15:33 24/12/2020Հնարավոր է՝ այլ համաձայնություն էլ կա, որից հանրությունը տեղյակ չէ. Կարեն ԲեքարյանՔաղաքագետ Կարեն Բեքարյանի խոսքով, նոյեմբերի 10-ի «խայտառակ» հայտարարության մեջ որևէ կետ չկա, որ վերաբերում է ԼՂՀ-ի հարավին, կամ ՀՀ-ի շրջաններին՝ Զանգելան, Կուբաթլու։ Ըստ նրա, հայկական կողմից այդ...
14:00 24/12/2020Փողոցից ցանկացած մեկին վերցրեք, դրեք Փաշինյանի փոխարեն, ՀՀ-ի համար 10 անգամ ավելի լավ կլինի. Վազգեն Մանուկյան«Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաները շարունակական են լինելու, քանի որ չի կարելի այդպիսի մարդուն թողնել...
12:11 24/12/2020Սենոր Հասրաթյան. Այսօր վարչապետի աթոռին հայտնված նույն անմեղսունակը գիտակցաբար տանում է 2008-ի ճանապարհովԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրել է.
10:29 24/12/2020Պատերազմով բաժանված Թաղավարդ գյուղը․ EuronewsԼեռնային Ղարաբաղում պատերազմի արդյունքում Թաղավարդ գյուղը բաժանվեց երկու մասի. հայերը մնացին ապրելու դրա մի մասում, որն անվանում են Կալլեր Թաղավարդ, իսկ ադրբեջանական զորքերը գրավեցին մեկ այլ հատված և...
16:02 23/12/2020Արմեն Մինասյան. Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալԻնչուների ենթադրյալ պատասխանն այն է, որ Տիգրան Ավինյանն ու իր ընկերները ցանկացել են բոլորի հաշվին հարստանալ
12:59 23/12/2020Պաշտոնապես հաստատված առնվազն չորս հայ կին կա գերության մեջ. ԱՀ ՄԻՊԱրցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանի խոսքով, հայկական կողմն ունի երեք տիպի գերիներ. գերիներ, որոնք Ադրբեջանի կողմից պաշտոնապես հաստատվել են, գերիներ, որոնք, միանշանակորեն, ադրբեջանական բանտերում են գտնվում,...
12:16 23/12/2020Պատերազմի և տարածքների օկուպացման պատճառով մինչև 40 հազար մարդ անօթևան է մնացել. Բեգլարյան«Ես այսօր իմ հրաժարականի երկրորդ դիմումը կերկայացնեմ ԱԺ նախագահին, որից հետո նա արձանագրություն կկազմի, կհրապարակի, և արդեն այդ պահից սկսած ես կհամարվեմ ՄԻՊ պաշտոնից ազատված»,- այսօր հրավիրված...
10:53 23/12/2020Պուտինն ու Մակրոնը մանրակրկիտ քննարկել են Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՆախագահները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը` շարունակելու համակարգումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման տարբեր ասպեկտների շուրջ
10:39 23/12/2020Պարզեք՝ ինչպե՞ս և ո՞վ է այս տարածքները հանձնել Ադրբեջանին. Տիգրան Աբրահամյանը՝ ուժայիններին և իրավապահներին«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Գլխավոր դատախազություն, Քննչական կոմիտե, Ազգային անվտանգության ծառայություն, Պաշտպանության նախարարություն։ Հանրության համար...
09:06 23/12/2020ՄԻՊ. Խիստ մտահոգիչ է, որ պաշտոնյաներն ու քաղաքական շրջանակները նպաստում են անհանդուրժողականության խորացմանըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը խիստ մտահոգիչ է համարում երկրում անհանդուրժողականության խորացումն ու լարվածության ավելացումը, որին նպաստում են իշխանության ներկայացուցիչներն ու հասարակական,...
14:37 22/12/2020Խծաբերդ. ՄԻԵԴ-ը բավարարել է ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված հերթական դիմումըԴեկտեմբերի 18-ին ՄԻԵԴ-ում ՀՀ Ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի՝ Խծաբերդում շրջափակման մեջ հայտնված 62 զինվորականների ազգականների հետ Գյումրիում կայացած հանդիպումից անմիջապես հետո ՄԻԵԴ-ում ՀՀ...
