12:42 28/09/2023Մենք ականատես ենք լինում ժամանակակից ցեղասպանության․ Գիբսոնը դատապարտել է Ադրբեջանի ագրեսիանԱշխարհահռչակ դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ և պրոդյուսեր Մել Գիբսոնը դատապարտել է Ադրբեջանի ագրեսիան արցախահայության դեմ: Նա քննադատել է արևմտյան լրատվամիջոցների լռությունը՝ կոչ անելով անհապաղ...
17:55 27/09/2023Կանադայի ընդդիմությունը կոչ է անում պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի դեմԿանադայի երկու ընդդիմադիր կուսակցությունների ներկայացուցիչները կոչ են արել վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի կառավարությանը պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի դեմ՝ Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի...
16:00 27/09/2023Պեսկովը՝ Ռուբեն Վարդանյանին ադրբեջանական անցակետում կալանավորելու մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը տեղեկություն չունի, որ Արցախի Հանրապետության (ԼՂՀ) նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին Ադրբեջանը ձերբակալվել է Հայաստանի Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաք...
15:47 27/09/2023Թինա Կանդելակի. Իմ ընկերոջը՝ Ռուբեն Վարդանյանին, ադրբեջանցի զինվորականները ձերբակալել ենՀեռուստահաղորդավար, լրագրող, պրոդյուսեր, «Գազպրոմ մեդիա հոլդինգի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Թինա Կանդելակին անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում տեղադրված ադրբեջանական անցակետում ադրբեջանցիների կողմից...
14:39 27/09/2023Գերմանիայի ԱԳ նախարարը հանդես է եկել ԼՂ-ում միջազգային դիտորդների տեղակայման օգտին«Լեռնային Ղարաբաղի երեխաները, կանայք և տղամարդիկ պետք է կարողանան մնալ իրենց տներում և հայրենիքում` խաղաղության և արժանապատվության մեջ, առանց վախի: Բայց հազարավոր մարդիկ այնքան են վախենում իրենց...
14:15 27/09/2023Զախարովա. Մենք տեսնում ենք, որ իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում, մեղմ ասած, մնում է ոչ պարզՄենք տեսնում ենք, որ իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում, մեղմ ասած, մնում է ոչ պարզ: Սեպտեմբերի 27-ի ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ Նա ՌԴ- կողմից ցավակցություն է...
10:35 27/09/2023«Ռեալ Սոսյեդադ»-ից հայտնել են Զախարյանի առողջական վիճակի մասին«Ռեալ Սոսյեդադի» մամուլի ծառայությունը խոսել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առողջական վիճակի մասին։ Ակումբի ներկայացուցչի խոսքերը մեջբերում է Sport Express-ը։ «Արսենն այսօր աշխատեց թիմի հետ, բայց...
08:00 27/09/2023ԱՄՆ-ը հայտարարել է հավելյալ մարդասիրական օգնություն տրամադրելու մասին՝ ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների կարիքները հոգալու համարՍպիտակ տունը հանդես է եկել հայտարարությամբ Լեռնային Ղարաբաղում վառելիքի պահեստում արձանագրված պայթյունի մասին: Ազգային անվտանգության խորհրդի խոսնակ Ադրիեն Ուոթսոնի հայտարարության մեջ ասված է.
16:57 26/09/2023ՄԱԿ-ը աջակցություն կտրամադրի Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակից տուժած բնակչությանըՄԱԿ-ը պատրաստ է աջակցել Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակից տուժած բնակչությանը օգնություն տրամադրելու հարցում:«ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ երեքշաբթի ասել է Ժնևի ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանի խոսնակ Ալեսանդրա...
16:40 26/09/2023Հայաստանի հետ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի հարաբերությունների մակարդակը դժվար է համեմատել․ ՊեսկովՌԴ-ի անուղղակի սուբսիդավորումը նշանակալի ներդրում է ապահովել Հայաստանի զարգացման գործում, ուստի Երևանի հետ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի հարաբերությունների մակարդակը դժվար է համեմատել «Ռիա Նովոստի»-ի...
11:48 26/09/2023Ամերիկյան կառավարությունը գործունեության կասեցման շեմին էՄեկ շաբաթից ԱՄՆ կառավարությունը կարող է ժամանակավորապես դադարել գործել, եթե Կոնգրեսը չկարողանա համաձայնության գալ ծախսային օրինագծերի շուրջ, որոնք այսօր էլ Հանրապետական կուսակցության ներքին պայքարի...
