15:30 21/11/2023Բանգլադեշում բողոքի ակցիաները կարող են ջինսերի համաշխարհային դեֆիցիտ առաջացնելԲանգլադեշում հասունացող քաղաքական ճգնաժամի ֆոնին զանգվածային գործադուլներ են սկսվել այն գործարաններում, որտեղ ջինսեր են կարում աշխարհի խոշորագույն բրենդների համար` Calvin Klein, Wrangler, H&M,...
14:09 21/11/2023Հայաստան դիտորդական առաքելություն գործուղելու ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են. ՀԱՊԿՀայաստան ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելություն գործուղելու և այլ գործնական միջոցներ տրամադրելու մասին որոշման նախագծի շուրջ աշխատանքները շարունակվում են։ Նման հայտարարություն է հրապարակել ՀԱՊԿ...
13:45 21/11/2023Որոնք են 2023 թ-ին աշխարհի ամենաշատ այցելվող երկրներըՓորձագետները կազմել են աշխարհի ամենաշատ այցելվող երկրների ցանկը։ Կանխատեսումը հիմնված է Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության տվյալների վրա, գրում է Ռուսաստանի տուրօպերատորների ասոցացիան...
13:01 21/11/2023Երեխաների իրավունքները երբե՛ք այսքան անտեսված չեն եղել. ՅՈՒՆԻՍԵՖԱյսօր 400 միլիոն երեխա, կամ գրեթե 1-ը յուրաքանչյուր 5-ից, ապրում կամ փախչում է հակամարտության գոտիներից: Նման տվյալներ է հրապարակել ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամը՝ հիշեցնելով, որ յուրաքանչյուր տարի...
11:05 21/11/2023Lazarus-ն աշխարհով մեկ գրոհում է կազմակերպությունները. «Կասպերսկիի» ահազանգը«Կասպերսկի» ընկերությունը բացահայտել է Lazarus հանցավոր կիբեռխմբի՝ լեգիտիմ ԾԱ-ի կիրառմամբ նոր արշավ, որը թիրախավորում է կազմակերպություններն աշխարհով մեկ: Ընկերությունը հայտնում է, որ վարակելու համար...
10:57 21/11/2023Շակիրան երեք տարվա ազատազրկման է դատապարտվելԿոլումբիացի երգչուհի Շակիրան իսպանական իշխանությունների կողմից դատապարտվել է երեք տարվա ազատազրկման՝ հարկերից խուսափելու համար։ Բայց երգչուհին կազատվի, քանի որ պատրաստ է համագործակցել հետաքննության...
10:16 21/11/2023Մենք պատրաստ ենք ցույց տալ մեր լավագույն որակները. ՊետրակովՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի վերջին տուրի Խորվաթիա - Հայաստան հանդիպումը կկայանա այսօր ժամը 23։45-ին։
10:03 21/11/2023Կարևոր է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանն ուղղակիորեն քննարկեն և լուծեն հարցերն՝ ի շահ տարածաշրջանի․ Մեթյու ՄիլլերԱՄՆ-ը շարունակում է փոխգործակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարության հետ և առաջարկում է նպաստել արժանապատիվ և հարատև խաղաղության հաստատմանը, որտեղ հարգվում են բոլորի իրավունքները։ Ճեպազրույցի...
09:48 21/11/2023«Մանկական Եվրատեսիլում» Հայաստանը ներկայացնող Yan Girls խումբը ելույթ կունենա 8-րդըՆիցցայում նախօրեին տեղի է ունեցել «Մանկական Եվրատեսիլ 2023»-ի բացման պաշտոնական արարողությունը։ Հայաստանը ներկայացնող Yan Girls-ի աղջիկներըն անցել են կարմիր գորգով։ Մրցույթը կկայանա նոյեմբերի 26-ին`...
08:50 21/11/2023Իսրայելի իշխանությունները մոտ են Գազայի հատվածում հրադադարի մասին համաձայնության կնքմանըՊաղեստինյան «ՀԱՄԱՍ» արմատական շարժումը և Իսրայելի իշխանությունները մոտ են Գազայի հատվածում հրադադարի մասին համաձայնության կնքմանը: Այս մասին ասվում է շարժման քաղբյուրոյի նախագահ Իսմայիլ Հանիայի...
