12:13 08/02/2024Մեծ ծեծկռտուք՝ Wildberries-ի պահեստումWildberries-ի Էլեկտրոստալի պահեստում մեծ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել աշխատակիցների ու արագ արձագանքման խմբի անդամների մասնակցությամբ։ Ընկերությունից հայտնել են, որ ներքին հետաքննություն կանկցկացվի։...
11:07 08/02/2024Բայդենը մեկ շաբաթվա ընթացքում երկրորդ անգամ զրուցել է մահացած առաջնորդների հետԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մի քանի օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ խառնել է եվրոպացի առաջնորդների անունները՝ ասելով, որ 2021 թվականին շփվել է Գերմանիայի նախկին կանցլեր Հելմուտ Կոլի հետ, ով մահացել է 2017թ։...
09:59 08/02/2024Բելլա Պապիկյան. Հաուսերի հետ շատ ջերմ հարաբերություններ ունենք: Նա շատ գայթակղիչ տղամարդ էՔանոնահարուհի Բելլա Պապիկյանի ու հայտնի ջութակահար Ստեփան Հաուսերի կատարումները լայն տարածվեցին սոցիալական բոլոր հարթակներում՝ հավաքելով հարյուր հազարավոր դիտումներ, լայքեր։ Հազարավոր...
09:44 08/02/2024Որոշակի փուլում ԱՊՀ հարթակում Երևանի ակտիվության նվազում իսկապես նկատվել է. ՌԴ փոխարտգործնախարարՄոսկվան ԱՊՀ-ում պառակտման նշաններ չի տեսնում։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Պանկինը` պատասխանելով հարցին, թե Հայաստանը կարող է հետևել Մոլդովայի...
23:25 07/02/2024Հայտնի է դարձել Վոտկինսկի գործարանում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի պատճառըԻժևսկի Վոտկինսկի գործարանում պայթյունը, որի տեսանյութը տարածվել է համացանցում, տեղի է ունեցել հրթիռային շարժիչների փորձարկման ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Զավյալովսկի շրջանի...
13:35 07/02/2024Մարինա Կալյուրանդը շնորհավորել է ՀայաստանինԵվրախորհրդարանի Հարավային Կովկասի հետ հարաբերությունների պատվիրակության ղեկավար Մարինա Կալյուրանդը շնորհավորել է Հայաստանին Միջազգային քրեական դատարանին պաշտոնապես միանալու առիթով: «Անկեղծ...
23:30 06/02/2024Մասկը խոստացել է չարգելափակել X սոցիալական ցանցում Պուտինի հետ Կարլսոնի հարցազրույցըԱմերիկացի հեռուստահաղորդավար և լրագրող Թակեր Կարլսոնն իր X էջում հայտնել է, որ ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը խոստացել է չարգելափակել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հարցազրույցը, երբ այն հրապարակվի...
22:52 06/02/2024Wildberries-ը իր պահեստում բռնկված հրդեհի պատճառով 3 մլրդ ռուբլի փոխհատուցում է փոխանցել վաճառողներինWildberries-ը երրորդ փոխհատուցումն է վճարել վաճառողներին Լենինգրադի շրջանի պահեստներից մեկում բռնկված հրդեհից հետո: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով կայքի մամուլի ծառայությանը։...
21:28 06/02/2024Նախկին ակումբներից միայն մեկը չի շնորհավորել Ռոնալդուին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբՄադրիդի «Ռեալը» դարձավ պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուի միակ նախկին ակումբը, որը չշնորհավորեց նրան ծննդյան օրվա առթիվ։ Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն։ Փետրվարի 5-ին Ռոնալդուն դարձավ 39...
21:03 06/02/2024Չիլիում անտառային հրդեհների զոհերի թիվը հասել է 131-իՉիլիում անտառային հրդեհների զոհերի թիվը հասել է 131-ի: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասիմ հայտնել են արդարադատության նախարարության բժշկական բաժնից։ Մինչ այդ հայտնի էր դարձել 122 մահվան դեպքի...
18:00 06/02/2024ԱՀԿ. Աֆրիկայում խոլերայի բռնկման դեպքերն ավելանում ենՄիայն այս տարվա հունվարին աֆրիկյան 10 երկրներում գրանցվել է խոլերայի 26 հազար դեպք և 700 մահվան դեպք, այլ երկրներ հիվանդության տարածման վտանգը շատ մեծ է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է...
