22:47 17/03/2024Վլադիմիր Պուտինն ընտրություններում ստացել է ձայների 87,68 %-ըԸստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների՝ արձանագրությունների 30 %-ի մշակումից հետո ՌԴ նախագահական ընտրություններում Վլադիմիր Պուտինը հավաքում է ձայների 87,68 %-ը։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
18:30 17/03/2024Մեքսիկայում դեսպանատունը հայտարարել է, որ առևանգված ռուս կինը ազատ է արձակվելՄեքսիկայում ԱՄՆ-ի հետ սահմանի մոտ առևանգված ռուս կին Մարիա Ռիգովիչն ազատ է արձակվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին Vkontakte սոցիալական ցանցում հայտնում է Մեխիկոյում Մոսկվայի դեսպանությունը։...
09:47 17/03/2024Անջելինա Ջոլին` մեղուների պաշտպանՄեղուների համաշխարհային օրվա կապակցությամբ Անջելինա Ջոլին նկարահանվել է National Geographic ամսագրի հատուկ ֆոտոշարքում։ Այդ մասին հայտնում է dailystars.net-ը։ Դերասանուհին երկար տարիներ եղել է...
20:10 16/03/2024Գիտնականները բացատրել են՝ ինչու է գազավորված քաղցր ըմպելիքը վտանգավորՍան Ֆրանցիսկոյի Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCSF) գիտնականները կարծում են, որ գազավորված քաղցր ըմպելիքները կարող են լուրջ վնաս հասցնել առողջությանը, եթե դրանք շատ օգտագործվեն: news.ru-ի հաղորդմամբ,...
19:33 16/03/2024Մբապեն ծիծաղել է «Արսենալ» տեղափոխվելու երկրպագուի խնդրանքից հետոՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն ծիծաղել է՝ ի պատասխան Լոնդոնի «Արսենալ» տեղափոխվելու երկրպագուի խնդրանքին։ sport.ru-ն գրում է, որ համապատասխան տեսանյութ է հայտնվել սոցցանցերում։ Ֆրանսիացու հետ...
18:52 16/03/2024ԱԳՆ. Ռուսաստանը գիտեր, որ Արևմուտքը կփորձի խափանել արտերկրում առցանց քվեարկությունըՄոսկվան նախապես հաշվարկել է իրադարձությունների զարգացման բոլոր տարբերակները և հաջողությամբ նախապատրաստվել արևմտյան երկրների տարբեր սադրանքներին։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
17:13 16/03/20242023-ին Ռուսաստանի հիմնական առևտրային գործընկերներն են եղել Ղազախստանը, Ուզբեկստանը և ՀայաստանըՀարևան երկրների հետ Ռուսաստանի առևտրաշրջանառությունը 2023 թվականին աճել է՝ մինչև ռեկորդային 56,2 միլիարդ դոլարի, հիմնական առևտրային գործընկերներն են եղել Ղազախստանը, Ուզբեկստանը և Հայաստանը։ Այս...
16:47 16/03/2024ԵԽ նախարարների կոմիտեն Ադրբեջանին կոչ է արել կատարել ՄԻԵԴ-ի որոշումըՄարտի 12-14-ը Եվրոպայի Խորհրդի նախարարների կոմիտեի նիստում Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի վճիռների կատարման վերահսկողության շրջանակում ընդունվել են Ադրբեջանին վերաբերող մի շարք որոշումներ:...
15:39 16/03/2024eurovisionworld.com. Հարցման համաձայն՝ «Եվրատեսիլ-2024»-ում հաղթելու է Խորվաթիան, Հայաստանը տասնյակում չի հայտնվել«Եվրատեսիլ-2024» երգի միջազգային մրցույթի մասնակից երկրների բոլոր 37 երգերը հրապարակվել են։ eurovisionworld.com կայքում քվեարկություն է ընթանում, թե ով կհաղթի այս տարի մրցույթում։ Քվեարկության...
15:26 16/03/2024ՌԴ նախագահական ընտրություններում ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում Հայաստանի ներկայացուցիչներ չկանՌուսաստանի Դաշնության նախագահական ընտրություններում ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԽՎ) դիտորդական առաքելությունից բացակայում են Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել են ՀԱՊԿ ԽՎ...