11:32 26/09/2023Թուրքական լիրան դոլարի նկատմամբ հասել է պատմական նվազագույնիԹուրքական լիրայի արժեքը դոլարի նկատմամբ երեքշաբթի օրը թարմացրել է իր պատմական նվազագույնի ռեկորդը և առաջին անգամ հասել մեկ դոլարի դիմաց 27,5 լիրայի մակարդակին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին...
11:12 26/09/2023Սիրտս կոտրվում է. Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Արցախում ստեղծված իրավիճակի մասինՄիլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում կիսվել է արցախցի բռնի տեղահանված երեխայի լուսանկարով ու գրել.
10:08 26/09/2023Ֆրանսիան պատրաստ է անհապաղ միջոցներ ուղարկել Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունից տուժածներինՖրանսիայի ԱԳ նախարար Կատրին Կոլոննան Ադրբեջանին կոչ է արել անհապաղ թույլ տալ հումանիտար օգնության մուտքը Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունից տուժածներին։ «Իմ բոլոր մտքերը վառելիքի պահեստի պայթյունից...
09:45 26/09/2023Դեսպան Անտոնովը կոչ է արել ԱՄՆ-ին չուժեղացնել հակառուսական տրամադրությունները ՀայաստանումՄոսկվան ակնկալում է, որ Վաշինգտոնը զերծ կմնա վտանգավոր խոսքերից և գործողություններից, որոնք հանգեցնում են Հայաստանում հակառուսական տրամադրությունների ուժեղացմանը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
08:03 26/09/2023Մենք հավատացած ենք, որ Լեռնային Ղարաբաղում պետք է լինի միջազգային առաքելություն. ՊետքարտուղարությունԱՄՆ պետքարտուղարության մամուլի խոսնակ Մեթյու Միլերն այսօր ճեպազրույցի ընթացքում պատասխանել է լրագրողների հարցերին՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան մարդկանց զանգվածային տեղահանման,...
18:10 25/09/2023Փորձ է արվում ազատվել ներքին և արտաքին քաղաքականության մեջ ձախողումների պատասխանատվությունից՝ մեղքը բարդելով Մոսկվայի վրա․ ՌԴ ԱԳՆՌԴ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղի և Հայաստանի շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետ, որում ասվում է.
16:00 25/09/2023Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսովԻսպանական «Ռեալ Սոսիեդադ» ակումբի և Ռուսաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը վարակվել է կորոնավիրուսով։ Հիմա նա բուժման ընթացքում է։ Այս մասին գրում է «Չեմպիոնատ» կայքը։...
14:57 25/09/2023ՌԴ ներքին գործերի նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևը ժամանել է ԵրևանՌուսաստանի ներքին գործերի նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևը ժամանել է Երևան։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը։ «Այսօր ՌԴ ներքին գործերի նախարար, ՌԴ ոստիկանության...

14:53 13/01/2024Ущерб Wildberries от пожара в Петербурге может составить 11 млрд рубУщерб от пожара на складе Wildberries в Шушарах может составить 10-11 миллиардов рублей, что сопоставимо с суммой выплат Ozon после пожара в августе 2022 года, сказал РИА Новости источник на...
14:02 13/01/2024Пожар на складе Wildberries в Петербурге локализован на площади 70 тыс. кв. мПожарные предотвратили распространение огня на всю площадь склада в Пушкинском районе Петербурга, сообщает в субботу пресс-служба МЧС РФ.
13:47 13/01/2024Рейтинг армий мира 2024 года: Армения между Зимбабве и ТанзаниейВот уже 19 лет сайт Global Firepower пристально следит за армиями 145 стран мира. Чтобы ответить на вопрос о том, какая армия самая сильная в мире, эксперты сайта используют более 60 критериев,...
12:51 13/01/2024«Мы помним об армянах»: глава МИД Израиля напомнил президенту Турции Эрдогану о Геноциде армянМинистр иностранных дел Израиля Исраэль Кац после очередных критических высказываний турецкого президента Реджепа Тайипа Эрдогана в адрес Израиля вспомнил о Геноциде армян в Османской империи 1915...
