22:28 01/12/2023Թրամփին մերժել օգտվել անձեռնմխելիության իրավունքիցՎաշինգտոնի վերաքննիչ դատարանը մերժել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի անձեռնմխելիության իունքըրավ 2021 թվականի հունվարին Կապիտոլիումի գրոհի գործով։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում...
21:59 01/12/2023Զելենսկու կինը չի ցանկանում, որ նա նոր ժամկետով ընտրվի Ուկրաինայի նախագահՎլադիմիր Զելենսկու կինը՝ Ելենան, ասել է, որ չի ցանկանում, որ իր ամուսինը նորից ընտրվի նոր ժամկետով։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «Ես չեմ ցանկանում, որ նա դառնա նախագահ հաջորդ ժամկետում կամ...
21:00 01/12/2023Իսրայելի զինուժի հրետակոծությունից Լիբանանի հարավում երկու խաղաղ բնակիչ է զոհվելԻսրայելական բանակի հրետանին ինտենսիվ կրակ է բացել հարավային Լիբանանի սահմանամերձ շրջանների վրա՝ ի պատասխան շիա «Հեզբոլլահ» խմբավորման զինյալների գործողությունների: Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: Ինչպես...
18:30 01/12/2023Եվրոպան արձանագրել են ՄԻԱՎ-ի տարածման ամենաարագ աճի տեմպերըԵվրոպան գրանցում է մարդու իմունային անբավարարության վիրուսի (ՄԻԱՎ) տարածման ամենաարագ աճի տեմպերը։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ)...
17:55 01/12/2023Շվեյցարիան արգելափակել է մոտ 17.2 մլրդ դոլարի ռուսական ակտիվներըՇվեյցարիան 2022 թվականի փետրվարից երկրում արգելափակել է մոտ 8,8 միլիարդ դոլարի մասնավոր ռուսական ակտիվները, Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի սառեցված միջոցների չափը մնում է անփոփոխ և կազմում է մոտ 8,45...
17:55 01/12/2023Աճուրդի կհանվի Ռուբենսի նախկինում անհայտ նկարըԴեկտեմբերի 12-ին լեհական Polswiss Art աճուրդի տանը տեղի կունենա հոլանդացի նկարիչ Պիտեր Պաուլ Ռուբենսի նախկինում անհայտ նկարի աճուրդը։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ «Սուրբ ընտանիքը» նկարը ձեռք է բերել...
16:29 01/12/2023Մոսկվայում հրդեհ է բռնկվել ադրբեջանցիներին պատկանող «Սադովոդ» շուկայումՏարհանվել է 350 մարդ
15:30 01/12/2023Ֆինլանդիան առցանց դասընթաց է սկսել ՝ նվիրված հակառուսական պատժամիջոցների պահպանմանըՖինլանդիայի արտաքին գործերի նախարարությունը մեկնարկում է բիզնեսների և իշխանությունների համար հակառուսական պատժամիջոցների պահպանման վերաբերյալ ԵՄ-ում առաջին առցանց դասընթացը ՝ գիտակցելով, որ...
15:09 01/12/2023Իսրայելը հայտարարել է, որ ՀԱՄԱՍ-ը Գազայի հատվածում պատանդ է պահում 137 մարդուՀԱՄԱՍ շարժումը Գազայի հատվածում շարունակում է պատանդ պահել 137 մարդու՝ 126 իսրայելցիների և 11 օտարերկրացիների: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իսրայելի կաբինետի ներկայացուցիչ։ Նա նաև...
13:53 01/12/2023Գերմանիան փորձարկում է քառօրյա աշխատանքային շաբաթըԱռնվազն 45 գերմանական ձեռնարկություններ և կազմակերպություններ փետրվարից փորձնականորեն կներկայացնեն քառօրյա աշխատանքային շաբաթ հաջորդ վեց ամիսների համար: Լուրը հայտնում է Stern-ը՝ վկայակոչելով DPA...
12:32 01/12/2023Ռուս միլիարդատերերը մեկ տարում էլ ավելի են հարստացել2023 թվականի սկզբից Ռուսաստանի ամենահարուստ գործարարների կարողությունն աճել է 38,575 միլիարդ դոլարով։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով Bloomberg Billionaires Index-ին։ 2012 թվականի...
