16:17 18/08/2023Ռուսաստանցիներին զգուշացրել են՝ գինու և կոնյակի գները կբարձրանանՄինչև սեպտեմբերի վերջ Ռուսաստանում գինու և կոնյակի գները կաճեն 4-5 տոկոսով, ինչը կապված է հարակից ապրանքների ինքնարժեքի բարձրացման հետ, գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Խոսքը թղթի, թաղանթների, շշերի և...
15:15 18/08/2023Իսպանական Տեներիֆե կղզու անտառային հրդեհը չի հաջողվել վերահսկել, հրդեհի տարածքը գերազանցել է 3,2 հազար հեկտարը.Իսպանական Տեներիֆե առողջարանային կղզում բռնկված բնական հրդեհի տարածքը գերազանցել է 3,2 հազար հեկտարը և շարունակում է տարածվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Կանարյան կղզիների...
14:12 18/08/2023Եվրոպայում ծայրահեղ շոգը կնահանջիԱռաջիկա հինգ օրվա ընթացքում ծայրահեղ շոգը կպահպանվի Ֆրանսիայում և Պիրենեյան թերակղզում: Այնուամենայնիվ, հաջորդ շաբաթվա վերջին բարձր ջերմաստիճանը կսկսի աստիճանաբար նվազել և կմոտենա տարվա այս...
14:05 18/08/2023Նովոռոսիյսկի բեռնատար տերմինալում հրդեհ է բռնկվելՓրկարարները մարել են Նովոռոսիյսկի բեռների տերմինալում բռնկված հրդեհը, որտեղ 1,3 հազար քառակուսի մետր տարածքում այրվում էին փայտե ծղոտե լոգատախտակները։ Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ԱԻՆ Կրասնոդարի գլխավոր...
12:45 18/08/2023Թուրքական վերահսկողության տակ գտնվող Սիրիայի Քոբանբեյ քաղաքում թուրքերեն ճնապարհային ցուցանակներ են տեղադրումArmVoice Telegram-ալիքը լուսանկար է հրապարակել, որտեղ երևում է, որ Սիրական քաղաքում ինչպես են թուրքերենով ցուցանակներ տեղադրում: ArmVoice Telegram-ալիքը գրում է .
12:25 18/08/2023Տոյվո Կլաարը, Անդրեա Վիկտորինը և Մարկուս Ռիտերը` երևանյան սրճարանումՕգոստոսի 18-ին Երևանի կենտրոնի սրճարաններից մեկում հանդիպել են Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը, Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության...
11:31 18/08/2023Գիշեր՝ ցերեկվա ժամին և արյունոտ երկինք: Սարսափելի բնական երևույթ է նկարահանվել ԿանադայումԿանադայի Yellowknife քաղաքը կարմիր է դարձել անտառային հրդեհների հետևանքների պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ ականատեսի տեսանյութը հրապարակում է Manila Bulletin-ը։ «Դա ֆոտոշոփ չէ, կարծես գիշեր է,...
11:24 18/08/2023Կարդիովարժությունները կարող են 40%-ով նվազեցնել քաղցկեղի 9-ը տեսակի զարգացման ռիսկը. գիտնականներԳյոթեբորգի համալսարանի շվեդ գիտնականները պարզել են, որ կանոնավոր կարդիովարժությունները կարող են նվազեցնել տղամարդկանց մոտ 9 տեսակի քաղցկեղի առաջացման վտանգը 40%-ով։ «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ,...
10:50 18/08/2023ԱՄՆ-ը ցանկանում է շանտաժի միջոցով Թուրքիային ստպել դադարեցնել Ռուսաստանին տրամադրվող օգնությունըԱմերիկյան իշխանությունները Թուրքիային սպառնացել են սահմանափակումներով՝ Ռուսաստանի Դաշնությանը օգնելու պատճառով։ Այդ մասին գրում է The Wall Street Journal-ը։ «Մենք անկեղծորեն հուսով ենք, որ կխուսափենք...
10:23 18/08/2023Թուրքիան թևակոխում է ուժեղ երկրաշարժերի շրջանԹուրքիան թևակոխում է ուժեղ երկրաշարժերի շրջան: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Hürriyet թերթին նման բան է ասել առաջատար թուրք սեյսմոլոգ Նաջի Գյորուրը, որը բազմիցս զգուշացրել է իշխանություններին...
