13:50 14/07/2021Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատում սկսվել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրենսդրական գործընթացՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակների և հանձնախմբերի կողմից կատարված հիմնական աշխատանքների ամփոփագիր
11:40 14/07/2021Մթերքներ, որոնք վտանգավոր են ուտել շոգինԴիետոլոգ Մարգարիտա Մակուխան իր «ՍբեռԶդոռովիե» առցանց հարթակում հորդորել է զերծ մնալ շոգ եղանակին քաղցրավենիք, սուրճ, աղի և ապխտած մթերքներ օգտագործելուց։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»...
09:08 14/07/2021Բացահայտելով կեղծ ուղերձը, որն իբր Բաքվի հայերն ուղարկել են Կաթողիկոսին. Հարութ ՍասունյանՄի քանի ադրբեջանական կայքեր հայտնել են, որ Ադրբեջանում հայերն անցած հոկտեմբերին՝ Արցախյան պատերազմի ընթացքում, ուղերձ են հղել «Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին, աշխարհի հայերին և Ղարաբաղում ապրող...
18:42 13/07/2021Անընդունելի է այցելությունն Արցախի օկուպացված տարածքներ. ԱԳՆ են հրավիրվել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք դեսպանններՀուլիսի 9-10-ը Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից Լեռնային Ղարաբաղի օկուպացված տարածքներ կազմակերպված այցելությանը որոշ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցիչների մասնակցության առնչությամբ Հայաստանի...
16:39 13/07/2021Հայաստանում հստակ շարունակվում է երկրի դիմադրողականությունը կոտրելու և ջարդելու քաղաքականությունը. Սաղաթելյան«Երկրի դատախազը, քննիչը, ոստիկանը, արդեն նաև դատավորը մեկ մարդ է՝ Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձը, ով շատ հստակ ու հետևողական քաղաքական հետապնդումներ է իրականացնում»,- ասուլիսում ասաց ՀՅԴ ԳՄ...
16:05 13/07/2021Փողոցով եկածին պետք է քշեին փողոցով. Իսագուլյան«Այն ինչ տեղի է ունենում, օրինականության շրջանակներում չէ, բայց եթե սուրդ պատյանից հանել ես ու նորից պատյան ես դնում, արդեն իսկ պարտված ես»,- ասուլիսում ասաց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության...
13:23 13/07/2021Ակնհայտ է, որ այս ընտրական գործընթացները բավական մեծ սպառնալիքների, ահաբեկումների ներքո է իրականացվել․ Տիգրան Աբրահամյան«Սահմանադրական դատարան դիմած ուժերն արդեն հնարավորություն ունեցել են մեծ ծավալով ներկայացնելու իրենց դիրքորոշումները, այդ թվում ընտրախախտումների վերաբերյալ։ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը ներկայացրել է 9...
12:04 13/07/2021Համավարկի ընթացքում արձանագրվել է համաշխարհային սովի մակարդակի կտրուկ աճ․ ՄԱԿ-ի զեկույց2020 թ.-ի ընթացքում աշխարհում սովի մակարդակը զգալիորեն աճել է` հիմնականում ՔՈՎԻԴ-19-ով պայմանավորված: ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում են ՄԱԿ-ի գործակալությունները:...
11:53 13/07/2021Լիակատար և անշրջելի կապիտուլյացիա. Վահե Հովհաննիսյան«Պետք է ամբողջությա´մբ հասկանալ, թե ինչ են ուզում օտարները մեզնից, և ինչի համար է Նիկոլը»։
11:33 12/07/2021Ինչպե՞ս համադրել Մուկուչյանի ու Փաշինյանի՝ իրար հակասող հայտարարություններըՍահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով դատաքննությանը «Հայոց հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ...
