14:31 25/09/2023Ռուսաստանը երբեք չի համաձայնի ռուս խաղաղապահներին ինչ-որ բանում մեղադրելու փորձերին. ՊեսկովՌուսաստանի Դաշնությունը կտրականապես համաձայն չէ Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատասխանատվությունը Մոսկվայի և ռուս խաղաղապահների վրա դնելու փորձի հետ։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի...
11:39 25/09/2023Լուիս Մորենո Օկամպո. Լեռնային Ղարաբաղում կատարվող հանցագործությունն աշխարհը պետք է կոչի իրական անունով՝ ՑեղասպանությունԱյն, ինչ կատարվում է Լեռնային Ղարաբաղում, անվանեք իր իրական անունով։ The Washington Post–ում հրապարակված հոդվածում կոչ է անում միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ, արգենտինացի փաստաբան,...
21:33 23/09/2023ԵՄ-ն և ԱՄՆ-ն ապակայունացում են բերում Հարավային Կովկաս. ԼավրովԵՄ-ն և ԱՄՆ-ն ապակայունացում են բերում Հարավային Կովկաս՝ փորձելով իրենց «միջնորդական ծառայությունները» պարտադրել Հայաստանին և Ադրբեջանին։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ...
17:21 22/09/2023ԱԱ. Ըմբիշներ Արթուր Ալեքսանյանն ու Գևորգ Ղարիբյանը կիսաեզրափակչում ենՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում տեղի ունեցող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս եկել հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Հայ երկու մարզիկ արդեն դուրս են եկել կիսաեզրափակիչ։ 60 կգ...
12:35 22/09/2023Թուրքիայից հայտնել են Սիրիայից զորքերի դուրսբերման պայմանների մասինԹուրքիան իր զորքերը Սիրիայից դուրս կբերի միայն անվտանգ միջավայր ստեղծելուց հետո: Թուրքական Milliyet թերթին տված հարցազրույցում ասել է երկրի ազգային անվտանգության նախարար Յաշար Գյուլերը, որի խոսքերը...
11:21 22/09/2023Գերմանիան դատապարտում է Բաքվի ռազմական հարձակումը ԼՂ-իղ էթնիկ հայերի տեղահանությունն անընդունելի է․ ԲերբոքԳերմանիան վճռականորեն դատապարտում է Բաքվի ռազմական հարձակումը և կոչ անում վերջինիս վերջնականապես և մշտապես դադարեցնել ռազմական գործողությունները: ՄԱԿ-ի ԱԽ նիստում հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին...
00:33 22/09/2023Պետք է ճանապարհային քարտեզ մշակենք՝ «ԼՂ բնակչությանը Ադրբեջանի սահմանադրական կարգին ինտեգելու համար». ՄԱԿ-ում ՌԴ ներկայացուցիչ«Չնայած բարդ իրավիճակին, ռուս խաղաղապահները շարունակում են բարեխղճորեն կատարել իրենց առաքելությունը և ամեն ինչ անել՝ քաղաքացիական բնակչությանը պաշտպանելու համար»,- Արցախում ստեղծված իրավիճակի հարցով...
00:01 22/09/2023ԱՄՆ. Ադրբեջանը պատասխանատվություն է կրում այն բանի համար, որ իր զինված ուժերը չեն հետևել միջազգային իրավունքին«Ադրբեջանին կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում»,-հայտարարեց ԱՄՆ ներկայացուցիչը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի՝ Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած...
23:54 21/09/2023Ոչ ոք չի կարող հավատալ, որ ԼՂ-ի դեմ ռազմական գործողությունը կանխամտածված չի եղել․ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար«Ադրբեջանը մի քանի շաբաթ շարունակ մեծածավալ զորք և ռազմական տեխնիկա սահմանին կուտակելուց հետո սեպտեմբերի 19-ին որոշեց լայնամասշտաբ ռազմական գործողություն նախաձեռնել, որոնք իրականացվում էին մեծ...
14:02 21/09/2023Ալիևը Պուտինից ներողություն է խնդրելԱդրբեջանական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և նրա ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի միջև։ Մանրամասները ներկայացված են Կրեմլի կայքում.
11:10 21/09/2023Բալաշիխայում գազի պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-իՄերձմոսկովյան Բալաշիխա քաղաքում գազի պայթյունի և դրան հետևած տան փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-ի։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ Telegram ալիքը։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնել...
