09:54 05/02/2024«Ինտերը» հաղթել է «Յուվենտուսին» և առաջ անցել 4 միավորով«Բայց սա ընդամենը մեկ քայլ է երկար ճանապարհի վրա: «Յուվենտուսն» ու «Միլանը» չեն հանձնվի»։
09:38 05/02/2024Թեյլոր Սվիֆթը՝ նույն անվանակարգի քառակի հաղթողԱմերիկացի երգչուհի, երգահան և դերասանուհի Թեյլոր Սվիֆթը դարձել է առաջին անձը, որը չորս անգամ հաղթել է «Գրեմմի»-ի տարվա ալբոմ անվանակարգում։ Այս տարի նա մրցանակի է արժանացել Midnight ալբոմի համար։...
09:05 05/02/2024«Գրեմմի»-ի երեք մրցանակ ստացած ռեփերին ձերբակալել ենՌեփեր Քիլլեր Մայքին (Killer Mike) իրավապահները ձերբակալվել է Լոս Անջելեսում կայացած «Գրեմմի» մրցանակաբաշխության արարողության ժամանակ՝ երեք մրցանակ ստանալուց հետո։ Այս մասին գրում է The Hollywood...
22:53 04/02/2024Թուրքական «Բայրաքթար» ԱԹՍ-ն ֆիասկոյի է ենթարկվել Ուկրաինայում. Վասիլի ԴանդիկինԹուրքական հետախուզական «Բայրաքթար» անօդաչու թռչող սարքը Ուկրաինայում ցուցադրել է իր անարդյունավետությունը։ Այս մասին «Lenta.ru»-ին հայտնել է ռազմական փորձագետ, պահեստազորի առաջին աստիճանի կապիտան...
20:00 04/02/2024ԱՄՆ-ը Թուրքիայից լրացուցիչ վճարումներ է պահանջել չմատակարարած F-35-ի պահպանման համարԱՄՆ-ը հավելյալ վճարումներ է պահանջում Թուրքիայից հինգերորդ սերնդի ամերիկյան F-35A Lightning II կործանիչների պահպանման և սպասարկման համար, որոնք հանրապետություն չեն տեղափոխվել ռուսական S -400...
19:00 04/02/2024Կրեմլը մեկնաբանել է եվրոպացի գործիչների՝ Ռուսաստանի հետ հնարավոր պատերազմի մասին հայտարարություններըԵվրոպական երկրները հասարակական կարծիքը լցոնում են Ռուսաստանի հետ հնարավոր պատերազմի մասին հաղորդագրություններով, քանի որ նրանք պետք է ավելի շատ քանդակեն թշնամուն։ Այդ մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի...
18:54 04/02/2024Լեհաստանը նախազգուշացում է տարածել իր օդային տարածքի մի հատվածում հնարավոր ռազմական գործողությունների վերաբերյալԼեհաստանի արևելյան հատվածում հնարավոր ռազմական գործողությունների պատճառով օդաչուների համար նախազգուշացում է մտցվում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել է Լեհաստանի օդային նավիգացիոն...
11:04 04/02/2024Փետրվարի 4-ի քաղցկեղի դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էԱմեն տարի փետրվարի 4-ին նշվում է քաղցկեղի դեմ պայքարի համաշխարհային օրը: Միջոցառումը իրականացվում է Քաղցկեղի վերահսկման միջազգային միության (UICC) նախաձեռնությամբ, որը քաղցկեղի դեմ պայքարի ամենախոշոր...
10:41 04/02/2024Մահացել է Նամիբիայի նախագահ Հեյգ ԳեյնգոբըՆամիբիայի նախագահ Հեյգ Գոթֆրիդ Գեյնգոբը մահացել է փետրվարի 4-ին՝ 82 տարեկան հասակում։ X-ում պետության ղեկավարի գրասենյակի տեղեկացմամբ՝ նա մահվան պահին եղել է հիվանդանոցում՝ շրջապատված կնոջ և...
09:45 04/02/2024Թուրքիայում ուղղաթիռ է կործանվել, կան զոհերԹուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Գազիանթեփ նահանգում ուղղաթիռը է կործանվել, ինչի հետևանքով զոհվել են երկու օդաչուները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին «X» սոցիալական ցանցում հայտնել է ներքին...
20:01 03/02/2024Աշխարհում առաջին արհեստական բանականությամբ կոմերցիոն արբանյակը ուղարկվել է ուղեծիրՉինաստանն այսօր հաջողությամբ ուղեծիր է ուղարկել արհեստական բանականությամբ աշխարհում առաջին կոմերցիոն արբանյակը։ news.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը։ «Цзелун-3»...
