Գյումրու քաղաքապետի սենյակը հսկում են ոստիկանները
Գյումրու քաղաքապետ Վարան Ղուկասյանի աշխատասենյակն այս պահին էլ հսկում են ոստիկաններ։ Ինչպես փոխանցում է քաղաքապետի խորհրդական Լիլիթ Աղեկյանը, ոստիկանները նշել են, որ այսօր էլ իրավապահնեը գործողություններ են իրականացնելու։
ԱԱԾ աշխատակիցների երեկվա գործողությունների հետևանքով քաղաքապետարանի գույքը վնասվել է։ Կոտրել են դռան, պատուհանի ապակիները, հիմա ապակու հատվածում թիթեղ են տեղադրել ու ցելոֆոնապատել։ Չնայած դրան քաղաքապետարանն այսօր վերսկսել է բնականոն աշխատանքը։
Հիշեցնենք, որ դատարանի որոշմամբ Վարդան Ղուկասյանն այսօր դատապարտվեց երկամսյա կալանքի։ Բացի նրանից կալանավորվել է քաղաքապետարանի ևս չորս աշխատակից։

Police continued to guard the office of detained Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan on Tuesday, his advisor Lilit Aghekyan said, adding more searches are planned there.
Officers from Armenia’s National Security Service (NSS) raided the Gyumri City Hall on Monday, damaging its property, including the windows. Metal sheets and plastic coverings have since been installed and municipal work has resumed.
Ghukasyan was ordered into two months of pretrial detention by a Yerevan court earlier in the day. Four other municipal officials were also remanded in custody.