15:07 25/04/2024Օվերչուկ. Ռուսաստանը ակնկալում է, որ Փաշինյանը կմասնակցի ԵԱՏՄ գագաթնաժողովինՌուսական կողմը սպասում է մայիսին Մոսկվայում կայանալիք ԵԱՏՄ գագաթնաժողովին Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությանը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։ «Մենք սպասում...
14:17 25/04/2024ՌԴ ԱԳՆ. Ցավալի է, որ Հայաստանի իշխանությունները շարունակում են ՀԱՊԿ-ի հասցեին հրապարակային քննադատություն թույլ տալՄոսկվան ափսոսում է, որ Երևանը շարունակում է անհիմն հրապարակային քննադատություն թույլ տալ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հասցեին։ Հերթական ճեպազրույցում, այդ մասին ասաց ՌԴ...
14:05 25/04/2024Մարիա Զախարովա. Ռուսաստանը միշտ Հայոց ցեղասպանությունն ընկալել է որպես սեփական ցավ ու ողբերգությունՌուսաստանը միշտ Հայոց ցեղասպանությունն ընկալել է որպես իր ցավ ու ողբերգություն։ Այդ մասին ապրիլի 25-ին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Ապրիլի...
10:18 25/04/2024Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունների առնչությամբ Կարասինը նամակ է հղել ՀՀ ԱԺ-ինԴաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Կարասինը նամակ է հղել ՀՀ Ազգային ժողովին՝ առաջարկելով հստակեցնել խորհրդարանականների դիրքորոշումը ապրիլի 22-ին Պալմայում (Իսպանիա)ԵՄ...
15:32 24/04/2024ԱՄՆ նախագահ. Վերահաստատում ենք Մեծ Եղեռնը երբեք չմոռանալու մեր խոստումը«Այսօր մի պահ կանգ ենք առնում՝ հիշելու Մեծ եղեռնի` Հայոց ցեղասպանության ժամանակ կորսված կյանքները և վերահաստատում ենք երբեք չմոռանալու մեր խոստումը»,-Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացրած հայոց...
13:23 24/04/2024Նոր սկանդալ հայ-ռուսական հարաբերություններում. Հայտարարության հեղինակն Ալեն Սիմոնյանն էՌԴ Դաշնային Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն առաջարկել է Հայաստանի խորհրդարանին հարցում անել՝ Ռուսաստանի մասին Ալեն Սիմոնյանի ելույթի վերաբերյալ ունեցած դիրքորոշման մասին։ «Ռիա Նովոստի»...
12:50 24/04/2024Խոշտանգումներ, կամայական ազատազրկումներ, դատարանների անկախության խնդիրներ․ ԱՄՆ Պետդեպի զեկույցը Հայաստանի մասինԱՄՆ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է մարդու իրավունքների մասին տարեկան զեկույցը, դրանում պնդելով, որ Հայաստանի կառավարության կողմից խոշտանգումների, դաժան, անմարդկային կամ նվաստացնող վերաբերմունքի...
11:55 24/04/2024Արամ Ա-ն՝ Էրդողանին.Որտեղի՞ց եկան մեր նահատակների աճյունները, Օսմանյան կայսրության սահմաններից ներս քո պապերի կողմից կոտորվեցին մեր պապերը«Պարոն նախագահ, որտեղի՞ց եկան մեր նահատակների աճյունները. Օսմանյան կայսրության սահմաններից ներս քո պապերի կողմից կոտորվեցին մեր պապերը։ Պատմությունը վկայում է, նույնիսկ թուրք պատմագետների կողմից, որ...
11:21 24/04/2024Մակրոնը գրառում է արել Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ«Չմոռանանք»։
10:27 24/04/2024Հայաստանի և ՀԱՊԿ առճակատման հավանականությունը, հուսով եմ, որ ավելի քան հիպոթետիկ է. Իմանգալի ՏասմագամբետովՉնայած Հայաստանի՝ ՀԱՊԿ միջոցառումներին մասնակցությունը դադարեցնելու որոշմանը, կազմակերպությունը լիովին պահպանում է իր պարտավորությունները Երևանի նկատմամբ։ Այդ մասին «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում...
