13:50 14/07/2021Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատում սկսվել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրենսդրական գործընթացՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակների և հանձնախմբերի կողմից կատարված հիմնական աշխատանքների ամփոփագիր
11:40 14/07/2021Մթերքներ, որոնք վտանգավոր են ուտել շոգինԴիետոլոգ Մարգարիտա Մակուխան իր «ՍբեռԶդոռովիե» առցանց հարթակում հորդորել է զերծ մնալ շոգ եղանակին քաղցրավենիք, սուրճ, աղի և ապխտած մթերքներ օգտագործելուց։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»...
09:08 14/07/2021Բացահայտելով կեղծ ուղերձը, որն իբր Բաքվի հայերն ուղարկել են Կաթողիկոսին. Հարութ ՍասունյանՄի քանի ադրբեջանական կայքեր հայտնել են, որ Ադրբեջանում հայերն անցած հոկտեմբերին՝ Արցախյան պատերազմի ընթացքում, ուղերձ են հղել «Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին, աշխարհի հայերին և Ղարաբաղում ապրող...
18:42 13/07/2021Անընդունելի է այցելությունն Արցախի օկուպացված տարածքներ. ԱԳՆ են հրավիրվել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք դեսպանններՀուլիսի 9-10-ը Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից Լեռնային Ղարաբաղի օկուպացված տարածքներ կազմակերպված այցելությանը որոշ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցիչների մասնակցության առնչությամբ Հայաստանի...
16:39 13/07/2021Հայաստանում հստակ շարունակվում է երկրի դիմադրողականությունը կոտրելու և ջարդելու քաղաքականությունը. Սաղաթելյան«Երկրի դատախազը, քննիչը, ոստիկանը, արդեն նաև դատավորը մեկ մարդ է՝ Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձը, ով շատ հստակ ու հետևողական քաղաքական հետապնդումներ է իրականացնում»,- ասուլիսում ասաց ՀՅԴ ԳՄ...
16:05 13/07/2021Փողոցով եկածին պետք է քշեին փողոցով. Իսագուլյան«Այն ինչ տեղի է ունենում, օրինականության շրջանակներում չէ, բայց եթե սուրդ պատյանից հանել ես ու նորից պատյան ես դնում, արդեն իսկ պարտված ես»,- ասուլիսում ասաց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության...
13:23 13/07/2021Ակնհայտ է, որ այս ընտրական գործընթացները բավական մեծ սպառնալիքների, ահաբեկումների ներքո է իրականացվել․ Տիգրան Աբրահամյան«Սահմանադրական դատարան դիմած ուժերն արդեն հնարավորություն ունեցել են մեծ ծավալով ներկայացնելու իրենց դիրքորոշումները, այդ թվում ընտրախախտումների վերաբերյալ։ «Պատիվ ունեմ» դաշինքը ներկայացրել է 9...
12:04 13/07/2021Համավարկի ընթացքում արձանագրվել է համաշխարհային սովի մակարդակի կտրուկ աճ․ ՄԱԿ-ի զեկույց2020 թ.-ի ընթացքում աշխարհում սովի մակարդակը զգալիորեն աճել է` հիմնականում ՔՈՎԻԴ-19-ով պայմանավորված: ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում են ՄԱԿ-ի գործակալությունները:...
11:53 13/07/2021Լիակատար և անշրջելի կապիտուլյացիա. Վահե Հովհաննիսյան«Պետք է ամբողջությա´մբ հասկանալ, թե ինչ են ուզում օտարները մեզնից, և ինչի համար է Նիկոլը»։
11:33 12/07/2021Ինչպե՞ս համադրել Մուկուչյանի ու Փաշինյանի՝ իրար հակասող հայտարարություններըՍահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով դատաքննությանը «Հայոց հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ...
09:42 12/07/2021Որքան էլ, իբրև թե ցավում են, որ մեր տղաները նահատակվել են, գործողությունները՝ լրիվ հակառակ են. Բագրատ Սրբազան«Այո, հոգևոր ճգնաժամ է այսօր»։
12:53 11/07/2021Քաղաքագիտության մեջ սա անվանվում է ոչ այլ ինչ, քան դիկտատուրա. Հարությունյան«Ընտրությունից հետո Փաշինյանի չագուչը ողջ թափով և հզորությամբ գործի է անցել և խոստացված կադրային ջարդի առաջին պտուղներն արդեն երևում են»,- Սահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ...
12:13 10/07/2021Այն իրավական ամենաթողության լավագույն օրինակ կարելի է համարել. Քաջարանի քաղաքապետի պաշտպան««Երևան կենտրոն» ՔԿՀ տեղափոխվեց ոչ թե ոմն Մհեր, այլ Մանվել Փարամազյանը։ Սա սովորական դատական ակտի վրիպակ համարել չի կարելի, որովհետև ամբողջ դատական ակտն է այդպիսին»։
13:20 09/07/2021ՌԴ-ն չի կարծում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը կապված է ԼՂ կարգավորման հետ․ ԶախարովաՊատրաստ են աջակցել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման աշխատանքների մեկնարկին
12:53 09/07/2021Հայաստանն այլևս չունի տնտեսական հնարավորություններ վատնելու ժամանակ. Օլիվեր Վարհեի«Եվրամիությունը շարունակում է մնալ կարևոր գործընկեր Հայաստանի համար թե՛ բարեփոխումների իրագործման, թե՛դրա օրակարգի հարցում և այլ բնագավառներում՝ օրինակ մարդու իրավունքների գերակայման բնագավառում»,-...