22:40 21/12/2020Արա Սաղաթելյան. Փաշինյանը հրաժարական չի տալիս իր վախերի պատճառովՆիկոլ Փաշինյանը ղեկավարվում է միայն իր անձնական վախերով՝ ինչպես ընդհանրապես որպես մարդ, այնպես էլ որպես երկրի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրած մարդ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել...
22:21 21/12/2020Ամբողջ պետական համակարգը որպես ռեսուրս ծախսվում է մի քանի անձանց քմահաճույքների համար. Արա Սաղաթելյան«Կա հատուկ վերաբերմունք իմ անձի հետ կապված մեր երկրում բարձր պաշտոններ զբաղեցող որոշակի անձանց կողմից»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե...
20:01 21/12/2020Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումըԻշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին...
19:12 21/12/2020Խորհրդային ներքին վարչական սահմանները իրավական հիմքեր չեն. Կարեն Վրթանեսյան«Խորհրդային սահմանները իրավական հիմք չեն, նույնիսկ եթե իրավական հիմք լինեին՝ այնտեղ կրկին բազմաթիվ վիճելի հարցեր կան»,- panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո»...
16:26 21/12/2020Եթե միջուկային թափոնները օգտագործեին, ադրբեջանական բանակը չէր կարողանա առաջ գալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի կարծիքով, Հայաստանը պարտվեց պատերազմում դավաճանության, կոռուպցիայի և հանցավոր անգործության պատճառով։ Նրա խոսքով, պարտության համար պատճառ էր նաև այն, որ երկրի...
14:43 21/12/2020Ենթադրում եմ, որ Փաշինյանն Ալիևի հետ պայմանավորվածություն է ունեցել՝ Շուշին հանձնելու վերաբերյալ. ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի խոսքով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քայլերից դավաճանության «հոտ է գալիս», և դա նաև այն պատճառով է, որ նա հյուսիսը պահում է, իսկ հարավը, կարծես թե, պայմանավորված,...
13:15 21/12/2020Մենք Եռաբլուրը, ցավոք սրտի, կիսեցինք թուրքերի հետ. Հռիփսիմե ԱռաքելյանԵրևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Հռիփսիմե Առաքելյանի խոսքով, դեկտեմբերի 19-ին Եռաբլուրում կատարվածը խայտառակություն է, որի մասին դեռ գրվելու է հայոց պատմության էջերում։ «Այդ...

13:38 12/07/2016СМИ: В отличие от России и Ирана, Азербайджану необходимо форсировать определение правового статуса Каспия для решения экономических проблемОчередной вариант конвенции по правовому статусу Каспийского моря будет обсужден на встрече министров иностранных дел Азербайджана, Ирана, Казахстана, России и Туркменистана 12-13 июля в Астане.
15:26 11/07/2016Турецкие СМИ: «Исламское государство» планирует перебрасывать боевиков через АзербайджанТеррористическая группировка «Исламское государство» (ИГ) выбрала новый маршрут для переброски террористов-смертников в Европу.
14:04 09/07/2016Foreign Policy Journal: Признание Германией Геноцида армян имеет особое значение, так как ставит справедливость выше политических интересов2 июня Бундестаг Германии принял резолюцию, в которой массовые изгнания и убийства армян в Османской империи в годы Первой Мировой войны квалифицируются как геноцид.
14:43 08/07/2016WADA выражает недовольство медленными темпами развития антидопингового процесса в АзербайджанеДобавим, что азербайджанские команды дисквалифицируются не только за употребление запрещенных допинговых препаратов, но и за неспортивное поведение.
17:57 07/07/2016Востоковед: ИГ присутствует также на Кавказе, в центре внимания исламистов – Азербайджан и ГрузияПосле провозглашения вилайета Кавказа активировались атаки в особенности на юге России (Дагестан, Чечня).
17:58 06/07/2016Примирение Эрдогана с Путиным может быть вызвано готовящимися Турцией провокациямиК тому же, после снятия санкций Иран решил занять достойное место на мировых рынках и снизить влияние в регионе суннитской Саудовской Аравии.
