10:07 29/12/2020Վարդան Բալյան. Այս պահին Սյունիքում կենտրոնական իշխանությունը փաաստացի մեռած էՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Լեռնահայաստանի մասին գրառումս ուժի մեջ է։ Մեկնաբանություններին առանձին֊առանձին չպատասխանելու նպատակով ստիպված եմ անդրադառնալ առանձին գրառումով։...
09:46 29/12/2020Առնվազն հոկտեմբերի 19-ից հետո բոլոր զոհերը, վիրավորները, անհետ կորածները, գերիները մեկ մարդու խղճի վրա են«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը»՝ «Հակիրճ՝ ամենակարևորի մասին»
14:36 28/12/2020Վազգեն Մանուկյան. Նույնիսկ կոմունիստների ժամանակ ամեն մի թիզ հողի համար մեր ու իրենց կենտկոմները կռվում էին«Մինչև Նիկոլ Փաշինյանը չհեռանա, քաղաքը միշտ էլ այս վիճակում է լինելու, որովհետև այն, ինչ արվեց, ներել հնարավոր չի»,- Հանրապետության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Փաշինյանի...
12:51 28/12/2020Արցախի ՊԲ. Որևէ զինծառայող որևէ գործողության չի մասնակցելԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Ադրբեջանական կողմը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել, իբր նախօրեին «հայկական զինված խմբավորման» կողմից ադրբեջանական ԶՈւ...
12:42 28/12/2020Հույս կա, որ իմքայլականները ի վերջո կարող են ուժ գտնել և դադարել լինել Փաշինյանի ստրուկը. ՄանուկյանՀՅԴ-ական գործիչ Գեղամ Մանուկյանի խոսքով, բացառվում է Հայաստանում անցկացնել արդար և թափանցիկ ընտրություններ՝ Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետության պայմաններում։ «Մենք պահանջում ենք, որ խորհրդարանը վերացնի...
11:25 28/12/2020Կարեն Հովհաննիսյան. Ահաբեկիչները կարող են ներթափանցել մեր երկիր, հատկապես ՍյունիքՀետո չասեք, թե այդ վտանգի մասին չէինք մտածել, այդ ռիսկի մասին էլ չէին բարձրաձայնել մասնագետները․․․
09:36 28/12/2020Մեր օրակարգը եղել է, կա և լինելու է մեկը. պետական դավաճանություն կատարած Փաշինյանի անհապաղ ձերբակալությունը«Մեկ Հայաստան» կուսակցություն
14:00 27/12/2020ՀԱՊԿ-ի հրապարակված փաստաթղթերի մասին տեղեկությունները կուղարկվեն ՀՔԾՀԱՊԿ-ի հրապարակված փաստաթղթերի մասին տեղեկությունները, հրապարակումները Դատախազության կողմից ուղարկվում են ՀՀ ՀՔԾ՝ այնտեղ քննվող քրեական գործի շրջանակներում քննության առարկա դարձնելու նպատակով։ Այս...
19:30 26/12/2020Գոհար Մելոյանը՝ իշխանությանը. Չէ, լրիվ կտրվել եք ձեր իսկ ձեռքով խեղած իրականությունիցՍահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Հայրենիք պարտված, շուրջ 5000 զոհ, 1000-ավոր անհայտ կորած, գերեվարված, վիրավորված ու անտուն մնացած հայրենակիցներ ունեցող իշխող ուժը նախաձեռնում...
14:56 26/12/2020Մեղրիի բնակչությունն անհանգստացած է, ի՞նչ ճանապարհի մասին է խոսքը, երկաթգիծ է լինելու, թե՞ այլ բան․ ԶաքարյանՄեղրի համայնքում սահմանային քարտեզագրման հետ կապված շոշափելի խնդիր առկա է Նռնաձոր գյուղում։ Թշնամին կանգնել է ուղիղ սահմանագծի վրա։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Մեղրի համայնքի ղեկավար Մխիթար...
