14:31 25/09/2023Ռուսաստանը երբեք չի համաձայնի ռուս խաղաղապահներին ինչ-որ բանում մեղադրելու փորձերին. ՊեսկովՌուսաստանի Դաշնությունը կտրականապես համաձայն չէ Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատասխանատվությունը Մոսկվայի և ռուս խաղաղապահների վրա դնելու փորձի հետ։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի...
11:39 25/09/2023Լուիս Մորենո Օկամպո. Լեռնային Ղարաբաղում կատարվող հանցագործությունն աշխարհը պետք է կոչի իրական անունով՝ ՑեղասպանությունԱյն, ինչ կատարվում է Լեռնային Ղարաբաղում, անվանեք իր իրական անունով։ The Washington Post–ում հրապարակված հոդվածում կոչ է անում միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ, արգենտինացի փաստաբան,...
21:33 23/09/2023ԵՄ-ն և ԱՄՆ-ն ապակայունացում են բերում Հարավային Կովկաս. ԼավրովԵՄ-ն և ԱՄՆ-ն ապակայունացում են բերում Հարավային Կովկաս՝ փորձելով իրենց «միջնորդական ծառայությունները» պարտադրել Հայաստանին և Ադրբեջանին։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ...
17:21 22/09/2023ԱԱ. Ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Գևորգ Ղարիբյանը կիսաեզրափակչում ենՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում տեղի ունեցող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս եկել հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Հայ երկու մարզիկ արդեն դուրս են եկել կիսաեզրափակիչ։ 60 կգ...
12:35 22/09/2023Թուրքիայից հայտնել են Սիրիայից զորքերի դուրսբերման պայմանների մասինԹուրքիան իր զորքերը Սիրիայից դուրս կբերի միայն անվտանգ միջավայր ստեղծելուց հետո: Թուրքական Milliyet թերթին տված հարցազրույցում ասել է երկրի ազգային անվտանգության նախարար Յաշար Գյուլերը, որի խոսքերը...
11:21 22/09/2023Գերմանիան դատապարտում է Բաքվի ռազմական հարձակումը ԼՂ-իղ էթնիկ հայերի տեղահանությունն անընդունելի է․ ԲերբոքԳերմանիան վճռականորեն դատապարտում է Բաքվի ռազմական հարձակումը և կոչ անում վերջինիս վերջնականապես և մշտապես դադարեցնել ռազմական գործողությունները: ՄԱԿ-ի ԱԽ նիստում հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին...
00:33 22/09/2023Պետք է ճանապարհային քարտեզ մշակենք՝ «ԼՂ բնակչությանը Ադրբեջանի սահմանադրական կարգին ինտեգելու համար». ՄԱԿ-ում ՌԴ ներկայացուցիչ«Չնայած բարդ իրավիճակին, ռուս խաղաղապահները շարունակում են բարեխղճորեն կատարել իրենց առաքելությունը և ամեն ինչ անել՝ քաղաքացիական բնակչությանը պաշտպանելու համար»,- Արցախում ստեղծված իրավիճակի հարցով...
00:01 22/09/2023ԱՄՆ. Ադրբեջանը պատասխանատվություն է կրում այն բանի համար, որ իր զինված ուժերը չեն հետևել միջազգային իրավունքին«Ադրբեջանին կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում»,-հայտարարեց ԱՄՆ ներկայացուցիչը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի՝ Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած...
23:54 21/09/2023Ոչ ոք չի կարող հավատալ, որ ԼՂ-ի դեմ ռազմական գործողությունը կանխամտածված չի եղել․ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար«Ադրբեջանը մի քանի շաբաթ շարունակ մեծածավալ զորք և ռազմական տեխնիկա սահմանին կուտակելուց հետո սեպտեմբերի 19-ին որոշեց լայնամասշտաբ ռազմական գործողություն նախաձեռնել, որոնք իրականացվում էին մեծ...
