10:43 12/03/2024Աշխարհում մոբայլ սարքերի վրա գրոհների թիվը 2023-ին աճել է 52%-ով. «Կասպերսկի»«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները վերլուծել են 2023-ի մոբայլ սպառնալիքների լանդշաֆտը և եկել այն եզրակացության, որ մոբայլ սարքերի անվտանգության սպառնալիքների աճող տարածվածությունն ուղեկցվում է...
16:44 11/03/2024Քրիստինա Օրբակայտեին վերջին պահին թույլ չեն տվել դուրս գալ Կրեմլի բեմՎերջին պահին ռուս հայտնի երգչուհի Քրիստինա Օրբակայտեն զրկվել է մարտի 8-ին կայանալիք տոնական համերգին ելույթ ունենալու հնարավորությունից, որը կայացել է Կրեմլի պետական պալատում։ kulturomania.ru-ն գրում...
15:20 11/03/2024Թեոդոսիայում գտնվող Այվազովսկու պատկերասրահը վերանորոգումից հետո կբացվի մարտի 14-ինԹեոդոսիայում հայազգի հայտնի ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու անվան պատկերասրահը, որը երեք տարի առաջ փակվել էր վերականգնման նպատակով, կբացվի մարտի 14-ին։ Այս մասին հայտնում է Ղրիմի հայկական համայնքի...
14:45 11/03/2024«Օսկարի» արժանացած ֆիլմում հայ հերոսը պատմում է Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտումների մասինԼոս Անջելեսում կայացած «Օսկար»-ի 96-րդ մրցանակաբաշխությանը «Վերանորոգված վերջին խանութը» (The Last Repair Shop) ֆիլմը ճանաչվել է «Լավագույն կարճամետրաժ վավերագրական ֆիլմ»։ Ֆիլմի ռեժիսորներն են Բեն...
13:13 11/03/2024Փարիզը, Աֆրիկայում իր քաղաքականության ձախողումից հետո, փորձում է Անդրկովկսում խաղաղարարի կերպար ստեղծել. ԶախարովաՖրանսիան, իր աֆրիկյան քաղաքականության ձախողումից հետո, փորձում է Անդրկովկասում խաղաղարարի կերպար ստեղծել։ Այս մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի...
12:32 11/03/2024Բիթքոինի արժեքը բորսայում պատմական ռեկորդ սահմանեց՝ գերազանցելով 71,000 դոլարըԲիթքոինի (BTC) փոխարժեքը մարտի 11-ին, առավոտյան ժամը 10:10-ին, Binance բորսայում 71,000 դոլարից բարձրացել է՝ զուգակցված USDT stablecoin-ի հետ՝ հասնելով պատմական նոր առավելագույն գնի: Իր գագաթնակետին...
11:43 11/03/2024Ջոն Սինան «Օսկար 2024»-ի բեմ է դուրս եկել առանց հագուստիԱմերիկացի դերասան, հիփ-հոփ երգիչ և պրոֆեսիոնալ ըմբշամարտիկ Ջոն Սինան 2024 թվականի «Օսկար» մրցանակաբաշխության ժամանակ հայտարարել է, թե ով է «Լավագույն կոստյում» անվանակարգի հաղթողը։ Նա բեմ է դուր եկել...
09:56 11/03/2024«Օսկար»-ի մրցանակակիրներըԿինոարվեստի ամերիկյան ակադեմիան հայտնել է «Օսկարի» նոր դափնեկիրների անունները։ «Լավագույն ֆիլմ» է ճանաչվել «Օպենհայմեր» ֆիլմը։ «Լավագույն ռեժիսոր» անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել Քրիստոֆեր Նոլանն իր...
09:07 11/03/2024Քաղաքագետ. Մեզ բաց տեքստով առաջարկում են դառնալ Ուկրաինա-2«Մեծ Բրիտանիան ընդունում է ՀԱՊԿ-ին անդամակցությունը սառեցնելու Հայաստանի որոշումը՝ որպես այդ երկրի ինքնիշխան իրավունք և աշխատելու է եվրատլանտյան դաշնակիցների հետ՝ աջակցելու Երևանին ռուսական պատասխան...