23:58 20/11/2023Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը՝ շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիր է դարձել: «Առաջնության վերջին խաղափուլում Շանթ Սարգսյանը սև...
22:48 20/11/2023Բայդենը ներում է շնորհել հնդկահավերին և ԱՄՆ-ին անվանել է մեծագույն երկիրԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մասնակցել է Գոհաբանության օրվան ընդառաջ հնդկահավերի ներման ամենամյա արարողությանը և խնդրել է ամերիկացիներին հիշել, որ իրենք «բախտավոր են ապրել Երկիր մոլորակի մեծագույն...
21:27 20/11/2023Իրանը մտադիր է Իսրայելի դեմ հայց ներկայացնել Միջազգային քրեական դատարանԻրանի իշխանությունները մտադիր են Իսրայելի դեմ հայց ներկայացնել Միջազգային քրեական դատարան՝ Գազայի հատվածում վերջինիս գործողությունների պատճառով։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իսլամական...
20:09 20/11/2023Ռուսաստանն արգելափակել է Մոլդովայից մի քանի պաշտոնյաների մուտքըՄոսկվան արգելափակել է Մոլդովայից մի քանի պաշտոնյաների մուտքը՝ ի պատասխան երկրում ռուսալեզու լրատվամիջոցների հետապնդումների։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։ ՌԴ-ում Հանրապետության դեսպան...
19:25 20/11/2023Գազայից 16 նորածին երեխաներ տեղափոխվել են Եգիպտոսի Էլ-Արիշի հիվանդանոցԳազայի հատվածից 16 նորածին երեխաներ տեղափոխվել են Եգիպտոսի Սինայի թերակղզու Էլ-Արիշ քաղաքի հիվանդանոց։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ այս մասին հայտնում է Al Qahera News-ը: Գազայի առողջապահության...
17:45 20/11/2023Ալբանիայում ընդդիմադիր պատգամավորները ի նշան բողոքի հրդեհել են խորհրդարանըԱլբանացի ընդդիմադիր պատգամավորները փորձել են խափանել խորհրդարանական նիստը՝ բողոքելով սոցիալիստների՝ գնալով ավելի շատ ավտորիտարի վերածվող կառավարման դեմ: Այդ մասին Associated Press-ի լուրին...
17:40 20/11/2023Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները ժամանել են ԶագրեբՆոյեմբերի 21-ին Խորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբի «Մաքսիմիր» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի D խմբի վերջին մրցափուլի Խորվաթիա-Հայաստան հանդիպումը:...
17:09 20/11/2023Լոգիստիկ խնդիրները բարդացնում են Հյուսիս-Հարավով Իրանի հետ Ռուսաստանի առևտուրըՀյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքով Իրանի տարածքով արտահանման զարգացումը բարդանում է լոգիստիկ խնդիրների պատճառով։ Այս մասին հայտնում է «Կոմերսանտ»-ը։ Հյուսիս-Հարավ միջազգային...
16:39 20/11/2023«Ես ոչինչ չեմ կարող ասել». Պեսկովը՝ Բաքվի հայտարարած «արևմտյան Ադրբեջան»-ի վերաբերյալ Փաշինյանի խոսքերի մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի մեկնաբանել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Բաքվի կողմից առաջ քաշվող «արևմտյան Ադրբեջան» հայեցակարգի վերաբերյալ հայտարարությունները։ Հիշեցնենք, որ...
16:30 20/11/2023Հոկտեմբերի 7-ից ի վեր Գազայում զոհվել է 5,5 հազար երեխաԳազայի հատվածում հոկտեմբերի 7-ից ի վեր 5500 երեխա է զոհվել: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ արմատական շարժման հայտարարության մեջ։ Հաղորդագրության համաձայն՝ ավելի քան 1800...

19:00 08/01/2022Boosters 90% effective against Omicron hospitalisation for over-65s, new figures showVaccine boosters are 90% effective against admission to hospital from the Omicron variant for the over-65s, The Independent reports, citing new figures.
