09:28 21/12/2020Արթուր Ղամբարյան. «Ժողովուրդն ընդդեմ ՆՓ» գործի նյութերը կդառնան ազգային վերածննդի ռազմավարության մշակման պրակտիկ հիմքԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արթուր Ղամբարյանը գրում է . ««Ժողովուրդն ընդդեմ ՆՓ» խորհրդանշական անվամբ քրեական գործի քննության հեռանկարը կախված է քննչական մարմնի (ՀՔԾ-ի)...
14:05 20/12/2020Մարինե Սուքիասյան. Քանդենք միասին. Ալիևի ու Փաշինյանի ուղերձները«Դեկտեմբերի 31-ին նա ուղերձի իրավունք չունի. Նոր տարին դիմավորում ենք փողոցում՝ նրա հրաժարականի պահանջով և դրան հասնելու պատրաստակամությամբ»։
18:10 19/12/2020Պատմության մեջ առաջին դեպքն էր, երբ Եռաբլուրի մուտքը փակված էր պետության ղեկավարի առջև. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղաքական ակցիա էր, ակնհայտ էր՝ նպատակ էր հետապնդում ցույց տալ, որ Փաշինյանը վայելում է մեծ թվով մարդկանց վստահությունը»,- լրագրողներին ասաց «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը՝...
18:05 19/12/2020Այդ խայտառակ փաստաթուղթը որևէ կերպ չի պարունակում հիմք այն ամենի համար, ինչ հիմա կատարվում է Սյունիքում. Բեքարյան«Այս իշխանությունը օր առաջ պետք է հեռանա, նրանից որևէ ակնկալիք չկա»,- այսօր «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Կարեն Բեքարյանը։ Ըստ քաղաքագետի,...
17:13 19/12/2020Արթուր Վանեցյան. ՀՀ իշխանությունները չեն կարողանում որևէ կերպ դիմակայել թուրքական ամենաթողությանը«Եթե սահմանազատումը և նոր սահմանների ընդգծումը լինի ըստ ԽՍՀՄ քարտեզի, ինչպես հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, ապա Սյունիքից հետո թուրքն անցնելու է Արարատի, Վայոց Ձորի և Տավուշի մարզերին»,- այսօր...
16:19 19/12/2020Կա՛մ մեծ տգիտություն, կա՛մ մեծ դավաճանություն էր, որ բոլոր բանակցությունները տապալվեցին. Վազգեն ՄանուկյանՎարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի խոսքով, այսօր տխուր օր է, քանի որ չկան երիտասարդների վառվռուն աչքերը։ «Առաջին պատերազմի մասնակիցների և զոհվածներից շատերի հետ ես ծանոթ էի, ընկեր, և...
15:24 19/12/2020Այս պայմաններում նման երթ իրականացնելը թշնամական գործողություն է ՀՀ նկատմամբ. Ռուբեն Մելիքյան«Օրեր շարունակ զոհվածների ծնողները ուղիղ հայտարարում էին, որ ոտքը չպետք է Եռաբլուրում լինի այն մարդու, որը պատճառն է հանդիսացել այդ ծանրագույն կորուստների։ Ընդամենը մեկուկես ամսվա ընթացքում ունեցանք...
10:03 19/12/2020Միքայել Մինասյան. Նրա երթը իր անձնական դավաճանությունը հավաքական տականքության վերածելու փորձ է«2.5 տարի առաջ նա գալիս էր դեպի ծաղկուն ու կենսախինդ մայրաքաղաք։ Այսօր նա քայլում է իր ամայացրած երկրով, արյան վրայով, արյունոտ ոտնահետքերով՝ դեպի գերեզման»:
09:04 19/12/2020Արցախի ԱԱԾ-ի հայտարարությունը իրավիճակին համահունչ չէ. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Մինչև ադրբեջանական զինվորական շարասյունն անցնում է Ստեփանակերտով, ավելի կոնկրետ՝ Մազի կամուրջով Շուշի բարձրանում, Արցախի ԱԱԾ-ն...
13:01 18/12/2020Թուրքական լրատվամիջոցները խոստանում են գրավել Թել ԱվիվըՎերջին մի քանի շաբաթների ընթացքում Թուրքիան փորձում էր օգտագործել արտասահմանյան ԶԼՄ-ները՝ պատմություններ առաջ տանելու համար, թե ինչպես է ցանկանում հաշտվել Իսրայելի հետ, երբ սեփական լրատվամիջոցներն...