11:45 26/12/2020Խաբեցին, հիմարացրին, տարան, դավաճանեցին, սպանեցին ու հիմա նախընտրական-տոնական խրախճանքի են պատրաստվում. Կարին Տոնոյան«...անհուշ լինի»
10:02 26/12/2020Արտահերթ ընտրությունով Նիկոլն ուզում է իր կաշին փրկել«Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է․ «Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ուզում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնել 2021–ին։...
09:00 26/12/2020Փաշինյանն այլընտրանք չի ունենալու, քան կեղծարարությամբ հաղթելու այդ ընտրություններում. Գոհար Մելոյան«Կրկնում եմ՝ Փաշինյանի հետ ցանկացած համագործակցություն համահավասար է նրա հանցակիցը լինելուն»։
17:03 25/12/2020Մեր պետությունը վերածել են լակոտապետության. Նաիրա Զոհրաբյան«Ի՞նչ է նշանակում, երբ ԱԱԾ-ն հեռախոսահամար է բաժանում՝ ասելով 120-140 կմ/ժ արագությամբ կանցնեք Գորիս-Կապան հատվածով, որ հանկարծ գերի չընկնենք: Դուք հասկանում եք, որ սա զավեշտ է, սա նշանակում է, որ...
16:17 25/12/2020Կապանի քաղաքապետն առաջարկում է զինել սահմանամերձ գյուղերի տղամարդկանցԱյսօր՝ Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի քննարկման ժամանակ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշեց, որ սյունեցիները ռեալ վախեր ունեն՝ ներկա իրավիճակում ապրելու հետ կապված։...
12:01 25/12/2020ՀՀ-ում հայտարարված ռազմական դրության ռեժիմը ձեռնտու է եղել բացառապես Ադրբեջանին. Արտակ ԶաքարյանՀՀ պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Ես չգիտեմ մի երկիր, որտեղ ռազմական դրություն մտցնեն հոգուտ թշնամու։ Հայաստանը այդ հացում միակն է։ Սեպտեմբերի 27-ին մտցվեց ռազմական...
11:12 25/12/2020Ադրբեջանի կողմից դիտավորյալ և չտարբերակված թիրախավորման են ենթարկվել նաև լրագրողներըԱրցախի և Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանները հրապարակել են Ադրբեջանի կողմից լրագրողների թիրախավորման վերաբերյալ արտահերթ զեկույց
10:15 25/12/2020Երկրի անվտանգությունն անլրջության փառատոնի եք վերածում. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Պատերազմի ընթացքում պաշտոնանկ արված ԱԱԾ տնօրենին այլ պաշտոնի նշանակելը մեծ թվով հարցեր է առաջացնում։ Իշխանությունը պարտավոր է...

12:57 02/08/2016Эрдоган предупредил Алиева: Гюленисты могут повторить попытку госпереворота в АзербайджанеСразу после попытки госпереворота в Турции в Азербайджане также началась борьба с движением Фетхуллаха Гюлена.
11:57 01/08/2016Эксперт: Закрытие властями Азербайджана независимого телеканала ANS является политическим заказомПредставители телеканала ANS назвали решение азербайджанского суда недемократичным и заявили о намерении обжаловать его.
13:38 30/07/2016«Репортеры без границ»: Всем известны методы властей Азербайджана, использующих судебную систему против журналистовОбвинения в хулиганстве и незаконном хранении наркотиков часто используются против журналистов в Азербайджане.
14:00 29/07/2016Freedom House: Энергетические связи между Азербайджаном и Западом укрепляют авторитарный режим страны и ставят под сомнение долгосрочность новых проектовКак отмечается в материале, Азербайджан стал жертвой «ресурсного проклятия» – когда богатые энергоресурсами страны склонны к более замедленному демократическому развитию.
13:35 28/07/2016В Азербайджане более половины абитуриентов вузов не смогли набрать минимальных 200 балловПо словам эксперта в области образования Кямрана Асадова, результаты экзаменов являются позором, обнажившим плачевную картину.
13:31 27/07/2016«Виртуалаз.орг»: Турция предупреждает Баку о возможности наличия сторонников Гюлена в азербайджанской армии«Азербайджанские курсанты обучаются в военных школах и академиях Турции, а в военных школах Азербайджана преподают турецкие офицеры».