20:30 20/09/2023Ռուս խաղաղապահները հարվածն իրենց վրա վերցրեցին՝ հանուն տարածաշրջանի խաղաղության․ ԶախարովաՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ցավակցական հեռագիր է հղել Արցախում ռուս խաղաղապահների մահվան առնչությամբ․ «Ռուս խաղաղապահները հարվածն իրենց վրա վերցրեցին՝ հանուն տարածաշրջանի...
15:45 20/09/2023Պուտին. Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք Լեռնային Ղարաբաղում հասնել դեէսկալացիայի«Մենք շատ սերտ կապի մեջ ենք հակամարտության բոլոր կողմերի՝ Երևանի, Ստեփանակերտի և Բաքվի իշխանությունների հետ։ Հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք հասնել դեէսկալացիայի և այս խնդրի լուծումը տեղափոխել խաղաղ...
14:50 20/09/2023ՌԴ ՊՆ. Բաքուն և Ստեփանակերտը պայմանավորվել են ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման շուրջԱդրբեջանն ու Լեռնային Ղարաբաղը ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ պայմանավորվել են ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման շուրջ: Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։ «Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի...
14:40 20/09/2023ԵԱՏՄ-ից Հայաստանին բացառելու հարցը դեռ դրված չէ. ՍլուցկիԴումայի միջազգային հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին ասել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հռետորաբանության ֆոնին Հայաստանին...
13:20 20/09/2023Պեսկով. Մոսկվան սպասում է Պուտինի և Փաշինյանի հեռախոսազրույցի ժամկետների հստակեցմանըՄոսկվան սպասում է համաձայնության Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցի ժամկետների վերաբերյալ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի...
13:09 20/09/2023Հռոմի պապը կոչ է արել դադարեցնել ռազմական գործողությունները Լեռնային ՂարաբաղումՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը մտահոգություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի կապակցությամբ և կողմերին կոչ է արել վերսկսել երկխոսությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ինձ շատ անհանգստացնող լուրեր են...
11:59 20/09/2023Սաթի Սպիվակովա. Այն, ինչ այսօր կատարվում է Արցախում, մղձավանջ էՌուս դերասանուհի, գրող, հեռուստահաղորդավար, հայտնի դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի կինը՝ Սաթի Սպիվակովան (Սաթենիկ Սահակյանց) Ինսթագրամում անդրադարձել է սեպտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի...
11:45 20/09/2023Միրզոյան. Ես Բորելի հետ խոսել եմ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի մտադրությունների մասինՆյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 78-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր...
11:13 20/09/2023ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատարն անհագստացած է Արցախում քաղաքացիների նկատամբ զինուժի կիրառման հետևանքներիցՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների գերագույն հանձնակատար Ֆոլքեր Թյուրքն անդրադարձել է Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից իրականցվող ռազմական գործողություններին ու դրանց հետևանքներին ։ «Ես շատ անհագստացած եմ այն...

16:51 11/01/2024Армянский защитник Вараздат Ароян покинул «Астану»«Астану» официально покидает защитник сборной Армении Вараздат Ароян, передает Sports.kz со ссылкой на пресс-службу клуба.
14:52 11/01/2024В центре Парижа открылась выставка «Нагорный Карабах. Армянское наследие, оказавшееся под угрозой»14 декабря на знаменитой площади Бастилии в Париже открылась выставка под открытым небом под названием «Нагорный Карабах.
14:34 11/01/2024Умер Народный артист СССР Юрий СоломинНародный артист СССР Юрий Соломин умер на 89-м году жизни, сообщили РИА Новости в Малом театре. Соломина госпитализировали 6 ноября с инсультом. Позднее его перевели из реанимации в обычную палату...
13:40 11/01/202411 января в мире отмечается День «Спасибо»11 января можно без преувеличения назвать одной из самых «вежливых» дат в году — сегодня отмечается Международный день «спасибо» (International Thank You Day).
12:30 11/01/2024Президент РФ В.Путин: «По яйцу видите, что у нас произошло?»Власти вовремя не сориентировались и не открыли импорт яиц, чтобы остановить рост цен на них, заявил президент РФ Владимир Путин на встрече с предпринимателями Дальневосточного федерального округа.
