09:46 29/03/2024Հռոմի պապը խախտել է ավանդույթն ու լվացել միայն կին բանտարկյալների ոտքերըՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը հինգշաբթի օրը Հռոմի բանտում լվացել է 12 կանանց ոտքերը՝ ոտնլվայի արարողության ժամանակ։ Սա առաջին անգամն է, որ Հռոմի պապն ամենամյա հատուկ պատարագի ժամանակ լվանում է միայն կանանց...
09:39 29/03/2024Ռուսաստանը պատրաստ է նպաստել Երևանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորմանը. Լավրով«Հայաստանի ղեկավարությունը, ծանոթ է Մոսկվայի տեսակետին, գիտի Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամության մասին՝ նպաստելու Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը, ինչպես նաև տեղյակ է Արևմուտքի...
20:40 28/03/2024Լավրով. Հայաստանի իշխանությունները միտումնավոր փչացնում են հարաբերությունները Ռուսաստանի հետՀայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերություններում ստեղծված իրավիճակը լավատեսություն չի ներշնչում՝ պայմանավորված Հայաստանի ղեկավարության դիրքորոշմամբ, որը միտումնավոր քանդում է հարաբերությունները Ռուսաստանի...
19:31 28/03/2024Ամուրի շրջանում երկինքը նարնջագույն է դարձել ավազային փոթորկի պատճառովԱմուրի շրջանը տուժել է Չինաստանից և Մոնղոլիայից եկած ավազի փոթորկից։ Բլագովեշչենսկի վրա դեղին-նարնջագույն մշուշ է կախված։ Այս մասին գրում է МИР 24-ը։ Ավազի զանգվածները տեղափոխվում են ուժեղ քամիներով...
13:24 28/03/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն մտահոգված է ապրիլի 5-ին կայանալիք Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպումովՀայաստան-Եվրամիություն-ԱՄՆ հանդիպումն անհանգստություն է առաջացնում Ռուսաստանում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան Telegram-ի իր ալիքում։ «Վաշինգտոնում,...
10:31 28/03/2024Երևանը, իրոք, վերջերս չի մասնակցել ՀԱՊԿ քարտուղարության աշխատանքներին. Իմանգալի Թասմագամբետով«Երևանը, իրոք, վերջերս չի մասնակցել ՀԱՊԿ քարտուղարության աշխատանքներին... Հայաստանի Հանրապետության պաշտոնյաների նշված հայտարարությունների առնչությամբ, նշեմ, որ քարտուղարությունը Երևանից պաշտոնական...
10:10 28/03/2024Թուրքիայում լիճը պատվել է մազութի հաստ շերտով՝ ՆԱՏՕ-ի նավթամուղի վթարի պատճառովՄազութի հաստ շերտը ծածկել է Թուրքիայի արևմուտքում գտնվող Սափանջա լիճը՝ ՆԱՏՕ-ի նավթամուղում տեղի ունեցած վթարից հետո։ Այդ մասին հայտնում է Milliyet թերթը։ «Մազութի արտահոսքը տեղի է ունեցել այն բանից...
08:07 28/03/2024Սննդային հավելումներից Ճապոնիայում մարդիկ են մահանումՃապոնական Kobayashi Pharmaceutical դեղագործական ընկերությունը հայտնել է ևս երկու մարդու մահվան մասին, ովքեր նախկինում ընդունել են ընկերության արտադրած սննդային հավելումը: Այս մասն գրումէ «Ռիա...
21:36 27/03/2024Լատվիայի ԱԳՆ-ն ռուս դիվանագետին պերսոնա նոն գրատա է հայտարարելԼատվիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ ՌԴ դեսպանատան մեկ դիվանագետին պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել և կարգադրել նրան մինչև ապրիլի 10-ը լքել երկիրը։ «Լատվիայի ԱԳՆ ղեկավարը որոշել է...
17:58 27/03/2024«Տիտանիկ» ֆիլմում Ռոուզի կյանքը փրկած փայտե դուռը վաճառվել է 718 հազար դոլարովHeritage Auctions աճուրդի տունը վաճառքի է հանել հոլիվուդյան ֆիլմերի դեկորներն ու զգեստները։ TMZ հաղոդմամբ, ամենաթանկարժեք լոտերից մեկը եղել է «Տիտանիկ» ֆիլմի հերոսուհու՝ Ռոուզի կյանքը փրկած փայտե...
17:33 27/03/2024Գենադի Օնիշչենկո. Հայաստանում էլեկտրոնային դեղատոմսերի համակարգը պետք է ներդրվեր աստիճանաբարՀայաստանում էլեկտրոնային դեղատոմսով դեղերի տրամադրման համակարգը պետք է ներդրվեր աստիճանաբար։ Այս մասին «ԵԱՏՄ երկրների կենսաանվտանգությունը» թեմայով Մոսկվա-Մինսկ-Աստանա-Բիշքեկ-Երևան տեսակամուրջի...