18:37 08/01/2022Painter Mher Mansuryan passed awayArmenian painter Mher Mansuryan passed away aged 79, her sister Araks Mansuryan informed. Mansuryan was the son of famous composer Tigran Mansuryan and opera singer, soprano Araks Mansuryan. "My...
17:46 08/01/2022Embassies of Armenia and Belarus in Moscow received bomb threats by unidentified sendersThe Embassies of Armenia and Belarus in Moscow confirmed on Saturday they had received emails from unidentified senders, threatening with explosions of the embassies if they do not withdraw...
14:38 08/01/2022Tokayev announces national mourning in Kazakhstan on January 10President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev declared January 10 a day of national mourning in the country, press secretary Berik Uali announced on Saturday, TASS reported.
12:19 08/01/2022Nazarbayev stays in Nur-SultanThe first president of Kazakhstan, Nursultan Nazarbayev, stays in the capital of the republic and maintains direct contact with the current president Kassym-Jomart Tokayev, TASS reports, citing his...
11:26 08/01/2022France fines Google, Facebook over cookiesFrench regulators have hit Google and Facebook with fines totalling 210m euros (£175m) over use of cookies, BBC News reports.
10:57 08/01/2022Kazakhstan detains former security chief on suspicion of treasonThe former head of Kazakhstan’s domestic intelligence agency was detained on suspicion of high treason after he was fired amid violent protests, Al Jazeera reported.
10:50 08/01/2022Sidney Poitier, first Black man to win Best Actor Oscar, dies at 94Sidney Poitier, the legendary star who was the first Black man to win the Oscar for Best Actor, has died at 94, Bahamas Foreign Minister Fred Mitchell confirmed to CBS News Friday.
19:47 07/01/2022Marauders killed “the father of Kazakh hip-hop” at protests in AlmatyThe famous Kazakh film director and musician Saken Bitayev was killed by looters during the riots in Almaty.
14:55 07/01/2022Pashinyan, Putin discuss situation in KazakhstanNikol Pashinyan on Friday held a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin, the Armenian prime minister’s office reported.
12:41 07/01/2022Fresh gunfire reported in Kazakhstan city gripped by unrestFresh gunshots have erupted in Kazakhstan's largest city, as the president says order has been largely restored after days of anti-government demonstrations and a violent crackdown, BBC News reports.
10:41 07/01/2022Deadly Omicron variant should not be called mild, warns WHOThe World Health Organization (WHO) has warned against describing the Omicron variant as mild, saying it is killing people across the world, BBC News reports.
20:00 06/01/2022‘Very rare’ bird flu case detected in person in EnglandA “very rare” case of bird flu has been detected in a person living in southwest England, The Independent reports, citing the UK Health Security Agency (UKHSA).
19:00 06/01/2022Kew scientists name new tree after Leonardo DiCaprioA tree that is new to science has been named after Leonardo DiCaprio, BBC News reports. Scientists at the Royal Botanic Gardens, Kew, say they wanted to honour the star for his help in saving a...
18:30 06/01/2022Pashinyan, CSTO chief discuss deployment of peacekeeping forces to KazakhstanCSTO Secretary General Stanislav Zas held a telephone conversation with Chairman of the CSTO Collective Security Council, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan amid a violent unrest in the...
18:00 06/01/2022Global food prices dip in December – FAOWorld food prices fell slightly in December as international prices for vegetable oils and sugar fell significantly from lofty levels, the Food and Agriculture Organization of the United Nations...
15:45 06/01/2022French parliament approves Macron's plans for vaccine passFrance's parliament on Thursday approved President Emmanuel Macron's plans for a vaccine pass to help curb the spread of the Omicron variant after a tumultuous debate whipped up by Macron's comments...
14:47 06/01/202212 law enforcement members killed in clashes with protesters in KazakhstanSome 353 members of Kazakhstan’s law enforcement were hurt in the clashes with protesters in Almaty, 12 were killed, the Khabar-24 TV channel said quoting the Almaty commandant’s office.
11:25 06/01/2022Intensive shooting starts on square in front of Almaty Mayor’s officeAn intensive shooting between the military and armed individuals has started on the square in front of the Mayor’s Office in Almaty, TASS reports.