17:57 30/03/2024Աղբյուրը հրապարակել է Քեյթ Միդլթոնի ճշգրիտ ախտորոշումըՈւելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնի մոտ ախտորոշվել է հաստ աղիքի քաղցկեղ։ Այս մասին հայտնել է փորձագետ Մարկ Ռոշը՝ վկայակոչելով թագավորական ընտանիքին մոտ կանգնած աղբյուրները։ Ինֆորմացիան հրապարակել է Us...
17:38 30/03/2024Ռուս փորձագետ. Երևանի անզգույշ քայլերը կարող են ուժեղացնել հակասությունները Ռուսաստանի հետԵրևանի անզգույշ քայլերը կարճաժամկետ հեռանկարում կարող են ուժեղացնել հակասությունները Ռուսաստանի հետ երկխոսության առումով, սակայն ապագայում տեղի կունենա ռուս-հայկական կապերի քաղաքական բարելավման...
14:08 30/03/2024Բայդենը Թրամփին «ծեր» է անվանել քաղաքական գործունեության համար81-ամյա Ջո Բայդենը 77-ամյա Թրամփին տարիքի պատառով համարել է ոչ պիտանի պետության ղեկավարի պաշտոնում
14:02 30/03/2024Ապրիլի 1-ին և 2-ի սպասվում են գեոմագնիսական փոթորիկներ2024 թվականի ապրիլի մագնիսական փոթորիկների օրացույց ըստ ԱՄՆ Օվկիանոսային և մթնոլորտային հետազոտությունների ազգային վարչության (NOAA) 2024 թվականի ապրիլին գեոմագնիսական փոթորիկների մի քանի...
13:16 30/03/2024Կրեմլը գնահատել է Զելենսկու խոսքերը բանակցությունների մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մատնանշել է աշխարհաքաղաքական իրականության փոփոխությունը Ուկրաինայի առաջնորդ Վլադիմիր Զելենսկու՝ Ռուսաստանի հետ բանակցությունների մասին խոսքերից հետո։ Այս...
13:03 30/03/2024Կարեն Ենգիբարյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի է ունենում Մոսկվայի Սուրբ խաչ եկեղեցում35-ամյա Կարեն Ենգիբարյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի է ունենում Մոսկվայի Սուրբ խաչ եկեղեցում: Այս մասին հաղորդում է Ռիա Նովոստիի թղթակիցը։ Հիշեցնենք, որ Կարեն Ենգիբարյանը շտապել էր մարդկանց...
12:20 30/03/2024ՌԴ և Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարները քննարկել են Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցըՌուսաստանի և Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարներ Միխայիլ Գալուզինը և Էլնուր Մամեդովը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների և Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարները։ ՏԱՍՍ-ի...
11:56 30/03/2024Եվրոպայում ամառային ժամանակը կարող է չեղարկվելՄարտի 31-ին եվրոպացիներն իրենց ժամացույցները մեկ ժամ առաջ կդնեն, գուցե վերջին անգամ։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ, ամառային ժամանակի մասին կոնվենցիան կարող է չեղյալ համարվել ԵՄ-ում, եթե փորձագիտական...
11:12 30/03/2024Նեյմարը խնդրել է ակումբին բաց թողնել իրեն «Բարսելոնա»«Ալ-Հիլալի» բրազիլացի հարձակվող Նեյմարը խնդրել է ակումբին իրեն վարձակալությամբ տալ «Բարսելոնային»: Այս մասին հայտնում է Sport.es-ը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ հրատարակության համաձայն՝ բրազիլացին ծնկի...
10:15 30/03/2024ԵՄ-ն արգելում է թուրքական Southwind Airlines-ին թռիչքներ իրականացնել ԵվրոպայովԵվրամիությունն արգելել է Անթալիայում գտնվող Southwind Airlines ավիաընկերությանը թռիչքներ իրականացնել դաշինքի երկրների ներսում՝ Ռուսաստանի հետ ունեցած «կապերի» պատճառով։ Այս մասին գրում է Ռիա...