12:15 18/12/2020Վահե Հովհաննիսյան. Պետությունը դուրս բերել շոկային վիճակիցԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
09:21 18/12/2020Թաթոյան․ Ադրբեջանցի զինվորականների մոտ եղած քարտեզներում ՀՀ զգալի մասը ներկայացվում է որպես Ադրբեջանի պատմական տարածքՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը ֆեյսբուքի էջում գրել է․ «Սրանք քարտեզներ են, որոնք իրենց մոտ հատուկ գրքույկներում ունենում են ադրբեջանցի զինվորականները: Այս քարտեզներում Հայաստանի Հանրապետության զգալի մասը...
15:59 17/12/2020Կառավարությունը պարտավոր է հանրությանը տրամադրել պատշաճ բացատրություններ. ԹաթոյանՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Հայաստանի Սյունիքի մարզի Կապան, Գորիս և մյուս քաղաքների, սահմանային գյուղերի բնակիչների անհանգստությունն ու զայրույթը, այդ թվում` կապված...
14:45 17/12/2020ԱՄՆ-ի կոնգրեսականները Թուրքիայի կառավարությանը դատապարտող հայտարարություն են հրապարակելԱՄՆ-ի կոնգրեսի Ներկայացուցիչների Պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էլիոթ Էնգելը և հանձնաժողովի ամենաբարձրաստիճան անդամ Հանրապետական Մայքլ Մըքքոլը Թուրքիայի իշխանությունների...
14:28 17/12/2020ՀՆԱ-ի անկումը կհասնի 8-8,5 տոկոսի. Տնտեսագետ«Առաջին երեք եռամսյակների կտրվածքով մեզ մոտ ՀՆԱ-ի անկումը կազմում էր մոտ 7-7,1 տոկոս, ակնկալվում է, որ մինչև տարեվերջ այդ ցուցանիշը կհասնի 8-8,5 տոկոս միջակայքում»,- «Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական...
12:41 17/12/2020Մենք չափից ավելի զգույշ ենք ուզում լինել հատկապես ֆինանսական շուկայում. Վահագն Խաչատրյան«Երկրում 180 աստիճան ամեն ինչ փոխվել է: Սրա գիտակցությունը պետք է բերի նրան, որ երկրի զարգացման հեռանկարների առումով քաղաքականությունը պետք է փոխվի»,-«Դրամի արժեզրկումը և տնտեսական դաշտի խնդիրները»...
10:44 17/12/2020Միքայել Մինասյան. Նիկոլը հենց հիմա պիտի հրաժարական տա, սակարկություն չի լինելուՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Հայրենիք կործանած ու տասնյակ հազարավոր մարդկային ճակատագրեր խեղած Նիկոլը որոշել է երկարաձգել իր քաղաքական կյանքը արտահերթ ընտրություններ...
09:57 17/12/2020Ադրբեջանական իշխանության բարձրագույն մարմինները շարունակում են հայատյացության բացահայտ քարոզը. ՄԻՊԱդրբեջանական ԶՈՒ կատարած պատերազմական ու մարդկության դեմ ուղղված հանցագործությունները դաժանության աստիճանով նույնիսկ չեն տեղավորվում մարդկային երևակայության մեջ:
14:06 16/12/2020Human Rights Watch. Ադրբեջանի հարձակումը Ղազանչեցոց եկեղեցու վրա հնարավոր ռազմական հանցագործություն էՀանցավոր դիտավորությամբ կատարված պատերազմի օրենքների լուրջ խախտումները՝ դիտավորյալ կամ անխոհեմաբար, ռազմական հանցագործություններ են:
12:43 16/12/2020Ըստ փորձագետների՝ ԼՂ-ում հակամարտության կրկնակի սրման ռիսկ կա. «ՌԻԱ Նովոստի»Փորձագետները կարծում են, որ դեռևս անհնար է բացառել Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության կրկնակի սրման ռիսկը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Նշվում է, որ փորձագետներն իրենց կարծիքը հայտնել են Լեռնային...

20:19 07/03/2014Zerkalo: Do Azerbaijani authorities guard Assad, Saddam and Gaddafi interests?Yesterday, Azerbaijani MPs from the ruling party decided to respond to the U.S. State Department report on human rights, which sharply criticizes the human rights situation in the country, states the...
