10:50 07/12/2023Բլինքենն անհամբեր սպասում է Վաշինգտոնում հյուրընկալելու Միրզոյանին և ԲայրամովինԱՄՆ Պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն անհամբեր սպասում է առաջիկայում Վաշինգտոնում հյուրընկալելու Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանին և Ջեյհուն Բայրամովին՝ խաղաղության...
09:22 07/12/2023ԱՄՆ-ն Ուկրաինային թողեց բախտի քմահաճույքինՈւկրաինային, Իսրայելին ու Թայվանին աջակցություն տրամադրելու վերաբերյալ օրինագծի ընդունումը տապալվել է ԱՄՆ սենատում, այն չի ստացել բավարար թվով անհրաժեշտ ձայներ։ BBC-ն գրում է՝ հարապետականները...
23:14 06/12/2023ԱՄՆ-ն իր գործընկերների հետ քննարկում է Գազայում միջազգային անվտանգության ուժեր տեղակայելու գաղափարըՄիացյալ Նահանգների վարչակազմն իր գործընկերների հետ քննարկում է Գազայի հատվածում միջազգային անվտանգության ուժեր տեղակայելու գաղափարը։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ...
21:55 06/12/2023ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարն ակնկալում է, որ Գազայում հասարակական կարգը շուտով կփլուզվիԳազայի հատվածում հասարակական կարգը շուտով ամբողջությամբ կփլուզվի Իսրայելի մշտական օդային հարվածների և անկլավին բավարար մարդասիրական օգնություն հասցնելու անկարողության լույսի ներքո: ՏԱՍՍ-ը հատնում է,...
21:18 06/12/2023«Ուրիշներին մեղադրելուց առաջ արժե հայելու մեջ նայել». Զախարովան` հայկական բեռների տեղափոխման հետ կապված քաղաքական ճնշումների մասինՆախ, Հայաստանի իշխանությունների մի շարք ներկայացուցիչներ այս իրավիճակը համարում էին քաղաքական ճնշում, սակայն Հայաստանի իշխանությունների մի շարք ներկայացուցիչներ էլ այդպես չէին կարծում: Հայտարարել է...
16:35 06/12/2023Մարիա Զախարովա. Չեմ ցանկանում, որ Հայաստանի ժողովուրդը կրկին խաբվի իր արևմտյան ընկերների կողմիցԱյսօր մենք բազմաթիվ օրինակներ բերեցինք, թե ինչպես է Արևմուտքը կարողանում խաբել, բայց ես իսկապես չեմ ուզում, որ հայաստանցիները նորից խաբվեն իրենց, այսպես ասած, արևմտյան ընկերների կողմից։ Այդ մասին...
16:18 06/12/2023Ռուսաստանի ԱԳՆ. ՀԱՊԿ վեհաժողովին Հայաստանի չներկայանալը չի ազդի կազմակերպության հակաօդային պաշտպանության որոշման վրաՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) նիստին հայկական պատվիրակության բացակայությունը չի ազդի ՀՕՊ միասնական համակարգ ստեղծելու որոշման վրա։ ՏԱՍՍ-ի...
14:43 06/12/2023Զախարովա. Սպիտակի դասերից մեկը ռուս և հայ ժողովուրդների բարեկամության անխախտելիության գիտակցումն էՌուսաստանը միշտ կհիշի 1988-ի Հայաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժը՝ այն ընկալելով որպես իր դժբախտություն։ Այս մասին դեկտեմբերի 6-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
12:35 06/12/2023Իրանը կալանել է 4,5 միլիոն լիտր մաքսանենգ նավթով երկու լցանավԻսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանումներ) ռազմածովային ուժերը Պարսից ծոցում կալանել են երկու նավթատար նավ՝ որոնք տեղափոխում են մոտ 4,5 միլիոն...
12:13 06/12/2023Ալիևը մանրամասներ է հայտնել «խաղաղության պայմանագրից»«Բաքվին երաշխիքներ են պետք, որ Երևանում ռևանշիզմի փորձեր չեն լինի»,- «Ղարաբաղ. վերադարձ տուն 30 տարի անց. ձեռքբերումներ և դժվարություններ» միջոցառման շրջանակում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ...
11:54 06/12/2023ՍԱՏՄ ղեկավարը Մոսկվայում ընդունել է ռուսական կողմի մեղադրանքները ու խոստումներ տվելՄոսկվայում Ռոսսելխոզնադզորի ղեկավար Սերգեյ Դանկվերտը բանակցություններ է վարել Հայաստանի սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Հայրապետյանի հետ։ Ռուսական կողմի փոխանցմամբ, հանիպման...
