10:07 08/01/2021Թորոսյանի նախարարությունում հույս ունեն՝ Քերոբյանը տնտեսությանը թթվածնով կապահովիԷկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի՝ Հանրային Հեռուստաընկերության եթերում Պետրոս Ղազարյանին տված հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարությունները ոչ միայն սոցցանցերի օգտատերերի, այլև հենց գործադիրի...
19:45 07/01/2021Անհետ կորածների հարազատները Կառավարության անգործությունը կվիճարկեն Վարչական դատարանում«Մեզ խաբում են ու քաշքշուկի մեջ գցում, որ հոգնենք, համակերպվենք, որոշ փոխհատուցումներ ստանանք, լեզուներս կարճանա»,- այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ավելի քան երկու ամիս Արցախում եղբորն ու...
16:21 07/01/2021Արթուր Ղամբարյան․ Չեմ տեսել նման ինստիտուցիոնալ, նման համակարգված նիհիլիզմ պետական օրենքների նկատմամբ«Վերջին 2.5 տարիների ընթացքում մենք ստեղծել ենք մի իրականություն, որը, երևի թե բացառիկ խտացված կերպով ցույց է տալիս ժխտողականությունը, չասեմ՝ իրավունքի, գոնե՝ օրենքի նկատմամբ: Երկար տարիներ է, որ...
12:41 06/01/2021Տիգրան Աբրահամյան. Քանի դեռ Հայաստանում իշխում է այս վարչապետը մենք ունենալու ենք նոր կորուստներ«Եթե սկզբնական շրջանում տպավորություն կար, որ նոյեմբերի 9-ի համատեղ հայտարարությունն այն վերջին կետն էր, որտեղ արտացոլված էին մեր ամբողջական կորուստները, ապա կարճ ժամանակ անց պարզ դարձավ, որ մեր...
12:51 05/01/2021Վահե Հովհաննիսյան. Երեք անխուսափելի քայլ«Այլընտրանքային նախագծեր խումբի» անդամ Վահե Հովհաննիսյանը հերթական հոդվածն է ներկայացրել. «Մաս 1. Անխուսափելի օրը Մեր ազգային-պետականօրացույցում ողբերգական էջերի առատությունը լուրջ կասկածի տակ է...
12:05 04/01/2021Ինչպե՞ս մաքրել օրգանիզմը ամանորյա կերուխումից հետոԴիետոլոգը ներկայացրել է մի քանի կարևոր գործողություններ, որոնք պետք է իրականացնել ամանորի սեղանների շուրջ օրգանիզմը ծանրաբեռնելուց հետո, գրում է zdr.ru-ն։ Օգտագործե՛ք կանաչիներ Հազարը շատ օգտակար է...
17:56 02/01/2021Անդրանիկ Թևանյան. Նիկոլի ընդդիմությունը Հայաստանի Հանրապետությունն է«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանը գրում է՝ աշխարհը 2021-ում է, իսկ Հայաստանը՝ ոչ։ «Մեզ մոտ դեռ 2020 թվականն է։ Նոր տարին չի եկել։ Ու չի գալու այնքան ժամանակ, մինչև...
14:05 01/01/2021Ինչու պայքարեց Լեռնահայաստանը․ Գարեգին ՆժդեհԳարեգին Նժդեհի ծննդյան օրվա կապակցությամբ Հայկական ուսումնասիրությունների Անի կենտրոնը հրապարակել է 1923 թվականին լույս տեսած նրա հոդվածը: Գարեգին Նժդեհի այս հոդվածը հրապարակվել է ՀՅԴ «Հայրենիք»...
