Միասին պետք է ճանապարհենք այս մարդկանց ու սկսենք մեր երկրի վերակառուցումը. Նարեկ Կարապետյան
«Ութ տարի առաջ այս օրը այս շենքում Հայաստանի վարչապետ ընտրվեց այսօրվա վարչապետը։ Այս 8 տարիներին մեր երկիրն է փոքրացել»,- ԱԺ մոտ քարոզարշավի մեկնարկին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը ժողովրդի գրեթե միաձայն  աջակցությամբ դարձավ վարչապետ այն հույսով, որ բարեկեցություն, խաղաղություն է բերելու Հայաստանին և Արցախին։
«8 տարվա ընթացքում նա մեզ խոստացել էր,  որ երկիրն ունենալու է արդար դատական համակարգ, երկիրը լինելու է բարեկեցիկ, մարդիկ ապրելու են լավ, խոստացել էր բոլոր գյուղացիներին, որ իրենց գյուղերում լավ ապրելու հնարավորություն կունենան, որ չլքեն գյուղերը։  Նրանց խոստումները հարյուրավոր են։
Խաղաղություն խոսք տալով՝ բերել են երեք պատերազմ, բարեկեցություն խոսք տալով՝ ամեն ընտանիքի վրա 10 հազար դոլար վարկ են վերցրել, հարկերը  փոքր բիզնեսի  համար բազմապատկել են երկուսով, ախոստացան՝ հաղթահարել ծայրահեղ աղքատությունը, չհաղթահարվեց, բայց իրենք իրենց այս ընթացքում միլիարդավոր պարգևավճարներ բաժանեցին»,- ասաց Նարեկ Կաքրապետյանը։
Ի՞նչ է առաջարկում «Ուժեղ Հայաստանը»
Նարեկ Կարապետյանն ասաց, որ առաջին իսկ օրվանից 3-4 ամսվա ընթացքում մի քանի ծրագիր են իրականացնելու։ Նա հիշեցրեց  ծայրահեղ աղքատության ծրագիրը՝ 150 հազար դրամ յուրաքանչյուր 5 հոգանոց ընտանիքին, որ ծայրահեղ աղքատ է։
«Այդ գումարների 70 տոկոսը տալու են աշխարհի հարուստ հայ գործարարները, 30 տոկոսը մասնակցելու է պետությունը։
Ոչ ոք Հայաստանում չի կարող նման ծրագիր անել, քանի որ ոչ մի համաշխարհային հայկական կապիտալի տեր, հայկական սփյուռքի մեծ գործարար այս իշխանության կոչով չի անի նման բան։ Գրեթե բոլոր հայ մեծ գործարարները մեր ընկերներն են»։
Նա կոչով դիմեց ընդդիմադիր հայացքով հայրենակիցներին. «Մտել ենք այս պայքարի մեջ, մինչև վերջ պայքարելու ենք՝ մասնակցեք, աջակցեք, միասին փոփոխություն բերենք, այս մարդկանց ճանապարհել է պետք։

Нарек Карапетян: Вместе мы должны проводить находящихся сейчас у власти людей и начать восстановление Армении
«Восемь лет назад в этот день в этом здании был избран премьер-министром нынешний глава правительства Армении. За эти восемь лет наша страна уменьшилась», – заявил журналистам у здания Национального Собрания РА член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян на старте предвыборной кампании.
Он указал, что Никол Пашинян стал премьером почти при единогласной поддержке народа – с обещаниями обеспечить благосостояние и мир для Армении и Арцаха.
«За минувшие восемь лет он нам обещал справедливую судебную систему, процветающую страну, достойную жизнь для граждан. Сельским жителям обещал условия, при которых они смогут жить в своих селах и не будут вынуждены их покидать. Этих обещаний – сотни.
Обещая мир, они принесли три войны. Обещая благосостояние, увеличили долговую нагрузку на каждую семью примерно на 10 тысяч долларов. Налоги для малого бизнеса были увеличены вдвое. Обещали преодолеть крайнюю бедность, но этого не произошло, тогда как сами власти за это время выписали себе миллиардные премии», – перечислил Нарек Карапетян.
Что предлагает «Сильная Армения»?
Говоря о программе партии «Сильная Армения», Нарек Карапетян отметил, что уже в первые 3-4 месяца после прихода их политсилы к власти планируется реализация ряда инициатив. В частности, он напомнил о программе поддержки крайне бедных семей, предусматривающей выплату 150 тысяч драмов каждой семье из пяти человек, находящейся в состоянии крайней бедности.
«70 процентов финансирования обеспечат богатые армянские бизнесмены со всего мира, еще 30 процентов – государство.
Никто в Армении не сможет реализовать подобную программу, потому что ни один владелец крупного капитала в мире или ни один предприниматель из армянской диаспоры не откликнется на призыв нынешних властей. Практически все крупные армянские бизнесмены – наши друзья», – заявил он.
Карапетян также обратился к гражданам с оппозиционными взглядами с призывом поддержать партию.
«Мы вступили в эту борьбу и будем идти до конца. Участвуйте, поддержите нас, вместе добьемся перемен – этих людей пора проводить. Через полтора месяца мы вернемся сюда и начнем восстановление нашей страны», – сказал он.