16:25 23/04/2024Ալիև. Ադրբեջանն ու Հայաստանն առավել քան մոտ են խաղաղությանը«Հայաստանն ու Ադրբեջանն այսօր առավել քան մոտ են այդ հարցի լուծմանը (խաղաղության պայմանագրի կնքմանը), ինչպես երբևէ։ Օկուպացիայի ժամանակշրջանում մենք երբեք մոտ չենք եղել դրան։ Այն ժամանակ մենք նույնիսկ...
09:55 23/04/2024Հենրիխ Մխիթարյան. Անմոռանալի մրցաշրջան«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է միլանյան թիմի հաղթանակն Իտալիայի առաջնությունում
17:44 22/04/2024Ինչ են քննարկում Պուտինն ու Ալիևն ընթացող հանդիպմանըԿրեմլում մեկնարկել են Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Վ. Պուտինի ու Ի. Ալիևի միջ բանակցությունները։ Վերջինն աշխատանքային այսոց Մոսկվայում է։ Կրեմլից որոշ մանրամասներ են հայտնում հանդիպման...
16:07 22/04/2024Պեսկով. Պուտինի և Փաշինյանի անձնական շփումը կարող է տեղի ունենալ կարճաժամկետ հեռանկարումՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շուտով հնարավոր անձնական շփման ընթացքում կկարողանան քննարկել ընթացիկ հարցերը։ Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի...
13:28 22/04/2024Հայաստանի գործունեությունը ՀԱՊԿ-ում շարունակվում է. Իմանգալի ԹասմագամբետովՀայաստանի գործունեությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում (ՀԱՊԿ) շարունակվում է, օրակարգային բոլոր հարցերը լուծվում են աշխատանքային կարգով։ ՏԱՍՍ-ին այդ մասին ասել է ՀԱՊԿ...
10:45 22/04/2024Թուրքիան ցամաքային գործողություն կանցկացնի քրդական ուժերի դեմԹուրքական զորքերը մտադիր են համապարփակ ցամաքային գործողություն իրականացնել երկրում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) դեմ, որը նախատեսվում է սկսել Իրաք Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այցից...
11:19 21/04/2024ԱՄՆ-ում փոխհրաձգության հետևանքով կա երկու զոհ 14 վիրավորԱռնվազն երկու մարդ է զոհվել, ևս 14-ը վիրավորվել ԱՄՆ Թենեսի նահանգի Մեմֆիս քաղաքում երեկույթի ժամանակ տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է քաղաքային...
09:58 21/04/2024Հունաստանի պաշտպանության նախարարն ասել է, որ երկիրը պետք է պատրաստ լինի Թուրքիայի ցանկացած գործողությանՀունաստանը պետք է պատրաստ լինի Թուրքիայի կողմից ցանկացած անսպասելի գործողության, քանի որ Անկարան անհիմն պնդումներ է անում, որոնք պատերազմի հնարավոր պատճառ են։ Այդ մասին հունական Parapolitika թերթին...
20:58 20/04/2024Սահմանազատումը եղել է նաև Բրյուսելում քննարկումների առանցքը. Շառլ ՄիշելԵվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ջերմորեն ողջունել է «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև 1991-ի Ալմա Աթայի հռչակագրի վերաբերյալ համաձայնագիրը՝ որպես երկու երկրների միջև սահմանների սահմանազատման հիմք:...
20:05 20/04/2024Լուիս Մորենո Օկամպո. Արցախում տեղի ունեցածը պետք է շարունակել որակել ցեղասպանությունԱյն, ինչ Ալիևը 2023-ին կատարեց Արցախի դեմ, նույն քաղաքականությամբ ահ ու սարսափի կենթարկի Հայաստանի քաղաքացիներին․

12:30 03/10/2024ВОЗ: миру грозит эпидемия вируса МарбургМиру угрожает эпидемия вируса Марбург, заявила Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ). «По состоянию на 29 сентября 2024 года было зарегистрировано в общей сложности 26 подтвержденных случаев...
17:14 02/10/2024В Израиле генсека ООН объявили персоной нон гратаМинистр иностранных дел Израиля Исраэль Кац объявил Генерального секретаря ООН Антониу Гутерреша персоной нон грата и запретил ему въезд в страну, сообщила пресс-служба израильского МИД.
16:27 02/10/2024Национальное собрание Франции отклонило импичмент МакронуНациональное собрание Пятой республики (нижняя палата французского парламента) отклонило импичмент президенту Франции Эммануэлю Макрону.
