10:31 03/02/2024Մասկը նշել է երկու միլիոն Tesla ավտոմեքենաների հետկանչման պատճառըԱմերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը պատմել է, որ իր Tesla ընկերության կողմից մեքենաների հետկանչը ենթադրում է էկրանի վրա մի քանի պիքսելների փոխարինում, և խնդիրները կարող են լուծվել հեռակա կարգով.
23:29 02/02/20242024 թվականին նույնպես շոկոլադի դեֆիցիտ կլինիԲորսայում կակաոյի հատիկների մեկ տոննայի արժեքը 1977 թվականից ի վեր առաջին անգամ գերազանցել է հինգ հազար դոլարը։ Այդ մասին են խոսում ICE Futures բորսայի տվյալները: Նշվում է, որ կակաոյի հատիկների...
16:37 02/02/2024Միշուստինը Փաշինյանին. Ձեր առաջարկած առաջնահերթությունները մեծ մասամբ համընկնում են ռուսական կողմի դիրքորոշման հետԵԱՏՄ երկրները պետք է ավելի ակտիվ զարգացնեն միության ինտեգրված տեղեկատվական համակարգը՝ լիազոր մարմինների միջև անխափան փոխգործակցությունն ապահովելու համար: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ...
11:02 02/02/2024Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Սլովենիայի ընտրանու հետայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Սլովենիայի ընտրանու հետ: Այս մասին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2 ֆեդերացիաների միջև: ՀՖՖ հաղորդմամբ, Սլովենիա-Հայաստան հանդիպումը...
23:07 01/02/2024Ստամբուլի հարակից գործարանում երկու հոգով պատանդներ են վերցրել 7 աշխատակցիՍտամբուլից արևելք գտնվող գործարաններից մեկում երկու հարձակվողներ պատանդներ են վերցրել։ Նրանցից մեկը ձեռնարկության նախկին աշխատակից է։ Cumhuriyet թերթը հայտնում է, որ ընդհանուր առմամբ գերեվարվել է 7...
21:56 01/02/2024Ուկրաինան մտադիր է Ռուսաստանից ստանալ 1 տրիլիոն դոլարԿիևը, Արևմուտքի օգնության կրճատման ֆոնին, ցանկանում է Ռուսաստանից ստանալ 1 տրիլիոն դոլար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ Ազգային հեռուստամարաթոնի եթերում նման պնդումներ է հնչեցրել Ուկրաինայի նախագահի տնտեսական...
17:40 01/02/2024Թափված աղբի մշակման վայրից հայտնաբերել են կորած ադամանդե մատանինԱՄՆ-ում աղբի վերամշակման գործարանի աշխատակիցները գտել են կորած ադամանդե մատանիn։ Այդ մասին գրում է UPI-ն։ Մատանին կորցրել էր տեղի բնակչուհի Մելանի Հարփերը։ Դա տեղի էր ունեցել այն ժամանակ, երբ կինը իր...
14:54 01/02/2024Պեսկով. Ռուսաստանը հույս ունի, որ Հայաստանի անդամակցությունը Միջազգային քրեական դատարանին չի ազդի երկկողմ հարաբերությունների վրաՌուսաստանի համար կարևոր է, որ Հայաստանի անդամակցությունը Միջազգային քրեական դատարանին բացասաբար չանդրադառնա երկկողմ հարաբերությունների վրա։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի...
11:44 01/02/2024Amazon-ը վավերագրական ֆիլմ կնկարահանի Սելին Դիոնի հիվանդության մասինAmazon-MGM ստուդիան վավերագրական ֆիլմ կնկարահանի Սելին Դիոնի և նրա հազվագյուտ նյարդաբանական հիվանդության՝ մկանային կոշտության համախտանիշի մասին: The Guardian թերթը հայտնում է, որ ֆիլմը կոչվում է...
11:10 01/02/2024Փարիզի Պիկասոյի թանգարանում ցուցադրվում է Երվանդ Քոչարի տարածանկարըՓարիզի Պիկասոյի թանգարանում բացվել է կուբիզմի և աբստրակտ արվեստի մեծ պաշտպան, կոլեկցիոներ և 1920-30-ական թվականների ժամանակակից արվեստի հովանավոր Լեոնս Ռոզենբերգի բնակարանի ձևավորմանը նվիրված "Dans...
