10:53 26/03/2024Թուրքիան ուսումնասիրում է «Crocus City Hall»-ի երկու ահաբեկիչների՝ իր տարածք ժամանեկու փաստըԹուրքիայում ուշադիր ուսումնասիրել են Կրասնոգորսկի «Crocus City Hall»-ում հարձակվողների տվյալները։ Անկարան Մոսկվային տեղեկացնում է բոլոր իրադարձությունների մասին։ «ՌԻԱ նովոստի»-նհայտնում է, որ այդ...
09:58 26/03/2024Մեսսիի տրանսֆերային արժեքը նվազել է 5 միլիոն եվրոյովTransfermarkt պորտալը թարմացրել է խաղացողների տրանսֆերային արժեքը, և այժմ ամերիկյան «Ինտեր Մայամիի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի տրանսֆերային արժեքը կազմում է 30 միլիոն եվրո, ինչը 5 միլիոն...
09:36 26/03/2024Ինչպես են հայ երկրպագուները Պրահայում դիմավորում ֆուտբոլի ազգային թիմինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն արդեն Պրահայում է: «Corner Football Armenia»-ն տեսանյութ է հրապարակել, թե ինչպես են հայ երկրպագուները դիմավորում ֆուտբոլի ազգային թիմին ֆուտբոլիստներին։...
09:31 26/03/2024Կրեմլը հույս ունի, որ Երևանի քայլերն ուղղված կլինեն ՌԴ-ի հետ հարաբերությունների զարգացմանըՄոսկվան հուսով է, որ Երևանում կգերիշխի քաղաքական կամքը՝ շարունակելու Ռուսաստանի Դաշնության հետ հարաբերությունների զարգացումը, իսկ երկկողմ հարաբերությունների ներկա բարդ շրջանը հաջողությամբ կանցնի։...
11:41 25/03/2024Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ՉեխիաՄարտի 25-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Պրահա, որտեղ մարտի 26-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ընտրանու հետ: Թիմի հետ Չեխիա չեն մեկնել Էդգար Փիլոյանը, ով միացել է Հայաստանի Մ-21...
11:13 25/03/2024«Առաջին անուններ» աճուրդում ներկայացված է Այվազովսկու կտավըՄարտի 25-29-ին տեղի կունենա «Առաջին Անուններ» աճուրդը։ Կոլեկցիոներների ուշադրությանը կներկայացվեն 19-20-րդ դարերի ռուս նկարիչների 52 աշխատանքներ։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դրանց թվում են հայազգի...
10:48 25/03/2024Էրմիտաժն արգելել է ուսապարկերով այցելուների մուտքըՊետական Էրմիտաժն արգելել է ուսապարկերով այցելուների մուտքը։ Այս մասին ասվում է թանգարանի Թելեգրամ ալիքում։ «Մոսկվայի «Կրոկուս Սիթի Հոլ»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ կապված Էրմիտաժում...
09:57 25/03/2024Շանթ Սարգսյանը արագ շախմատի Bucharest Grand Prix Rapid մրցաշարի հաղթողն էՀայաստանի ներկայացուցիչ Շանթ Սարգսյանը նվաճել է Բուխարեստում անցկացված արագ շախմատի Bucharest Grand Prix Rapid մրցաշարի հաղթողի կոչումը։ Շանթ Սարգսյանը չի կրել ոչ մի պարտություն, 10 հնարավորից...
14:00 24/03/2024«Կրոկուս Սիթի հոլ»-ում կորել է Լիլիթ Խաչիկի Իսրայելյանը.Արման ԱբովյանԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Աբովյւանը գրում է «Ուշադրություն Իսրայելյան Լիլիթ Խաչիկի, կորել է երեկ «Կրոկուս Սիթիում» ահաբեկչությունից հետո....
13:15 24/03/2024Լեհաստանի հայտնել է, որ ռուսական թևավոր հրթիռը խախտել է իր երկրի օդային տարածքըԼեհաստանի զինված ուժերը մարտի 24-ի վաղ առավոտյան հայտնել են Ուկրաինայի հետ սահմանին երկրի օդային տարածքի խախտման մասին և պնդում են, որ դա ռուսական թևավոր հրթիռ է, բայց պնդումների համար ապացույցներ...