14:02 21/09/2023Ալիևը Պուտինից ներողություն է խնդրելԱդրբեջանական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և նրա ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի միջև։ Մանրամասները ներկայացված են Կրեմլի կայքում.
11:10 21/09/2023Բալաշիխայում գազի պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-իՄերձմոսկովյան Բալաշիխա քաղաքում գազի պայթյունի և դրան հետևած տան փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-ի։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ Telegram ալիքը։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնել...
20:30 20/09/2023Ռուս խաղաղապահները հարվածն իրենց վրա վերցրեցին՝ հանուն տարածաշրջանի խաղաղության․ ԶախարովաՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ցավակցական հեռագիր է հղել Արցախում ռուս խաղաղապահների մահվան առնչությամբ․ «Ռուս խաղաղապահները հարվածն իրենց վրա վերցրեցին՝ հանուն տարածաշրջանի...
15:45 20/09/2023Պուտին. Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք Լեռնային Ղարաբաղում հասնել դեէսկալացիայի«Մենք շատ սերտ կապի մեջ ենք հակամարտության բոլոր կողմերի՝ Երևանի, Ստեփանակերտի և Բաքվի իշխանությունների հետ։ Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք հասնել դեէսկալացիայի և այս խնդրի լուծումը տեղափոխել խաղաղ...
14:50 20/09/2023ՌԴ ՊՆ. Բաքուն և Ստեփանակերտը պայմանավորվել են ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման շուրջԱդրբեջանն ու Լեռնային Ղարաբաղը ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ պայմանավորվել են ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման շուրջ: Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի...
14:40 20/09/2023ԵԱՏՄ-ից Հայաստանին բացառելու հարցը դեռ դրված չէ. ՍլուցկիԴումայի միջազգային հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին ասել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հռետորաբանության ֆոնին Հայաստանին...
13:20 20/09/2023Պեսկով. Մոսկվան սպասում է Պուտինի և Փաշինյանի հեռախոսազրույցի ժամկետների հստակեցմանըՄոսկվան սպասում է համաձայնության Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցի ժամկետների վերաբերյալ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի...
13:09 20/09/2023Հռոմի պապը կոչ է արել դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային ՂարաբաղումՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը մտահոգություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի կապակցությամբ և կողմերին կոչ է արել վերսկսել երկխոսությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ինձ շատ անհանգստացնող լուրեր են...
11:59 20/09/2023Սաթի Սպիվակովա. Այն, ինչ այսօր կատարվում է Արցախում, մղձավանջ էՌուս դերասանուհի, գրող, հեռուստահաղորդավար, հայտնի դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի կինը՝ Սաթի Սպիվակովան (Սաթենիկ Սահակյանց) Ինսթագրամում անդրադարձել է սեպտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի...
11:45 20/09/2023Միրզոյան. Ես Բորելի հետ խոսել եմ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի մտադրությունների մասինՆյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 78-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր...
11:13 20/09/2023ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատարն անհագստացած է Արցախում քաղաքացիների նկատամբ զինուժի կիրառման հետևանքներիցՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատար Ֆոլքեր Թյուրքն անդրադարձել է Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից իրականցվող ռազմական գործողություններին ու դրանց հետևանքներին ։ «Ես շատ անհագստացած եմ այն...

18:21 21/09/2021Russia regrets Turkey’s refusal to recognize Duma election results in Crimea, Kremlin saysThe Kremlin regrets Turkey’s refusal to recognize the results of the recent Russian legislative elections in Crimea and hopes the republic will change its stance on the peninsula, Kremlin spokesman...
15:57 21/09/2021Iranian president congratulates Armenia on Independence DayIranian President Ebrahim Raisi expressed his administration’s willingness to boost relations with Armenia in various fields, saying closer mutual cooperation will fulfill the interests of the two...
15:03 21/09/2021EU Parliament President David Sassoli in hospital with pneumoniaThe President of the European Parliament David Sassoli is in “good condition” after being diagnosed with pneumonia, Euronews reports.