11:32 01/12/2023Նազարբաևն իր հուշերում առաջին անգամ խոսել է երկրորդ կնոջ մասինՂազախստանի նախկին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը գրել է հուշերի գիրք՝ «Իմ կյանքը. կախվածությունից մինչև ազատություն», որտեղ առաջին անգամ խոսել է իր կնոջ՝ Ասել Իսաբաևայի և նրա երկու որդիների մասին: Այդ...
08:30 01/12/2023Շեր. Ամեն ինչ կանեի, որպեսզի նորից 70 տարեկան լինեիՀայկական արմատներով հայտնի երգչուհի Շերը՝ Շերլին Սարգսյանը խոստովանել է, որ ատում է ծերությունը։ Միջազգային մամուլի փոխանցմամբ, Շերն ասել է՝ ի տարբերություն իր հանգուցյալ մոր՝ դերասանուհի Ջորջիա...
23:15 30/11/2023Այրվում է Դոնի Ռոստովի շուկանԴոնի Ռոստովում Տեմերնիկ շուկայում այրվում են առևտրի տաղավարները։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների պետական կառավարման վարչության Ռոստովի մարզի ներկայացուցչին։...
21:12 30/11/2023Քիսինջերի մահը չին-ամերիկյան մերձեցման դարաշրջանի ավարտն է նշանակումԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հենրի Քիսինջերի մահը նշանավորում է չին-ամերիկյան մերձեցման և բարեկամական համագործակցության դարաշրջանի ավարտը։ Դիվանագետը միշտ ղեկավարությանը խորհուրդ է տվել խնդիրների...
20:37 30/11/2023Բայդենի գրասենյակը ճնշում է գործադրել YouTube-ի վրաՋո Բայդենի վարչակազմը ճնշում է գործադրել Google ընկերության և նրան պատկանող YouTube-ին՝ COVID-19 համաճարակի և պատվաստումների արշավի հետ կապված ապատեղեկատվության տարածման համար։ ՌԻԱ Նովոստիի...
17:59 30/11/2023Արհեստական բանականությունը կարող է հինգ տարում մարդու ուղեղի մակարդակի հասնելԸնդհանուր արհեստական բանականությունը կկարողանա հասնել մարդու ուղեղի զարգացման մակարդակին առաջիկա հինգ տարում: Այդ մասին հայտարարել է ամերիկյան վիդեոքարտեր մշակող Nvidia-ի ղեկավարը Ջենեսեն Հուանգը՝...
17:35 30/11/2023Ֆրանսիայի ՆԳ նախարարը հայց կներկայացնի իրեն ուղղված մահվան սպառնալիքների փաստովՖրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինը մտադիր է բողոք ներկայացնել մահվան սպառնալիքների վերաբերյալ, որոնք իր շրջապատի կարծիքով գալիս են ծայրահեղ աջ հայացքներ ունեցող քաղաքացիներից: Այս...
15:53 30/11/2023Ֆրանսիացիների գրեթե 70 %-ը հավանություն չի տալիս Մակրոնի գործողություններինՆախագահ Էմանուել Մակրոնի գործողությունները հավանության չեն արժանանում ֆրանսիացիների 67%-ի կողմից, այդ թվում՝ նախագահական խմբակցության հիմնական պոտենցիալ դաշնակիցների՝ հանրապետականների կողմից: Ըստ...
15:39 30/11/2023Բրիտանիան Թուրքիային խոստացել է, որ Գերմանիային կհամոզի նրան վաճառել Eurofighter-ըՄեծ Բրիտանիան Թուրքիային խոստացել է, որ Գերմանիային կհամոզի Անկարային վաճառել Eurofighter կործանիչներ, ինչին Բեռլինում դեմ են։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այս մասին լրագրողներին հայտնել են Թուրքիայի...

15:13 02/02/2022Pope Francis: May Beijing Olympics and Paralympics foster fraternityPope Francis sent warm greetings to participants in the Olympic and Paralympic Winter Games that are about to open in Beijing on 4 February and 4 March, respectively.