09:35 18/08/2023Մոսկվայի և Ժուկովսկու օդանավակայանների թռիչքները սահմանափակվել ենԱյսօր առավոտյան Մոսկվայի «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո», «Շերեմետևո» և «Ժուկովսկի» օդանավակայաններում գործում էին թռիչքների սահմանափակումներ, այժմ օդանավակայաններն աշխատում են կանոնավոր կերպով։ «Ռիա...
21:07 17/08/2023Հունաստանն ազգային անվտանգության սպառնալիք է տեսնում Լիբիայում Թուրքական ռազմաբազայի տեղակայումըԼիբիայի Հոմս նավահանգստում թուրքական ռազմաբազայի տեղակայումը, որը Անկարան վարձակալում է 99 տարով, ուղղակի սպառնալիք կդառնա Հունաստանի ազգային անվտանգության համար, մինչդեռ Հունաստանի կառավարությունը...
17:40 17/08/2023Քիմ Քարդաշյանը ծաղրի է ենթարկվել իր նոր սանրվածքի համարԳործարար և ռեալիթի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը համացանցի օգտատերերի կողմից քննադատության է ենթարկվել իր նոր սանրվածքի համար։ Այդ մասին գրում է «Գզետա ռու»-ն: Օրերս 42-ամյա Քիմ Քարդաշյանն իր անձնական...
17:14 17/08/2023Ավստրալիայում կնոջը ձերբակալել են իր արտաթորանքը Դի Կապրիոյին և Ջարեդ Լետոյին ուղարկելու համարԱվստրալիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 49-ամյա Վերոնիկա Գրեյին, ով մի քանի տարի կղանքով և մեզով փաթեթներ էր ուղարկում հայտնի արտիստներին, մասնավորապես դերասաններ Լեոնարդո Դի Կապրիոյին և Ջարեդ...
16:22 17/08/2023Ստոլտենբերգն ասել է, որ ՆԱՏՕ-ն կօգնի Ուկրաինային մինչև հաղթանակՆԱՏՕ-ն կաջակցի Ուկրաինային մինչև նրա հաղթանակը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին Նորվեգիայում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը։ «ՆԱՏՕ-ն...
14:55 17/08/2023Սիլվան կօգնի Արսեն Զախարյանին ադապտացվել «Ռեալ Սոսյեդադին»Թիմի նախկին խաղացող Դավիդ Սիլվան կօգնի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանին հարմարվել իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղու անելոբ Mundo Deportivo-ին։ Ավելի վաղ «Դինամոյի»...
14:46 17/08/2023Սերժ Թանկյանը կոչ է արել ամերիկյան Imagine Dragons խմբին չեղարկել Բաքվում նախատեսված համերգըՀայազգի ամերիկացի երաժիշտ, System of a Down (SOAD) ռոք խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը կոչ է արել ամերիկյան Imagine Dragons խմբին չեղարկել սեպտեմբերի 2-ին Բաքվում նախատեսված համերգը, որը «կնպաստի...
11:56 17/08/2023Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմը ճանաչվել է լավագույնը LAshortsFest միջազգային կինոփառատոնումՌեժիսոր Օֆելյա Հարությունյանի «Գյուղը որ կանգնի» ֆիլմն արժանացել է Լոս Անջելեսի Օսկարի և Բաֆտայի որակավորում ունեցող LAshortsFest կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային կինոփառատոնի «լավագույն միջազգային...
10:57 17/08/2023Կանարյան կղզիներում անտառային հրդեհնեերը դուրս են եկել վերահսկողությունիցԻսպանիայի Կանարյան կղզիներում անտառային հրդեհները դուրս են եկել վերահսկողությունից, դրանից արդեն տուժել է առնվազն 1,8 հազար հեկտար տարածք: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, սյս մասին հայտարարել է Կանարյան...

14:39 10/07/2021Armenia now safe country for Dutch travelersThe Foreign Ministry of the Netherlands has shifted Armenia from orange to yellow zone in its travel recommendations, the Armenian Embassy in the Netherlands said on Facebook.
