15:41 20/03/2024Զախարովա. Ռուսաստանի ճշտում է Հայաստանում «Միր» քարտերի աշխատանքի դադարեցման մասին լուրերըՀայաստանում «Միր» վճարային համակարգի քարտերի գործունեությունը դադարեցնելու մասին տվյալները պահանջում են հստակեցում, այս հարցով ներկայումս զբաղվում է ՌԴ կառավարությունը։ Այսօր ճեպազրույցում հայտարարել...
15:40 20/03/2024Բողոքող լեհ ֆերմերները փակել են Վարշավայից հիմնական ելքերըՉորեքշաբթի օրը ֆերմերները տրակտորներով և գյուղատնտեսական այլ տեխնիկայով փակել են Վարշավայից հիմնական ելքերը՝ ի նշան բողոքի Ուկրաինայից գյուղատնտեսական ապրանքների ներմուծման և Եվրամիության...
14:41 20/03/2024ՌԴ-ն դիտարկում է ծաղիկների ներմուծման մաքսատուրք սահմանելու հարցը«Ռուսաստանը կարող է ներդնել ծաղիկների մաքսատուրք։ Այս առաջարկով հանդես է եկել Ռուսաստանի Դաշնության գյուղատնտեսության նախարար Դմիտրի Պատրուշևը։ Նրա խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ծաղիկներ կներկրեի՝...
10:53 20/03/2024Ֆրենկ Փալոն. Մենք պետք է շարունակենք աշխատել Հայաստանի և Արևմուտքի միջև համագործակցությունն ընդլայնելու համարԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնն ուրախ է՝ Հայաստան ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի այցի համար։ Քաղաքական գործիչն այդ մասին գրել է X-ի իր միկրոբլոգում՝ կիսելով Յենս Ստոլտենբերգի գրառումը հայաստանյան...
23:08 19/03/2024Մեծ Բրիտանիան հնարավոր է համարում Ուկրաինա զինվորականների ուղարկումըԲրիտանական իշխանությունները չեն կարող հրապարակայնորեն բացառել Ուկրաինա ռազմական անձնակազմ ուղարկելու հնարավորությունը, քանի որ նման մարտավարությունը Ռուսաստանի իշխանություններին, այդ թվում՝ նախագահ...
21:47 19/03/2024Կարպինը բացատրել է, թե ինչու Զախարյանին չէր կանչել Ռուսաստանի հավաքականՌուսաստանի հավաքականի և «Ռոստովի» գլխավոր մարզիչ Վալերի Կարպինը խոստովանել է, որ Արսեն Զախարյանի մասին խոսել է «Ռեալ Սոսյեդադի» ղեկավարների հետ։ Նրա խոսքերը փոխանցում է Sport Express-ը։ «Մենք...
21:07 19/03/2024Լևոն Արոնյանը հաղթել է Սենթ-Լյուիսում ընթացող Ամերիկայի գավաթի չեմպիոնական ցանցումԼևոն Արոնյանը հաղթել է Սենթ-Լյուիսում ընթացող Ամերիկայի գավաթի չեմպիոնական ցանցում:Եզրափակչում հայազգի գրոսմայստերը առավելության է հասել Ռեյ Ռոբսոնի նկատմամբ՝ 2,5:0,5: Քառորդ եզրափակչում և...
15:42 19/03/2024Կրեմլը մեկնաբանել է Ստոլտենբերգի հարավկովկասյան շրջագայությունը«Կովկասում իր ազդեցությունն ու ներկայությունն ընդլայնելու ՆԱՏՕ-ի փորձերը դժվար թե կայունություն հաղորդեն տարածաշրջանին»,- այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ Ադրբեջան,...
14:57 19/03/2024Զախարովան նշել է պատճառը՝ ինչու է Փաշինյանը Տավուշում հայտարարել Ադրբեջանի հետ մոտալուտ պատերազմի սպառնալիքի մասին«Ուշադրություն դարձրեք՝ այս հայտարարությունը ոչ մի կերպ կապված չէ Ռուսաստանի հետ»
14:55 19/03/2024Առանց արցունքների. Վալերի Լեոնտևը 75-ամյակին հայտարարել է բեմից հեռանալու մասինՌուս երգիչ Վալերի Լեոնտևը հայտարարել է բեմից հեռանալու մասին։ Նա նշում է իր 75-ամյակը։ «Հեռանում եմ առանց արցունքների ու խռպոտ ձայնի»,-ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ ասել է նա։ Նա ամուսնացած է,...