18:47 03/02/2024Ավելի ու ավելի շատ մարդիկ իրենց աշխատանքը կանեն արհեստական բանականության օգնությամբ2024 թվականին ավելի ու ավելի շատ մարդիկ կանեն իրենց աշխատանքը արհեստական բանականության օգնությամբ: «Կոմերսանտ»-ի հաղորդմամբ, նման կարծիք են հայտնել Top Employers Institute միջազգային կազմակերպության...
18:21 03/02/2024Իտալիայի մշակույթի փոխնախարարը կասկածվում է 17-րդ դարի նկարը գողանալու մեջՆա հրաժարական է տվել
18:04 03/02/2024Իրանը, Իրաքը և Սիրիան ԱՄՆ-ին մեղադրել են Մերձավոր Արևելքում խաղաղությանն ու անվտանգությանը սպառնալու մեջԻրանը, Իրաքը և Սիրիան պատասխանել են Իրաքի և Սիրիայի տարածքներին հասցված ամերիկյան հարվածներին։ bfm.ru-ի հաղորդմամբ, Իրանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է հարձակումները և նման միջադեպերի շարունակությունն անվանել...
17:14 03/02/2024Ռոմանո. Մադրիդի «Ռեալը» սկսել է ակտիվորեն աշխատել Մբապեի տրանսֆերի շուրջՄադրիդի «Ռեալի» ներկայացուցիչները սկսել են ակտիվ աշխատել «Պարի Սեն Ժերմենի» աստղային ֆուտբոլիստ Կիլիան Մբապեի հետ առաջիկա պայմանագրի ստորագրման ուղղությամբ։ Կողմերի միջև բանակցությունները թևակոխել են...
16:12 03/02/2024Պակիստանի նախկին վարչապետը 7 տարի բանտում կանցկացնի անօրինական ամուսնության պատճառովՊակիստանի Ռավալպինդի քաղաքի դատարանը նախկին վարչապետ Իմրան Խանին և նրա կնոջը՝ Բուշրա Բիբիին դատապարտել է յոթ տարվա ազատազրկման՝ ամուսնության համար իսլամական նորմերը խախտելու համար։ Այս մասին հայտնում...
14:32 03/02/2024Fitch-ի վերլուծաբաններն ակնկալում են մինչև 2024 թվականի հուլիսը խաղաղության պայմանագրի ստորագրում Երևանի և Բաքվի միջևFitch Solutions-ի (Fitch Group-ի մաս) վերլուծաբանները կարծում են, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը կարող են խաղաղության պայմանագիր ստորագրել 2024 թվականի առաջին կեսին։ Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը:...
14:21 03/02/2024Մահացել է Էվերեստ բարձրացած առաջին հայ լեռնագնաց Լև Սարկիսովը86 տարեկանում կյանքից հեռացել է աշխարհի ամենաբարձր գագաթը բարձրացրած հայ լեռնագնաց Լև Սարկիսովը: Այս մասին հայտնել է Հայաստանի ալպինիզմի և լեռնային տուրիզմի ֆեդերացիան: Նա առաջին հայն էր, որ 1999թ.
13:10 03/02/2024Բժիշկը նշել է այն մթերքները, որոնք ավելի վնասակար են, քան շաքարն ու աղըԲժշկական գիտությունների թեկնածու, վիրաբույժ ու ուռուցքաբան Մարկ Գաձիյանը նշել է երկու մթերք, որոնք ընդհանրապե պետք չեն օրգանիզմին, բայց հաճախ հայտնվում են մեր սեղաններին։ «Российской газеты»-ին նա...
11:54 03/02/2024Wildberries-ի պահեստի հրդեհի գործով գաղտնի քննություն է իրականացվումWildberries-ը դիտարկում է Շուշարիի պահեստում բռնկված հրդեհի տարբեր վարկածներ, սակայն հետաքննության գաղտնիության պատճառով չի կարող հայտնել իր եզրակացությունները։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը տված...

18:03 18/07/202493-летняя британка всю ночь протанцевала на свадьбе внучкиПожилая жительница Великобритании протанцевала всю ночь на свадьбе внучки, несмотря на солидный возраст и серьезную болезнь.
17:14 18/07/2024Урсула фон дер Ляйен переизбрана председателем Европейской комиссииУрсула фон дер Ляйен (Ursula von der Leyen) переизбрана председателем Европейской комиссии на второй срок.
16:46 18/07/2024Мария Габриелян избрана депутатом парламента СирииГлава Высшего судебного комитета (избирком) Джихад Мурад подвел итоги голосования на выборах депутатов в Народный совет (парламент) Сирии, которые состоялись 15 июля.