11:49 11/01/2024В администрации Эрдогана допустили скорые телефонные переговоры президентов России и ТурцииТелефонные переговоры президентов Турции и России Реджепа Тайипа Эрдогана и Владимира Путина в ближайшее время вероятны, дата разговора заранее не анонсируется, сообщили РИА Новости в администрации...
11:46 11/01/2024Паспорт Республики Армения занимает 74-ю строчку в рейтинге Henley & PartnersКонсалтинговая компания Henley & Partners опубликовала свежую версию своего Индекса паспортов, в котором паспорт Республики Армения по итогам 2023 года занимает 74-ю строчку, сохранив свои позиции.
17:24 10/01/2024Названы города, в которых жители дольше всего стоят в пробкахСтолица Ирландии Дублин заняла первое место среди городов мира по количеству времени, которое жители проводили в пробках в 2023 году, следует из данных компании по вопросам дорожного движения TomTom.
16:43 10/01/2024В порту Петербурга нашли более тонны кокаина из НикарагуаБолее тонны кокаина обнаружили сотрудники таможни в контейнере из Никарагуа в Большом порту Санкт-Петербурга.
16:35 10/01/2024Рекламу Calvin Klein с британской певицей FKA Twigs запретили из-за жалобРекламу американского бренда Calvin Klein с британской певицей FKA Twigs запретили из-за жалоб. Соответствующий материал публикует Daily Mail. Речь идет о выпущенном в апреле 2023 года плакате с...
14:55 10/01/2024Певец Шарлот в суде извинился перед Путиным за его разорванный портретПевец Эдуард Шарлот выступил в Самарском областном суде с обращением, в котором извинился перед президентом Владимиром Путиным и всеми россиянами, передает корреспондент РИА Новости из зала суда.
12:13 10/01/2024Украина: кинорежиссера Сергея Параджанова реабилитировали к 100-летию со дня рожденияНациональная комиссия по реабилитации в Украине реабилитировала кинорежиссера Сергея Параджанова (1924-1990) спустя 50 лет после приговора.
11:44 10/01/2024Ким Чен Ын назвал главного врага Северной КореиЛидер КНДР Ким Чен Ын назвал Южную Корею "главным противником" и самым враждебным для КНДР государством, призвав укреплять обороноспособность страны и быть готовыми уничтожить Республику Корея, но...
11:29 10/01/2024ТАСС: Германия предлагает Армении финансовую помощь за антироссийские шагиГермания заинтересована в скорейшем выводе российских пограничников из Армении, взамен на это и некоторые другие антироссийские шаги Берлин предлагает Еревану финансовую помощь.
11:26 10/01/2024Почти 30 зданий, включая пять больниц, подверглись нападению в эквадорском городе ГуаякильПочти 30 зданий, включая пять больниц, подверглись нападению в эквадорском городе Гуаякиль, неизвестные пытались взять заложников, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Primicias.
11:23 10/01/2024Массовая забастовка машинистов началась в ГерманииМассовая забастовка машинистов началась в Германии в ночь со вторника на среду, что привело к отмене большого количества поездов и наложилось на перекрытие дорог по стране разгневанными фермерами.
17:26 09/01/2024Глюкоза улетела из России после участия в «голой вечеринке» ИвлеевойПевица Глюкоза (настоящее имя Наталья Чистякова-Ионова) после участия в скандальной "голой вечеринке" Анастасии Ивлеевой сообщила на своей странице в Instagram, что улетела с семьей на Сейшельские...
16:09 09/01/2024В Москве отец и сын выпали из окна во время дракиВ Москве отец и сын выпали из окна во время драки в квартире на улице Генерала Карбышева. Об этом сообщает телеканал РЕН ТВ. «Прохожие обнаружили двух мужчин, которые лежали под окнами дома. На место...
15:31 09/01/2024Первый открытый гей – на посту премьера ФранцииГабриэль Атталь назначен новым премьер-министром Франции. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал BFMTV. По его данным, соответствующее решение принял президент Франции Эмманюэль Макрон. В...
15:02 09/01/2024«Уральские авиалинии» после почти 2-летнего перерыва возобновят полеты в АрмениюАвиакомпания «Уральские авиалинии» с 13 января возобновляет рейсы в Армению из Москвы, Екатеринбурга и Сочи, сообщает пресс-служба перевозчика.