12:02 13/01/2024Мощнейший пожар на складе Wildberries в Петербурге сняли на видео с самолётаКрупный пожар на складе Wildberries в Санкт-Петербурге засняли на камеру пассажиры самолёта через иллюминатор.
11:39 13/01/2024Жена актера Рузиля Минекаева о поцелуе Марата и Айгуль в «Слове пацана»: «Это не совсем приятно»Поцелуй Рузиля Минекаева и Анны Пересильд в «Слове пацана» стал одной из самых обсуждаемых сцен сериала.
11:18 13/01/2024Склад Wildberries полыхает в Петербурге, прокуратура проводит проверкуПрокуратура проводит проверку в связи с пожаром в складском комплексе в Санкт-Петербурге, сообщает РИА Новости со ссылкой на городскую прокуратуру.
17:29 12/01/2024Поисковик Google назвал самые популярные музеи мираПоисковик Google рассказал, что искали его пользователи в прошлом году, пишет euromag. Google представил рейтинг наиболее популярных поисковых запросов под названием «Год в поиске». Список разбит на...
16:42 12/01/2024Папа Римский снова заболел бронхитомПапа Римский Франциск заболел бронхитом уже во второй раз с декабря. Об этом 87-летний понтифик сам рассказал группе французов, которых принял на аудиенции, отказавшись читать заготовленную речь. "Я...
16:21 12/01/2024Дунья Миятович: До возможного возвращения карабахские армяне должны получить доступ к своим домам, возможность посетить могилы родныхКомиссар Совета Европы по правам человека Дунья Миятович опубликовала свои замечания по итогам своего визита в Армению и Азербайджан, а также Арцах с 16 по 23 октября 2023 года.
15:58 12/01/2024В Омске отменили концерт оскандалившейся на «голой» вечеринке Ивлеевой певицы ЛолитыКонцерт певицы Лолиты Милявской в Омской филармонии, запланированный на 27 марта, не состоится, сообщили РИА Новости в пресс-службе Министерства культуры региона.
15:24 12/01/2024Британские ученые нашли более 200 генов, связанных с депрессиейБританские ученые из Университетского колледжа Лондона идентифицировали более 200 генов, связанных с депрессией, пишет МИР 24.
14:38 12/01/2024Надо просто знать историю: Мария Захарова предостерегла Саркиса ХанданянаВ стремлении понравиться Западу, все-таки, нужно не доходить до края и не срываться в абсурд. Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя...
14:18 12/01/2024Это попытки подтасовать факты. Мария Захарова – о том, что миротворцы РФ не защитили мирных жителей Нагорного КарабахаОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова прокомментировала заявления ряда армянских деятелей о том, что российские миротворцы не защитили мирных жителей Нагорного Карабаха в сентябре 2023 года...
13:14 12/01/2024Полиция в Екатеринбурге ищет женщину, которая заставила маленького сына гулять в одних носкахСотрудники полиции проверяют информацию о том, что жительница Екатеринбурга заставила маленького сына гулять без обуви на улице, сообщили РИА Новости в пресс-службе городского УМВД.
12:37 12/01/2024Новым министром иностранных дел Франции стал «муж» премьер-министра страныЛидер партии «Возрождение» Стефан Сежурне назначен новым главой Министерства иностранных дел Франции, он сменил на этом посту Катрин Колонну, сообщил телеканал BFMTV.
11:45 12/01/2024Ведант Патель: США продолжают верить в возможность прочного мира между Арменией и АзербайджаномСоединенные Штаты Америки продолжают верить, что прочный мир между Арменией и Азербайджаном возможен.
11:41 12/01/2024Ученые забили тревогу: в мире растет заболеваемость раком, чаще болеет молодежьУченые зафиксировали рост случаев заболеваний раком в мире среди молодежи, сообщила газета Wall Street Journal.
17:52 11/01/2024Один из главных создателей российской вакцины против коронавируса «Спутник V» Борис Народицкий умер из-за пневмонииВ возрасте 82 лет умер заместитель директора по научной работе Института вирусологии им. Д.И. Ивановского и один из создателей отечественной вакцины от коронавируса «Спутник V» Борис Народицкий. Об...
16:59 11/01/2024В Финляндии создали петицию об исключении Израиля из «Евровидения»В Финляндии создана петиция с требованием исключить Израиль из международного песенного конкурса «Евровидение», сообщает «Би-би-си».