15:27 18/07/2024Сборная Армении по футболу в обновленном рейтинге ФИФА занимает 97-е место18 июля ФИФА опубликовала обновленный рейтинг национальных сборных. Сборная Армении отступила на одну позицию и сейчас занимает 97-е место. Сборная Аргентины, выигравшая очередной розыгрыш Кубка...
12:02 18/07/2024Джо Байден заразился коронавирусом и останется на самоизоляции в резиденции в ДелавэреПрезидент США Джо Байден заразился коронавирусом и испытывает мягкие симптомы болезни, сообщил Белый дом.
11:58 18/07/2024В скандал вокруг Месси вмешался президент Аргентины – уволил замглавы департамента спортаПрезидент Аргентины Хавьер Милей принял решение отправить в отставку заместителя главы департамента спорта страны Хулио Гарро.
17:40 17/07/2024Ингрид Эндресс призналась, что была пьяна, когда исполняла гимн СШААмериканская кантри-певица Ингрид Эндресс пьяной спела гимн США перед бейсбольным матчем. Звезда призналась в этом в Instagram-аккаунте, пишет lenta.ru. Четырехкратная номинантка на премию «Грэмми»...
16:57 17/07/2024Стрелок Эльмира Карапетян приняла участие в эстафете Олимпийского огняЧлен олимпийской сборной Армении, стрелок Эльмира Карапетян приняла участие в эстафете огня Олимпийских игр.
16:50 17/07/2024Стало известно, кто сменит Тойво КлаараКомитет по политике и безопасности Евросоюза одобрил кандидатуру Магдалены Гроно на посту Специального представителя Европейского союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии.
16:29 17/07/2024Извержение вулкана Этна: из кратеров ключом бьет лава, города Сицилии засыпает пепломНа Сицилии продолжает извергаться самый большой действующий вулкан в Европе. Успокоиться Этна не может уже несколько недель. Из кратеров ключом бьет мощный поток лавы. Сицилийские города засыпает...
16:18 17/07/2024«Реал» назван самым дорогим футбольным брендом мираИспанский «Реал» вернулся на первое место в рейтинге самых дорогих футбольных брендов мира по версии консалтинговой компании Brand Finance, обогнав английский «Манчестер Сити».
14:14 17/07/2024Как защититься от рака: 5 привычек, отказ от которых может спасти вашу жизнь40% всех случаев рака можно предотвратить, изменив образ жизни. К такому выводу пришли исследователи Американского онкологического общества, научная работа которых опубликована на днях в Cancer...
13:14 17/07/2024Давид Чалоян – знаменосец сборной Армении на церемонии открытия Олимпиады-2024 в ПарижеЧлен олимпийской сборной Армении, боксер-супертяжеловес Давид Чалоян станет знаменосцем Армении во время торжественной церемонии открытия XXXIII летних Олимпийских игр, которые пройдут в столице...
12:45 17/07/2024Выборы в США: Байден назвал условие для выхода из президентской гонкиАмериканский лидер Джо Байден заявил в беседе с телеканалом BET, что он выйдет из президентской гонки, если врачи выявят у него проблемы со здоровьем, отрывок из интервью эксклюзивно приводит CBS...
12:37 17/07/2024Сперцян: «Мхитарян видит меня лидером сборной Армении»Полузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян заявил, что футболист миланского «Интера» Генрих Мхитарян видит его лидером сборной Армении по футболу.
12:26 17/07/2024Мэр Парижа Анн Идальго искупалась в Сене за девять дней до старта Олимпийских игрМэр Парижа Анн Идальго искупалась в реке Сене за девять дней до старта Олимпийских игр 2024 года, сообщает RMC Sport.
12:02 17/07/2024Пашинян с женой в ЛондонеНикол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 17-20 июля с рабочим визитом отбыл в Великобританию, Лондон, где примет участие в 4-м саммите Европейского политического сообщества.
11:58 17/07/2024На Бали посоветовали туристам не ездить на скутерах в бикини и бюстгальтерахГлава департамента туризма Бали Тжок Багус Пемаюн заявил в интервью РИА Новости, что советует туристам индонезийского острова воздержаться от поездок на скутерах в бикини и бюстгальтерах, неприкрытых...
17:31 16/07/2024The New York Times опубликовала список 100 лучших книг XXI векаГазета The New York Times завершила свой большой спецпроект о главных книгах, вышедших в мире с 1 января 2000 года.
16:15 16/07/2024Названы 2 продукта, которые грозят преждевременным старениемИздание Rg.ru назвало 2 категории продуктов, которые грозят преждевременным старением. Говоря о сохранении красоты и здоровья, специалисты перечислили основные источники необходимых для организма...