09:01 11/03/2024Մահացել է Սվետլանա ՄորգունովանՄահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, ԽՍՀՄ Կենտրոնական հեռուստաընկերության հաղորդավար Սվետլանա Մորգունովան։ Նա 85 տարեկան էր։ Մահը վրա է հասել մարտի 10-ին։ Ռուսական ԶԼՄ-ներին այս մասին հայտնել է...
20:33 10/03/2024ԱՄՆ-ում մասնավոր երեկույթի ժամանակ հրաձգության հետևանքով երեք մարդ է զոհվելԱրկանզաս նահանգի Ջոնսբորո քաղաքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, վիրավորվել՝ չորսը: Նախաքննության տվյալներով՝ կոնֆլիկտը ծագել է մասնավոր երեկույթի ժամանակ, որը տևել է մինչև...
16:15 09/03/2024Թոմաս Բեքեր. Մեր ժամանակների էթնիկ զտումներ Լեռնային Ղարաբաղում«Սասրսափ պատկերներ տեսնելու համար պետք չէ հեռուն նայել։ Մարդիկ փախչում են իրենց տներից։ Պատերազմ է։ Սնունդ ու դեղորայք չկա։ Անմեղ մարդիկ են մահանում։ Ես խոսում եմ Մերձավոր Արևելքի՞ կամ գուցե Սուդա՞նի...
15:11 09/03/2024Եվրախորհրդարանում տեղի կունենա «Հայ ռազմագերիները՝ Ադրբեջանում» թեմայով համաժողովՄարտի 19-ին Եվրոպական խորհրդարանում ԵԺԿ խմբակցության պատգամավոր Անդրեյ Կովաչևի հովանավորությամբ տեղի է ունենալու «Հայ ռազմագերիներն Ադրբեջանում․ Եվրոպական խորհրդարանի համապատասխան բանաձևի ընդունումից...
14:54 09/03/2024Լեհ ֆերմերները հայտնել են, թե որ դեպքում կդադարեցնեն բողոքի ակցիաներըԼեհ ֆերմերները կարող են դադարեցնել իրենց բողոքի ակցիաները, եթե կառավարությունը սկսի կատարել նրանց պայմանները։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Պոդկարպակի շրջանի...
14:13 09/03/2024Նատալի Փորտմանն ամուսնալուծվել էՀոլիվուդյան հայտնի դերասանուհի Նատալի Փորտմանն ամուսնալուծվել է պարուսույց Բենջամին Միլփիդի հետ։ Նրանք միասին են արդեն 11 տարի և ամուսնալուծության պատճառը պարուսույցի դավաճանությունն է: Փորտմանն...
14:00 09/03/2024Աննոմալ շոգ եղանակն և ջերմային ալիքները մոտ 50-60%-ով մեծացնում են վաղաժամ ծննդաբերության վտանգըՋերմային ալիքներն ամենևին էլ զվարճանք չեն արևի տակ: Ծայրահեղ շոգն ու խոնավությունը կարող են չափազանց տհաճ և վտանգավոր լինել հատկապես նորածինների, երեխաների, հղիների և տարեցների առողջության համար: Այս...
13:43 09/03/2024Կարեն Խաչանովը պարտվել է մեկնարկային խաղումԱշխարհի 15-րդ ռակետ, հայազգի ռուս Կարեն Խաչանովը պարտվել է ԱՄՆ-ի Ինդիան Ուելս քաղաքում անցկացվող ATP-1000 մրցաշարի մեկնարկում։ Նա մրցաշարի երկրորդ շրջանում 1/6, 5/7 հաշվով պարտվել է ATP-ի...
13:25 09/03/20242024-ին Էվերեստի վրա ակնկալվում է ռեկորդային թվով ալպինիստներՆեպալի իշխանություններն ակնկալում են ռեկորդային թվով ալպինիստներ, ովքեր կփորձեն Էվերեստ բարձրանալ գալիք սեզոնում։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով երկրի զբոսաշրջության դեպարտամենտի տնօրեն Ռակեշ...
