09:00 26/07/2021Ցանկացած իշխանության ցանկացած ընդդիմություն նրա հետ գործարքի մեջ էԻնչու «երրորդ ուժի» պահանջը միշտ կա։ Ինչ է տեղի ունենում ի վերջո իշխանության ու ընդդիմության միջև, որ ընդհանուր թափի տակ վազողները կանգ են առնում, մտածում ու ափսոսում՝ երրորդ ուժ է պետք ուրեմն։...
11:18 24/07/2021Ո՛չ քաղաքական, ո՜չ դիվանագիտական և ո՜չ էլ ռազմական առումով դեռևս ոչ մի լավ բան չի սպասվում. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 100 տարում Հայաստանը՝ օտար շահերի առջև այսպես կռացած, ու օտարին այսքան ծառայեցված երբեք չի եղել»։
14:25 23/07/2021Քանդելը, միավորելն ամենահեշտ ձևն է. Համազգային թատրոնի տնօրենՊետական կամերային երաժշտական թատրոնի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են կազմակերպել ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց։ Հիշեցնենք, որ նախարարությունը որոշել է միավորել Հ․Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի և...
10:41 23/07/2021«Կասպերսկի»-ն Երևանում անցկացրել է Մարդկային ռեսուրսների կառավարման մասնագետների կիբեռանվտանգության ուսուցման սեմինարԿիբեռանվտանգության ոլորտի միջազգային առաջատար «Կասպերսկի» ընկերությունը հուլիսի 22-ին Երևանում Հայաստանի առաջատար ընկերությունների համար առաջին անգամ երկրում անցկացրել է Մարդկային ռեսուրսների...
10:00 23/07/2021Ադրբեջանի իշխանությունները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն ու հատուցեն մեր գյուղացիներին պատճառած վնասները. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է փաստաթղթեր ու գրել. «Այս փաստաթղթերից մեկը Կապանի Դավիթ Բեկ գյուղի բնակչի ոչնչացած այգու վնասների հաշվարկն է, իսկ մյուսը Վարդենիսի բնակչի...
13:51 22/07/2021Շուրջ 100 կմ սահման անպաշտպան թողնելու համար պաշտոնյաների նկատմամբ իրավական գործընթաց չեն սկսել. Աբրահամյան«Անկախ այն հանգամանքից, թե Վաղարշակ Հարությունյանին նոր պաշտոն կտան, թե ուղղակի տուն կուղարկեն, դա որևէ ձևով չի նվազեցնում նրա պատասխանատվությունը»:
10:47 22/07/2021Արցախյան պատերազմում Թուրքիայի կողմից սիրիացի զինյալներին ներգրավելու հարցը՝ քննարկման առարկաԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը հուլիսի 21-ին անցկացրել է հանձնաժողովի լսումներ «Թուրքիայի նկատմամբ Միացյալ Նահանգների քաղաքականությունը» թեմայով։ Այս մասին գրում է Ամերիկայի...
19:42 21/07/2021Կեցցե Հայաստանի ինքնաոչնչացումը․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Տարիներ Հայաստանում, իրենց առաջադեմ համարող գործիչները, ակտիվիստ-երիտասարդները ցույցեր, երթեր էին անում գոռուն-գոչյուններով․ «Մենք ենք տերը մեր երկրի»։ Նրանք...
12:22 21/07/2021ՄԻՊ-ը ֆրանսիացի պատգամավորին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանային բնակչության իրավունքների խախտումների փաստերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ,...
17:53 20/07/2021Ադրբեջանը փորձում է ռազմական հաղթանակի արդյունքները քաղել. Իսկանդարյան«Երասխի հատվածում սահմանին տիրող իրավիճակը Ադրբեջանի կողմից վարվող ընդհանուր քաղաքականության մաս է կազմում»,- «Լարված սահման.