10:05 30/03/2024Զելենսկու ընտանիքի եկամուտը 2023 թվականին եռապատկվել էՀրապարակվել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու ընտանիքի 2023 թվականի եկամուտների հաշվետվությունը։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ անցած տարի Ուկրաինայի առաջնորդի ընտանիքի եկամուտը կազմել է 12 միլիոն 423...
09:56 30/03/2024Սիամական երկվորյակն ամուսնացել էՍիամական երկվորյակներից մի քույր ամուսնացել է։ Լուսանկարում քույրերը փեսայի կողքին կանգնած են հատուկ իրենց համար պատրաստված հարսանյաց զգեստով։
22:54 29/03/2024Թուրքիան նույն հաջողությամբ քննություն կհանձնի Գազայում, ինչպես Ղարաբաղում. ԷրդողանԹուրքիան ձգտելու է անկախ պաղեստինյան պետության ստեղծմանը 1967 թվականի սահմաններում և Արևելյան Երուսաղեմ մայրաքաղաքով։ «Անատոլու» գործակալության փոխանցմամբ՝ այդ մասին Ստամբուլում կայացած հանրահավաքում...
20:22 29/03/2024«Կրոկուս»-ի ահաբեկչության մեջ մեղադրվողները շարժվել են դեպի ռուս-ուկրաինական սահման«Կրոկուս»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության գործով մեղադրվողները հարցաքննության ժամանակ պատմել են, որ հարձակումից հետո իրենք գնում են Կիև՝ վարձատրության։ Այս մասին հաղորդում է ՌԴ քննչական կոմիտեն՝...
18:00 29/03/2024Փարիզ-2024-ի ջահը կվառվի Թյուիլրի այգիներում«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի կրակը կվառվի Լուվրի թանգարանի դիմաց գտնվող Թյուիլրի այգիներում (Jardin des Tuileries), այլ ոչ թե Էյֆելյան աշտարակի մոտ, ինչպես ակնկալում էին կազմակերպիչները։ Այս...
17:12 29/03/2024ՌԴ գլխավոր դատախազությունը Պուգաչովայի վերաբերյալ հարցում է ուղարկել արդարադատության նախարարությունԱնվտանգության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի դաշնային նախագծի ղեկավար Վիտալի Բորոդինը հրապարակել է նամակ, որը գխավոր դատախազությունն ուղարկել է ՌԴ արդարադատության նախարարություն՝ երգչուհի Ալլա...
16:21 29/03/2024ՌԴ ԱԳՆ. 102-րդ բազայի և ռուս սահմանապահների առկայությունը Հայաստանի ինքնիշխանության միակ իրական երաշխիքն էՌԴ ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ 102-րդ բազայի և ռուս սահմանապահների առկայությունը Հայաստանի ինքնիշխանության միակ իրական երաշխիքն է։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ Մեկնաբանելով «ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև...
13:59 29/03/2024Վարսեն Աղաբեկյանն ընդգրկվել է Պաղեստինի կառավարության կազմումՊաղեստինի նախագահ Մոհամեդ Աբասը հրամանագիր է ստորագրել՝ վստահություն հայտնելով Պաղեստինի տասնիններորդ կառավարությանը, ինչպես նաև հրամանագիր է ստորագրել դրա ձևավորման վերաբերյալ։ Պաղեստինի լրատվական...
13:17 29/03/2024Հունաստանի ափերի մոտ երկու ուժգին երկրաշարժ է տեղի ունեցելՀունաստանի Պելոպոնես թերակղզու մերձակայքում երկու երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում է Աթենքի համալսարանի սեյսմոլոգիական լաբորատորիան։ 5,4 մագնիտուդով առաջին ցնցումը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով...
09:51 29/03/2024Պուտինը զարմացել է, որ Փաշինյանը Պրահայում Արցախն Ադրբեջանի մաս է ճանաչել. ԼավրովՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զարմանցել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայում Արցախի Հանրապետությունը ճանաչել է Ադրբեջանի մաս։ «Իզվեստիային» տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ...

16:34 20/10/2022French Foreign Ministry responds to Aliyev's criticismThe Foreign Ministry of France has responded to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s recent criticism of French President Emmanuel Macron’s comments made in an interview with the France 2 TV station...