09:59 06/12/2023Վաշինգտոնը երբեք չի հայտարարել Ադրբեջանի հետ համագործակցության դադարեցման մասին. Միլլեր«Վաշինգտոնը երբեք չի հայտարարել Ադրբեջանի հետ համագործակցության դադարեցման մասին, դա կհակասի Միացյալ Նահանգների շահերին»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը։ Ըստ...
23:24 05/12/2023Գյումրիի դարբնության ավանդույթը ներառվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ցանկումԴեկտեմբերի 4-9-ը Կասանե քաղաքում (Բոտսվանա) ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության պաշտպանության մասին» կոնվենցիայի միջկառավարական կոմիտեի 18-րդ նստաշրջանի ընթացքում կոմիտեն...
22:35 05/12/2023Ֆիլիպիններում ավտոբուսն ընկել է ձորը, 25 մարդ է զոհվելՖիլիպինների արևմտյան Անտիկ նահանգում ավտոբուսն ընկել է ձորը, ինչի հետևանքով զոհվել է 25 ուղևոր: Այդ մասին հայտնում է Philippine News Agency պետական լրատվական գործակալությունը։ «Ըստ տեղեկությունների՝...
21:06 05/12/2023Էրդողանը հայտարարել է, որ Գազայի հակամարտությունը տարածաշրջանային պատերազմի վերածվելու վտանգ կաԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը զգուշացրել է տարածաշրջանի երկրներին Գազայի հատվածում հակամարտությունը տարածաշրջանային պատերազմի վերածվելու վտանգի մասին։ «Մենք չպետք է թույլ տանք, որ Գազայում...
13:25 05/12/2023Ամերիկյան վաթսուն կոնգրեսականներ Հայաստանին անվտանգային աջակցության և արցախցի տեղահանվածներին հումանիտար օժանդակության ավելացման կոչ են արելԱՄՆ Կոնգրեսի զույգ պալատների վաթսուն ներկայացուցիչներ, սենատոր Ալեքս Պադիլլայի և ՆՓ անդամ Աննա Էշույի նախաձեռնությամբ, դիմել են և՛ Սենատի, և՛ ներկայացուցիչների պալատի ղեկավարներին՝ կոչ անելով ԱՄՆ-ի...
12:05 05/12/2023Լավրովը՝ Բայրամովին. «3+3» տարածաշրջանային հարթակն արդեն ձևավորվում էՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հանդիպում է ունեցել իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ Նա նաև լուսանկար է հրապարակել և...
10:05 05/12/2023Հայաստանի ատոմակայանը փակելու պլաններ չկան․ ՄԱԳԱՏԷ-ի գլխավոր տնօրենը՝ թուրքական կողմի պահանջի մասին«Արմենպրես»-ը զրուցել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսի հետ
22:22 04/12/2023Time ամսագիրը Վլադիմի Պուտինին առաջադրել է Տարվա մարդ անվանակարգումՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամերիկյան Time ամսագրի վարկածով առաջադրվել է տարվա մարդ կոչմանը: Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը : Հաղթողի անունը հայտնի կդառնա չորեքշաբթի։ Երկուշաբթի ամսագիրը հրապարակել...
20:25 04/12/2023Հայաստանի ԶՈՒ ներկայացուցիչների մուտքը Լիտվիա կարգելվի 2024թ․-իցԼիտվայի ՊՆ-ն Հայաստանը ներառել է այն երկրների ցանկում որտեղից չեն կարող զինվորականներ մուտք գործել Լիտվա։ Լիտվայի Պաշտպանության նախարարությունից հայտարարում են, որ նման արգելքը պայմանավորված է երկրի...

11:46 03/05/2024В Турции автобус опрокинулся в овраг, два человека погибли, 36 пострадалиАвтобус опрокинулся в овраг в Турции, два человека погибли, более 35 ранены, сообщила газета T24. "Пассажирский автобус, потерявший управление по вине водителя на автостраде Анкара-Нигде, опрокинулся...
17:52 02/05/2024На судне с бананами в Петербурге нашли 60 кг кокаинаВ порту Санкт-Петербурга на судне с бананами из Эквадора обнаружили 60 килограммов кокаина, сообщает РБК со ссылкой на местное отделение полиции.
16:34 02/05/2024Грузовик без водителя сбил 29 детей на празднике в КиргизииВ Киргизии грузовик без водителя во время массового мероприятия в Сузакском районе Джалал-Абадской области на юге страны сбил 29 детей.