09:22 24/03/2024Իրատեսական է, որ մոսկովյան ահաբեկչության հեղինակը հենց ԻՊ ահաբեկչական խմբավորումն է. Արմեն ՊետրոսյանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Չնայած տարաբնույթ, նաև հասկանալի քաղաքական և քարոզչական շահարկումներին, այնուամենայնիվ խիստ իրատեսական է, որ մոսկովյան Crocus City Hall-ում իրականացված...
16:53 23/03/2024Ահաբեկիչները փորձել են փախչել Ուկրաինա, որտեղ նրանց համար «պատուհան» է նախապատրաստվել․ ՊուտինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մարտի 24-ը Ռուսաստանում ազգային սգո օր է հայտարարել
16:00 23/03/2024Մոսկվայում ահաբեկչությանը հայերի ենթադրյալ մասնակցության մասին հայտարարությունները վրդովեցուցիչ են․ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը խորը մտահոգություն է հայտնում «Դոժդ» հեռուստաալիքի եթերում հնչած հայտարարությունների կապակցությամբ, թե իբր հայերը ներգրավված են եղել «Կրոկուս Սիթի...
15:42 23/03/2024Բիշքեկում ձերբակալել են 5 ադրբեջանցու, որոնք մահափորձ էին նախապատրաստում Ղրղզստանի ղեկավարության դեմՂրղզստանի ազգային անվտանգության պետական կոմիտեն հայտարարել է, որ Բիշքեկում ձերբակալել են անդրազգային հանցավոր խմբավորման հինգ անդամի, որոնք մահափորձ էին ծրագրել Ղրղզստանի ղեկավարության դեմ:...
13:19 23/03/2024Մոսկվայում ահաբեկչության մասնակիցները ձերբակալվել են Ուկրաինայի հետ սահմանի մոտ. ՔԿՔննչական կոմիտեի վերջին տվյալներով՝ ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 93 մարդ, սակայն այդ թիվը կավելանա։
12:15 23/03/2024Ձերբակալվել են Մոսկվայում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասնակիցներըԱյս մասին զեկուցվել է Վլադիմիր Պուտինին
10:53 23/03/2024Չարլզ III-ն ասել է՝ հպարտ է Քեյթ Միդլթոնի քաջությամբՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը հայտարարել է, որ հպարտանում է Ուելսի դքսուհի Քեյթ Միդլթոնով, ով հայտարարել է, որ քաղցկեղ ունի։ Այս մասին գրում է Guardian թերթը՝ վկայակոչելով Բուքինգհեմյան պալատի...
09:48 23/03/2024CNN. ԱՄՆ-ը նախազգուշացրել է ՌԴ-ին ահաբեկչություն իրականացնելու ԻՊ-ի մտադրությունների մասին«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը ստանձնել է Մոսկվայում տեղի ունեցած ահաբեկչության պատասխանատվությունը:
08:19 23/03/2024ՔԿ. Մոսկվայի «Կրոկուս Սիթի Հոլ»-ում տեղի ունեցածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 60-ի ու դեռ կարող է ավելանալՄոսկվայի «Կրոկուս Սիթի Հոլ»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվել ավելի քան 60 մարդ։ Այդ մասին հայտնում են ՌԴ քննչական կոմիտեից։ «Ցավոք, զոհերի թիվը կարող է աճել»,- ասվում է Քննչական...
00:53 23/03/2024ԵՄ-ն դատապարտել է Մոսկվայում տեղի ունեցածըԵվրամիությունը ցնցված և ապշած է Մոսկվայի «Կրոկուս Սիթի Հոլ»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին լուրերից։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, X ցանցում գրել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության ծառայության պաշտոնական...

13:59 06/09/2024Европейские климатологи объявили лето 2024 года самым жарким в историиУже в июне Европа столкнулась с экстремальными погодными условиями и опасными для здоровья людей периодами жары, причем некоторые группы населения подвергаются большему риску, чем другие, пишет...
12:34 06/09/2024Премьер Италии Джорджа Мелони высказалась за установление прочного мира между Ереваном и БакуПремьер-министр Италии Джорджа Мелони в ходе переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Риме высказалась за установление прочного мира между Баку и Ереваном.
12:27 06/09/2024Север Италии затопило: несколько рек вышли из береговСевер Италии затопило. Из-за сильных ливней несколько рек вышли из берегов. На дороги сошли оползни, сообщает «МИР 24». Недалеко от Турина под напором воды рухнули два моста. Жители местных поселений...
