Իշխանությունը շարժվում է «մարտեր առանց կանոնների» տրամաբանությամբ. Աբրահամյան
«Իշխանությունը մեկ հարցում հաստատ շատ կանխատեսելի է` իր տեսակետները չկիսողների նկատմամբ հաշվեհարդարի հետևողականությամբ»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա շարունակել է. «7 տարի է` այս իրականության մեջ ենք ապրում: Այս ամենը կանգնեցնելու համար ոմանք շարունակում են կռիվ տալ, ոմանք էլ` հանցակից են դառնում իշխանության «կապրիզներին»:
Իշխանությունը շարժվում է «մարտեր առանց կանոնների» տրամաբանությամբ, որտեղ ուժային կառույցները, քննչական մարմիններն ու դատարանները դուրս են եկել իրավական դաշտից և զբաղվսծ են քաղաքական հրահանգների փաթեթավորմամբ»:

Действующие власти Армении точно предсказуемы в одном вопросе – в своей последовательности в расправах над теми, кто не разделяет их взгляды, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Уже семь лет мы живем в этой реальности. Чтобы остановить все это, одни продолжают бороться, а другие становятся соучастниками «капризов» властей.
Власти руководствуются логикой „боев без правил”, где силовые структуры, следственные органы и суды вышли за рамки правового поля и заняты оформлением политических приказов», – отметил Абрамян.