10:55 01/02/2024Ցուկերբերգը ներողություն է խնդրել իր սոցիալական ցանցերից տուժած դեռահասների ընտանիքներիցՄիլիարդատեր Մարկ Ցուկերբերգը ստիպված է եղել հրապարակավ ներողություն խնդրել դեռահասների ծնողներից, որոնք տուժել են իր սոցիալական ցանցերի օգտագործման պատճառով։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Meta կորպորացիայի...
10:10 01/02/2024ՌԴ ԱԳՆ-ից բացառել է ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի դուրս գալու հնարավորությունըՀԱՊԿ-ից Հայաստանի դուրս գալու հարցն այսօր օրակարգում չկա։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում այդ մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ ՀԱՊԿ հարցերով հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Վիկտոր Վասիլևը։ Դիվանագետը...
10:01 01/02/2024Կադիրովի դուստրը նշանակվել է բարձր պաշտոնիՉեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովի դուստրը՝ Խադիժաթ Կադիրովան, նշանակվել է հանրապետության ղեկավարի և կառավարության վարչակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնում՝ սոցիալական բլոկի հետ փոխգործակցության...
09:52 01/02/2024Հայաստանի անվտանգության ապահովումն անհնար է առանց ՀԱՊԿ-ի. ՌԴ ԱԳՆՀայաստանի անվտանգությունը, այդ թվում՝ ռազմատեխնիկական ոլորտում, հնարավոր չէ առանց ՀԱՊԿ-ում համագործակցության։ Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ ՀԱՊԿ հարցերով հատուկ...
00:02 01/02/2024Ամերիկացին տեսանյութ է ձայնագրել, որտեղ սեփական հոր կտրած գլուխը ձեռքին քննադատում է ԲայդենինՓենսիլվանիայի բնակիչը գլխատել է հորը և տեսագրել՝ կտրված գլուխը ձեռքին քննադատելով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմին։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում են ամերիկյան լրատվամիջոցները և...
17:54 31/01/2024Հնագետները քննադատել են Միկերինի բուրգը վերականգնելու Եգիպտոսի կառավարության ծրագրերըՆրանք նախաձեռնությունը համեմատել են «Պիզայի աշտարակը ուղղելու» հետ:
17:31 31/01/2024Եթե ինչ-որ մեկն ուզում է մտերմություն, պետք է հասկանա, թե որքանով է դա վտանգավոր. Զախարովան՝ Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների մասին«Եթե ինչ-որ մեկը ցանկանում է մտերմություն, պետք է հասկանա, թե որքանով է դա վտանգավոր և ինչ հետևանքների այն կհանգեցնի: Մենք արդեն տեսել ենք, թե ինչի է տանում շատ երկրների և ՆԱՏՕ-ի մերձացումը՝...
17:26 31/01/2024Ջեյմս Քեմերոնը վերսկսել է «Ավատար 4»-ի նկարահանումներըՀոլիվուդյան ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնը վերսկսել է «Ավատար» գիտաֆանտաստիկ մարտաֆիլմի չորրորդ մասի նկարահանումները։ Այս մասին սոցցանցերում հայտնել է նախագծին մասնակցող դերասան Սթիվեն Լանգը։ Լանգը սելֆի է...
17:05 31/01/2024ՌԴ-ն ու Ուկրաինան փոխանակվել են ռազմագերիներովՌուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է ուկրաինական գերությունից 195 զինծառայողների վերադարձի մասին։ Դրա դիմաց, ըստ ռուսական պաշտպանական գերատեսչության, Ուկրաինան ընդունել է իր զինված...
16:48 31/01/2024Տաջիկստանի դեսպանը կաթոլիկ եկեղեցում կրակոցների դեպքով հանդիպում է խնդրել Թուրքիայի ՆԳՆ ղեկավարի հետԱնկարայում Տաջիկստանի դեսպան Աշրաֆջոն Գուլովը հանդիպում է խնդրել Թուրքիայի ՆԳՆ ղեկավար Ալի Էրլիկայից՝ պարզելու համար Ստամբուլի կաթոլիկ եկեղեցում կրակոցների մեջ կասկածվողի ձերբակալման հանգամանքները,...

11:46 16/06/2022Macron, Scholz and Draghi arrive in UkraineGerman Chancellor Olaf Scholz, French President Emmanuel Macron and Italian Prime Minister Mario Draghi arrived in Kyiv on Thursday, DW reported, citing the French presidential palace.
