16:17 18/08/2023Ռուսաստանցիներին զգուշացրել են՝ գինու և կոնյակի գները կբարձրանանՄինչև սեպտեմբերի վերջ Ռուսաստանում գինու և կոնյակի գները կաճեն 4-5 տոկոսով, ինչը կապված է հարակից ապրանքների ինքնարժեքի բարձրացման հետ, գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Խոսքը թղթի, թաղանթների, շշերի և...
15:15 18/08/2023Իսպանական Տեներիֆե կղզու անտառային հրդեհը չի հաջողվել վերահսկել, հրդեհի տարածքը գերազանցել է 3,2 հազար հեկտարը.Իսպանական Տեներիֆե առողջարանային կղզում բռնկված բնական հրդեհի տարածքը գերազանցել է 3,2 հազար հեկտարը և շարունակում է տարածվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Կանարյան կղզիների...
14:12 18/08/2023Եվրոպայում ծայրահեղ շոգը կնահանջիԱռաջիկա հինգ օրվա ընթացքում ծայրահեղ շոգը կպահպանվի Ֆրանսիայում և Պիրենեյան թերակղզում: Այնուամենայնիվ, հաջորդ շաբաթվա վերջին բարձր ջերմաստիճանը կսկսի աստիճանաբար նվազել և կմոտենա տարվա այս...
14:05 18/08/2023Նովոռոսիյսկի բեռնատար տերմինալում հրդեհ է բռնկվելՓրկարարները մարել են Նովոռոսիյսկի բեռների տերմինալում բռնկված հրդեհը, որտեղ 1,3 հազար քառակուսի մետր տարածքում այրվում էին փայտե ծղոտե լոգատախտակները։ Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ Կրասնոդարի գլխավոր...
12:45 18/08/2023Թուրքական վերահսկողության տակ գտնվող Սիրիայի Քոբանբեյ քաղաքում թուրքերեն ճնապարհային ցուցանակներ են տեղադրումArmVoice Telegram-ալիքը լուսանկար է հրապարակել, որտեղ երևում է, որ Սիրական քաղաքում ինչպես են թուրքերենով ցուցանակներ տեղադրում: ArmVoice Telegram-ալիքը գրում է .
12:25 18/08/2023Տոյվո Կլաարը, Անդրեա Վիկտորինը և Մարկուս Ռիտերը` երևանյան սրճարանումՕգոստոսի 18-ին Երևանի կենտրոնի սրճարաններից մեկում հանդիպել են Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության...
11:31 18/08/2023Գիշեր՝ ցերեկվա ժամին և արյունոտ երկինք: Սարսափելի բնական երևույթ է նկարահանվել ԿանադայումԿանադայի Yellowknife քաղաքը կարմիր է դարձել անտառային հրդեհների հետևանքների պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ ականատեսի տեսանյութը հրապարակում է Manila Bulletin-ը։ «Դա ֆոտոշոփ չէ, կարծես գիշեր է,...
11:24 18/08/2023Կարդիովարժությունները կարող են 40%-ով նվազեցնել քաղցկեղի 9-ը տեսակի զարգացման ռիսկը. գիտնականներԳյոթեբորգի համալսարանի շվեդ գիտնականները պարզել են, որ կանոնավոր կարդիովարժությունները կարող են նվազեցնել տղամարդկանց մոտ 9 տեսակի քաղցկեղի առաջացման վտանգը 40%-ով։ «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ,...
10:50 18/08/2023ԱՄՆ-ը ցանկանում է շանտաժի միջոցով Թուրքիային ստպել դադարեցնել Ռուսաստանին տրամադրվող օգնությունըԱմերիկյան իշխանությունները Թուրքիային սպառնացել են սահմանափակումներով՝ Ռուսաստանի Դաշնությանը օգնելու պատճառով։ Այդ մասին գրում է The Wall Street Journal-ը։ «Մենք անկեղծորեն հուսով ենք, որ կխուսափենք...
10:23 18/08/2023Թուրքիան թևակոխում է ուժեղ երկրաշարժերի շրջանԹուրքիան թևակոխում է ուժեղ երկրաշարժերի շրջան: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Hürriyet թերթին նման բան է ասել առաջատար թուրք սեյսմոլոգ Նաջի Գյորուրը, որը բազմիցս զգուշացրել է իշխանություններին...
