15:33 24/12/2020Հնարավոր է՝ այլ համաձայնություն էլ կա, որից հանրությունը տեղյակ չէ. Կարեն ԲեքարյանՔաղաքագետ Կարեն Բեքարյանի խոսքով, նոյեմբերի 10-ի «խայտառակ» հայտարարության մեջ որևէ կետ չկա, որ վերաբերում է ԼՂՀ-ի հարավին, կամ ՀՀ-ի շրջաններին՝ Զանգելան, Կուբաթլու։ Ըստ նրա, հայկական կողմից այդ...
14:00 24/12/2020Փողոցից ցանկացած մեկին վերցրեք, դրեք Փաշինյանի փոխարեն, ՀՀ-ի համար 10 անգամ ավելի լավ կլինի. Վազգեն Մանուկյան«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաները շարունակական են լինելու, քանի որ չի կարելի այդպիսի մարդուն թողնել...
12:11 24/12/2020Սենոր Հասրաթյան. Այսօր վարչապետի աթոռին հայտնված նույն անմեղսունակը գիտակցաբար տանում է 2008-ի ճանապարհովԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրել է.
10:29 24/12/2020Պատերազմով բաժանված Թաղավարդ գյուղը․ EuronewsԼեռնային Ղարաբաղում պատերազմի արդյունքում Թաղավարդ գյուղը բաժանվեց երկու մասի. հայերը մնացին ապրելու դրա մի մասում, որն անվանում են Կալլեր Թաղավարդ, իսկ ադրբեջանական զորքերը գրավեցին մեկ այլ հատված և...
16:02 23/12/2020Արմեն Մինասյան. Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալԻնչուների ենթադրյալ պատասխանն այն է, որ Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալ
12:59 23/12/2020Պաշտոնապես հաստատված առնվազն չորս հայ կին կա գերության մեջ. ԱՀ ՄԻՊԱրցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանի խոսքով, հայկական կողմն ունի երեք տիպի գերիներ. գերիներ, որոնք Ադրբեջանի կողմից պաշտոնապես հաստատվել են, գերիներ, որոնք, միանշանակորեն, ադրբեջանական բանտերում են գտնվում,...
12:16 23/12/2020Պատերազմի և տարածքների օկուպացման պատճառով մինչև 40 հազար մարդ անօթևան է մնացել. Բեգլարյան«Ես այսօր իմ հրաժարականի երկրորդ դիմումը կերկայացնեմ ԱԺ նախագահին, որից հետո նա արձանագրություն կկազմի, կհրապարակի, և արդեն այդ պահից սկսած ես կհամարվեմ ՄԻՊ պաշտոնից ազատված»,- այսօր հրավիրված...
10:53 23/12/2020Պուտինն ու Մակրոնը մանրակրկիտ քննարկել են Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՆախագահները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը` շարունակելու համակարգումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման տարբեր ասպեկտների շուրջ
10:39 23/12/2020Պարզեք՝ ինչպե՞ս և ո՞վ է այս տարածքները հանձնել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյանը՝ ուժայիններին և իրավապահներին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գլխավոր դատախազություն, Քննչական կոմիտե, Ազգային անվտանգության ծառայություն, Պաշտպանության նախարարություն։ Հանրության համար...
09:06 23/12/2020ՄԻՊ. Խիստ մտահոգիչ է, որ պաշտոնյաներն ու քաղաքական շրջանակները նպաստում են անհանդուրժողականության խորացմանըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը խիստ մտահոգիչ է համարում երկրում անհանդուրժողականության խորացումն ու լարվածության ավելացումը, որին նպաստում են իշխանության ներկայացուցիչներն ու հասարակական,...
14:37 22/12/2020Խծաբերդ. ՄԻԵԴ-ը բավարարել է ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված հերթական դիմումըԴեկտեմբերի 18-ին ՄԻԵԴ-ում ՀՀ Ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի՝ Խծաբերդում շրջափակման մեջ հայտնված 62 զինվորականների ազգականների հետ Գյումրիում կայացած հանդիպումից անմիջապես հետո ՄԻԵԴ-ում ՀՀ...
22:40 21/12/2020Արա Սաղաթելյան. Փաշինյանը հրաժարական չի տալիս իր վախերի պատճառովՆիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել...
22:21 21/12/2020Ամբողջ պետական համակարգը որպես ռեսուրս ծախսվում է մի քանի անձանց քմահաճույքների համար. Արա Սաղաթելյան«Կա հատուկ վերաբերմունք իմ անձի հետ կապված մեր երկրում բարձր պաշտոններ զբաղեցող որոշակի անձանց կողմից»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե...
20:01 21/12/2020Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումըԻշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին...
19:12 21/12/2020Խորհրդային ներքին վարչական սահմանները իրավական հիմքեր չեն. Կարեն Վրթանեսյան«Խորհրդային սահմանները իրավական հիմք չեն, նույնիսկ եթե իրավական հիմք լինեին՝ այնտեղ կրկին բազմաթիվ վիճելի հարցեր կան»,- panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո»...
16:26 21/12/2020Եթե միջուկային թափոնները օգտագործեին, ադրբեջանական բանակը չէր կարողանա առաջ գալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի կարծիքով, Հայաստանը պարտվեց պատերազմում դավաճանության, կոռուպցիայի և հանցավոր անգործության պատճառով։ Նրա խոսքով, պարտության համար պատճառ էր նաև այն, որ երկրի...