11:55 27/03/2024Politico. ԵՄ-ն ռուսական ակտիվներից 5 միլիարդ եվրո եկամուտ կպահի՝ դատական ծախսերը ծածկելու համարԵՄ-ն Ուկրաինային փոխանցելու փոխարեն 5 միլիարդ եվրո եկամուտ կպահի Ռուսաստանի սառեցված ակտիվներից՝ դատական գործընթացների ծախսերը հոգալու համար: Այդ մասին հայտնում է Politico թերթը՝ հղում կատարելով...
09:46 27/03/2024Խաղացինք, պարտվեցինք, չգիտեմ ավելին ինչ ասել ձեզ.Ալեքսանդր Պետրակով«Խաղացինք, պարտվեցինք, չգիտեմ ավելին ինչ ասել ձեզ։ Սպերցյանը որոշակի խնդիրներ ուներ, չէր կարող երկու խաղակես խաղալ։ Կալիսիրը Շվեդիայի առաջնությունում չորս խաղ անցկացրել էր կիսապաշտպանությունում։ Այդ...
18:08 26/03/2024Զելենսկին աշխատանքից ազատել է ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարինՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հրամանագրով, այսօր աշխատանքից ազaտվել է ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ալեքսեյ Դանիլովը։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ այս պաշտոնում Ալեքսեյ...
17:54 26/03/2024Իրանի դեսպան. Հարավային Կովկասում խնդիրների կարգավորմանը խանգարում է այլ երկրների առկայությունըՌուսաստանում Իրանի դեսպանը «3+3» ձևաչափն ամենաօգտակարն է համարում Հարավային Կովկասում խնդիրների լուծման համար։ Այս մասին Քազեմ Ջալալին հայտնել է News.ru-ին տված հարցազրույցում։ «3+3» խորհրդատվական...
17:47 26/03/2024ԱՄՆ տղամարդը ձերբակալվել է այն բանից հետո, երբ որդու տնային աշխատանքների համար անընդհատ զանգահարել է դպրոցԱՄՆ-ում մի տղամարդու ձերբակալել են որդու դպրոց հաճախակի զանգահարելու և տնային աշխատանքների վերաբերյալ հարցեր տալու համար։ Այս մասին գրում է NDTV-ն։ Լատվամիջոցի հաղորդմամբ, Ադամ Սայզեմորը վրդովվել էր,...
16:56 26/03/2024Ռասայական սկանդալ է ծագել Փարիզի Օլիմպիական խաղերը բացող երգչուհու ընտրության շուրջ2024 թվականին Փարիզում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչներն ընտրել են երգչուհի Այա Նակամուրային խաղերի բացմանը ելույթ ունենալու համար։ Երգչուհու ծագումը, լեզուն և ստեղծագործական որոնումները...
16:24 26/03/2024ՌԴ-ում պահպանվում է ահաբեկչական սպառնալիքի վտանգը. ԱԴԾ տնօրենՌուսաստանի Դաշնության տարածքում պահպանվում է ահաբեկչական սպառնալիքի վտանգը։ Այս մասին հայտարարել է Անվտանգության դաշնային ծառայության (ԱԴԾ) տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը, որի խոսքերը փոխանցում է «ՌԻԱ...
15:28 26/03/2024Ինչն է զարմացրել Արսեն Զախարյանին ԻսպանիայումԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը պատմել է, թե ինչն է իր համար անսովոր իսպանական կյանքում և զարմացել է։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Sport24-ը։ «Ինձ համար անսովոր է, որ ամեն ինչ...
11:56 26/03/2024Աշխարհի ամենաշատ այցելուներ ունեցող թանգարաններըՓարիզի Լուվրն առաջին տեղն է զբաղեցրել թանգարանների հաճախելիության վարկանիշում, որն ամեն տարի կազմվում է The Art Newspaper-ի փորձագետների կողմից։ 2023 թվականին Ֆրանսիայի գլխավոր թանգարան է այցելել 8,8...

13:43 10/09/2024Палестинские власти: 40 погибших, 60 раненых в Муваси в результате израильского удараПо меньшей мере 40 человек погибли, 60 получили ранения в результате израильского удара по палаточному лагерю в Муваси, где проживали перемещённые в результате войны в Газе палестинцы, сообщили...
12:22 10/09/2024Маркедонов: В вопросе армяно-азербайджанского урегулирования надо четко разграничить «подписание документа о мире» и «состояние мира»Ведущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в комментарии для telegram-канала Bunin & Co пишет: «Эта песня...
12:04 10/09/2024Актер Джеймс Эрл Джонс, озвучивший Дарта Вейдера, умер в возрасте 93 летВ США в возрасте 93 лет скончался актер Джеймс Эрл Джонс, наиболее известный по голосу Дарта Вейдера в киноэпопее «Звездные войны», передает ВВС.