09:42 12/07/2021Որքան էլ, իբրև թե ցավում են, որ մեր տղաները նահատակվել են, գործողությունները՝ լրիվ հակառակ են. Բագրատ Սրբազան«Այո, հոգևոր ճգնաժամ է այսօր»։
12:53 11/07/2021Քաղաքագիտության մեջ սա անվանվում է ոչ այլ ինչ, քան դիկտատուրա. Հարությունյան«Ընտրությունից հետո Փաշինյանի չագուչը ողջ թափով և հզորությամբ գործի է անցել և խոստացված կադրային ջարդի առաջին պտուղներն արդեն երևում են»,- Սահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ...
12:13 10/07/2021Այն իրավական ամենաթողության լավագույն օրինակ կարելի է համարել. Քաջարանի քաղաքապետի պաշտպան««Երևան կենտրոն» ՔԿՀ տեղափոխվեց ոչ թե ոմն Մհեր, այլ Մանվել Փարամազյանը։ Սա սովորական դատական ակտի վրիպակ համարել չի կարելի, որովհետև ամբողջ դատական ակտն է այդպիսին»։
13:20 09/07/2021ՌԴ-ն չի կարծում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը կապված է ԼՂ կարգավորման հետ․ ԶախարովաՊատրաստ են աջակցել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման աշխատանքների մեկնարկին
12:53 09/07/2021Հայաստանն այլևս չունի տնտեսական հնարավորություններ վատնելու ժամանակ. Օլիվեր Վարհեի«Եվրամիությունը շարունակում է մնալ կարևոր գործընկեր Հայաստանի համար թե՛ բարեփոխումների իրագործման, թե՛դրա օրակարգի հարցում և այլ բնագավառներում՝ օրինակ մարդու իրավունքների գերակայման բնագավառում»,-...
11:57 09/07/2021Էլինար Վարդանյան. Հայաստանը քովիդի նոր հարձակման ռիսկի առջև էԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը հրապարակել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
11:41 09/07/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչումն ամրագրելու է Արցախի վերջնական կորուստըՄոսկվայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման ընթացքում հնչած հայտարարությունների ու սպասվելիք հնարավոր գործընթացների, դրանց հետևանքների շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է...
10:10 09/07/2021Հայաստանը ներառվել է մասամբ կենսունակ կայուն տեղեկատվական համակարգ ունեցող երկրների խմբում. IREX հետազոտությունՀայաստանի զեկույցի շուրջ բանախոսները համակարծիք են, որ հաշվետու տարին հագեցած էր ապատեղեկատվությամբ ու ատելության հռետորաբանությամբ:
18:00 08/07/2021Հայաստանը գնում է դե ֆակտոյից դե յուրե կապիտուլյացիայի. Ռուբեն Մելքոնյան«Եթե նախկինում մեկն ադրբեջանանպաստ հայտարարություն աներ, կարող էր հաջորդ օրը փողոցում քայլելու խնդիր ունենար, քանի որ կարժանանար հասարակության քննադատության: Հիմա դրանք դառնում են հերոսներ, հպարտ...

18:40 09/04/2019Советник президента Арцаха: Заявления Азербайджана о военных действиях уже переросли в угрозыЗаявления стран-посредников о подготовке народов к миру в Азербайджане, кажется, восприняли не столь серьезно, поскольку перешли к прямо противоположному процессу.
14:16 09/04/2019В аэропортах Армении в марте пассажиропоток вырос на 7 %В марте 2019 года, по сравнению с мартом 2018 года, в ереванском аэропорту «Звартноц» пассажиропоток вырос на 7,6%.
09:47 08/04/2019Это не эволюция, а перерождение с метастазамиНичего лишнего, только факты и хроника сопутствующего в их органической взаимозависимости. И естественно коммент. Так как второе, по своей природе, не бывает без первого. Ну, а третье - сравнительно...
