12:13 08/02/2024Մեծ ծեծկռտուք՝ Wildberries-ի պահեստումWildberries-ի Էլեկտրոստալի պահեստում մեծ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել աշխատակիցների ու արագ արձագանքման խմբի անդամների մասնակցությամբ։ Ընկերությունից հայտնել են, որ ներքին հետաքննություն կանկցկացվի։...
11:07 08/02/2024Բայդենը մեկ շաբաթվա ընթացքում երկրորդ անգամ զրուցել է մահացած առաջնորդների հետԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մի քանի օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ խառնել է եվրոպացի առաջնորդների անունները՝ ասելով, որ 2021 թվականին շփվել է Գերմանիայի նախկին կանցլեր Հելմուտ Կոլի հետ, ով մահացել է 2017թ։...
09:59 08/02/2024Բելլա Պապիկյան. Հաուսերի հետ շատ ջերմ հարաբերություններ ունենք: Նա շատ գայթակղիչ տղամարդ էՔանոնահարուհի Բելլա Պապիկյանի ու հայտնի ջութակահար Ստեփան Հաուսերի կատարումները լայն տարածվեցին սոցիալական բոլոր հարթակներում՝ հավաքելով հարյուր հազարավոր դիտումներ, լայքեր։ Հազարավոր...
09:44 08/02/2024Որոշակի փուլում ԱՊՀ հարթակում Երևանի ակտիվության նվազում իսկապես նկատվել է. ՌԴ փոխարտգործնախարարՄոսկվան ԱՊՀ-ում պառակտման նշաններ չի տեսնում։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Պանկինը` պատասխանելով հարցին, թե Հայաստանը կարող է հետևել Մոլդովայի...
23:25 07/02/2024Հայտնի է դարձել Վոտկինսկի գործարանում տեղի ունեցած հզոր պայթյունի պատճառըԻժևսկի Վոտկինսկի գործարանում պայթյունը, որի տեսանյութը տարածվել է համացանցում, տեղի է ունեցել հրթիռային շարժիչների փորձարկման ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Զավյալովսկի շրջանի...
13:35 07/02/2024Մարինա Կալյուրանդը շնորհավորել է ՀայաստանինԵվրախորհրդարանի Հարավային Կովկասի հետ հարաբերությունների պատվիրակության ղեկավար Մարինա Կալյուրանդը շնորհավորել է Հայաստանին Միջազգային քրեական դատարանին պաշտոնապես միանալու առիթով: «Անկեղծ...
23:30 06/02/2024Մասկը խոստացել է չարգելափակել X սոցիալական ցանցում Պուտինի հետ Կարլսոնի հարցազրույցըԱմերիկացի հեռուստահաղորդավար և լրագրող Թակեր Կարլսոնն իր X էջում հայտնել է, որ ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը խոստացել է չարգելափակել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հարցազրույցը, երբ այն հրապարակվի...
22:52 06/02/2024Wildberries-ը իր պահեստում բռնկված հրդեհի պատճառով 3 մլրդ ռուբլի փոխհատուցում է փոխանցել վաճառողներինWildberries-ը երրորդ փոխհատուցումն է վճարել վաճառողներին Լենինգրադի շրջանի պահեստներից մեկում բռնկված հրդեհից հետո: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում կատարելով կայքի մամուլի ծառայությանը։...
21:28 06/02/2024Նախկին ակումբներից միայն մեկը չի շնորհավորել Ռոնալդուին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբՄադրիդի «Ռեալը» դարձավ պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուի միակ նախկին ակումբը, որը չշնորհավորեց նրան ծննդյան օրվա առթիվ։ Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն։ Փետրվարի 5-ին Ռոնալդուն դարձավ 39...
21:03 06/02/2024Չիլիում անտառային հրդեհների զոհերի թիվը հասել է 131-իՉիլիում անտառային հրդեհների զոհերի թիվը հասել է 131-ի: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասիմ հայտնել են արդարադատության նախարարության բժշկական բաժնից։ Մինչ այդ հայտնի էր դարձել 122 մահվան դեպքի...
18:00 06/02/2024ԱՀԿ. Աֆրիկայում խոլերայի բռնկման դեպքերն ավելանում ենՄիայն այս տարվա հունվարին աֆրիկյան 10 երկրներում գրանցվել է խոլերայի 26 հազար դեպք և 700 մահվան դեպք, այլ երկրներ հիվանդության տարածման վտանգը շատ մեծ է։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է...