13:51 21/09/2021Armenian Independence Day flash mob held in TokyoNumber of Armenian women living in Tokyo held a flash mob in Tokyo's historical-cultural district Asakusa.
11:45 21/09/2021Russian elections in Crimea have no 'legal validity' for Turkey - foreign ministryTurkey on Monday rejected the parliamentary elections held in Crimea, Anadolu agency reported. In a statement, Tanju Bilgic, spokesman for the Turkish Foreign Ministry, said: “Turkey maintains its...
20:12 20/09/2021Russian university shooter published sick post detailing his planned crime before murdering six peopleThe detained Russian university shooter Timur Bekmansurov published a long, detailed explanation of his preparation, in which he claimed it was his dream to commit mass murder by any means possible...
19:42 20/09/2021Concert dedicated to birth anniversaries of Armenian composers Spendaryan and Babajanyan to take place in LondonA concert dedicated to the 150the anniversary of Alexandr Spendaryan and 100th anniversary of Arno Babajanyan will take place on October 16 in London.
17:19 20/09/2021Erdogan’s visit to Russia being prepared - PeskovA visit by Turkish President Recep Tayyip Erdogan to Russia for talks with Russian President Vladimir Putin is being prepared, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said on Monday, according to TASS report.
14:55 20/09/2021France pulls out of UK defence talks amid Aukus rowFrance's defence minister has cancelled talks with her UK counterpart amid the row prompted by a new security deal between Britain, the US and Australia, BBC News reports.
13:55 20/09/2021Kadyrov wins Chechnya elections after processing 100% of voting resultsRamzan Kadyrov, leader of Chechnya, has garnered 99.7% of the votes after processing 100% of the balloting results, TASS reports, citing the Central Election Commission.
12:35 20/09/2021At least 8 killed in shooting at Russian universityAt least eight people have been killed when a gunman opened fire at a university in the Russian city of Perm, officials say.
10:42 20/09/2021Notre-Dame ready for restoration after post-fire safety work completedFrance's Notre-Dame cathedral is finally ready to undergo restoration work more than two years after a blaze ravaged the heritage landmark, and remains on course to reopen in 2024, authorities said...
20:00 18/09/2021'New' Van Gogh drawing unveiled in AmsterdamThe Amsterdam museum verified and put on display a previously unknown drawing by famous Dutch artist Vincent van Gogh, Deutsche Welle reported.
19:30 18/09/2021Lonel Messi's PSG contract details are 'leaked'Lionel Messi is set to earn well over £100m in the next three years with Paris Saint-Germain after his contract with the club was leaked, The Daily Star reported.
19:00 18/09/2021Nicolas Cage says he is ‘never going to retire’ from actingNicolas Cage has said that he is “never going to retire” from acting. The actor, who turned 57 in January, made the claim in a new interview with Entertainment Weekly, ahead of the release of his new...
18:00 18/09/2021Best diet to reduce diabetes and heart disease risk boosting longevity - researchStudies have found a low-carbohydrate diet can increase a person’s lifespan, The Express reports. Two scientific studies independently concluded a ketogenic, or keto, diet (a high-fat, very low-carb...
16:23 18/09/2021September 18 observed as World Water Monitoring DayToday, September 18, is World Water Monitoring Day (WWMD) which is observed to increase public awareness and involvement in water monitoring and protecting water resources around the world.
15:06 18/09/2021Chinese version of TikTok limits use of app by those under 14Chinese short video app Douyin, the Chinese version of TikTok, said on Saturday that all of its authenticated users below the age of 14 will now access the app in a "youth mode", in its push to...
11:10 18/09/2021Pele returns to ICU after surgeryBrazilian soccer legend Pele is back in an intensive care unit of a Sao Paulo hospital on Friday following surgery to remove a tumor from his colon, DW reports.
10:12 18/09/2021France recalls ambassadors to US and Australia amid security pact rowFrance has said it is recalling its ambassadors in the US and Australia for consultations, in protest at a security deal which also includes the UK, BBC News reports.