20:14 04/04/2019Где и как хотят встретиться азербайджанские министры со своими армянскими коллегамиМногократно заявлялось и сейчас не лишним будет повторить, что прямым ответственным за создание подобной ситуации будет Азербайджан и действующее руководство этой страны
12:12 04/04/2019Рейтинг «30 до 30» журнала Forbes: в списке номинантов – 5 арямнForbes запускает в России ежегодный рейтинг «30 до 30». Герои рейтинга – те, кто к 30 годам уже получили признание в профессиональном сообществе и стали известны в России или в мире.
10:17 03/04/2019Самая популярная в мире криптовалюта – биткоин – в среду продолжает дорожатьКриптовалюта преодолела отметку в 5 тысяч долларов впервые с ноября 2018 года
13:42 01/04/2019«Удар по позициям главы государства»: партия Эрдогана проиграла выборы в столице ТурцииВ Стамбуле представители обеих партий шли с минимальным отрывом.
11:39 01/04/2019В Евросоюзе назвали «обнадеживающими» итоги встречи Никола Пашиняна и Ильхама Алиева в ВенеЕС ожидает реализации Венского соглашения о разработке мер в гуманитарной сфере, а также соглашения о мерах по подготовке населения к миру.
12:51 30/03/2019CNN Travel: Армения – в списке лучших пешеходных маршрутов мираПотребуется 11 дней, чтобы пройти весь пешеходный путь, включающий в себя церковный комплекс Санаин и Ахпат, которые входят в список Всемирного наследия ЮНЕСКО.
09:57 30/03/2019Себастьян Курц: Правительство Австрии готово оказать необходимую помощь для эффективной реализации программы реформ АрменииВ ходе встречи стороны также коснулись встречи премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Вене.
11:51 28/03/2019«Демократ» Пашинян пытается незаконно посадить экс-президента Армении – «Комсомольская правда»Ровно восемь месяцев назад, 28 июля 2018-го, в Армении арестовали бывшего президента республики Роберта Кочаряна.
13:02 26/03/2019После призыва Никола Пашиняна жители Тавуша стали разводить меньше овецВ августе 2018 года в городе Иджеван Тавушской области Армении нынешний премьер-министр РА Никол Пашинян призвал соотечественников разводить овец.
11:16 25/03/2019МЧС Армении подводит итоги: за неделю зарегистрировано 339 происшествийВ связи с погодными условиями зарегистрировано 16 случаев блокировки транспортных средств.
12:37 21/03/2019The Washington Post: Мир между Арменией и Азербайджаном может стать возможнымПосле длящегося десятилетиями межэтнического конфликта лидеры Армении и Азербайджана готовятся к встрече, пишет издание.
09:30 21/03/2019Письменные и говорящие за себя факты по части вытеснения Арцаха из переговорного процессаКогда и при ком Арцах был вытеснен из переговорного процесса?
10:00 20/03/2019Отставка Назарбаева: глава Армении выразил «обычное сожаление», Лукашенко – «искреннее», а президент Узбекистана –«огромное»Назарбаев перед отставкой созвонился с лидерами пяти стран. Фразы «выразил сожаление» нет только в беседе с Путиным.
17:25 19/03/2019Эксперт по вопросам Грузии: Президент Саломе Зурабишвили констатировала то, что естьОн считает, что президент Грузии не адресовала месседжи правящей в стране силы.
10:38 19/03/2019Вместо проведения «икорной дипломатии» в ОАЭ посол Азербайджана украл 10 банок икрыПосол Азербайджана в ОАЭ украл подарок для правителя Абу-Даби и обвиняется в хищении полумиллиона долларов.
12:39 16/03/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана 13 марта применили также миномётыВ период с 9 по 16 марта на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 250 раз.
14:44 15/03/2019Армянофобия в Азербайджане: советы издания Perito Burrito о том, как не нервировать азербайджанских пограничниковИнтернет-издание о путешествиях Perito Burrito после статьи под заголовком «Армения, в которой не были ваши друзья» опубликовало аналогичный материал об Азербайджане.