14:58 16/03/2024Բայդենը՝ Ալիևին. ԱՄՆ-ն աջակցում է խաղաղության ձեռքբերմանը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները մեկ անգամ ևս հաստատում է իր անփոփոխ հանձնառությունը գործընկերությանը մեր երկրների միջև և ամուր ու արժանի խաղաղության ձեռքբերմանը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև, որը կնպաստի...
14:44 16/03/2024Արթուր Ալեքսանյանը UWW-ի դասակարգման աղյուսակի առաջատարն է«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նա գլխավորում է Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի վարկանիշային աղյուսակը 97 կգ քաշային կարգում:
14:37 16/03/2024Հանդիպել են Խաչանովն ու ԱղասինՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը ԱՄՆ-ի Գլենդել քաղաքում հանդիպել է աշխարհի նախկին առաջին ռակետ, ամերիկահայ Անդրե Աղասիին։ «Սիրով փոքրիկ Հայաստանից։ Շնորհակալություն գալու և աջակցելու համար»,-...
11:07 16/03/2024Արսեն Զախարյանը դեբյուտային գոլից հետո իսպաներենով դիմել է իր երկրպագուներին«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանն Իսպանիայի առաջնության 29-րդ տուրի՝ «Կադիսի» դեմ խաղում (2:0) իր նորամուտի գոլից հետո իսպաներենով դիմել է թիմի երկրպագուներին։ Տեսանյութը հրապարակել է...
10:34 16/03/2024Մարտի 16-ին նշվում է գունավոր մատիտների օրըՄարտի 16-ին նշվում է գունավոր մատիտների օրը։ Այս մասին գրում է Canlend.ru-ն ու մանրամասնում, որ gունավոր մատիտները, այն տեսքով, որով կարող էին օգտագործվել նկարիչների կողմից, լայն տարածում գտան...
10:21 16/03/2024Քնի միջազգային օրը Մեխիկոյում զանգվածային սիեստա է կազմակերպվելՄոտ 200 մարդ Մեքսիկայի մայրաքաղաք Մեխիկոյում տոնել է Քնի միջազգային օրը զանգվածային սիեստայով. մասնակիցները անցկացրել են կարճ մեդիտացիա և շնչառական վարժություններ, որից հետո կարճատև քնել են բաց...
10:02 16/03/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին զգուշացրել է հակառուսական կուրսի հետևանքների մասինՇփումների ընթացքում Մոսկվան Հայաստանի հետ քննարկում է արևմտյան երկրների կողմից Երևանի ներգրավումը իրենց հակառուսական կուրսին՝ զգուշացնելով ռիսկերի մասին, որոշ փաստարկներ ընդունվել են հայկական կողմի...
21:40 15/03/2024Մահացել է դերասան Ալեքսանդր Շիրվինդտը90 տարեկանում մահացել է Երգիծական թատրոնի նախագահ, ՌԴ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Շիրվինդտը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Երգիծական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Սերգեյ Գազարովը։ «Ինձ զանգահարեց...
20:03 15/03/2024Պուտին. Ուկրաինայի հարվածները Ռուսաստանին անպատիժ չեն մնաՌուսներն էլ ավելի մեծ միասնականությամբ կպատասխանեն սադրանքի փորձերին, և ուկրաինական հարվածներն անպատիժ չեն մնա։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Վլադիմիր Պուտինն՝ Անվտանգության...
11:34 15/03/2024ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդները Ռուսաստանում ընտրությունների նախապատրաստման գործընթացում խախտում չեն գտելՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) դիտորդական առաքելությունը եկել է այն եզրակացության, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում նախագահական ընտրությունների նախապատրաստումը համապատասխանում է միջազգային...

13:35 28/08/2024Кремль: С российской стороны подтверждена готовность и далее оказывать всё возможное содействие Баку и ЕревануУсловлено о продолжении личных контактов.
