22:47 17/03/2024Վլադիմիր Պուտինն ընտրություններում ստացել է ձայների 87,68 %-ըԸստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների՝ արձանագրությունների 30 %-ի մշակումից հետո ՌԴ նախագահական ընտրություններում Վլադիմիր Պուտինը հավաքում է ձայների 87,68 %-ը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
18:30 17/03/2024Մեքսիկայում դեսպանատունը հայտարարել է, որ առևանգված ռուս կինը ազատ է արձակվելՄեքսիկայում ԱՄՆ-ի հետ սահմանի մոտ առևանգված ռուս կին Մարիա Ռիգովիչն ազատ է արձակվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին Vkontakte սոցիալական ցանցում հայտնում է Մեխիկոյում Մոսկվայի դեսպանությունը։...
09:47 17/03/2024Անջելինա Ջոլին` մեղուների պաշտպանՄեղուների համաշխարհային օրվա կապակցությամբ Անջելինա Ջոլին նկարահանվել է National Geographic ամսագրի հատուկ ֆոտոշարքում։ Այդ մասին հայտնում է dailystars.net-ը։ Դերասանուհին երկար տարիներ եղել է...
20:10 16/03/2024Գիտնականները բացատրել են՝ ինչու է գազավորված քաղցր ըմպելիքը վտանգավորՍան Ֆրանցիսկոյի Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCSF) գիտնականները կարծում են, որ գազավորված քաղցր ըմպելիքները կարող են լուրջ վնաս հասցնել առողջությանը, եթե դրանք շատ օգտագործվեն: news.ru-ի հաղորդմամբ,...
19:33 16/03/2024Մբապեն ծիծաղել է «Արսենալ» տեղափոխվելու երկրպագուի խնդրանքից հետոՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն ծիծաղել է՝ ի պատասխան Լոնդոնի «Արսենալ» տեղափոխվելու երկրպագուի խնդրանքին։ sport.ru-ն գրում է, որ համապատասխան տեսանյութ է հայտնվել սոցցանցերում։ Ֆրանսիացու հետ...
18:52 16/03/2024ԱԳՆ. Ռուսաստանը գիտեր, որ Արևմուտքը կփորձի խափանել արտերկրում առցանց քվեարկությունըՄոսկվան նախապես հաշվարկել է իրադարձությունների զարգացման բոլոր տարբերակները և հաջողությամբ նախապատրաստվել արևմտյան երկրների տարբեր սադրանքներին։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
17:13 16/03/20242023-ին Ռուսաստանի հիմնական առևտրային գործընկերներն են եղել Ղազախստանը, Ուզբեկստանը և ՀայաստանըՀարևան երկրների հետ Ռուսաստանի առևտրաշրջանառությունը 2023 թվականին աճել է՝ մինչև ռեկորդային 56,2 միլիարդ դոլարի, հիմնական առևտրային գործընկերներն են եղել Ղազախստանը, Ուզբեկստանը և Հայաստանը։ Այս...
16:47 16/03/2024ԵԽ նախարարների կոմիտեն Ադրբեջանին կոչ է արել կատարել ՄԻԵԴ-ի որոշումըՄարտի 12-14-ը Եվրոպայի Խորհրդի նախարարների կոմիտեի նիստում Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի վճիռների կատարման վերահսկողության շրջանակում ընդունվել են Ադրբեջանին վերաբերող մի շարք որոշումներ:...
15:39 16/03/2024eurovisionworld.com. Հարցման համաձայն՝ «Եվրատեսիլ-2024»-ում հաղթելու է Խորվաթիան, Հայաստանը տասնյակում չի հայտնվել«Եվրատեսիլ-2024» երգի միջազգային մրցույթի մասնակից երկրների բոլոր 37 երգերը հրապարակվել են։ eurovisionworld.com կայքում քվեարկություն է ընթանում, թե ով կհաղթի այս տարի մրցույթում։ Քվեարկության...
15:26 16/03/2024ՌԴ նախագահական ընտրություններում ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում Հայաստանի ներկայացուցիչներ չկանՌուսաստանի Դաշնության նախագահական ընտրություններում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԽՎ) դիտորդական առաքելությունից բացակայում են Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել են ՀԱՊԿ ԽՎ...