14:43 21/12/2020Ենթադրում եմ, որ Փաշինյանն Ալիևի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել՝ Շուշին հանձնելու վերաբերյալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի խոսքով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերից դավաճանության «հոտ է գալիս», և դա նաև այն պատճառով է, որ նա հյուսիսը պահում է, իսկ հարավը, կարծես թե, պայմանավորված,...
13:15 21/12/2020Մենք Եռաբլուրը, ցավոք սրտի, կիսեցինք թուրքերի հետ. Հռիփսիմե ԱռաքելյանԵրևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Հռիփսիմե Առաքելյանի խոսքով, դեկտեմբերի 19-ին Եռաբլուրում կատարվածը խայտառակություն է, որի մասին դեռ գրվելու է հայոց պատմության էջերում։ «Այդ...

09:40 24/03/2014China, Crimea and PashtunistanAt the center of the simultaneous tumult faced by both Afghanistan and Pakistan stands the ultimate taboo: Pashtunistan.
09:26 22/03/2014Malaysia flight riddle: How can a passenger plane go missing in the age of universal surveillance?No less than 26 countries, 43 ships, 58 planes, the FBI, Interpol, and special services are all looking for the missing Boeing – a situation which looks increasingly like a crime series.
16:42 21/03/2014Turkish President Gul condemns Twitter banPresident Abdullah Gul has challenged a ban on Twitter in Turkey after Prime Minister Recep Tayyip Erdogan vowed to "wipe out" the micro-blogging service, the BBC reported.
09:36 21/03/2014The New Silk Road: China looks West, Turkey looks EastWith many international crises looming, China doesn’t seems to have lost its entrepreneurial spirit and is working hard at reviving the old Silk Road transportation project.
17:26 20/03/2014World’s happiest people live on Caribbean islandsAccording to sociologist Aharon Adibekyan, the formula of happiness is “To be able to overcome difficulties.”
15:46 20/03/2014Early marriage is still urgent problem in AzerbaijanIn Azerbaijani regions not attending school is a common thing for girls; this is a serious social problem, stated Novella Jafaroglu, the head of the "Women's rights" society, during a roundtable...
09:35 20/03/2014Tomb of Sulaiman Shah: Will Turkey now invade Syria?Turkey has all but abandoned its much-vaunted zero-problems-with-neighbors policy, and has even at times been close to intervene militarily.
09:26 19/03/2014Connecting the dots: Missing Malaysia Airlines plane a terror attack aimed at China?While the terror angle behind the missing Malaysia Airline Boeing 777 plane is being probed, there are several questions which, though unanswered yet, can help in piecing together this jigsaw puzzle.
18:21 18/03/2014Media on E. Aslanov, chief propagandist of Azerbaijan, dismissed from presidential administration: dropout, Imam, traitorIn Azerbaijan a scandal has broken out over the members of Nur sect in the Presidential Administration of the republic.
09:39 18/03/2014Remembering Berkin Elvan: A wake-up call for Tayyip Erdogan?"Berkin Elvan, then aged 14, was on his way to buy bread for his family when he got caught up in the street battles in Istanbul last June [2013]."
09:37 17/03/2014Tough choice: Crisis in Ukraine pushes China into limboFrom the first days Ukrainian turmoil has gone beyond Ukrainian borders attracting more and more countries, parties involved and influencing various aspects of relations between nations.
09:33 15/03/2014EU stagnation: Why Soros says the Euro threatens the UnionPhilosopher, plutocrat, poseur or perfectionist investor, George Soros has a remarkable pedigree for prophecy. His latest assessment? The euro may kill the EU itself.
09:27 14/03/2014Good vs Evil: The false god guiding Western foreign policyIronically indeed, a war in Crimea in the mid-19th century (with the following Boer War) was the modern starting point of Western propaganda.
18:41 13/03/2014Rebecca Vincent: British MPs attend Azerbaijani events turning a blind eye to human rights situationBritish MPs willingly accept invitations to the events organized by Azerbaijan turning a blind eye to human rights situation in the country.
09:40 13/03/2014Tayyip's tapes: Muslim democracy, sleaze and briberyThe Turkish corruption saga, which also appears to be the chronicle of a behind-the-scenes power struggle, gets more convoluted by the day.
09:36 12/03/2014Saudi chameleon: What next, jihad in Crimea?A week ago, Minister of Information and Culture Abdelaziz Khoja proclaimed that the House of Saud “renews its firm position condemning terrorism in all its forms.”
09:40 11/03/2014Armenian ExceptionalismSome might see Aronian's hyper-competitiveness as a legacy of his particular cultural inheritance. His mother is Armenian and his father is Jewish - which was also true of Garry Kasparov.
09:41 10/03/2014Starved & evicted: Britain’s poor now treated worse than animalsA vast underclass of between 5 and 10 million people has been created in Britain of desperate, destitute and now-dying people.
16:16 08/03/2014Armenian captive Arsen Khojoyan’s family in extremely bad conditionArsen Khojoyan is a distant relative of 77-year-old Mamikon Khojoyan who was recently released from Azeri captivity and was tortured while being held captive.
09:46 08/03/2014There won’t be any war over UkraineNeither Russia nor the West is contemplating going to war over the current crisis in Ukraine.