11:57 09/07/2021Էլինար Վարդանյան. Հայաստանը քովիդի նոր հարձակման ռիսկի առջև էԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը հրապարակել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
11:41 09/07/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչումն ամրագրելու է Արցախի վերջնական կորուստըՄոսկվայում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման ընթացքում հնչած հայտարարությունների ու սպասվելիք հնարավոր գործընթացների, դրանց հետևանքների շուրջ Panorama.am-ը զրուցել է...
10:10 09/07/2021Հայաստանը ներառվել է մասամբ կենսունակ կայուն տեղեկատվական համակարգ ունեցող երկրների խմբում. IREX հետազոտությունՀայաստանի զեկույցի շուրջ բանախոսները համակարծիք են, որ հաշվետու տարին հագեցած էր ապատեղեկատվությամբ ու ատելության հռետորաբանությամբ:
18:00 08/07/2021Հայաստանը գնում է դե ֆակտոյից դե յուրե կապիտուլյացիայի. Ռուբեն Մելքոնյան«Եթե նախկինում մեկն ադրբեջանանպաստ հայտարարություն աներ, կարող էր հաջորդ օրը փողոցում քայլելու խնդիր ունենար, քանի որ կարժանանար հասարակության քննադատության: Հիմա դրանք դառնում են հերոսներ, հպարտ...

10:57 05/08/2015Trump risks tarnishing image for a fistful of Azeri dollarsDonald Trump, by associating himself with questionable business partners in an oppressive regime, risks tarnishing his reputation for a fistful of dollars in the midst of a presidential campaign!
15:56 04/08/2015Sport website questions Formula 1 representatives’ dismissal of press freedom issues in AzerbaijanFormula One is going to Azerbaijan in 2016. The country’s international sport profile is small, which made it a big deal when it hosted the first European Games this year with reports about press...
14:44 04/08/2015181 thousand Armenian citizens spend vacations in Georgia in JulyThe Azerbaijanis are in second place: 160 thousand visited Georgia (a 7.9% increase), followed by Turkish citizens – 152 thousand visitors (a 12% increase).
12:30 04/08/2015Scientific edition about ancient Armenian cemetery in Julfa destroyed by AzerbaijanisThe author notes that the patriarchal see and the Armenian kings’ capital used to be in Nakhijevan before Byzantine Empire conquered it in the 11th century.
16:54 03/08/2015Scientific edition of Russian Empire about Muslim Tatars’ untidy life in modern Azerbaijan territoryNikolay Kalashev, the supervisor of Geokchay normal two-year school, carried out a large-scale research of the history and life of the Muslim Tatars from the settlement Salyan – situated in the...
10:28 03/08/2015Scientific edition of Russian Empire: Armenian witnesses about Erivan Fortress captureArmenian witnesses about Erivan Fortress capture
16:38 01/08/2015Aleppo orphanage children to attend summer camp in KessabThe situation is the same in Aleppo: rocket explosions are heard constantly, and different districts of the city receive only several hours of electricity and water a day, the spokesman for Berio...
13:36 01/08/2015Disciplinary infractions in Armenian army on downward trend – Movses HakobyanDisciplinary infractions in Armenian army on downward trend
17:47 31/07/201519th century scientific edition of Russian Empire compiled historical data about ancient ErivanThe first edition (1881) of “The Collection of the Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus” started publication of the results of the Caucasus region research with an article...
16:39 31/07/2015Venice Commission: New draft Constitution of Armenia is a result of open dialog and a very good basis for reformsNew draft Constitution of Armenia is a result of open dialog and a very good basis for reforms
13:44 28/07/2015IS uses new Russian-language media wing to recruit militants from AzerbaijanThough Russian-speaking IS (‘Islamic State’) militants have put out their own propaganda for some time, in the recent past a new Russian-language IS media wing, namely, ‘Furat Media’ has emerged...
15:33 25/07/2015Syria's Assad grants amnesty for draft dodgers, defectors: state mediaSyria's Assad grants amnesty for draft dodgers, defectors
17:53 24/07/201551% of Armenian population uninformed of constitutional reforms in country, Gallup International Association poll showsGallup International Association poll shows
15:32 24/07/2015Gallup International Association poll: 46% of Armenian citizens consider constitutional reforms necessary46% of Armenian citizens consider constitutional reforms necessary
19:31 23/07/2015Expert: The use of same template to participating states is main shortcoming of EU’s Eastern PartnershipThe use of same template to participating states is main shortcoming of EU’s Eastern Partnership
16:38 23/07/2015Economy minister on Armenia’s expectations from Iran nuclear deal“The warmer the relations with Iran, the more positive their impact on Armenia will be”
12:58 23/07/2015RFE/RL: Most dramatic period of Azerbaijan press development came after Ilham Aliyev took officeAzerbaijan celebrates National Press Day on July 22 every year. Yet, in spite of the formal celebrations and congratulations, it is far from being a holiday for all the media workers in Azerbaijan...
16:40 22/07/2015Prime minister: Armenia to continue developing nuclear energy industry, talks are underway with investorsArmenia to continue developing nuclear energy industry, talks are underway with investors