14:58 16/03/2024Բայդենը՝ Ալիևին. ԱՄՆ-ն աջակցում է խաղաղության ձեռքբերմանը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները մեկ անգամ ևս հաստատում է իր անփոփոխ հանձնառությունը գործընկերությանը մեր երկրների միջև և ամուր ու արժանի խաղաղության ձեռքբերմանը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև, որը կնպաստի...
14:44 16/03/2024Արթուր Ալեքսանյանը UWW-ի դասակարգման աղյուսակի առաջատարն է«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նա գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակը 97 կգ քաշային կարգում:
14:37 16/03/2024Հանդիպել են Խաչանովն ու ԱղասինՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը ԱՄՆ-ի Գլենդել քաղաքում հանդիպել է աշխարհի նախկին առաջին ռակետ, ամերիկահայ Անդրե Աղասիին։ «Սիրով փոքրիկ Հայաստանից։ Շնորհակալություն գալու և աջակցելու համար»,-...
11:07 16/03/2024Արսեն Զախարյանը դեբյուտային գոլից հետո իսպաներենով դիմել է իր երկրպագուներին«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանն Իսպանիայի առաջնության 29-րդ տուրի՝ «Կադիսի» դեմ խաղում (2:0) իր նորամուտի գոլից հետո իսպաներենով դիմել է թիմի երկրպագուներին։ Տեսանյութը հրապարակել է...
10:34 16/03/2024Մարտի 16-ին նշվում է գունավոր մատիտների օրըՄարտի 16-ին նշվում է գունավոր մատիտների օրը։ Այս մասին գրում է Canlend.ru-ն ու մանրամասնում, որ gունավոր մատիտները, այն տեսքով, որով կարող էին օգտագործվել նկարիչների կողմից, լայն տարածում գտան...
10:21 16/03/2024Քնի միջազգային օրը Մեխիկոյում զանգվածային սիեստա է կազմակերպվելՄոտ 200 մարդ Մեքսիկայի մայրաքաղաք Մեխիկոյում տոնել է Քնի միջազգային օրը զանգվածային սիեստայով. մասնակիցները անցկացրել են կարճ մեդիտացիա և շնչառական վարժություններ, որից հետո կարճատև քնել են բաց...
10:02 16/03/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին զգուշացրել է հակառուսական կուրսի հետևանքների մասինՇփումների ընթացքում Մոսկվան Հայաստանի հետ քննարկում է արևմտյան երկրների կողմից Երևանի ներգրավումը իրենց հակառուսական կուրսին՝ զգուշացնելով ռիսկերի մասին, որոշ փաստարկներ ընդունվել են հայկական կողմի...
21:40 15/03/2024Մահացել է դերասան Ալեքսանդր Շիրվինդտը90 տարեկանում մահացել է Երգիծական թատրոնի նախագահ, ՌԴ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Շիրվինդտը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Երգիծական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Սերգեյ Գազարովը։ «Ինձ զանգահարեց...
20:03 15/03/2024Պուտին. Ուկրաինայի հարվածները Ռուսաստանին անպատիժ չեն մնաՌուսներն էլ ավելի մեծ միասնականությամբ կպատասխանեն սադրանքի փորձերին, և ուկրաինական հարվածներն անպատիժ չեն մնա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Վլադիմիր Պուտինն՝ Անվտանգության...
11:34 15/03/2024ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդները Ռուսաստանում ընտրությունների նախապատրաստման գործընթացում խախտում չեն գտելՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) դիտորդական առաքելությունը եկել է այն եզրակացության, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում նախագահական ընտրությունների նախապատրաստումը համապատասխանում է միջազգային...

17:00 26/09/2022Apple to manufacture iPhone 14 in IndiaApple Inc said on Monday it will manufacture its latest iPhone 14 in India, as the tech giant moves some of its production away from China, Reuters reported.
16:36 26/09/202216 countries will 'Spin The Magic' at Junior Eurovision 2022 in YerevanThe European Broadcasting Union (EBU) and Armenian Public Television (AMPTV) are pleased to announce the 16 countries participating at the Junior Eurovision Song Contest in Yerevan, Armenia on Sunday...
14:36 26/09/2022Death toll in Russian school shooting rises to 13At least 13 people were killed, including seven children, in a shooting at a school in the Russian city of Izhevsk on Monday, TASS news agency reported, citing the Russian Investigative Committee.