16:30 06/02/2024Սելին Դիոնի ներկայությունը «Գրեմմի» մրցանակաբաշխությանը մեծ անակնկալ է եղել հանդիսատեսի համարԱշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնի ներկայությունն ու մասնակցությունը «Գրեմմի» մրցանակաբաշխությանը մեծ անակնկալ է եղել հանդիսատեսի համար։ Հիշեցնենք, որ 55-ամյա երգչուհու մոտ երկու տարի առաջ ախտորոշվել...
12:14 06/02/2024Կիբեռհանցագործներն ինչ փորձեր են անում արհեստական բանականության հետԿիբեռհանցագործներն ինչ փորձեր են անում արհեստական բանականության հետ Kaspersky Digital Footprint Intelligence թիմը ներկայացրել է «Նորարարություններ ստվերում.
09:43 06/02/2024Ահազանգ. Լոս Անջելեսում վեց ամսվա տեղումները կթափվեն մեկ օրումՀարավային Կալիֆոռնիայում՝ ներառյալ Լոս Անջելեսի շրջանում հայտարարվել է ջրհեհեղի վտանգ։ Ավելի քան 16 մլն մարդ գտնվում է հազվագյուտ բարձր վտանգի ներքո։ Ըստ ամրիկյան ԶԼՄ-ների, կանախատեսվում է, որ մինչև...
22:39 05/02/2024Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվելՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է Բուքինգհեմյան պալատի հաղորդագրության մեջ: «Հիվանդանոցում վերջերս անցկացված պրոցեդուրաների...
22:08 05/02/2024Հանրապետականները դեմ են արտահայտվել Ուկրաինային օգնելու Սենատի նախագծինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հանրապետական կուսակցության ղեկավարությունը դեմ է արտահայտվել Ուկրաինային օգնելու և ամերիկյան սահմանը պաշտպանելուն ուղղված Սենատի օրինագծին՝ այն անվանելով «ձախողված»։ «ՌԻԱ...
20:07 05/02/2024Տղամարդն 95 տարեկանում դարձել է համալսարանի ամենատարեց շրջանավարտը95-ամյա մի տղամարդ դարձել է համալսարանի ամենատարեց շրջանավարտը և դեռ մտածում է կրթությունը շարունակելու մասին։ Այս մասին գրում է BBC-ին։ Թոշակի անցած հոգեբույժ Դեյվիդ Մարջոտն ավարտել է Քինգսթոնի...
15:03 05/02/2024Թուրք ուսանողը թեզ է գրում հայ աստղագետ Փարիս Փիշմիշի մասինՕրեր առաջ հայտնի հայազգի աստագետ Փարիս Փիշմիշի ծննդյան օրն էր։ Նրա անունը գիտության և աստղագիտության ոլորտի բոլոր մասնագետներին է հայտնի։ Բյուրականի աստղագիտարանից հայտնում են, որ Ստամբուլի...
11:01 05/02/2024Ամերիկացի երգչուհին «Գրեմմի»-ն ներկայացրել է ազգությամբ հայ հայտնի դիզայներ Խոսրովի հեղինակած զգեստով«Գրեմմի»-ի մրցանակաբաշխությանը ամերիկացի երգչուհի Դոն Ռիչարդը (Dawn Richard) կրել է հայազգի դիզայներ Խոսրովի հեղինակած գարուն-ամառ 2024 հավաքածուի «Ծառ» երեկոյան զգեստը։ Մասնագետների...
10:22 05/02/2024Ավստրալացի գրողը Չինաստանում մահապատժի է դատապարտվելՉինաստանում մահապատժի են դատապարտել ավստրալացի գրող Յան Հենջունին։ Գրողի համար մահապատիժը կարող է փոխարինվել ցմահ ազատազրկմամբ, եթե նա առաջիկա երկու տարվա ընթացքում որևէ իրավախախտում չգործի։...

12:20 25/06/2022Johnny Depp’s lawyer Camille Vasquez rushes to help man who collapses mid-flightJohnny Depp’s attorney Camille Vasquez has been hailed a “wonder woman” after she rushed to help an elderly man who collapsed on board an American Airlines flight.