15:18 02/10/2024Маск предсказал автомобилям на сгораемом топливе судьбу лошадейАмериканский миллиардер Илон Маск высказал предположение, что в будущем почти весь транспорт будет оснащен аккумуляторами.
14:59 02/10/2024Qatar Airways на неопределенный срок приостановила полеты по ряду направлений, в том числе и в АрмениюНа платформе «Армянская авиация» сообщается, что авиакомпания Qatar Airways приостановила полеты в ряд стран, в том числе и в Армению на неопределенный срок на фоне ударов Ирана по Израилю.
14:14 02/10/2024Число жертв урагана «Хелен» в США превысило 160 человекЧисло погибших в результате обрушившегося на юго-восток США урагана «Хелен» достигло по меньшей мере 160 человек.
11:57 02/10/2024Пять привычек долгожителей перечислила специалистПять привычек, которые помогут сохранить здоровье и дольше оставаться в хорошей физической форме, назвала главный внештатный специалист Минздрава России по терапии и общей врачебной практике Оксана...
11:18 02/10/2024Израиль грозит ответом на удары Ирана по своей территорииИзраильский премьер Биньямин Нетаньяху заявил, что Иран, который во вторник вечером нанес массированный ракетный удар по Израилю, «совершил большую ошибку и заплатит за нее».
18:02 01/10/2024У НАТО новый генсекБывший премьер-министр Нидерландов Марк Рютте официально сменил на посту генерального секретаря НАТО норвежца Йенса Столтенберга на церемонии, состоявшейся во вторник, пишет euronews.
17:34 01/10/2024Житель США прошел почти 50 км пешком после урагана «Хелен», чтобы отвести свою дочь к алтарюДэвид Джонс из США прошел пешком 48 километров через завалы и затопленные территории, чтобы присутствовать на свадьбе своей дочери.
15:22 01/10/2024Алиев назначил Рахмана Мустафаева послом Азербайджана в РоссииПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев назначил Рахмана Мустафаева новым послом страны в России. Об этом пишут азербайджанские СМИ. «Назначить Рахмана Сахиб оглу Мустафаева чрезвычайным и полномочным...
14:55 01/10/202496-летняя британка стала старейшим жителем страны, осужденным за опасное вождение96-летняя пенсионерка Джун Миллс стала старейшим человеком в Великобритании, осужденным за опасное вождение.
13:40 01/10/2024Умер Вячеслав ДобрынинВ Москве в возрасте 78 лет умер композитор, певец, народный артист России Вячеслав Добрынин. Об этом РБК сообщила его жена Ирина Добрынина. В конце сентября его госпитализировали с подозрением на...
13:34 01/10/2024В мире сегодня вспоминают Шарля АзнавураВ ночь на 1 октября 2018 года, в возрасте 94 лет в своем доме на юге Франции ушел из жизни всемирно известный певец, шансонье, актер и писатель армянского происхождения Шарль Азнавур.
17:39 30/09/2024Путин наградил бывших послов Армении и Азербайджана в РФПрезидент России Владимир Путин наградил орденом дружбы бывшего посла Армении в РФ Вагаршака Арутюняна за заслуги в укреплении связей между двумя странами.
16:08 30/09/2024Кейт Уинслет рассказала о съемках финальной сцены «Титаника»Голливудская актриса Кейт Уинслет раскрыла секрет съемок культовой сцены из фильма «Титаник», пишет МИР 24.
15:53 30/09/2024В ООН оценили число беженцев из Ливана в Сирии в 100 тысяч человекОколо 100 тысяч ливанцев и сирийцев вынужденно перебрались в Сирию после начала израильских авиаударов по Ливану, сообщило Управление Верховного комиссара ООН по делам беженцев.
15:24 30/09/2024Карлос Алькарас вышел в полуфинал турнира в Пекине, обыграв Карена ХачановаТретья ракетка мира испанский теннисист Карлос Алькарас вышел в полуфинал турнира категории ATP-500 в Пекине (Китай).
14:04 30/09/2024Гризманн завершил выступления за сборную Франции по футболуНападающий испанского «Атлетико» Антуан Гризманн заявил, что поставил точку в выступлениях за сборную Франции по футболу.
13:21 30/09/2024Фигуристы Акопова и Рахманин рассказали о планируемом переходе в АрмениюПара фигуристов Карина Акопова и Никита Рахманин сообщила о своих планах перейти в сборную Республики Армения.