Որոշ դադարից հետո Արսեն Զախարյանը մարզումն անցկացրել է «Ռեալ Սոսյեդադի» ընդհանուր խմբի հետ
Իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը թիմի հետ անցկացրել է իր առաջին մարզումn ամառային հավաքի ժամանակ։ Այս մասին հայտնել է «Սոսյեդադի» մամուլի կցորդ Ջոն Անդեր Մունդուատեն։
Հիշեցնենք, որ որոշ ժամանակ Զախարյանը մկանային խնդիրների պատճառով մարզվել է անհատական ծրագրով, ապա վարակվել էր նաև վիրուսային հիվանդությամբ։
«Այսօր Զախարյանն անցկացրեց իր առաջին մարզումը ընդհանուր խմբի հետ։ Ամեն ինչ լավ է», -Sport24-ին ասել է Մունդուատեն։
Չորեքշաբթի՝ հուլիսի 30-ին, «Ռեալ Սոսյեդադը» ընկերական խաղ կանցկացնի իսպանական «Օսասունայի» դեմ։
Ընդհանուր առմամբ, Արսեն Զախարյանը «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում անցկացրել է 44 խաղ, որոնցում խփել է երկու գոլ և կատարել երեք գոլային փոխանցում թիմակիցներին։ Իսպանիայի հաջորդ առաջնության առաջին փուլում «Ռեալ Սոսյեդադը» կխաղա «Վալենսիայի» դեմ։ Խաղը կկայանա օգոստոսի 16-ին։

Real Sociedad midfielder Arsen Zakharyan on Monday rejoined the main squad for training during the club’s summer camp, according to team press officer Jon Ander Munduate.
Zakharyan had been sidelined for a period due to muscle issues and a viral, training individually before making his return.
"Today, Zakharyan trained with the team for the first time. Everything is going well," Munduate told Sport24.
The 21-year-old is expected to be available for Real Sociedad’s upcoming friendly against Osasuna on Wednesday.
Since joining the Spanish club, Zakharyan has made 44 appearances, scoring twice and providing three assists. Real Sociedad will open their La Liga campaign against Valencia on August 16.