19:48 31/12/2020Արշավիր Ղարամյան. Կգիտակցե՞նք մեզ պատուհասած աղետի ամբողջ լրջությունը, ժամանակը ցույց կտա«Ինչ խոսք, տարին ավարտում ենք անդառնալի կորուստներով՝ առանց շնորհավորանքների ու կենացային մաղթանքների»։
15:52 31/12/2020Միքայել Մինասյան. Հրապարակում եմ փաստաթղթերի փաթեթը, որը կարող էր հիմք հանդիանալ բանակցությունների միջոցով Սոթքի ոսկու հանքը Ադրբեջանին չհանձնելու համարԱյս փաստաթղթերը պահպանվում են Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի Ազգային արխիվում։
09:45 30/12/2020Հարութ Սասունյան. Պատերազմն Արցախում ղեկավարել են թուրք գեներալներըՎտարանդի թուրք լրագրող Ջեվերի Գուվենը տեսառեպորտաժում բացահայտել է երեք թուրք գեներալների անուններն ու նրանց գործունեությունը, որոնք որոշիչ դեր են խաղացել Արցախում Ադրբեջանի վարած պատերազմում, որն...
20:32 29/12/2020Աթոռակռիվն ու ամբիցիաները մի կողմ դրեք, Հայրենիք ենք կորցնում․ Տիգրան ԱբրահամյանԱրցախում 1.5 ամիս է քաղաքական ուժերը ազգային միասնության կառավարության ձևավորման շուրջ բանակցություններ են տանում, սակայն այսօր ԱԺ ՀՅԴ և Արդարություն կուսակցությունները հայտարարել են այդ գործընթացի...
12:40 29/12/2020Անկայունություն և տնտեսական խնդիրներ․Ղարաբաղում հակամարտության հետևանքները Հայաստանի համարՍոցհարցումների համաձայն՝ երկրի բնակչության մոտ 50 տոկոսը կողմ է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին, բայց իշխող «Իմ քայլը» դեռ վերահսկում է կայուն մեծամասնությունը խորհրդարանում: «Լուսավոր...
10:24 29/12/2020ՄԻՊ. Ադրբեջանի զինվորականների նշված ցուցանակը տեղադրվել է բնակիչներին բացահայտ ահաբեկող եղանակով«Այդ ցուցանակի վրա պատկերված քարտեզն ակնհայտ արված է այնպես, որ Հայաստանի Սյունիքի մարզի զգալի մասը ու մեր երկրի մի շարք այլ բնակավայրեր ներկայացված են Ադրբեջանի մաս»։

14:03 13/09/2016«Настоящее время»: Сирийские армяне привезли с собой в Арцах саженцы и собираются на новом месте выращивать оливки и кактусыТак, семья Асмарян сейчас живет в столице НКР - Степанакерте. Четыре года назад Овику Асмаряну, его жене Изабелл и брату Врежу пришлось покинуть свой дом в Алеппо...
13:28 12/09/2016СМИ: Пока доходы Азербайджана стремительно сокращаются, провластные СМИ пытаются убедить народ в непрерывном развитии экономики страныПо данным опроса, проведенного компанией «Business Insight», по состоянию на 1 сентября 37,6% бакинских респондентов не доверяет ни одному банку Азербайджана.
13:39 10/09/2016«Le Figaro»: Президент НКР Бако Саакян своим образом спартанца внушает согражданам доверие«Будучи переизбранным в 2012 году, в 2017 году он покинет свой пост в тяжелых и опасных для страны условиях…»
17:02 09/09/2016Washington Post: Молчание США делает американцев соучастниками надвигающейся катастрофы в сфере прав человека в АзербайджанеСоединенным Штатам следует отозвать своего посла для расширенных консультаций по проблемам прав человека, а также растущей антиамериканской риторике со стороны чиновников и СМИ Азербайджана.
15:53 07/09/2016Представитель оппозиционной газеты «Азадлыг»: Властям Азербайджана выгодно задавить нас экономически в период конституционного референдумаРанее сообщалось о том, что азербайджанская оппозиционная газета «Азадлыг» стоит перед угрозой закрытия, если немедленно не погасит свои долги.
16:08 03/09/2016СМИ сравнили сокрытие информации о кончине Ислама Каримова с утаиванием факта смерти президента Азербайджана Гейдара АлиеваПрезидент Грузии направляет официальное соболезнование, которое отзовет на следующий день. Правительство опровергает смерть Гейдара Алиева.
