«Ռեալ Սոսյեդադից» խոսել են Արսեն Զախարյանի առողջական վիճակի մասին
Իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի առողջական վիճակը բարելավում է։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Զախարյանը բաց կթողնի թիմի շրջագայությունը Ճապոնիայում։ Mundo Deportivo հրատարակությունը հայտնել է, որ նա կմնա Իսպանիայում՝ վիրուսից ապաքինվելու համար։
«Արսենը աշխատում է անհատական ծրագրով։ Նրա առողջական վիճակը բարելավվում է», - հայտնել է «Ռեալ Սոսյեդադի» մամուլի ծառայությունը։
22 –ամյա ֆուտբոլիստը վնասվածքի պատճառով պաշտոնական խաղերում չի խաղացել փետրվարի 23-ից։
Նա «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում խաղում է 2023 թվականի օգոստոսից։ Անցյալ մրցաշրջանում կիսապաշտպանը տարբեր մրցաշարերում անցկացրած 4 խաղում խփել է 1 գոլ և կատարել 1 գոլային փոխանցում։

В «Реал Сосьедад» рассказали о состоянии здоровья Арсена Захаряна
Состояние здоровья российского полузащитника испанского футбольного клуба "Реал Сосьедад" Арсена Захаряна улучшается. Об этом ТАСС сообщили в пресс-службе клуба.
Ранее стало известно, что Захарян пропустит тур команды в Японии. Издание Mundo Deportivo сообщало, что он останется в Испании для восстановления после вируса.
"Арсен работает по индивидуальной программе. Его состояние здоровья улучшается", - сообщили в пресс-службе "Реал Сосьедад".
Захаряну 22 года. Футболист не выходил на поле в официальных матчах с 23 февраля из-за травмы. За "Реал Сосьедад" россиянин выступает с августа 2023 года. В прошедшем сезоне полузащитник забил 1 мяч и отдал 1 результативную передачу в 4 матчах в разных турнирах.