Փամբակ գետում հայտնաբերվել է ջրահեղձ եղած 7-ամյա աղջնակի մшրմինը
Այսօր՝ ժամը 9․30-ի սահմաններում, Փամբակ գետում՝ ենթադրյալ դեպքի վայրից մոտ 500 մ հեռավորության վրա, հայտնաբերվել է հունիսի 15-ից որոնվող 2018 թվականի ծնված Նարե Մարտիրոսյանի մարմինը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, Փամբակ գետում ջրահեղձ եղած 7-ամյա աղջնակի դին հայտնաբերել է Սևանի ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը։
Հիշեցնենք՝  հունիսի 15-ին՝ ժամը 14։45-ին, Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Առափնյա փողոցում երեխան ընկել է գետը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Նույն օրը՝ ժամը 17․05-ին, 112 է զանգահարել նաև մի քաղաքացի և հայտնել, որ 7 և 13 տարեկան երկու երեխա Վանաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի հասցեներից մեկից դուրս են եկել և չեն հասել նախատեսված վայր։ Սկսվել են որոնողական աշխատանքները։
Որոնողական աշխատանքները տեղում համակարգում է ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը։ Ներգրավված են փրկարար ծառայության, ոստիկանության ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող սարքեր, օգտագործվում են նաև նավակներ ու այլ տեխնիկական միջոցներ։
Վանաձորցիները պատմում են, որ խողովակի վրայից անցնելիս փոքր քույրն ընկել է Փամբակ գետը, մեծն էլ ձեռքը տվել է, որ օգնի, սղացել է, ինքն էլ է ընկել ջուրը։

Трагедия в Ванадзоре: обнаружено тело одной из двух пропавших сестер
Сегодня, 17 июня, около 9․30, в реке Памбак – на расстоянии около 500 м от предполагаемого места происшествия – обнаружено тело 7-летней Наре Мартиросян, поиски которой велись с 15 июня. Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении.
По данным Shamshyan.com, тело девочки, утонувшей в реке Памбак, обнаружил водолаз из Севана Ваге Мелконян.
Напомним, 15 июня в 14:45 в Лорийский областной центр оперативного управления поступил сигнал о том, что на улице Арапня в Ванадзоре ребенок упал в реку. В тот же день, в 17:05, на номер 112 также позвонил гражданин и сообщил, что двое детей в возрасте 7 и 13 лет вышли из одного из домов на улице Нарекаци города Ванадзор и не добрались до места назначения.
Поисковую операцию на месте координирует директор Спасательной службы МВД, заместитель министра внутренних дел Армении Арам Казарян. В поисках задействованы спасатели, сотрудники полиции, добровольцы, водолазы, беспилотники, лодки и другая специальная техника.
По словам жителей Ванадзора, трагедия произошла, когда младшая сестра переходила по трубе через реку и сорвалась в воду. Старшая попыталась помочь ей, протянув руку, однако сама поскользнулась и также упала в реку. Поиски второй девочки продолжаются.