13:45 19/03/2024Սա պատմական այց է Հայաստան. Խավիեր Կոլոմինան՝ ՆԱՏՕ-ի քարտուղարի այցի մասին«Հաճելի է վերադառնալ Կովկաս՝ այս անգամ ուղեկցելով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին՝ Ենս Ստոլտենբերգին»,- X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ...
12:38 19/03/2024Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր ՊուտինինՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
10:33 19/03/2024Աշխարհում վնասաբեր փոստային առաքումների քանակը նվազել է, ֆիշինգային գրոհներինը՝ ավելացել. «Կասպերսկի»Գլոբալ փոստային տրաֆիկում սպամի միջին մասնաբաժինը 2023-ին նախորդ հաշվետու ժամանակաշրջանի համեմատ նվազել է 3,03 տ.կ.-ով և կազմել 45,60%: 2022-ին ամբողջ աշխարհում նամակների միջինը 48,63%-ն սպամ էր,...
09:32 19/03/2024Թուրքիայի արտգործնախարարը բացառում է 2024թվականին ուկրաինական հակամարտության կարգավորումըԹուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը CNN Turk-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ այս տարի Ուկրաինայում հակամարտությունը կարգավորելու հնարավորություն չի տեսնում։ Նրա խոսքերրը մեջբերել է «ՌԻԱ...
21:20 18/03/2024ԱՄՆ-ը հրաժարվել է շնորհավորել Պուտինին ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբԱՄՆ-ը մտադիր չէ շնորհավորել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
15:51 18/03/2024«Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագիրը չափազանց կարևոր է Միջին միջանցքի համար. Ղազախստանի ԱԳ նախարար«Մեր հարաբերությունների զարգացման մեջ զգալի ներդրում ունի մեր փոխհամագործակցությունը բազմակողմանի կառույցներում՝ ՄԱԿ, ԱՊՀ, ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ»,- Երևանում Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ...
11:36 18/03/2024Ընդմիջումից հետո մենք ամեն ինչ կշտկենք. ՄխիթարյանԻտալիայի Ա Սերիայի 29-րդ տուրում առաջատար «Ինտերը» հյուրընկալել էր «Նապոլիին»։ Հանդիպումն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 1։1 հաշվով։ Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը միլանյան թիմի...
11:30 18/03/2024Կոչ եմ անում Ադրբեջանին և Հայաստանին օգտվել տևական խաղաղություն հաստատելու հնարավորությունից. ՍտոլտենբերգՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը մարտի 17-19-ը այցով Հարավային Կովկասում է։ Նա նախօրեին հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Բաքու այցն ամփոփել է X-ում արած գրառմամբ.
10:21 18/03/2024Խաչանովի ու Ռուբլյովի բարեգործական հանդիպմանը 100 հազար դոլար է հավաքվել՝ ի աջակցություն արցախցի տեղահանված ընտանիքներիՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը և ռուս թենիսիստ Անդրեյ Ռուբլյովը բարեգործական խաղ անցկացրել Լոս Անջելեսում Արցախից բռնի տեղահանված ընտանիքների համար: thearmenianreport.com-ի հաղորդմամբ,...
09:14 18/03/2024Փնտրեք Միդլթոնին, Շապս. Զախարովան՝ Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարինՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան արձագանքել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Գրանտ Շապսին՝ խորհուրդ տալով փնտրել Քեյթ Միդլթոնին։ Մեծ Բրիտանիայի պաշտոնյան հայտարարել...

12:31 30/09/2022Putin signs independence decrees for Zaporozhye, KhersonJust after midnight on Friday, Russian President Vladimir Putin signed two decrees recognizing Kherson and Zaporozhye as regions independent of Ukraine, Sputnik International reported.