14:57 02/09/2016В Азербайджане бьют тревогу: население стареет, а число больных детей растетВ прошлом году в Азербайджане 13 из задержанных за преднамеренное убийство были подростками в возрасте 14-18 лет.
13:23 02/09/2016Кризис в Азербайджане: ситуация в финансовых институтах страны остается напряженной, проблема дефицита доллара еще больше усугубиласьМанат медленно, но упорно теряет свою ценность. За последние три месяца национальная валюта упала на более чем 10%.
15:19 01/09/2016Примкнувшие к азербайджанским террористам из «Исламского государства» девушки занимаются вербовкой среди своих знакомыхАзербайджанские террористы уже не первый год воюют в рядах различных террористических группировок в Сирии, Афганистане и Пакистане.
14:17 31/08/2016Допинг-скандалы в Азербайджане продолжаются, несколько борцов могут потерять олимпийские наградыФедерация борьбы Азербайджана, а также Министерство молодежи и спорта пока отказываются комментировать данную информацию.
18:00 29/08/2016Чем займется новый посол Ирана в Азербайджане? Комментарий эксперта«В интервью иранским СМИ Мохсен Пакайин сделал чрезвычайно примечательное заявление, отметив, что расширение отношений Тегерана и Баку послужит изоляции Израиля в Азербайджане».
14:27 24/08/2016Кризис в Азербайджане – эксперты заявляют о постепенной девальвации маната на фоне долларового дефицита в странеЭкономическая ситуация в Азербайджане с каждым днем ухудшается. Национальная валюта – манат – слабеет.
13:59 22/08/2016Кризис в Азербайджане – граждане опустошили местные банки, в стране вновь процветает «черный рынок»Купить доллары в столице Азербайджана не представляется возможным, поскольку граждане, напуганные двумя девальвациями за два года, практически опустошили местные банки.
13:43 15/08/2016Власти Азербайджана начали новую волну репрессий, чтобы запугать население в канун конституционного референдумаВ Азербайджане арестованный исполнительный секретарь оппозиционного движения «Республиканская альтернатива» (РЕАЛ) Натиг Джафарли переведен в Кюрдаханский СИЗО.
13:43 11/08/2016Встреча Путина и Эрдогана стала признаком ухудшения отношений США и Турции – WSJРанее Эрдоган заявил, что «рано или поздно» США придется сделать выбор между Анкарой и организацией оппозиционного исламского проповедника Фетхуллаха Гюлена.
13:48 06/08/2016Оппозиция в Азербайджане призывает граждан бороться против принятия антидемократических поправок в КонституциюПродолжаются репрессии против гражданского общества, в тюрьмах находятся более 100 политзаключенных и «узников совести».
13:53 05/08/2016«Эхо.аз»: Проблема браков между близкими родственниками до сих пор остро стоит в Азербайджане, но ее игнорируютПодобная традиция существует в регионах страны, и никакие болезни не в состоянии остановить близких родственников, которые женят своих детей между собой.
13:04 04/08/2016Сын известного азербайджанского спортсмена стал виновником ДТП в Украине, оскорбил полицейских и побил депутатаВ Киеве 2 августа на Бориспольской трассе автомобиль «Range Rover» врезался в маршрутку. В результате ДТП пострадали две пассажирки маршрутки.
19:15 03/08/2016Какие спецсредства использовала Полиция Армении при разгоне демонстрации в Ереване 29 июля? Ответ на официальный запросСогласно приказу, «факелы» разрешается применять в радиусе не более 20 метров, только на открытой местности, на расстоянии минимум в 2,5 метра от людей.
16:09 03/08/2016Политолог: Реставрация «Лезгинской мечети» в Баку – лишь прикрытие для властей Азербайджана, чтобы отобрать ее у верующихВ Азербайджане последователями суннитской ветви ислама в основном являются коренные народы, проживающие на севере республики, – аварцы, лезгины и цахуры.