15:22 02/05/2024В России впервые оштрафовали блогера за кражу чужой идеи рилсаАрбитражный суд Подмосковья взыскал компенсацию в размере 300 тыс. руб. с индивидуального предпринимателя. По данным следствия, обвиняемый скопировал чужой рилс (видео) в Instagram для рекламы своих...
15:17 02/05/2024Ученые: хлеб становится полезнее благодаря хранению в морозилкеВ TikTok советуют замораживать хлеб. Якобы так он будет полезнее, пишет The Conversation. В издании решили разобраться, насколько оправданны такие рекомендации, и изучили несколько научных статей о...
14:00 02/05/2024Названа страна с самым трудолюбивым населениемГермания потеряла первое место в рейтинге стран с самым трудолюбивым населением. Аналитики подсчитали количество рабочих часов на человека в год и сместили страну на пятое место с конца. Как передает...
17:04 01/05/2024Врач назвала самый вредный для организма овощНаиболее вредным из овощей является картофель, рассказала «Газете.Ru» врач-гастроэнтеролог медицинской компании СберЗдоровье Дарья Утюмова.
17:00 01/05/2024Премьер Словакии Фицо отработал ночную смену на заводеПремьер-министр Словакии Роберт Фицо отработал ночную смену с 30 апреля на 1 мая на заводе ZKW Slovakia в знак солидарности с трудящимися, сообщает Štandard.
14:54 01/05/2024В Лувре «Моне Лизе» обещают свою комнатуМногочасовые очереди в Лувр, чтобы увидеть «Мону Лизу» – и лишь несколько секунд, чтобы рассмотреть шедевр Леонардо.
12:52 01/05/2024В Госдепе США заявили об участии Блинкена в урегулировании между Ереваном и БакуГоссекретарь США Энтони Блинкен лично участвует в процессе урегулирования между Ереваном и Баку, заявил во вторник представитель Госдепа Ведант Патель.
12:30 01/05/2024Канада: назвавшего политику Трюдо чокнутой главу оппозиции выгнали с заседания парламентаЛидер оппозиционной Консервативной партии Канады Пьер Пуальевр был вынужден покинуть заседание парламента после того, как во время дебатов назвал проводимую премьер-министром страны Джастином Трюдо...
12:22 01/05/2024Токаев приветствовал согласие Еревана и Баку провести переговоры глав МИД Армении и Азербайджана в АлматыПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаев приветствует согласие Еревана и Баку провести в Алматы переговоры для подготовки мирного договора между Арменией и Азербайджаном.
12:17 01/05/2024AstraZeneca впервые признала, что ее вакцина от COVID-19 может вызвать тромбозБритано-шведская фармацевтическая компания AstraZeneca впервые признала, что ее препарат от коронавируса может спровоцировать смертельный побочный эффект — тромбоз, сообщает The Telegraph со ссылкой...
11:27 01/05/20241 мая отмечается День труда1 мая во многих странах мира отмечается международный праздник — День труда (Праздник Весны и Труда), который изначально носил название День международной солидарности трудящихся.
11:19 01/05/2024На юге Китая при обрушении скоростной автомагистрали погибли не менее 19 человекНе менее 19 человек стали жертвами обрушения скоростной автомагистрали в провинции Гуандун на юге Китая, передает Центральное телевидение КНР.
16:54 30/04/2024Венгрия блокирует проект оказания помощи Армении из Европейского фонда мираВенгрия блокирует ранее согласованный в ЕС проект оказания помощи Армении из Европейского фонда мира.
16:25 30/04/2024Сотни направлявшихся в Турцию россиян застряли в аэропорту почти на 9 часовСотни направлявшихся в Турцию пассажиров авиакомпании Azur Air застряли в аэропорту российского города почти на девять часов.
15:32 30/04/2024Генсек Совета Европы приветствовала договоренность по процессу делимитации границы между Арменией и АзербайджаномГенеральный секретарь Совета Европы Мария Пейчинович-Бурич приветствовала договоренность по процессу делимитации границы между Арменией и Азербайджаном.
15:10 30/04/2024Глава делегации ФРГ: Для Азербайджана нет пути назад в ПАСЕНемецкий социал-демократ Франк Швабе (Frank Schwabe), член комитета бундестага по внешнеполитическим делам, руководитель делегации ФРГ в ПАСЕ и уполномоченный правительства ФРГ по вопросам свободы...
14:32 30/04/2024Посол Франции вернулась в Азербайджан после вызова Макроном для консультацийПосол Франции Анн Буайон вернулась в Азербайджан после вызова руководством страны для консультаций и продолжает свою дипломатическую деятельность.