14:04 26/09/2022Most Democrats say ditch Biden as 2024 nominee: pollA majority of US Democrats and Democrat-leaning independents want the party to replace President Joe Biden as its 2024 nominee, Bloomberg reports, citing a Washington Post-ABC News poll.
13:15 26/09/2022U.S. warns Russia against use of nuclear weapons in UkraineWashington has privately warned Moscow of "catastrophic" consequences if Russian President Vladimir Putin instructs his military to use nuclear weapons in Ukraine, top U.S.
16:30 24/09/2022Senator Menendez urges Blinken to halt all security assistance to AzerbaijanSenator Robert Menendez (D-NJ), the Chairman of the Senate Foreign Relations Committee, citing Azerbaijan’s most recent attacks on Armenia, called on the Biden Administration to “halt all security...
15:30 24/09/2022Armenian FM: Non-targeted responses clear the way for new Azerbaijani aggressionsArmenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with United Nations Under-Secretary-General for Political and Peacebuilding Affairs Rosemary DiCarlo in New York on Friday.
14:33 24/09/2022EU's Michel reiterates readiness to promote peace between Armenia and AzerbaijanArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with President of the European Council Charles Michel in New York on Friday.
14:15 24/09/2022Russia reports 51,269 new daily Covid casesRussia’s Covid-19 case tally rose by 51,269 over the past day to 20,746,163, TASS reported on Saturday, citing the anti-coronavirus crisis center.
13:45 24/09/2022Oscar-winning ‘Cuckoo’s Nest’ actress Louise Fletcher dies at 88Louise Fletcher, whose Oscar-winning performance as the sadistic Nurse Ratched in 1975’s One Flew Over the Cuckoo’s Nest gave Hollywood one of its greatest all-time villains and provided the culture...
12:55 24/09/2022Blinken: There can be no military solution to conflict between Yerevan, BakuU.S. Secretary of State Antony Blinken discussed Armenia’s security with Prime Minister Nikol Pashinyan as they met in New York on the sidelines of the 77th session of the UN General Assembly on...
11:35 24/09/2022Ukraine strips Iranian ambassador of accreditationKyiv says that it has stripped the Iranian ambassador of his accreditation and decided to reduce Iran's diplomatic presence in Ukraine to protest drone deliveries to Russia, RFE/RL reports.
11:16 24/09/2022UN chief 'concerned' over remaining tension on Armenia-Azerbaijan borderArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with UN Secretary General António Guterres in New York on Friday.
16:46 22/09/2022Showers, thunderstorms hit parts of ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on 22, 23 and 24 September to grip most of the regions overnight September 25.
15:32 22/09/2022Russia greenlights Lynne Tracy’s appointment as new US ambassadorRussia has given its formal diplomatic approval to Lynne Tracy’s appointment as the new US ambassador to Moscow, Russian Deputy Foreign Minister Sergey Ryabkov told reporters on Thursday, TASS said.
14:28 22/09/2022Simon Abkarian stars in Netflix series 'Notre-Dame'Netflix has dropped an official trailer for the French mini-series Notre-Dame which tells the story of the devastating cathedral fire in 2019.
13:58 22/09/2022Deutsche Bank expects ‘longer and deeper’ recession in Europe amid energy crisisDeutsche Bank has forecasted a deeper recession for Europe next year. It has revised the euro area GDP for 2023 to 2.2 per cent from 0.3 per cent, Firstpost reports. “The baseline call we made in...
12:02 22/09/2022Artsakh FM meets with U.S. lawmakersOn September 20 and 21, the U.S. Congressional Caucus on Armenian Issues organized meetings of Foreign Minister David Babayan of the Republic of Artsakh with a group of U.S. congressmen, senators and...
11:00 22/09/2022EU mulls more sanctions against Russia over referendumsEU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell urged more sanctions against Russia over plans to hold referendums in the Donetsk, Luhansk, Kherson and Zaporizhzhia...
17:00 21/09/2022Paris City Hall raises Armenian flag on Independence DayThe Paris City Hall raised the Armenian flag on its building on Wednesday to mark the Armenian Independence Day as well as to express solidarity with the country following Azerbaijani's massive...