11:45 25/06/2022WHO reports over 900 cases of hepatitis of unknown aetiology in childrenAs of 22 June 2022, 33 countries in five WHO Regions have reported 920 probable cases of severe acute hepatitis of unknown aetiology in children which fulfill the WHO case definition, the...
17:00 24/06/2022Elon Musk's daughter granted legal name, gender changeElon Musk's transgender daughter's request to legally change her name was granted Wednesday, according to a court document obtained by NBC News.
16:25 24/06/2022Fly Baghdad launches Baghdad-Yerevan flightsFly Baghdad has started flights between Baghdad and Yerevan, the Armenia International Airports CJSC reports.
16:10 24/06/2022Germany reportedly looking at expropriating unused Nord Stream 2 pipelineThe German government is considering converting parts of the Nord Stream 2 gas pipeline into a connection for a liquefied natural gas terminal on the Baltic Sea coast, Reuters said, citing local...
14:05 24/06/2022Biden greenlights continued U.S. aid to anti-Armenian Aliyev regime – ANCADespite ongoing Azerbaijani aggression against Armenia and Artsakh, President Joe Biden has, yet again, waived Section 907 restrictions on U.S.
12:57 24/06/2022Armenian, Russian and Azeri chief prosecutors to meet in MinskArmenia’s Prosecutor General Artur Davtyan has paid a working visit to Belarus to take part in the 32nd meeting of the Coordinating Council of Prosecutors General of the Commonwealth of Independent...
11:25 24/06/2022Date of Putin’s visit to Turkey yet to be set, Kremlin saysThe exact date of Russian President Vladimir Putin’s visit to Turkey has not yet been set, Kremlin spokesman Dmitry Peskov has told TASS.
17:05 23/06/2022Nike to exit Russia completelyU.S. sportswear maker Nike is making a full exit from Russia, three months after suspending its operations there, the company said in an emailed statement Thursday. Nike said on March 3 it would...
16:47 23/06/2022Mkhitaryan has completed Inter medicalHenrikh Mkhitaryan underwent his medical tests with Inter on Wednesday. “Henrikh Mkhitaryan has completed medical tests as new Inter player on a free move. Contract will be valid until June 2024,”...
15:55 23/06/2022Over 150 cultural sites partially or totally destroyed in Ukraine since start of war, UNESCO saysOn Thursday, UNESCO published an updated assessment of the damage caused to cultural sites in Ukraine since 24 February 2022, when Russian offensive began.
14:26 23/06/2022Car explosion reported in Armenian villageA vehicle exploded and caught fire in the village of Parakar in Armenia’s Armavir Province on Thursday morning, the Ministry of Emergency Situations reported.
13:57 23/06/2022Brad Pitt hints at retirement from acting careerBrad Pitt has reflected on his legacy, claiming that he has entered the “last leg” of his acting career, The Independent reports.
11:00 23/06/2022Spain withdraws 2030 Winter Olympics bidSpain will not present a bid to host the 2030 Winter Olympics in the Pyrenees due to political differences between the governments of the Catalonia and Aragon regions, Spain's Olympic Committee...
17:00 22/06/2022Pasadena bike shop owner hosts charity ride to benefit disabled Armenian cyclistsA bike shop owner is teaming up with major sponsors to host a special charity ride that will benefit disabled Armenian cyclists overseas, ABC7 reports.
14:46 22/06/2022Russian singer Pierre Narcisse dies at 45Pierre Narcisse, an iconic Russian singer and performer, has died due to cardiac arrest, aged 45, Euro Weekly News said, citing reports from the Baza Telegram channel.
13:45 22/06/2022Lavrov to pay two-day visit to Tehran, Russian diplomat saysRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will embark on a two-day visit to Iran, the ministry’s spokeswoman announced at a news conference on Wednesday.
13:14 22/06/2022Russian delegation members denied British visas to attend next OSCE sessionMoscow on Wednesday accused Britain of preventing Russia from attending the next OSCE Parliamentary Assembly that will take place in Birmingham by refusing visas to members of the Russian delegation,...
12:14 22/06/2022Mkhitaryan set to sign two-year deal with Inter on WednesdayHenrikh Mkhitaryan is expected to have his medical with Inter and sign the two-year contract on Wednesday, Football Italia reports.
11:23 22/06/2022Ireland has frozen €1.72bn of Russian assetsIreland has frozen €1.72 million of assets linked to sanctioned Russian individuals and entities in the wake of the country’s attack on Ukraine in February.