14:30 06/07/2016California Courier: Ильхам Алиев игнорирует антиисламские высказывания Дональда Трампа, исходя из своих бизнес-интересовНесмотря на теплые слова в адрес Эрдогана, президент Турции две недели назад обрушился на него с обвинениями в исламофобии и призвал немедленно убрать имя Трампа с башни в Стамбуле.
14:08 05/07/2016Конгрессмен Крис Смит: Против официального Баку будут введены санкции, если репрессии в стране не прекратятсяНа Парламентской ассамблее ОБСЕ в Тбилиси состоялись слушания о положении дел в Азербайджане в области права человека.
11:20 05/07/2016«Global Journalist»: Азербайджан является одной из самых жестоких стран для независимых журналистовПо данным международной правозащитной организации «Freedom House», азербайджанское правительство заключает в тюрьму журналистов и правозащитников по сфабрикованным обвинениям.
14:09 04/07/2016Слежка за финансовым директором оппозиционной газеты «Азадлыг»: в редакции встревожены возможной подготовкой провокации против негоОбеспокоенное за судьбу Амирли руководство газеты проинформировало о преследовании председателя Совета прессы Афлатуна Амашева, тот в свою очередь – руководство МВД.
12:50 02/07/2016«Азадлыг»: Пламенные защитники алиевского режима сами становятся его жертвами«Парламент Азербайджана якобы является Национальным собранием (Милли Меджлис). Здесь не только не можешь говорить, но даже думать», – пишет газета.
16:21 01/07/2016На фоне 25%-ного сокращения резервов Нефтяного фонда иностранные компании продолжают покидать АзербайджанНа фоне роста внешнего долга Азербайджана сокращается добыча нефти и газа...
16:04 30/06/2016А. Лапшин: Русофобия и антисемитизм, сквозящие в азербайджанской прессе, явно тянут на уголовную статью«Но если над шпионскими теориями можно посмеяться, то явная русофобия и антисемитизм, сквозящие в некоторых статьях, явно тянут на уголовную статью, как вам кажется?» – пишет Лапшин.
18:06 29/06/2016Washington Post: Процветанию бизнес-империи Дональда Трампа помогает авторитарный АзербайджанЕго партнером стал Анар Мамедов – сын министра транспорта Азербайджана Зии Мамедова, который, как полагают дипломаты, замешан в отмывании денег бывших иранских чиновников.
12:50 29/06/2016Хадиджу Исмайлову не выпустили из страны: ее нахождение за рубежом может представлять «угрозу национальной безопасности Азербайджана»Исмайлова, в свою очередь, назвала вердикт суда не только «несправедливым», но и «бесчестным и недостойным», добавив, что намерена обжаловать это решение.
17:18 28/06/2016Вопреки призывам Ильхама Алиева, граждане Азербайджана предпочитают вкладывать средства в экономику РоссииМежду тем, на российской границе продолжают блокировать поставку азербайджанской сельхозпродукции в Россию.
15:28 27/06/2016Политики и эксперты в Иране: Азербайджан угрожает интересам Тегерана, занимается шантажом и требует отказаться от связей с АрмениейВ Азербайджане заявили, что если «Тегеран действительно желает иметь хорошие отношения с Баку, то президент Ирана Хасан Роухани должен отказаться от решения посетить Армению».
16:05 26/06/2016Жители Талыша все чаще возвращаются в родное село: репортаж Общественного телевидения Арцаха«Правда, сегодня жители покинули Талыш, однако, слава Богу, наше село находится под контролем Армии обороны НКР и в наших руках».
13:18 25/06/2016Проповедь Папы Римского Франциска в Гюмри: Господь просветил правителей, и народы обрели мир, покой и справедливостьПапа Римский Франциск совершил сегодня Святую Мессу в Гюмри. Литургия, которая только что завершилась, проводилась в латинском обряде. На Мессе присутствовал Католикос Всех армян Гарегин II. Как...
22:32 24/06/2016В ПАСЕ принято предложение Армении по докладу о борьбе с разжиганием ненавистиПо сути, необходимость в данном предложении возникла после публикации доклада ECRI относительно Азербайджана.