09:38 07/03/2014What price taxation? Swiss privacy and the truth about offshore bankingNowhere was the unedifying hubris of the bankster classes more obvious than in Swiss real estate.
15:48 06/03/2014Amnesty International: Azerbaijani authorities use every trick to stop opposition members from criticizing themAuthorities in Azerbaijan have been using every trick to stop members of the opposition, social activists and journalists from criticizing them, Amnesty International statement reads.
09:32 06/03/2014Is a new Israel-Lebanon war looming while the world is busy with Ukraine?The recent exchange of missile attacks between Israel and Lebanon is yet another indicator that the situation in the Middle East is once again approaching boiling point.
18:05 05/03/2014Balcanicaucaso.org: Azerbaijan’s fabricated image of liberal state has nothing to do with realityThe suicide of Isa Shahmarli, a twenty- year old, gay rights activist, reopens the painful question of LGBT rights in Azerbaijan.
09:29 05/03/2014Unelected power: Democracy on the retreat in EuropeGenuine people’s power is on the retreat in Europe, and it's under attack from those who most loudly claim to be “democrats.”
18:53 04/03/2014Ali Karimli: Explosion at Azerbaijan’s Popular Front Party headquarters was not by chanceLeader of the Popular Front Party of Azerbaijan (PFPA) Ali Karimli believes that the explosion at PFPA headquarters was not accidental, the Azerbaijani news agency "Turan" reports.
09:37 04/03/2014No money, no jobs: Europe’s growing desperationThe EU’s inability to deliver repeated promises of prosperity continues to ring hollow.
19:46 03/03/2014Scandal around Nurs at Presidential Administration of Azerbaijan continues: letter addressed to Fethullah Gülen is made publicThen Anwer Ozeren advises Gülen to be very careful with one of the officials of the Presidential Administration of Azerbaijan, whose name is not disclosed.
09:32 03/03/2014From Kabul to Kiev, American meddling wreaking havocWith hypocrisy befitting a hyper power, US President Obama expressed “deep concern” over Russia’s decision to send troops into Crimea.
09:30 01/03/2014Why govt wants to steal your moneyHaving spent all the money they can possibly borrow, the West’s rapacious governments are, like a drug-addled addict, desperate for more.
09:37 28/02/2014‘Human rights’ attacks on DPRK will not bring peaceIf there is any hope for peace on the Korean Peninsula, the United States, with all its troops, weapons, and military bases, must leave.
17:18 27/02/2014Artem Stepanov: Azerbaijani terrorists in Syria fight against Christians and against Armenians in particular"The participation of native Azerbaijanis in the war in Syria, as well as mercenaries of other countries, is a potential threat not only for the region but for the whole world, at least - for Europe,...
11:11 27/02/2014One last year in the sun for UK-US ‘special relationship’?When a friendly NATO government is besieged by mass street protests these days, they are referred to in the mainstream press as a “government” and people on the streets are “rioters.”
16:48 25/02/2014Armenian embassy to Italy is actively counteracting anti-Armenian policy of AzerbaijanThe Embassy of Armenia to Italy actively reacts and counteracts Azerbaijani anti-Armenian campaign carried out in Italian Media and within Civil Society of Italy.
15:29 25/02/2014Die Zeit: Department of Berlin University promotes Azerbaijan for moneyThe German edition of Die Zeit touched upon the Azerbaijani history and culture Department of the faculty of History of Humboldt University of Berlin.
09:36 25/02/2014Will NATO annex Ukraine?Anyone who believes Washington is deeply enamored of ‘democracy’ in Ukraine must hit eBay, where Saddam Hussein’s WMDs have been found, and are on sale to the highest bidder.
19:44 24/02/2014Defendant accused of corruption-deal held with CBA is afraid of Azerbaijani officialsDuring the next court session in Vienna on corruption scandal between Central Bank of Azerbaijan and the Austrian company “OeBS”, that was engaged in printing of Azerbaijani manats, Raluca Tanasescu...
09:45 24/02/2014US expands military net over Africa, checking China’s influenceOver the last decade, America has quietly expanded its military presence throughout Africa in an attempt to counter Chinese and other emerging nations’ influence.
17:48 22/02/2014Propaganda efforts of Azerbaijan in Italy do not prove their valueArmenian Embassy in Italy actively opposes the anti-Armenian policy of Azerbaijan in the Italian press and the civil society of Italy.