12:05 06/09/2024Дети французского актера Алена Делона получили завещание отцаДети скончавшегося в августе французского актера Алена Делона получили завещание отца. Об этом сообщает газета Figaro. Завещание было отправлено заказным письмом из Швейцарии старшему сыну Антони,...
12:02 06/09/2024Telegram обновил политику после задержания Дурова: появилась функция жалоб на сообщения в частных чатахМессенджер Telegram обновил политику. Нововведения позволят пользователям сообщать модераторам о "незаконном контенте" в частных группах, указано в разделе часто задаваемых вопросов (FAQ) на сайте...
11:49 06/09/2024«Реал» поздравил Роналду с 900-м голом в карьереПресс-служба «Реала» опубликовала пост в честь бывшего форварда Криштиану Роналду. 5 сентября португалец в матче с Хорватией (2:1) в Лиге наций забил 900-й гол в карьере. «Еще одна историческая веха:...
16:07 05/09/2024Новым премьером Франции назначен Мишель БарньеЭкс-еврокомиссар и бывший глава МИД Франции Мишель Барнье назначен новым премьер-министром Франции, сообщает AFP со ссылкой на Елисейский дворец.
15:13 05/09/2024Сотрудница зоопарка в Китае спасла белого голубя из клюва пеликанаГолубь в китайском зоопарке будет теперь отмечать второй день рождения. Ведь его спасли, буквально вытащив из клюва пеликана, сообщает «МИР 24». Птица случайно залетела к нему в вольер, а пеликан...
15:06 05/09/2024Гонконг: из-за приближения супертайфуна «Яги» отменено около 40 авиарейсовПо меньшей мере 38 авиарейсов отменены в Гонконге из-за приближения супертайфуна «Яги», передает «МИР 24».
12:39 05/09/2024Путин заявил, что у него не было встречи с основателем Telegram Дуровым в БакуПрезидент РФ Владимир Путин заявил, что не встречался в Баку с основателем Telegram Павлом Дуровым, а личный контакт с ним был много лет назад в ходе одной из встреч с представителями бизнеса.
12:02 05/09/2024Правительство одобрило регламент совместной деятельности комиссий по делимитации границы Армения-АзербайджанПравительство Армении одобрило решение по проекту Закона Республики Армения “О ратификации регламента совместной деятельности Комиссии по делимитации и пограничной безопасности государственной...
11:20 05/09/2024Нигер: старинную мечеть из глины и соломы смыло дождемНа востоке Нигера в результате проливных дождей разрушилась одна из самых старых в стране мечетей, построенная из смеси глины и соломы, передает МИР 24.
21:21 04/09/2024В Баку обиделись на МИД Франции за призыв воздержаться от поездок в АзербайджанАзербайджанское внешнеполитическое ведомство ответило министерству по делам Европы и иностранных дел Франции после призыва к французским гражданам воздержаться от поездок в Азербайджан.
17:40 04/09/2024Аукционный дом Sotheby’s столкнулся с ощутимым падением прибылиАукционный дом Sotheby’s столкнулся с ощутимым падением прибыли в первые шесть месяцев 2024 года. Как пишет kulturomania со ссылкой на Financial Times, за этот период продажи площадки сократились на...
17:36 04/09/2024Судан: разграблен Национальный музейПо сообщению прессы, в ходе гражданской войны в Судане разграблен Национальный музей в Хартуме, передает artguide.
16:04 04/09/2024Какое блюдо надо есть на завтрак, чтобы не болеть? Рассказал диетологЕсли правильно завтракать, можно укрепить иммунитет и меньше болеть. Об этом заявил диетолог Михаил Гинзбург, пишет NEWS.ru. Специалист развенчал миф о вреде каш. По его словам, они содержат...
15:26 04/09/2024Огромный участок Атлантического океана остывает с рекордной скоростью, ученые не находят причинуУчасток центральной экваториальной Атлантики начал остывать с рекордной скоростью в июне, пишет Daily Mail.
14:21 04/09/2024Гитарист группы Queen Брайан Мэй потерял контроль над левой рукой из-за инсультаГитарист группы Queen Брайан Мэй рассказал в соцсетях, что временно лишился контроля над левой рукой вследствие пережитого инсульта.