11:05 16/06/2022US to send additional $1 billion in military aid to UkraineThe Biden administration announced on Wednesday it was providing an additional $1 billion in military aid to Ukraine to fight Russia, a package that includes shipments of additional howitzers,...
16:45 15/06/2022Adobe plans to make Photoshop on the web free to all usersAdobe has started testing a free-to-use version of Photoshop on the web and plans to open the service up to everyone as a way to introduce more users to the app, The Verge reports.
15:54 15/06/2022Films about Artsakh continue being screened around the worldArmenian director Jivan Avetisyan's "Gate to Heaven" was successfully screened at the Armenian Film Festival Australia in Melbourne and Sydney.
13:26 15/06/2022WHO renaming monkeypox virusThe World Health Organization (WHO) says it is working with experts to officially rename monkeypox, amid concerns over stigma and racism around the "discriminatory" name of the virus, ABC News...
11:24 15/06/2022Canada and Denmark settle dispute over Arctic islandCanada and Denmark on Tuesday finally settled the largely good-natured "whiskey war" that was fought for decades with weapons such as flags and bottles of alcohol over a tiny, barren, and uninhabited...
17:00 14/06/2022Musk to hold first meeting with Twitter employees this weekElon Musk will speak to Twitter employees on Thursday for the first time since launching his $44bn (£36.2bn) bid for the company in April, the BBC reports.
14:05 14/06/2022Tajik border guard killed in clash with Kyrgyz guardsA Tajik border guard has been shot dead in a clash with Kyrgyz guards along the volatile and poorly demarcated common border, RFE/RL reports.
11:30 14/06/2022Biden running for re-election in 2024, White House reaffirmsPresident Joe Biden is running for reelection, White House Press Secretary Karine Jean-Pierre reaffirmed Monday, after being pressed at a briefing over record inflation following a report featuring...
17:00 13/06/2022Netflix officially announces 'Squid Game' season 2"Squid Game" is officially coming back, CNN reports. Netflix announced Sunday that the wildly popular South Korean show is green lit for a second season. "And now, Gi-hun returns," director, writer...
15:25 13/06/2022Russia's Lavrov to visit IranRussia’s top diplomat Sergey Lavrov will visit Iran, TASS reported on Monday, citing the spokesman for the Islamic Republic’s Foreign Ministry.
11:36 13/06/2022Queen Elizabeth spent just 15 minutes with Harry and Meghan during Platinum JubileeUK's Queen Elizabeth met Prince Harry and Meghan for just 15 minutes when they returned to the UK for her Platinum Jubilee, The Sun reported.
16:35 11/06/2022US to drop Covid test requirement for air travellersThe US will no longer require air travellers to have proof of a negative Covid-19 test before entering the country from abroad, BBC News reports.
15:55 11/06/2022Bulgarian national football team bus suffers 'serious road accident' in GeorgiaThe Bulgarian national football team bus has crashed in Georgia ahead of their Nations League game on Sunday, Daily Mail reports.
14:35 11/06/2022Pope Francis cancels trip to AfricaPope Francis has canceled a planned trip to Africa for health reasons, NBC News said on Friday, citing a statement of the Vatican.
13:15 11/06/2022Canada and Denmark reportedly reach settlement over disputed Arctic islandCanada and Denmark have reached a settlement in a decades-old border dispute over Hans Island, a 1.3-square-kilometre rock in the Arctic sea passage between Greenland and Ellesmere Island, The Globe...
12:07 11/06/2022Bolivia’s former president sentenced to 10 years in jailBolivian ex-president Jeanine Anez was sentenced Friday to 10 years in prison, more than a year after her arrest for an alleged plot -- dismissed as fictional by many -- to oust her rival and...
11:10 11/06/2022New York courtroom closed after hundreds of cockroaches released at hearingA courthouse in upstate New York was closed for fumigation Tuesday after hundreds of cockroaches were released during an altercation that broke out at an arraignment, AP reported, citing court...
17:00 10/06/2022Armenian Genocide documentary to premiere in Sydney on 23 JuneSydney’s Armenian-Australian community will have a unique opportunity to preview “The American Good Samaritans”, a compelling Armenian Genocide documentary retelling the story of extraordinary...
15:32 10/06/2022Russia, China unveil first road bridge between two countriesRussia and China on Friday unveiled the first road bridge between the two countries as Moscow pivots to Asia amid its confrontation with the West over Ukraine, AFP reported.