11:50 10/09/2024Назван самый красивый мужчина в миреПортал Geeks for Geeks составил рейтинг самых красивых мужчин-знаменитостей в мире. Авторы не стали раскрывать все критерии, по которым выбирали самых-самых. Однако они отметили, что «это люди,...
11:27 10/09/2024Apple представила обновленные смартфоны iPhone 16 Pro и 16 Pro MaxАмериканская компания Apple представила обновленную линейку продукции в рамках осенней презентации. IPhone 16 и iPhone 16 Plus "Младшие" модели Apple 16 и Apple 16 Plus выполнены в алюминиевых...
17:28 09/09/2024В Карелии 115 человек, в том числе 48 детей, отравились шаурмойВ Карелии число отравившихся шаурмой возросло до 115 человек. Об этом в понедельник, 9 сентября, сообщается на сайте регионального управления Роспотребнадзора. По информации ведомства, у всех...
16:01 09/09/2024В Европе политика запретов на телефоны в школах набирает оборотыНовый учебный год начался с акции протеста в Будапеште, пишет euronews. Тысячи людей вышли на демонстрацию против увольнения директора одной из самых престижных средних школ в венгерской столице....
15:16 09/09/2024Токаев: Казахстан готов и дальше предоставлять площадку для переговоров Еревана и БакуПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаевв ходе телефонного разговора с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым подтвердил готовность казахстанской стороны и далее предоставлять площадку для...
15:01 09/09/2024Удар супертайфуна «Яги» во Вьетнаме унес жизни 59 человек, 229 пострадалиВо Вьетнаме число погибших в результате тайфуна "Яги" выросло до 59 человек, еще 229 человек получили травмы, сообщает в понедельник онлайн-издание VnExpress.
11:57 09/09/20249 сентября – Международный день красотыИнициативу создания Международного дня красоты, который отмечается ежегодно 9 сентября, проявил международный комитет по косметологии и эстетике СИДЕСКО.
11:46 09/09/2024СМИ рассказали, как прошли последние дни жизни Александра МасляковаТелеведущий Александр Масляков в последнее время находился в отделении паллиативной помощи в одной из столичных больниц.
17:42 07/09/2024Любовница министра культуры Италии разоблачила его с помощью очков с камеройБывшая любовница министра культуры Италии Дженнаро Санджулиано решила отомстить ему за расставание и опубликовала компрометирующие его материалы, которые она сделала с помощью телефона и солнечных...
14:40 07/09/2024Эдгар Севикян: С детства была мечта когда-нибудь сыграть за «Локомотив»Новоиспечённый нападающий «Локомотива» Эдгар Севикян, являющийся воспитанником железнодорожников, ответил на вопрос, думал ли он, что когда-нибудь сыграет за взрослую команду этого клуба после того,...
13:49 07/09/2024Самая дорогая корова в мире живет в БразилииБелая буренка по кличке Viatina-19 породы Нелор стала самой дорогой коровой в мире, проданной на аукционе в Бразилии.
13:07 07/09/2024Супертайфун «Яги» накрыл Вьетнам: падают деревья и даже металлические конструкцииСупертайфун «Яги» продолжает наступать на азиатские страны. После Китая стихия обрушилась на Вьетнам, передает «МИР 24». Первым под удар попал один из островов на севере страны. Мощные ливни...
12:55 07/09/2024Международная ассоциация исследователей геноцида приняла резолюцию по АрцахуМеждународная ассоциация исследователей геноцида (англ. International Association of Genocide Scholars (IAGS)) – крупнейшее и ведущее объединение ученых (объединяет около 700 ученых из разных стран...
11:34 07/09/2024Жительница штата Огайо Джорджия МакГарри получила школьный аттестат в 99 летЖительница штата Огайо Джорджия МакГарри получила школьный аттестат в 99 лет. Она была вынуждена бросить учебу во время Второй мировой войны, сообщает Афиша Daily со ссылкой на телеканал WTOV9...
17:41 06/09/2024Принц Гарри назвал условие возвращения в королевскую семьюМладший сын Карла III принц Гарри согласится помогать семье только после того, как перед ним извинится его брат Уильям, передает МИР 24.
17:03 06/09/2024Огромные крокодилы захватили город в Индии из-за разлива рекиВ Индии огромные крокодилы захватили город Вадодара в штате Гуджарат из-за разлива реки Вишвамитри. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на The Hindu. Проливные дожди в регионе в конце августа привели к...
15:22 06/09/20246 сентября – День рыжихОдной из дат, предлагаемых в интернет-пространстве для празднования Дня рыжих, является 6 сентября. Связано это с тем, что до сих пор существуют расхождения во взглядах на то, когда его отмечать....