09:35 18/08/2023Մոսկվայի և Ժուկովսկու օդանավակայանների թռիչքները սահմանափակվել ենԱյսօր առավոտյան Մոսկվայի «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո», «Շերեմետևո» և «Ժուկովսկի» օդանավակայաններում գործում էին թռիչքների սահմանափակումներ, այժմ օդանավակայաններն աշխատում են կանոնավոր կերպով։ «Ռիա...
21:07 17/08/2023Հունաստանն ազգային անվտանգության սպառնալիք է տեսնում Լիբիայում Թուրքական ռազմաբազայի տեղակայումըԼիբիայի Հոմս նավահանգստում թուրքական ռազմաբազայի տեղակայումը, որը Անկարան վարձակալում է 99 տարով, ուղղակի սպառնալիք կդառնա Հունաստանի ազգային անվտանգության համար, մինչդեռ Հունաստանի կառավարությունը...
17:40 17/08/2023Քիմ Քարդաշյանը ծաղրի է ենթարկվել իր նոր սանրվածքի համարԳործարար և ռեալիթի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը համացանցի օգտատերերի կողմից քննադատության է ենթարկվել իր նոր սանրվածքի համար։ Այդ մասին գրում է «Գզետա ռու»-ն: Օրերս 42-ամյա Քիմ Քարդաշյանն իր անձնական...
17:14 17/08/2023Ավստրալիայում կնոջը ձերբակալել են իր արտաթորանքը Դի Կապրիոյին և Ջարեդ Լետոյին ուղարկելու համարԱվստրալիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 49-ամյա Վերոնիկա Գրեյին, ով մի քանի տարի կղանքով և մեզով փաթեթներ էր ուղարկում հայտնի արտիստներին, մասնավորապես դերասաններ Լեոնարդո Դի Կապրիոյին և Ջարեդ...
16:22 17/08/2023Ստոլտենբերգն ասել է, որ ՆԱՏՕ-ն կօգնի Ուկրաինային մինչև հաղթանակՆԱՏՕ-ն կաջակցի Ուկրաինային մինչև նրա հաղթանակը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին Նորվեգիայում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը։ «ՆԱՏՕ-ն...
14:55 17/08/2023Սիլվան կօգնի Արսեն Զախարյանին ադապտացվել «Ռեալ Սոսյեդադին»Թիմի նախկին խաղացող Դավիդ Սիլվան կօգնի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանին հարմարվել իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղու անելոբ Mundo Deportivo-ին։ Ավելի վաղ «Դինամոյի»...
14:46 17/08/2023Սերժ Թանկյանը կոչ է արել ամերիկյան Imagine Dragons խմբին չեղարկել Բաքվում նախատեսված համերգըՀայազգի ամերիկացի երաժիշտ, System of a Down (SOAD) ռոք խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը կոչ է արել ամերիկյան Imagine Dragons խմբին չեղարկել սեպտեմբերի 2-ին Բաքվում նախատեսված համերգը, որը «կնպաստի...
11:56 17/08/2023Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմը ճանաչվել է լավագույնը LAshortsFest միջազգային կինոփառատոնումՌեժիսոր Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմն արժանացել է Լոս Անջելեսի Օսկարի և Բաֆտայի որակավորում ունեցող LAshortsFest կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային կինոփառատոնի «լավագույն միջազգային...
10:57 17/08/2023Կանարյան կղզիներում անտառային հրդեհնեերը դուրս են եկել վերահսկողությունիցԻսպանիայի Կանարյան կղզիներում անտառային հրդեհները դուրս են եկել վերահսկողությունից, դրանից արդեն տուժել է առնվազն 1,8 հազար հեկտար տարածք: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, սյս մասին հայտարարել է Կանարյան...

14:36 29/11/2023Родившая Неймару дочь модель Бьянкарди заявила о разрыве отношений с футболистомБразильская модель Бруна Бьянкарди заявила, что больше не состоит в отношениях с футболистом саудовского "Аль-Хиляля" Неймаром, передает РИА Новости.
13:49 29/11/2023Песков: У Путина пока нет в графике телефонного разговора с Пашиняном, но...Разговора с премьер-министром Армении Николом Пашиняном пока нет в графике президента РФ Владимира Путина, сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
13:20 29/11/2023Захарова – об участии Пашиняна в саммите СНГ: «Ой, мне кажется, тут надо исходить не из надежд»Помощник президента России Владимира Путина Юрий Ушаков в кулуарах IX Международного форума «Примаковские чтения» сообщил журналистам, что премьер-министр Армении Никол Пашинян намерен приехать в...