16:30 06/02/2024Սելին Դիոնի ներկայությունը «Գրեմմի» մրցանակաբաշխությանը մեծ անակնկալ է եղել հանդիսատեսի համարԱշխարհահռչակ երգչուհի Սելին Դիոնի ներկայությունն ու մասնակցությունը «Գրեմմի» մրցանակաբաշխությանը մեծ անակնկալ է եղել հանդիսատեսի համար։ Հիշեցնենք, որ 55-ամյա երգչուհու մոտ երկու տարի առաջ ախտորոշվել...
12:14 06/02/2024Կիբեռհանցագործներն ինչ փորձեր են անում արհեստական բանականության հետԿիբեռհանցագործներն ինչ փորձեր են անում արհեստական բանականության հետ Kaspersky Digital Footprint Intelligence թիմը ներկայացրել է «Նորարարություններ ստվերում.
09:43 06/02/2024Ահազանգ. Լոս Անջելեսում վեց ամսվա տեղումները կթափվեն մեկ օրումՀարավային Կալիֆոռնիայում՝ ներառյալ Լոս Անջելեսի շրջանում հայտարարվել է ջրհեհեղի վտանգ։ Ավելի քան 16 մլն մարդ գտնվում է հազվագյուտ բարձր վտանգի ներքո։ Ըստ ամրիկյան ԶԼՄ-ների, կանախատեսվում է, որ մինչև...
22:39 05/02/2024Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվելՄեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է Բուքինգհեմյան պալատի հաղորդագրության մեջ: «Հիվանդանոցում վերջերս անցկացված պրոցեդուրաների...
22:08 05/02/2024Հանրապետականները դեմ են արտահայտվել Ուկրաինային օգնելու Սենատի նախագծինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հանրապետական կուսակցության ղեկավարությունը դեմ է արտահայտվել Ուկրաինային օգնելու և ամերիկյան սահմանը պաշտպանելուն ուղղված Սենատի օրինագծին՝ այն անվանելով «ձախողված»։ «ՌԻԱ...
20:07 05/02/2024Տղամարդն 95 տարեկանում դարձել է համալսարանի ամենատարեց շրջանավարտը95-ամյա մի տղամարդ դարձել է համալսարանի ամենատարեց շրջանավարտը և դեռ մտածում է կրթությունը շարունակելու մասին։ Այս մասին գրում է BBC-ին։ Թոշակի անցած հոգեբույժ Դեյվիդ Մարջոտն ավարտել է Քինգսթոնի...
15:03 05/02/2024Թուրք ուսանողը թեզ է գրում հայ աստղագետ Փարիս Փիշմիշի մասինՕրեր առաջ հայտնի հայազգի աստագետ Փարիս Փիշմիշի ծննդյան օրն էր։ Նրա անունը գիտության և աստղագիտության ոլորտի բոլոր մասնագետներին է հայտնի։ Բյուրականի աստղագիտարանից հայտնում են, որ Ստամբուլի...
11:01 05/02/2024Ամերիկացի երգչուհին «Գրեմմի»-ն ներկայացրել է ազգությամբ հայ հայտնի դիզայներ Խոսրովի հեղինակած զգեստով«Գրեմմի»-ի մրցանակաբաշխությանը ամերիկացի երգչուհի Դոն Ռիչարդը (Dawn Richard) կրել է հայազգի դիզայներ Խոսրովի հեղինակած գարուն-ամառ 2024 հավաքածուի «Ծառ» երեկոյան զգեստը։ Մասնագետների...
10:22 05/02/2024Ավստրալացի գրողը Չինաստանում մահապատժի է դատապարտվելՉինաստանում մահապատժի են դատապարտել ավստրալացի գրող Յան Հենջունին։ Գրողի համար մահապատիժը կարող է փոխարինվել ցմահ ազատազրկմամբ, եթե նա առաջիկա երկու տարվա ընթացքում որևէ իրավախախտում չգործի։...

17:16 22/07/2024Стилист назвала портящие внешность платьяПлатья могут стать украшением женщины, но могут и безнадежно испортить образ. От каких моделей этой одежды лучше отказаться, рассказала стилист Тамара Кириллова. Эксперт отметила, что ухудшить...
16:52 22/07/2024Названы самые красивые актрисы за всю историю киноНа одной из самых популярных в мире площадок с голосованиями List Challenges был составлен рейтинг самых красивых актрис, который регулярно обновляется в зависимости от распределения голосов...
14:17 22/07/2024Зеленский – о выходе Байдена из президентской гонки: «Трудное, но сильное решение»Президент США Джо Байден принял трудное решение, заявив о выходе из гонки за пост главы государства, написал Владимир Зеленский в социальной сети Х.