13:12 28/08/2024Криштиану Роналду установил мировой рекорд по скорости набора подписчиков на YouTube-каналеПосле шести дней открытия канала на него подписались более 48 млн человек. Португалец легко обошёл по этому показателю своего вечного соперника аргентинца Лионеля Месси.
12:27 28/08/2024Ректор ЕМИУ выдвинул Дурова на Нобелевскую премию"Я лично считаю Павла Дурова выдающейся личностью. Он является лидером эры новых цифровых технологий. По-моему, Дуров достоин Нобелевской премии.
12:09 28/08/2024В США мужчина сорвал джекпот в онлайн-лотерее из-за раннего подъема«Я бы ни за что не стал играть, если бы не встал рано», — добавил он.
11:24 28/08/2024Бразильянка победила Элину Аванесян в первом круге US OpenМатч продлился 1 час 41 минуту.
10:56 28/08/2024Игорь Крутой: На этом проекте победила замечательная певица – Анаит АкопянПо итогам трех конкурсных дней артистка получила от членов жюри 222 балла.
17:04 27/08/2024Ставшая жертвой мошенников Долина продает ещё одну квартируПричиной продажи стало то, что из-за санкций против России певица не может попасть на территорию Латвии. Другие детали не сообщаются.
16:46 27/08/2024Нарышкин: Россия хочет помешать попыткам совершить «цветную революцию» в ГрузииРоссия хотела бы предотвратить попытки цветной революции в Грузии, публикуя имеющиеся на этот счет разведданные.
16:12 27/08/2024Задержание Дурова увеличило популярность Telegram в США и ФранцииДурова задержали вечером 24 августа, когда он выходил из частного самолета в аэропорту Ле Бурже во Франции. Бизнесмен прибыл в страну из Азербайджана.
15:18 27/08/202427 августа в календаре: Сегодня отмечается Международный день боксаЭто решение было принято президентом Международной ассоциации бокса (англ. International Boxing Association, IBA) Умаром Кремлевым.
14:42 27/08/2024Врач назвал опасные способы отбеливания зубовВместо этого можно отдать предпочтение другим методам, например профессиональным лазерному или химическому отбеливанию, а также домашнему отбеливанию подобранными врачом средствами.
13:28 27/08/2024Агент Арсена Захаряна рассказал о восстановлении своего клиента после перенесённой операцииВ клубе из Сан-Себастьяна сообщали, что сроки восстановления хавбека составят от двух до трёх месяцев.
13:07 27/08/2024Маск обратился к Макрону с предложением раскрыть детали ареста Павла ДуроваРанее Макрон назвал ложными обвинения в адрес Парижа, появившиеся после задержания основателя Telegram, заявив, что решение не является политическим.
12:52 27/08/2024Московский планетарий: суперлуние можно наблюдать 18 сентября и 17 октябряПредыдущее суперлуние в России наблюдали 19 августа.
11:53 27/08/2024Украинская теннисистка объяснила отказ от рукопожатий с представительницей Армении Элиной АванесянОдно дело - менять гражданство ради собственной выгоды. А другое - менять гражданство, когда ты против происходящего.
11:21 27/08/2024Мэрайя Кэри потеряла мать Патрицию и сестру Элисон в один день"Мое сердце разбито, я потеряла мать на этих выходных. К сожалению, в результате трагического совпадения, моя сестра ушла из жизни в тот же день", - заявила певица.
16:53 26/08/2024В Сборную Армении приглашены 26 футболистовНациональная сборная Армении начнет подготовку к предстоящим матчам 1 сентября в Техническом центре ФФА/Академии футбола.
16:41 26/08/2024В ЕАЭС оценили риск распространения оспы обезьян в Евразийском регионеВ пресс-службе добавили, что Роспотребнадзор продолжит сотрудничество со странами Евразийского региона для профилактики инфекций и борьбы с их распространением.
15:24 26/08/2024В Пакистане из-за нападения боевиков погибли не менее 39 человекНападение совершили радикалы из группировки "Армия освобождения Белуджистана".
14:24 26/08/2024Песков: Путин и Дуров не встречались во время визита российского президента Баку"Нет", - сказал Песков журналистам в ответ на вопрос, встречался ли Путин с Дуровым во время своего визита в Азербайджан.