13:08 29/11/2023В Украине готовятся к мероприятиям, посвященным к 100-летию Сергея ПараджановаВ Киеве состоялась обсуждение между председателем Штаба Союза армян Украины Давидом Мкртчяном и представителями Национального союза кинематографистов Украины – Ларисой Кадочниковой, Романом Балаяном,...
13:00 29/11/2023Мария Захарова: Москва крайне встревожена ситуацией вокруг Армянских садов ИерусалимаМосква крайне встревожена информацией об участившихся провокационных действиях против представителей христианской общины Иерусалима.
12:14 29/11/2023«Голос Армении»: Пашинян поедет на саммит ЕАЭС – кто же будет резать курицу, которая несет золотые яйца?Газета «Голос Армении» пишет: «Помощник президента России Владимира Путина Юрий Ушаков в кулуарах IX Международного форума «Примаковские чтения» сообщил журналистам, что премьер-министр Армении Никол...
11:54 29/11/2023Во Франции введут запрет на курение на пляжах и в паркахВо Франции введут запрет на курение на пляжах и в парках в рамках программы по борьбе с курением на 2023–2027 годы.
11:42 29/11/2023МИД Ирана объяснил перенос визита Раиси в ТурциюВизит президента Ирана Эбраима Раиси в Турцию был отложен из-за проведения заседания Совета безопасности (СБ) ООН по ситуации в секторе Газа, президенты обсудили это в ходе телефонного разговора.
10:51 29/11/2023Армянский брокер закроет счета российских клиентовАрмянский брокер Armbrok закрывает счета иностранцев после ужесточения внутренних требований к нерезидентам, рассказал РБК представитель компании.
10:35 29/11/2023Нефтяной танкер сел на мель из-за шторма у берегов турецкого СтамбулаУ берегов Стамбула из-за шторма на мел сел нефтяной танкер, следующий под флагом Турции. Об этом сообщили в генеральном управлении береговой охраны страны. Как передает МИР 24, инцидент случился в...
10:17 29/11/2023Россельхознадзор направил в Армению официальное письмоРоссельхознадзор фиксирует резкий рост поставок из Армении зараженной вредителями продукции растениеводства и просит армянских коллег незамедлительно принять меры для предотвращения нарушений.
20:30 28/11/2023Сын Михаила Боярского сообщил, что артист перенес инфаркт«Да, это так. Отец перенес инфаркт, сегодня уже чувствует себя неплохо, говорил с ним по телефону, голос бодрый, находится в обычной палате», – сказал Сергей Боярский.
19:27 28/11/2023На сайт Юлии Высоцкой с рецептами подали в судИз-за какого изображения возник спор, не уточняется.
19:01 28/11/2023Объяснено подражание Кейт Миддлтон и Меган Маркл принцессе ДианеНеудивительно, ведь культовый стиль принцессы включал многие актуальные сейчас тренды
17:59 28/11/2023Пролив Дарданеллы в Турции закрыли для прохода судов из-за непогодыЗа последние десять дней в Турции из-за штормов сели на мель в Черном море не менее пяти сухогрузов, один затонул, еще один раскололся пополам.
15:22 28/11/2023Полиция задержала пассажирку авиарейса Анталья — Москва за публичный сексПеред посадкой дебоширка прорвалась в хвостовой отсек лайнера и перевернула мусорные пакеты на головы бортпроводницам.
14:34 28/11/2023СМИ: В «Тинькофф» запретили работу сотрудников удаленно из всех стран мира, кроме Армении, РФ, Беларуси и КазахстанаУдаленная работа за пределами России, Белоруссии, Армении и Казахстана для сотрудников Тинькофф Банка запрещена, сообщил РБК представитель кредитной организации.
11:56 28/11/2023Крупнейший в мире айсберг начал дрейфоватьСамый большой в мире айсберг, отколовшийся от шельфового ледника в Антарктиде более 30 лет назад, начал дрейфовать, сообщает Британская антарктическая служба.
11:25 28/11/2023Момент падения Андраника Асояна и его гражданской жены с 11 этажа в Новой Москве попал на видеоДва человека выпали с 11 этажа, спасаясь от пожара в многоэтажке Новой Москвы. Момент попал на видео. Как пишет Telegram-канал Mash, выпавшими оказались 54-летний экс-лидер армянской ОПГ из Кирова...
11:15 28/11/2023«Лаборатория Касперского» назвала популярные схемы онлайн-мошенничества в «чёрную пятницу»В преддверии «чёрной пятницы» «Лаборатория Касперского» опубликовала отчёт об актуальных киберугрозах в сфере онлайн-шопинга.