12:50 09/03/2024Բեռլինում Արցախի մշակութային ժառանգության մասին գրքի շնորհանդեսը ադրբեջանական լոբբիի ճնշմամբ չի կայացել«Ցավով եմ գրում, որ ներկա աշխարհաքաղաքական անկայունությունը ազդում է նաև ակադեմիական ազատության ու բարեվարքության վրա»

11:01 23/08/2024В Исландии началось извержение вулкана Сундхнукур, эвакуирован районВ Исландии началось извержение вулкана Сундхнукур у города Гриндавик. Объявлена эвакуация близлежащего района, сообщила телерадиокомпания RUV со ссылкой на представителя пожарной службы Гриндавика...
16:37 22/08/2024В мессенджере WhatsApp появится функция выбора темы чатовСпециалисты рассказали, что в мессенджере появится опция выбора темы чатов.
15:06 22/08/2024В Индонезии проходят массовые протесты после поправок в закон о выборахЕсли это продолжится, я думаю, президент может уйти в отставку в течение этого месяца.
13:02 22/08/2024Илон Маск планирует вживить мозговые чипы миллионам людей в течение 10 летСообщалось, что в 2024 г. Neuralink намерена вживить импланты еще восьмерым пациентам в рамках клинических испытаний.
12:20 22/08/2024Загоревшийся мобильный телефон вызвал панику на рейсе JetBlueУточняется, что нештатная ситуация произошла 20 августа на борту лайнера, летевшего из Лос-Анджелеса в Бостон, США.
11:50 22/08/2024В Кизеле прогремел взрыв в жилом доме: есть пострадавшиеНа месте работают экстренные службы, пострадавшим оказывают помощь.
10:30 22/08/2024Лев Лещенко не комментирует сообщения о болезни: он продолжает выступатьСейчас он находится в Сочи на фестивале «Новая волна».
09:46 22/08/2024Элина Аванесян не смогла выйти в третий круг турнира в МонтеррееПродолжительность встречи составила 1 час 14 минут. За это время Аванесян допустила шесть двойных ошибок и реализовала два из трёх брейк-пойнтов.
14:30 21/08/2024Семья Алена Делона запретила его возлюбленной приходить на прощание с артистомПрощание пройдет в поместье актера в Души в Луаре, где он прожил почти полвека, в присутствии троих детей Делона — Энтони, Анушки и Фабьена — и 40 гостей.
12:20 21/08/2024«Теперь официально»: Дженнифер Лопес подала на развод с Беном Аффлеком в годовщину свадьбыОни отметили дату росписи в разных городах, Аффлек отсутствовал на пышном праздновании юбилея жены в стиле Бриджертонов в Хэмптонсе в конце июля.
10:59 21/08/2024Делегаты Демократической партии утвердили Харрис кандидатом в президенты СШАХаррис подключилась к церемонии по видеосвязи из города Милуоки в Висконсине, где она проводит свой третий предвыборный митинг.
17:13 20/08/2024Американка сбила на машине своего бойфренда по дороге к психологуПо словам женщины, незадолго до этого между ними произошла ссора.
16:29 20/08/2024«ПСЖ» могут исключить из Лиги чемпионов из-за долга перед Мбаппе10 мая Мбаппе официально объявил о том, что после завершения сезона-2023/24 покинет французскую команду, за которую выступал с 2017 года.
15:49 20/08/2024Сегодня отмечается необычный праздник – всемирный день лениЛень как психологическое состояние, проявляющееся в отсутствии желания к труду, преодолению трудностей, проявлению волевых усилий нередко становится запущенным.
14:55 20/08/2024Мэрия: Cемья Алена Делона хочет сохранить в тайне подробности его похоронМуниципалитет намерен уважать пожелания семьи господина Делона.
14:03 20/08/2024Baza: Путин отказался встречаться с основателем Telegram ДуровымИзвестно, что делегация президента уже вернулась в Россию.
12:50 20/08/2024В России заявили, что почти 90% импортируемого из Армении коньяка оказался небезопаснымУточняется, что для проведения исследования были приобретены 200 образцов коньяка более 20 торговых марок от десяти крупнейших армянских производителей.
12:36 20/08/2024Принц Уильям и Кейт Миддлтон решили взять тайм-аутНеудивительно, что сейчас семья Уэльских решила отдохнуть.
12:20 20/08/2024Агасандян: Альтернатив ОДКБ и России как гарантов стабильности для Армении нетЭта позиция, как нам видится, противоречит интересам народа Армении, существенно ослабляет национальную безопасность.