12:45 26/07/2016Оппозиция Азербайджана: Конституционные поправки направлены на усиление неомонархической системыПредставители оппозиции и эксперты Азербайджана назвали поправки в Конституцию реакционными, оценивая их, как направленные на усиление авторитаризма в стране.
14:49 25/07/2016Центр стратегической мысли Азербайджана: Конституционные поправки на руку семье Алиевых и противоречат интересам народаПредставители оппозиции и эксперты Азербайджана назвали поправки в Конституцию реакционными, оценивая их, как направленные на усиление авторитаризма в стране.
13:01 23/07/2016Эксперт: Регрессивные конституционные поправки ведут Азербайджан к тоталитаризмуАгаев считает регрессивной норму, позволяющую отчуждать земельную собственность в целях социальной справедливости.
15:02 22/07/2016Оппозиция Азербайджана: Изменения в Конституцию сделают законной монархическую систему и бесконечное правление семьи АлиевыхПредставители оппозиции и эксперты Азербайджана назвали поправки в Конституцию реакционными, оценивая их, как направленные на усиление авторитаризма в стране.
14:41 21/07/2016СМИ: В Азербайджане без убедительных доказательств и с грубыми нарушениями судят шиитского богослова – за «госизмену»Глава Центра мониторинга политзаключенных Эльшан Гасанов заявил, что ранее в Азербайджане были случаи, когда верующих, исповедующих ислам шиитского толка, обвиняли в шпионаже в пользу Ирана.
20:02 20/07/2016Сергей Маркедонов: Запад не станет приветствовать инициированные Ильхамом Алиевым изменения в Конституцию АзербайджанаКак он отметил, во многом по схожему сценарию развивались и американо-азербайджанские отношения.
13:52 19/07/2016Эксперты: Предложенные Ильхамом Алиевым изменения в Конституцию Азербайджана ведут к усилению президентского режима«Это откроет пути для изъятия земель, ограничивает права и свободы граждан».
11:27 18/07/2016Азербайджан из-за незаконных арестов демонстрантов проиграл очередное дело в ЕвросудеДлившееся несколько дней административное заключение каждого пожаловавшегося в Страсбург оппозиционера обошлось властям Азербайджана в несколько тысяч евро.
18:16 17/07/2016Депутат НС Армении об инциденте в Ереване: Обе стороны должны осознать необходимость найти решение путем переговоровЕсли начнут атаку, будут новые жертвы: армяне будут стрелять по армянам, и внутренняя вражда будет усугубляться.
12:24 16/07/2016СМИ: «Черный список» азербайджанского МИД дискредитирует заявления Баку о том, что карабахские армяне могут вернуться в АзербайджанАрмения могла вести себя так же злобно, однако не делает этого: многие иранские азербайджанцы, а также многочисленные граждане Турции приезжают туда, несмотря на блокаду.
13:11 15/07/2016СМИ: Экс-глава МНБ Азербайджана пытался переманить на свою сторону духовного лидера страны и свергнуть власть Ильхама Алиева«Преступники просто серьезно готовились к государственному перевороту», - считает Керимов.
13:58 14/07/2016Рената Ахундова: В вопросе отрицания Геноцида армян для азербайджанцев вполне нормально считать «врагом» целую этническую или религиозную группуПо ее словам, в современном Азербайджане практически все жители, начиная от президента и заканчивая каждым простым обывателем, считают своим долгом поучаствовать в отрицании Геноцида армян.
16:54 13/07/2016Экономист: Даже если цена на нефть на мировых рынках будет 100 долларов, азербайджанский манат больше не восстановит своих позицийВ Азербайджане экономика односторонняя, заявил бывший замминистра экономики АР, экономист Октай Ахвердиев.
15:43 12/07/2016Эмин Милли: Властям Азербайджана удалось запугать людей – общество становится все более закрытымВместе со своим коллегой Аднаном Гаджизаде Милли обрел широкую известность в 2009 году.