09:40 20/07/2021Ադրբեջանն ակնհայտորեն կոշտացրել է իր դիրքորոշումը և Հայաստանին տարածքային զիջումների նոր օրակարգ ներկայացրել. Աբրահամյան«Ռազմաքաղաքական ղեկավարության հայտարարությունները ստեղծված իրավիճակի, դրանց դրդապատճառների և հետևանքների մասով անբովանդակ են, ոչ ամբողջական»:
13:58 19/07/2021Հայաստանում ՋԷԿ-երի արտադրությունը նվազել է2021 թվականի հունվար-մայիսին Հայաստանում արտադրվել է 3 310.3 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2020 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2%-ով։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...
11:00 19/07/2021Վարակաբանը նշել է կորոնավիրուսի դելտա շտամի նոր ախտանիշների մասինՀոտի և համի խախտումները կորոնավիրուսի խիստ վարակիչ SARS-CoV-2 «դելտա» շտամով վարակված մարդկանց ավելի փոքր քանակի մոտ է նկատվում։ Այս մուտացիայով վարակված հիվանդների մոտ առավել հաճախ հանդիպում են...
10:28 19/07/2021Ադրբեջանի խնդիրն այլ է․ նվազագույնը՝ Երասխը, դիմադրության չհանդիպելու պարագայում՝ Արարատն ու ինչու ոչ՝ Երևանը. Ալվինա Աղաբաբյան«Գիտակցում եք, չ՞է, որ մի գեղեցիկ օր էլ Խոր Վիրապը կամ Ամարաս է դառնալու, ուր կայցելեք ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ, կամ էլ կկորցնեք Դադիվանքի պես»:
13:18 17/07/2021Շառլ Միշելը այսօր Հայաստանում է, վաղը կլինի Ադրբեջանում, հետո՝ ՎրաստանումԵվրամիությունը ցանկանում է իր ներգրավվածությունն արտահայտել այս տարածաշրջանում։ Մենք ցանկանում ենք ամրապնդել կապերը այս տարածաշրջանի երկրների ու ԵՄ միջև։
12:11 17/07/2021Շառլ Միշելն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրԵրկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց...
11:02 17/07/2021Ադրբեջանը լծվել է արցախյան հակամարտության գոտում Ռուսաստանի ազդեցությունը թուլացնելու գործին. Արմեն ՊետրոսյանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է․ «Ադրբեջանը լծվել է արցախյան հակամարտության գոտում Ռուսաստանի ազդեցությունը թուլացնելու գործին.
19:40 16/07/2021Եռակողմ հայտարարությունից հետո ստեղծված իրավիճակում ամեն օր խախտվում են Արցախի ժողովրդի իրավունքները․ ԱՀ ՄԻՊԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի տարբեր առիթներով հայտարարությունները և ընդհանրապես այն հռետորաբանությունը, որն օգտագործվում է ադրբեջանական իշխանությունների կողմից, հստակ ցուցիչ են, որ խաղաղ...
15:29 16/07/2021Դա Նիկոլի հերթական նվերն է Ալիևին. Գեղամ Նազարյան«Այսօր մենք հայտնվել ենք մի վիճակում, որ Հայաստանի քաղաքական ու իրավական մարտահրավերները մարտահրավերներ չեն, այլ կա մեկ մարտահրավեր, որն արտահայտվում է միայն մեկ մարդու տեսքով: Այն մարդն է, ով զավթել...
15:34 15/07/2021Քաղաքական հայացքների համար «չագուճո՞ւմ» եք երկրի հյուծվող տնտեսության ողնաշարը. Թադևոս ԱվետիսյանԻրողությունը բացահայտող հարցեր օրվա իշխանական խմբակին

15:25 29/04/2019«Лаборатория Касперского» предупреждает: цифровой бардак – киберугроза для компанийВ 95% случаях, если у человека порядок в холодильнике, у него порядок и в рабочих файлах.
12:14 29/04/2019Грант Багратян: Премьер должен суметь в каком-либо формате включить Армению в программы Шелкового путиВ связи с этим, китайская сторона в знак вежливости, для сохранения баланса, пригласит премьера Армении в Китай.