11:15 30/09/2022Danish queen strips four grandchildren of royal titlesDenmark’s Queen Margrethe, Europe’s only reigning queen and the continent’s longest serving monarch, has stripped four of her eight grandchildren of their titles, the Guardian reported, citing the...
16:45 29/09/2022Finland bans entry to Russian touristsThe Finnish government said Thursday it would significantly limit passenger traffic on Finland’s border with Russia, banning Russian citizens traveling with tourist visas from entering the Nordic...
14:25 29/09/2022Two planes collide at London airportEmergency services rushed onto the tarmac at Heathrow Airport last night after two planes crashed into each other, The Sun reported.
14:08 29/09/2022Glendale and Artsakh's Martuni become sister citiesThe Glendale City Council on Wednesday signed an agreement establishing a sister-city relationship between Glendale and Martuni, Artsakh in the presence of Artsakh's Foreign Minister David Babayan...
12:56 29/09/2022EU plans new Russia sanctionsThe European Union is aiming to ban imports of several steel products from Russia and outlaw the export of certain semiconductors to Russia, according to the European Commission's latest sanctions...
11:52 29/09/2022India to supply arms and ammunition to ArmeniaIndia has signed a significant export order for missiles, rockets and ammunition to Armenia "as the Asian nation is engaged in a prolonged border conflict with neighbour Azerbaijan", The Economic...
11:26 29/09/2022EU envoy: Security is only truly possible if borders are respectedToivo Klaar, the European Union's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, has reacted to Azerbaijan's gross ceasefire violation which left three Armenian soldiers...
16:13 28/09/2022U.S. urges its citizens to consider leaving Russia immediatelyThe US Embassy in Moscow has urged American citizens to urgently leave Russia while commercial travel options remain, TASS reported, citing the recommendations uploaded to the diplomatic mission's...
14:15 28/09/2022Number of Russians entering EU jumps 30% in a weekThe number of Russians entering the European Union has jumped following a partial mobilisation ordered by Moscow, and illegal crossings are likely to increase if Russia closes its border for...
13:00 28/09/2022Turkey summons German envoy after politician calls Erdogan ‘sewer rat’Turkey's foreign ministry summoned the German ambassador to Ankara on Tuesday to protest over comments made by a senior German politician who likened President Tayyip Erdogan to a "little sewer rat",...
11:48 28/09/2022US prepares new $1.1 billion arms package for UkraineThe United States is preparing a new $1.1 billion arms package for Ukraine's battle with Russia that will be announced soon, U.S.
11:36 28/09/2022Armenian security chief meets with Aliyev's advisor in USSecretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan met with Hikmat Hajiyev, a foreign policy advisor to Azerbaijani President Ilham Aliyev, in the U.S.
11:16 28/09/2022Senators introduce bipartisan legislation seeking end to U.S. military aid to AzerbaijanSenate Foreign Relations Committee Chair Bob Menendez (D-NJ) and senior member Marco Rubio (R-FL) introduced bipartisan legislation today condemning Azerbaijan’s recent unprovoked attack on Armenia,...
15:10 27/09/2022Hurricane Ian makes landfall in Cuba; 50,000 people evacuatedA strengthening Hurricane Ian’s rain and winds lashed Cuba’s western tip, where authorities have evacuated 50,000 people, as it became a major Category 3 storm early Tuesday and roared on a path that...
13:40 27/09/2022Japan bids farewell to slain PM Shinzo AbeJapanese and foreign dignitaries paid tribute to assassinated former prime minister Shinzo Abe at a controversial state funeral on Tuesday, as long lines of people gathered to offer flowers and...
12:10 27/09/2022U.S. urges Azerbaijan to return troops to their initial positionsU.S. State Department spokesperson Ned Price commented on the meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers hosted by Secretary of State Antony Blinken on the sidelines of the UN General...
11:35 27/09/2022U.S. policymakers considering sale of arms to Armenia for first time – ANCAU.S. policymakers are considering the sale of weapons to Armenia for the first time since the country’s independence in 1991, the Armenian National Committee of America (ANCA) reported. “For the 1st...
11:05 27/09/2022France demands withdrawal of Azerbaijani troops from Armenian border areasThe meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron took place at the Élysée Palace on Monday.