղեռնի` Հայոց ցեղասպանության ժամանակ կորսված կյանքները և վերահաստատում ենք երբեք չմոռանալու մեր խոստումը»,-Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացրած հայոց...
13:23 24/04/2024Նոր սկանդալ հայ-ռուսական հարաբերություններում. Հայտարարության հեղինակն Ալեն Սիմոնյանն էՌԴ Դաշնային Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն առաջարկել է Հայաստանի խորհրդարանին հարցում անել՝ Ռուսաստանի մասին Ալեն Սիմոնյանի ելույթի վերաբերյալ ունեցած դիրքորոշման մասին։ «Ռիա Նովոստի»...
12:50 24/04/2024Խոշտանգումներ, կամայական ազատազրկումներ, դատարանների անկախության խնդիրներ․ ԱՄՆ Պետդեպի զեկույցը Հայաստանի մասինԱՄՆ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է մարդու իրավունքների մասին տարեկան զեկույցը, դրանում պնդելով, որ Հայաստանի կառավարության կողմից խոշտանգումների, դաժան, անմարդկային կամ նվաստացնող վերաբերմունքի...
11:55 24/04/2024Արամ Ա-ն՝ Էրդողանին.Որտեղի՞ց եկան մեր նահատակների աճյունները, Օսմանյան կայսրության սահմաններից ներս քո պապերի կողմից կոտորվեցին մեր պապերը«Պարոն նախագահ, որտեղի՞ց եկան մեր նահատակների աճյունները. Օսմանյան կայսրության սահմաններից ներս քո պապերի կողմից կոտորվեցին մեր պապերը։ Պատմությունը վկայում է, նույնիսկ թուրք պատմագետների կողմից, որ...
11:21 24/04/2024Մակրոնը գրառում է արել Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ«Չմոռանանք»։
10:27 24/04/2024Հայաստանի և ՀԱՊԿ առճակատման հավանականությունը, հուսով եմ, որ ավելի քան հիպոթետիկ է. Իմանգալի ՏասմագամբետովՉնայած Հայաստանի՝ ՀԱՊԿ միջոցառումներին մասնակցությունը դադարեցնելու որոշմանը, կազմակերպությունը լիովին պահպանում է իր պարտավորությունները Երևանի նկատմամբ։ Այդ մասին «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում...
16:25 23/04/2024Ալիև. Ադրբեջանն ու Հայաստանն առավել քան մոտ են խաղաղությանը«Հայաստանն ու Ադրբեջանն այսօր առավել քան մոտ են այդ հարցի լուծմանը (խաղաղության պայմանագրի կնքմանը), ինչպես երբևէ։ Օկուպացիայի ժամանակշրջանում մենք երբեք մոտ չենք եղել դրան։ Այն ժամանակ մենք նույնիսկ...
09:55 23/04/2024Հենրիխ Մխիթարյան. Անմոռանալի մրցաշրջան«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է միլանյան թիմի հաղթանակն Իտալիայի առաջնությունում
17:44 22/04/2024Ինչ են քննարկում Պուտինն ու Ալիևն ընթացող հանդիպմանըԿրեմլում մեկնարկել են Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Վ. Պուտինի ու Ի. Ալիևի միջ բանակցությունները։ Վերջինն աշխատանքային այսոց Մոսկվայում է։ Կրեմլից որոշ մանրամասներ են հայտնում հանդիպման...
16:07 22/04/2024Պեսկով. Պուտինի և Փաշինյանի անձնական շփումը կարող է տեղի ունենալ կարճաժամկետ հեռանկարումՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շուտով հնարավոր անձնական շփման ընթացքում կկարողանան քննարկել ընթացիկ հարցերը։ Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի...
13:28 22/04/2024Հայաստանի գործունեությունը ՀԱՊԿ-ում շարունակվում է. Իմանգալի ԹասմագամբետովՀայաստանի գործունեությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում (ՀԱՊԿ) շարունակվում է, օրակարգային բոլոր հարցերը լուծվում են աշխատանքային կարգով։ ՏԱՍՍ-ին այդ մասին ասել է ՀԱՊԿ...
10:45 22/04/2024Թուրքիան ցամաքային գործողություն կանցկացնի քրդական ուժերի դեմԹուրքական զորքերը մտադիր են համապարփակ ցամաքային գործողություն իրականացնել երկրում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) դեմ, որը նախատեսվում է սկսել Իրաք Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այցից...
11:19 21/04/2024ԱՄՆ-ում փոխհրաձգության հետևանքով կա երկու զոհ 14 վիրավորԱռնվազն երկու մարդ է զոհվել, ևս 14-ը վիրավորվել ԱՄՆ Թենեսի նահանգի Մեմֆիս քաղաքում երեկույթի ժամանակ տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է քաղաքային...
09:58 21/04/2024Հունաստանի պաշտպանության նախարարն ասել է, որ երկիրը պետք է պատրաստ լինի Թուրքիայի ցանկացած գործողությանՀունաստանը պետք է պատրաստ լինի Թուրքիայի կողմից ցանկացած անսպասելի գործողության, քանի որ Անկարան անհիմն պնդումներ է անում, որոնք պատերազմի հնարավոր պատճառ են։ Այդ մասին հունական Parapolitika թերթին...