13:05 20/10/2022Macron postpones meeting with Scholz amid ‘fury’ over Germany’s energy policyEmmanuel Macron postponed a meeting with Olaf Scholz amid signs of growing splits between France and Germany over energy and defence, The Telegraph reported.
12:15 20/10/2022Ultimate goal of U.S. is peaceful resolution between Armenia, Azerbaijan – State DepartmentThe ultimate goal of the United States is a peace settlement between Armenia and Azerbaijan, State Department deputy spokesperson Vedant Patel told a press briefing on Wednesday.
11:32 20/10/2022China's FAST telescope discovers biggest atomic cloud everAn international team led by Chinese scientists has discovered the biggest atomic cloud in the universe – a surprising finding that could help researchers better understand the origins of galaxies,...
17:03 19/10/2022Uruguay's vice president condemns Azerbaijani aggression against ArmeniaVice President of Uruguay Beatriz Argimón has shared the statement of the Chamber of Senators of Uruguay which condemns the incursion of Azerbaijan into Armenia’s internationally recognized...
13:58 19/10/2022Hundreds participate in march for Armenians in SydneyOver 500 members of the Armenian-Australians have rallied in Sydney’s Central Business District calling on the Australian Government to end its silence and #NameTheAggressor as Azerbaijan, following...
12:56 19/10/2022Paul Krekorian unanimously elected as LA City Council presidentIn a unanimous decision, the Los Angeles City Council voted for Paul Krekorian to take over as its president Tuesday following the resignation of Nury Martinez, who was heard making racist comments...
14:36 18/10/2022Microsoft cuts nearly 1,000 jobsMicrosoft announced layoffs across multiple divisions on Monday, Axios has confirmed. The move is yet another example of large tech companies cutting jobs after earlier moving to slow or freeze...
11:45 18/10/2022Benzema becomes oldest Ballon d’Or winner since 1956Karim Benzema has won the Ballon d'Or for the first time in his career, Eurosport reports. The Frenchman becomes only the second player aside from Lionel Messi and Cristiano Ronaldo to win the award...
15:10 17/10/2022Germany may shut down hospitals amid energy crisisA substantial number of hospitals in Germany may face closures amid rising energy costs and hiking inflation, Sputnik reported, citing German Health Minister Karl Lauterbach, "The hospitals are in a...
14:16 17/10/2022Haitian singer Mikaben dies during Paris concertHaitians paid tribute on Sunday to the singer Mikaben, whose sudden death during a concert in Paris left his country reeling, the Guardian reported.
12:15 17/10/2022October 17 marks International Day for the Eradication of PovertyThe International Day for the Eradication of Poverty is observed annually on October 17. The observance of the International Day for the Eradication of Poverty can be traced back to 17 October 1987....
17:00 15/10/2022Climate activists throw tomato soup over Van Gogh's 'Sunflowers'Climate protesters threw soup over Vincent van Gogh’s “Sunflowers” in London’s National Gallery on Friday to protest fossil fuel extraction, but caused no damage to the glass-covered painting, AP...
16:21 15/10/2022Russia’s oil-export revenues shrink in SeptemberRussia’s revenues from oil exports shrank to $15.3 billion in September, the lowest so far this year, amid falling crude exports and prices, Bloomberg reported on Friday, citing International Energy...
15:15 15/10/2022Elon Musk under federal investigation over Twitter takeover dealElon Musk is under a federal investigation related to his $44 billion takeover deal for Twitter, BBC News reports.
15:01 15/10/2022Artsakh official: Azerbaijan sticks to its policy of vandalismAzerbaijan sticks to its policy of vandalism in the occupied territories of Artsakh (Nagorno-Karabakh), Artsakh’s State Minister Artak Beglaryan claims.
14:45 15/10/2022Sweden shuns joint investigation of Nord Stream leaksSweden has rejected plans to set up a formal joint investigation team with Denmark and Germany to look into the recent ruptures of the Nord Stream 1 and 2 pipelines, Reuters reported, citing a...
13:57 15/10/2022Swiss parliament urged to recognize Artsakh Armenians' right to self-determinationThe Grand Council of the Swiss Canton and Republic of Geneva (Parliament of the Canton of Geneva; “Le Grand Conseil de la République et Canton de Genève”) on Friday discussed and adopted a resolution...