13:36 10/07/2021Russia reports record high daily coronavirus deathsRussia recorded 752 coronavirus deaths in the past 24 hours, up from 726 the day before, the anti-coronavirus crisis center said on Saturday.
13:19 10/07/2021Armenian boxers win three bronze medals at Junior European ChampionshipsArmenian boxers won three bronze medals at the EUBC Junior European Boxing Championships being held in Tbilisi, Georgia.
12:16 10/07/2021Giant pandas no longer endangered but still vulnerable, Chinese officials sayGiant pandas are no longer classified as endangered but are still vulnerable, Chinese officials say.
11:58 10/07/2021Five people killed in earthquake in TajikistanAn earthquake in Tajikistan killed five people, the Tajik emergency situations committee said on Saturday, with the epicentre of the quake 165 kilometres northeast of the capital city of Dushanbe,...
10:00 10/07/2021Biden to host Merkel at White House next ThursdayU.S. President Joe Biden will host a meeting with German Chancellor Angela Merkel next Thursday to affirm "deep and enduring" ties between the NATO allies while also tackling some areas of...
16:42 09/07/2021European Parliament ‘strongly condemns repression on opposition’ in TurkeyThe European Parliament has adopted a resolution condemning the repression of the HDP and the opposition, stressing that this backsliding “reveals the dire human rights situation in Turkey and the...
11:40 09/07/2021Leonardo Da Vinci bear drawing sells for record $12m at London auctionA drawing of a bear's head by Leonardo da Vinci sold for a record £8.8m ($12.1m) at a London auction, BBC News reported.
10:43 09/07/2021Pilot of training aircraft crashed in Lebanon said to be ArmenianThe pilot of the small training aircraft which crashed on Thursday in Lebanon's mountainous Keserwan district, north of the capital Beirut, was an ethnic Armenian identified as George Shirikjian,...
10:08 09/07/2021Donald Trump sues Facebook, Twitter and Google, claiming censorshipFormer U.S. President Donald Trump on Wednesday filed lawsuits against Twitter Inc, Facebook Inc, and Alphabet Inc's Google, as well as their chief executives, alleging they unlawfully silence...
20:26 08/07/2021Tokyo bans Olympic spectators amid COVID-19 emergencyThe Olympics will take place without spectators in host city Tokyo, organisers said on Thursday, as a resurgent coronavirus forced Japan to declare a state of emergency in the capital that will run...
18:54 08/07/2021Russian fighter jet alarm interrupts Spanish PM’s news briefingA news conference of Spanish Prime Minister Pedro Sanchez and Lithuanian President Gitanas Nauseda at a Lithuanian air base was interrupted on Thursday when Spanish jets were scrambled to respond to...
18:09 08/07/2021Global food prices fall for first time in 12 months – FAOGlobal food commodity prices fell in June for the first time in 12 months, the Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations said on Thursday.
16:59 08/07/2021Tests negative on recuperating Pope Francis after fever, Vatican saysPope Francis, who is recovering from intestinal surgery in a Rome hospital, ran a fever on Wednesday night, but microbiological exams and scans of his chest and abdomen proved negative, the Vatican...
15:17 08/07/2021Japan imposes coronavirus state of emergency in Tokyo throughout OlympicsJapan's government on Thursday announced a new virus state of emergency stretching throughout the Tokyo Olympics, as reports said organisers could bar fans from almost all events at the Games, France...
13:18 08/07/2021US forces, allies face rocket attacks in Iraq and SyriaUS troops and forces fighting against the self-styled "Islamic State" were targeted with rocket and drone attacks in Iraq and Syria on Wednesday.
10:24 08/07/2021England reaches first major final since 1966 after tense Euro 2020 victory over DenmarkEngland reached its first men's major tournament final since winning the World Cup in 1966 after beating Denmark 2-1 at Euro 2020 in a gripping encounter on Wednesday at Wembley Stadium, CNN Sport...
19:46 07/07/2021European Commission President says EU will never accept two-state solution for CyprusEuropean Commission President Ursula von der Leyen reiterated on July 6 that the European Union will never accept a two-state solution for Cyprus.