Կառավարությունը ստեղծում է իրավիճակ, երբ ՀՀ անվտանգությունը պետք է կախված լինի Ալիևից. Քոչարյան
«Հայաստանն այն եզակի երկրներից մեկն է, որտեղ կառավարությունը ոչ թե լավագույն ստանդարտներին է փորձում ձգտել, այլ ինքը հենց ներդրում է վատանգույն ստանդարտները՝ լաչառություն, ֆեյք նորություններ, մարդկանց հայհոյել, սպառնալ»,- Քասախի բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը «2-3 օր առաջ սպառնաց, որ սպանելու է ինձ ու ևս երկու ընդդիմադիր ուժերի առաջնորդների»։
«Օր առաջ պետք է ազատվել այս կառավարությունից, որն այսպիսի բարքեր է հաստատում Հայաստանում, անընդունելի է այս ամենը։ Մեր մոտեցումներով, ձայներով հունիսի 7-ին պետք է վերջ տանք այս ամենին»,- ասաց Ռ.Քոչարյանը։
Խոսելով անվտանգության մասին՝ Ռ.Քոչարյանն ասաց. «Անվտանգությունը պետք է երաշխավորված լինի։ Կառավարությունը ստեղծում է մի իրավիճակ, երբ Հայաստանի անվտանգությունը պետք է կախված լինի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևից։
Եթե համարում ենք, որ Ալիևը գիշեր-ցերեկ չի քնում ու մտածում է մեր անվտանգության մասին, ապա խստագույնս սխալվում եք»։

Роберт Кочарян: Правительство создает ситуацию, при которой безопасность Армении должна зависеть от президента Азербайджана
«Армения – одна из тех редких стран, где правительство не стремится к лучшим стандартам, а само внедряет худшие: крикливость, фейковые новости, оскорбления и угрозы людям», – заявил на встрече с жителями Касаха второй президент РА, кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт Кочарян.
Он отметил, что Никол Пашинян «2-3 дня назад угрожал убить меня и еще двух лидеров оппозиционных сил».
«От этого правительства, которое устанавливает подобные нравы в Армении, нужно избавиться как можно скорее, все это неприемлемо. Нашими подходами и голосами 7 июня нужно положить этому конец», – заявил Р. Кочарян.
Говоря о безопасности, Кочарян сказал: «Безопасность должна быть гарантирована. Правительство создает ситуацию, при которой безопасность Армении должна зависеть от президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Если вы считаете, что Алиев не спит ночами и думает о нашей безопасности, то вы глубоко ошибаетесь».