17:33 25/04/2019Евросоюз и Совет Европы выделят €2,3 на программу «Сотрудничество во имя хорошего управления»Кроме этих программ, Армения примет участие также в 4 региональных инициативах в рамках Восточного партнерства.
16:12 24/04/2019Foreign Policy: Непризнание Геноцида армян Израилем – позорно и аморальноПоведение Израиля – насмешка над нравственностью и историей.
14:29 24/04/2019Генпрокурор Армении Артур Давтян: Исключено, чтобы против кого-то «шили дело»Коснувшись процесса экстрадиции бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Миграна Погосяна, Давтян сказал, что на данный момент связанных с экстрадицией проблем нет.
19:02 23/04/2019Bloomberg представил 15 причин посетить Армению прямо сейчасАвтор опубликовал серию из 15 фотографий об Армении.
10:12 23/04/2019Дуайт Эйзенхауэр: «Глупость политика ничем не отличается от предательства». А трусость?В исторической проекции результаты глупости и предательства ничем не отличаются друг от друга.
13:04 22/04/2019Ученые назвали полезную для тренировок дозу кофеЭто влияние объясняется действием кофеина на аденозиновые рецепторы. Последние связываются с аденозином, который играет роль химического сигнала, отвечающего за чувство усталости.
11:30 20/04/2019«Два государства – одна цель». Необходима новая архитектура армяно-российского союзничестваРоссийско-армянские отношения на сегодня нуждаются в стратегическом пересмотре, нацеленном на будущее.
18:32 19/04/2019Грязная питьевая вода для жителей города Дилижан и благотворительность ЗАО «Веолия джур» на 10 тыс. евроМногочисленные жители города Дилижан в социальных сетях выразили свое недовольство относительно качества питьевой воды. Проблема с водой – не нова.
12:12 17/04/2019Сколько средств сэкономит правительство Армении за счет сокращения числа министерств? Ответил ЗейналянНикто конкретно не может сказать, отметил он.
20:30 16/04/2019За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 12 ДТПЗа данный период в Полицию с явкой с повинной обратился 1 человек, находящийся в розыске, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
12:29 15/04/2019Вкусовая надбавка: что делать и есть в столице Армении и вокруг нееЕсли желания изучать экспонаты нет, можно просто подняться по каменным скульптурам, опережая остающийся внизу городской шум, и посмотреть на Ереван с высоты птичьего полета.
13:20 13/04/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 230 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
15:55 12/04/2019Политтехнолог: Власти Армении должны показать результат в сфере экономики за полгода, иначе…По словам Карена Кочаряна, никого не интересует то, что было, всех интересует то, что происходит сейчас.
16:13 11/04/2019Холоп, ты чейный будешь? (цитата из кинофильма Иван Васильевич меняет профессию)Злая шутка судьбы, в потоке слов, рушит основы привычного. 7-ого апреля город Ереван съезд “Еркрапа”(добровольческий союз, объединяющий не только участников войны в Нагорном Карабахе). Президиум,...
14:43 11/04/2019Ахиллесова пята революцииЯ бы, пожалуй, в заглавии не написала бы слова «революция», но сочетание смена власти, наверное, не будет столь оперативно воспринято.
11:56 11/04/2019Рубен Меликян представил 5 актуальных проблем уголовно-процессуального законодательства в АрменииНа протяжении последнего года наше государство проводит сверхактивную уголовно-процессуальную деятельность, отметил он.
12:08 10/04/2019Компания «Спайка» сообщает об угрозе срыва процесса закупок в десятках общин АрменииНачался процесс отзыва кредитных средств компании, вследствие чего ее счета могут быть заморожены, может быть наложен арест на находящееся под залогом имущество, в том числе грузовики
10:41 10/04/2019Ответ МИД ряду диппредставительств: Власти Армении полностью привержены своим обязательствам по защите прав человекаАнна Нагдалян ответила на заявления ряда аккредитованных в Ереване диппредставительств относительно откликов в связи с состоявшимися в НС РА посвященными правам человека обсуждениями.