11:58 22/07/2024Сотни россиян застряли в Турции из-за задержки рейса на 16 часовСотни россиян застряли в Турции из-за задержки рейса в Казань на 16 часов. Об этом пишет издание «Бизнес Online». Самолет Azur Air должен был вылететь из Даламана 21 июля в 8:25, однако рейс был...
17:24 20/07/2024Игра Hamster Kombat вызывает зависимость – психологИгра Hamster Kombat, в которой нужно лишь регулярно заходить в приложение и нажимать на симпатичного хомяка , чтобы заработать виртуальную валюту, формирует зависимость, сужает круг интересов...
15:30 20/07/2024Ким Кардашьян впервые рассказала, что ее сын унаследовал от нее неизлечимое заболеваниеАмериканская звезда реалити-шоу Ким Кардашьян впервые рассказала, что ее сын от Канье Уэста страдает тем же неизлечимым заболеванием, что и она.
15:16 20/07/2024Сицилия: рекордная засуха уничтожает агробизнесСицилия - в авангарде климатического кризиса в Европе. Здесь два года практически нет дождей, а температура летом поднимается до 49 градусов. Как живут в таких условиях местные? На что надеются? Об...
15:00 20/07/2024Автомобильный мост рухнул в Китае: 11 человек погибли, 30 числятся пропавшими без вестиВ Китае обрушился автомобильный мост в провинции Шэньси. Погибли 11 человек, около 30 числятся пропавшими без вести, передает «МИР 24». В спасательных работах, которыми руководит министр по...
14:04 20/07/2024Во всем мире 20 июля отмечают День шахматУже много лет, начиная с 1966 года, во всем мире 20 июля отмечают Международный день шахмат (International Chess Day).
13:55 20/07/2024Лесные пожары в Якутии: дым окутал более 40 населенных пунктов88 природных пожаров действует сейчас на территории Якутии. Это данные Авиалесоохраны. Дым от них окутал более 40 населенных пунктов Якутии, передает МИР 24. «По данным космического мониторинга...
12:13 20/07/2024Скончалась 21-летняя спортсменка Алиса АсоянБезвременно ушла из жизни рефери Национальной федерации каратэ Армении, спортсменка Алиса Асоян. Об этом сообщают из федерации. «Алисе был 21 год, она – многократная чемпионка юношеских и взрослых...
11:59 20/07/2024Маск призвал установить предельный возраст для кандидатов в президенты СШААмериканский предприниматель и миллиардер Илон Маск предложил установить предельный возраст для кандидатов в президенты США.
11:36 20/07/2024Легенда сборной Италии сделал выбор между Месси и РоналдуБывший защитник «Милана» и сборной Италии Паоло Мальдини заявил, что Лионель Месси превосходит Криштиану Роналду, передает Barca Universal.
18:13 19/07/2024Гимнастку отстранили от Олимпийских игр в Париже за алкоголь и курениеКапитана женской сборной по спортивной гимнастике Секо Мияту, представляющую Японию на Олимпийских играх-2024 в Париже, отстранили от соревнований после ее признания в курении и употреблении алкоголя.
17:54 19/07/2024Марк Кукурелья после победы Испании на Евро-2024 покрасил волосы в красный цветЗащитник испанской сборной Марк Кукурелья выполнил своё обещание и окрасил волосы в красный цвет. Футболист, которому исполнилось 25 лет, заявил, что сделает это, если Испания победит Англию в финале...
17:14 19/07/2024Международный олимпийский комитет объявил о начале периода олимпийского перемирияМеждународный олимпийский комитет (МОК) объявил о начале периода олимпийского перемирия, сообщается в соцсети X.
15:58 19/07/2024Назван самый популярный эмодзи 2024 годаСамым популярным смайлом у пользователей X (бывший Twitter) в 2024 году стал «тающее лицо». Итоги премии World Emoji Awards подвел портал Emojipedia ко Всемирному дню эмодзи, который отмечали во всем...
15:07 19/07/2024Microsoft сообщила об устранении основной причины глобального сбояАмериканская компания Microsoft заявила, что основная причина глобального технического сбоя устранена для работы облачной платформы Microsoft 365, однако его остаточное воздействие наблюдается в...
14:17 19/07/2024По факту крушения самолета в Котайке возбуждено делоПо факту крушения тренировочного самолета Як-52 недалеко от Егварда в Котайкской области Армении возбуждено уголовное дело.
13:12 19/07/2024Церемония открытия Олимпийских игр - 2024 в Париже оказалась на грани срыва из-за забастовок артистовЦеремония открытия Олимпийских игр — 2024 в Париже оказалась на грани срыва из-за забастовок артистов, которые задействованы в мероприятии.