12:55 02/02/2022US, Turkish presidential advisors discuss Armenian-Turkish normalization effortsTop advisors to U.S. President Joe Biden and Turkish President Recep Tayyip Erdogan on Tuesday discussed, among other things, efforts by Armenia and Turkey to normalize ties, the White House said....
11:45 02/02/2022U.S. national debt exceeds $30 trillion for first timeAmerica’s gross national debt topped $30 trillion for the first time on Tuesday, an ominous fiscal milestone that underscores the fragile nature of the country’s long-term economic health as it...
14:37 01/02/2022Catherine Russell takes office as new UNICEF Executive DirectorCatherine Russell took office today as UNICEF’s new Executive Director, becoming the fourth woman to lead the organization in its 75-year history, UNICEF reported.
13:55 01/02/2022U.S. grants full approval to Moderna's COVID-19 vaccineThe U.S. Food and Drug Administration on Monday gave full approval to Moderna Inc's COVID-19 vaccine for people age 18 and older, making it the second fully approved vaccine for the virus, Reuters...
11:00 01/02/2022Swedish startup trains crow to pick up litter in exchange for rewardCorvid Cleaning, a Swedish startup specializing in training crows to pick up litter in exchange for food, claims that its program could save communities a fortune in cleaning costs, Oddity Central...
16:15 31/01/2022Media freedom in China declining at 'breakneck speed', report saysMedia freedom in China is declining at "breakneck speed", BBC News said, citing a report by a group representing foreign journalists in the country.
13:33 31/01/2022Mandatory Covid jabs for NHS staff in England could endMinisters will meet later to decide whether or not to scrap mandatory Covid vaccinations for NHS staff in England, BBC News reports.
11:00 31/01/2022Istanbul Airport named busiest in Europe in 2021Istanbul Airport has been named the busiest airport in Europe in 2021 with almost 37 million passengers, Sputnik said, citing the annual report of Airports Council International (ACI) Europe.
20:00 29/01/2022Australian Prime Minister tells Kanye West he must be fully vaccinated to enter the countryHip-hop artist Kanye West will have to be fully vaccinated if he wants to play concerts in Australia, Prime Minister Scott Morrison said on Saturday, after media said the performer planned an...
19:03 29/01/2022Armenian model featured in Badlon magazineGucci model Armine Harutyunyan has participated in the photoshoot of Russian Badlon magazine. Badlon is an independent publication focused on photography, fashion, and art and was launched in 2020 in...
17:05 29/01/2022EU regulator recommends Pfizer's Covid pill be authorizedThe European Medicines Agency has recommended that Pfizer's coronavirus antiviral drug be authorized for use in the 27-nation European Union, the first time the agency has recommended a pill for...
15:14 29/01/2022U.S. airlines cancel thousands of flights ahead of Nor'easterU.S. carriers on Friday canceled thousands of flights through the weekend in anticipation of a winter storm forecast to bring high winds and heavy snow across the Northeast and Mid-Atlantic, Reuters...
11:31 29/01/2022Biden says he'll send troops to Eastern Europe in 'near term'The US authorities are going to send some extra troops to Eastern Europe in the near future, US President Joe Biden told reporters on Friday, according to TASS.
10:40 29/01/2022George Soros pumps $125M into super PAC to help Democrats in November's midtermsBillionaire philanthropist and Democratic mega donor George Soros is pumping $125 million into a super PAC to support Democrats running in November's midterm elections and beyond, Fox Business...
20:13 28/01/2022West failed to take into account Russia’s principal security concerns — KremlinThe US and NATO did not take Russia’s principal concerns in their responses to Moscow’s proposals on guarantees of security, Russian President Vladimir Putin pointed out during his phone call with...
17:19 28/01/2022Biden warns of ‘resurgence of antisemitism’ in Holocaust commemorationMarking International Holocaust Remembrance Day, US President Joe Biden on Thursday decried continued manifestations of antisemitism and hatred in the United States, including at a synagogue hostage...
15:53 28/01/2022Russia reports over 98,000 daily Covid-19 casesRussia’s COVID-19 case tally rose by 98,040 over the past day to 11,502,657, the anti-coronavirus crisis center reported on Friday, TASS reported.