20:58 20/04/2024Սահմանազատումը եղել է նաև Բրյուսելում քննարկումների առանցքը. Շառլ ՄիշելԵվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ջերմորեն ողջունել է «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև 1991-ի Ալմա Աթայի հռչակագրի վերաբերյալ համաձայնագիրը՝ որպես երկու երկրների միջև սահմանների սահմանազատման հիմք:...
20:05 20/04/2024Լուիս Մորենո Օկամպո. Արցախում տեղի ունեցածը պետք է շարունակել որակել ցեղասպանությունԱյն, ինչ Ալիևը 2023-ին կատարեց Արցախի դեմ, նույն քաղաքականությամբ ահ ու սարսափի կենթարկի Հայաստանի քաղաքացիներին․

11:34 19/11/202219 November marks World Toilet DayThe United Nations observes World Toilet Day on November 19 annually. World Toilet Day 2022 focuses on the impact of the sanitation crisis on groundwater. This observance, held annually since 2013,...
17:00 18/11/2022Meta reportedly fired employees for hijacking user accountsMeta Platforms reportedly fired or disciplined more than two dozen employees and contractors who allegedly compromised and took control of Facebook user accounts, CNBC reported on Thursday, citing...
16:55 18/11/2022Forbes names 11 can't miss culinary experiences in ArmeniaAmerican travel journalist Breanna Wilson has unveiled 11 culinary experiences not to be missed in Armenia in an article for Forbes on Wednesday.
16:26 18/11/2022Blackouts hit millions in UkraineMillions of Ukrainians were left without power on Friday after Russia bombarded the country's electricity grid a day earlier, Deutsche Welle reported.
15:30 18/11/2022EU freezes Russian assets worth €68 billionThe EU has frozen a total of €68 billion in Russian assets — most of which are in Belgium, according to an internal Commission document seen by POLITICO.
13:45 18/11/2022UNICEF: Racism and discrimination against children rife in countries worldwideRacism and discrimination against children based on their ethnicity, language, and religion are rife in countries across the world, according to a new UNICEF report published ahead of World...
11:10 18/11/2022U.S. Defense Department fails its first-ever auditThe U.S. Defense Department has failed its fifth-ever audit, unable to account for more than half of its assets, but the effort is being viewed as a “teachable moment,” The Hill reports, citing its...
17:00 17/11/2022Shakespeare portrait said to be only one created in his lifetime on sale for £10mA portrait said to be the only signed and dated image of William Shakespeare created during his lifetime has gone on sale for more than £10m and is being displayed in London, the Guardian reports.
16:44 17/11/2022Russian FM to visit YerevanRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will pay a visit to Yerevan, Armenia on November 22-23, RIA Novosti reported on Thursday, citing the Russian Foreign Ministry.
15:45 17/11/2022Senator Menendez grills State Department officials on U.S. aid to AzerbaijanSenate Foreign Relations Committee Chairman Bob Menendez (D-NJ) led a stinging indictment of the U.S.
12:00 17/11/2022Sweden changes constitution demanded by Turkey for NATO bidSweden's parliament on Wednesday passed a constitutional amendment that will make it possible to pass tougher anti-terror laws, a key demand from Turkey to approve Stockholm's NATO membership bid,...
11:51 17/11/2022Senator Menendez: Ukraine supplied Azerbaijan with phosphorus bombs used against ArtsakhUkraine supplied Azerbaijan with phosphorus munitions used during the 2020 war in Artsakh (Nagorno-Karabakh), U.S.
11:00 17/11/2022Republicans narrowly win back US House in midterm electionsRepublicans have secured the 218 seats needed for a majority in the lower chamber of Congress a week after the midterm elections, the BBC's US partner CBS News projects.
17:00 16/11/2022Food prices drive UK inflation to 45-year highFood prices are rising at their fastest rate for 45 years, with the cost of basics such as milk, cheese and eggs all surging, latest figures show Food price inflation hit 16.2% in the year to...
15:35 16/11/2022Biden says missile that hit Poland was Ukrainian air defenseU.S. President Joe Biden told allies that a missile that killed two people in Poland was a Ukrainian air defence missile, a NATO source said on Wednesday. Earlier, Biden said publicly that the...
15:01 16/11/2022EPP condemns travel ban on Armen AshotyanSecretary-General of the European People's Party (EPP) Thanasis Bakolas has condemned the travel ban imposed on Armenian politician Armen Ashotyan, deputy head of the opposition Republican Party of...
13:56 16/11/2022Estée Lauder buys Tom Ford in $2.8 billion dealEstée Lauder Companies has acquired Tom Ford in a deal valued at $2.8 billion as it seeks to build momentum in the “promising category of luxury beauty”.
12:46 16/11/2022More examples of Turkey seeking to extradite its citizens from overseasBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier After my last week's article about Turkey kidnapping its dissident citizens from overseas, I came across several other examples of the Turkish...